Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 20:21   #701
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma sve pet dečki, nitko ne osporava da je to tijesto koje sami napravite daleko bolje i ukusnije od ovog iz "prve pekare iza ugla". Ali kada čovjek ima sto obveza i manjak vremena, a dijete odjednom baš želi onu pizzu koju tata ili mama naprave, a ne iz neke pizzerije, onda je ovo najbrže i najbezbolnije rješenje.
upravo tako, ili se netko najavi u goste i izrazi želju za nečim što inače ne radim, pa da sad ne gledam hoću li možda zeznuti recept.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 14:34   #702
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma sve pet dečki, nitko ne osporava da je to tijesto koje sami napravite daleko bolje i ukusnije od ovog iz "prve pekare iza ugla". Ali kada čovjek ima sto obveza i manjak vremena, a dijete odjednom baš želi onu pizzu koju tata ili mama naprave, a ne iz neke pizzerije, onda je ovo najbrže i najbezbolnije rješenje.

Ma ni nije puno bolje, ljudi se zavaravaju.. Daleko je npr važnije samo dizanje za klasičnu home made i momenat kada se stavlja nadjev, jel odradilo tijesto kako spada il ne. Sam ko već ide pravit doma pizzu i izrađivat bar umak domaći da nije obični kečap obično nije problem ni kroz par min zamijesit kilu tijesta noć prije il koji sat prije. Jedino ak se nema iskustva baš nikak onda ispadne značajno jednostavnije. Da se daju peći iz pekare klasičnom zagovaratelju da je home made tijesto značajno bolje i da ga se zatraži da uradi običan kruh, slanac ili samo pogaču ispalo bi dvaput lošije, dok bi ovaj pekar na njegvoj kućnoj vjerojatno napravio bolji proizvod.. (nisam pekar i ok, postoje iznimke)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:59   #703
Meni je tijesto po ovom receptu iz Dukse ispalo najbolje.

https://gastro.24sata.hr/recepti/nap...o_tijesto-6973

Treba ga dobro umijesiti da postane skroz homogene teksture. Dobije se oko 700 grama i to podijelim na dva. Volim tanje pizze pa ispadne taman.
Pizzu pecem na 275 stupnjeva na najdonjem klizacu u pecnici, na donjem grijacu i ventilatoru. Nadjev od rajcica stavim neke pelate ili sjeckanu rajcicu od podravke, gljive ako stavim onda obavezno friske tanko narezane, nikako iz konzerve. Jucer su ispale kao iz pizzerije.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 00:34   #704
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
Meni je tijesto po ovom receptu iz Dukse ispalo najbolje.

https://gastro.24sata.hr/recepti/nap...o_tijesto-6973

Treba ga dobro umijesiti da postane skroz homogene teksture. ...
na tom linku, tri komentara kažu da im je recept dobar, a tri da nije valjao
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:01   #705
oštro brašno u tijestu za pizzu mi nema smisla nikakvog, kao ni mlijeko :/
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:12   #706
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ma ni nije puno bolje, ljudi se zavaravaju.. Daleko je npr važnije samo dizanje za klasičnu home made i momenat kada se stavlja nadjev, jel odradilo tijesto kako spada il ne. Sam ko već ide pravit doma pizzu i izrađivat bar umak domaći da nije obični kečap obično nije problem ni kroz par min zamijesit kilu tijesta noć prije il koji sat prije. Jedino ak se nema iskustva baš nikak onda ispadne značajno jednostavnije. Da se daju peći iz pekare klasičnom zagovaratelju da je home made tijesto značajno bolje i da ga se zatraži da uradi običan kruh, slanac ili samo pogaču ispalo bi dvaput lošije, dok bi ovaj pekar na njegvoj kućnoj vjerojatno napravio bolji proizvod.. (nisam pekar i ok, postoje iznimke)
Kakav kečap zaboga? Pa nije to hamburger....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 12:48   #707
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
na tom linku, tri komentara kažu da im je recept dobar, a tri da nije valjao


Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
oštro brašno u tijestu za pizzu mi nema smisla nikakvog, kao ni mlijeko :/


Meni je tijesto super, vise puta sam ga radio i ispadne tako da se moze lijepo razvlacit da bude skroz tanko. Vidio sam i ja te komentare, ali probao sam i tijesto ih je demantiralo. Ne znam cemu mlijeko, ali ispadne super pa valjda ima neki razlog.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:29   #708
Radio sam puno puta to tijesto sa linka i svaki put je ispalo odlicno. Imam i neke druge recepte ali najvise radim taj.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:17   #709
Volim da mi tijesto bude što je tanje moguće, skoro pa see-through, a da pri tom ostane mekano i donekle žilavo, kak ispada ovo tijesto? jer mlijeko i oštro brašno ne bi trebali davati takve rezultate po mojoj logici
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:52   #710
kad stavljate sol u pizzu?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:39   #711
Kad i brašno.

Jel ti pomoglo?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 14:58   #712
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kad i brašno.

Jel ti pomoglo?
Da
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 08:43   #713
Sol bi se trebala staviti prije brašna, inače će se teško ravnomjerno rasporediti. Dakle neposredno prije nego se ide stavljati brašno, ako se čeka da kvas proradi ili ne/svejedno, stavi se sol, promiješa, a tek potom dodaje brašno.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:38   #714
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Sol bi se trebala staviti prije brašna, inače će se teško ravnomjerno rasporediti. Dakle neposredno prije nego se ide stavljati brašno, ako se čeka da kvas proradi ili ne/svejedno, stavi se sol, promiješa, a tek potom dodaje brašno.
Stavljaš sol direktno u kvasac ???
Upravo si ga ubio.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:15   #715
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Volim da mi tijesto bude što je tanje moguće, skoro pa see-through, a da pri tom ostane mekano i donekle žilavo, kak ispada ovo tijesto? jer mlijeko i oštro brašno ne bi trebali davati takve rezultate po mojoj logici
Kvasac voli kiselu okolinu, vjerovatno zbog toga, iako bi ja prije stavio mlaćenicu, sok od jabuke/naranče ili razrjeđeni ocat.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:58   #716
Quote:
balzag kaže: Pogledaj post
Kvasac voli kiselu okolinu, vjerovatno zbog toga, iako bi ja prije stavio mlaćenicu, sok od jabuke/naranče ili razrjeđeni ocat.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Kvasac prvenstveno voli šećer......manja žlica šečera u smjesu kvasca, vode i malo brašna riješava sve probleme oko kvasca...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:00   #717
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Volim da mi tijesto bude što je tanje moguće, skoro pa see-through, a da pri tom ostane mekano i donekle žilavo, kak ispada ovo tijesto? jer mlijeko i oštro brašno ne bi trebali davati takve rezultate po mojoj logici
Meko...ali za takvo tijesto kakvo želiš dizanje tijesta treba biti dugotrajno. Nemreš to dobiti u pol sata - sat. Nakon kaj zamjesiš tijesto stavi ga u frižider preko noći. Sutradan ćeš imati tijesto kakvo želiš.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:11   #718
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
na tom linku, tri komentara kažu da im je recept dobar, a tri da nije valjao
Čovjek je to pravio u pizzeriji gdje ju je pekao minutu i pol sa hidracijom 52%. Ako pečeš kod kuće u pećnici koja može do 250 stupnjeva, nešto moraš prilagoditi... ja bi na vrijeme pečenja od 15-ak minuta povećao količinu vode na 65-70%. Ako i dalje ne valja, opet nesto popravis...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
balzag is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:55   #719
Pizzu pravim na jednostavan i banalan način koji je takav da je svako objašnjavanje i pisanje recepta suvišno. Pa ipak... uzmem brašno za kvašeno i dizano tijesto tip 500 i "obično" brašno isto tip 500, (otprilike 1/2 jednog i 1/2 drugog), posolim, ubacim origano, suhi kvasac, zamijesim srednje tvrdo sa toplom vodom i ostavim 1/2h da tijesto nadođe.



Kao što je svakoj djevojci najvažniji trenutak u životu dobra udaja, tako je i za pizzu najvažnije dobro tijesto. To je sav kumst pravljenja pizze, sve ostalo je sporedno i nebitno. Na pizzu pobacate sve ono što vam se sviđa ili sve ono što imate. Ja obično napravim pizzu sa 3 ili 4 različite vrste; lijevi dio za mene, srednji za ženu i desni sa kukuruzom je dječiji.



Pečem na 275°C (to je max temp koju imam) kratko možda 7-8-10min, kada je pizza skoro gotova pobacam sir, kukuruz ili pršut (sve ono što ne rabi da se peče od početka) ubacim još minutu ili dvije i to je to. Sve sastojke i vrijeme pečenja određujem "od oka".



Važno je da sastojaka nema previše, da je korica srednje tvrda, hrskava, da "zvoni" kada je udarite ili zagrebete i da pizza nije debela. Poslije izjedanja ovakve pizze svjesni ste toga da su sve pizzerije zapravo prčvarnice -iako razumijem da postoje ljudi koje iste naprosto obožavaju.



Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:34   #720
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Pizzu pravim na jednostavan i banalan način koji je takav da je svako objašnjavanje i pisanje recepta suvišno. Pa ipak... uzmem brašno za kvašeno i dizano tijesto tip 500 i "obično" brašno isto tip 500, (otprilike 1/2 jednog i 1/2 drugog), posolim, ubacim origano, suhi kvasac, zamijesim srednje tvrdo sa toplom vodom i ostavim 1/2h da tijesto nadođe.
Pečem na 275°C (to je max temp koju imam) kratko možda 7-8-10min, kada je pizza skoro gotova pobacam sir, kukuruz ili pršut (sve ono što ne rabi da se peče od početka) ubacim još minutu ili dvije i to je to. Sve sastojke i vrijeme pečenja određujem "od oka".
Zvuči jako jednostavno.
Jel mora biti tako visoka temperatura??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.