Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 13:43   #1021
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Imaš limenku/brvnaru s marendama na kružnom toku kod autobusne, u smjeru Brtonigle. Ne znam cijene, niti kvalitetu hrane.
ako je puno auti PU registarskih oznaka u doba marende (i drugim dijelovima dana, ali najviše u doba marende), onda je to place to go.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:31   #1022
Ako je to jedino takvo mjesto u krugu od 15km?

Napomena: tamo nitko ne zna šta je gablec, pa molim lijepo koristit ušnu ljepoticu - marendu.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:38   #1023
ča ja znan ko je to jedino mesto u krugu od 15km
ko je jedino mesto, valja će bit gužve, ča ne?
a to je onda dobar znak. jer ča ni dobro, ni s kruhon se ne more pojes. pogotovo ne marendu.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:52   #1024
To je uglavnom Rial kvaliteta hrane, ostalo je sve u začinima.
Narafski, ko takva mjesta obilazi vjerojatno će zažmiriti na pokoje osjetilo ugode u ime jefnijeg jediva i pitiva koja su takva kakva su ipak 33 koplja bolja i da ne kažem zdravija za orga(ni)zam od primjerice brzog pulta u supermarketima ili fast food kioska.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:45   #1025
Gugl kaže: istarski rekorder u niskim cijenama
http://plavakamenica.hr/2017/05/15/g...skim-cijenama/

Ako je netko bio neka napiše dojam, dva...
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 13:47   #1026
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
To je uglavnom Rial kvaliteta hrane, ostalo je sve u začinima.
Narafski, ko takva mjesta obilazi vjerojatno će zažmiriti na pokoje osjetilo ugode u ime jefnijeg jediva i pitiva koja su takva kakva su ipak 33 koplja bolja i da ne kažem zdravija za orga(ni)zam od primjerice brzog pulta u supermarketima ili fast food kioska.
naravno da je, pogotovo za tu lovu.
ali pitanje je bilo gdje pojesti marendu za tu lovu, a ne gdje nema riala.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:04   #1027
Da li je tko bio u agroturizmu Sterle, kraj Brtonigle? Iskustva?

Sto bi jos preporucili na tom podrucju, a da je fino i domace, ali ne jako otmjeno, viso onako konoba-stil. Meso. San Rocco mi djeluje bas jako fensi, oko Astaree se predomisljem. Prosle godine smo bili u Luciani, nije nam se bas dopalo (ambijent jos ok, al usluga i hrana nikako).
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:10   #1028
Sterle nisam bio, samo okrznuo kad sam bio u prolazu, ali vidi ako ti paše konoba malo selo kod buja. meni su skroz ok, samo obavezno rezerviraj jer zna biti gužva. hrana je tamo za mene visokih 9/10, ambijent isto tu negdje. usluga je u pravilu jako kvalitetna ali ako je gužva znali smo čekati i po 10-15min da se netko pojavi kod stola da primi narudžbu. jako dobro vino, domaći kruh kao i tjestenina, gljive, salata (u kojem smo jednom našli pužića unutra, što je naravno pravi dokaz kvalitete). meso ne jedemo, a ovi koji ga jedu vele da je ok.

luciana je neloša konoba, meni su bili pristojni i ljubazni. milsim da sam te baš ja poslao tamo lani i sad me nećeš sigurno poslušati za malo selo.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 21:25   #1029
Hehe, da jesi, al ok... vjerujem da nije ni tamo lose ako nije bas srce sezone, ovo prosle godine je bilo bas aljkavo pa necemo reprizirati ;-)

Ma mora mi bit sa cim manje voznje od Istralandije da mali ne zaspi u autu (kad se probudi je grintava baba ). A mora bit lijepo i fino i ne bas svakodnevno jer castim za rodjendan
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:05   #1030
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Da li je tko bio u agroturizmu Sterle, kraj Brtonigle? Iskustva?

Sto bi jos preporucili na tom podrucju, a da je fino i domace, ali ne jako otmjeno, viso onako konoba-stil. Meso. San Rocco mi djeluje bas jako fensi, oko Astaree se predomisljem. Prosle godine smo bili u Luciani, nije nam se bas dopalo (ambijent jos ok, al usluga i hrana nikako).
zasto se predomisljas oko astaree?
doduse, ja nisam nesto pala u trans od njihove klope, ali ekipa s kojom sam bila vec 5 godina prica o tome kako su tamo divno jeli.

meni je odlicna hrana u aquariusu u bujama (preko puta digitrona, drito na cesti), nije ti ni to tako daleko.
u pizzeriji fortuna u maredi mi je pizza vrhunska, ostalo nisam probala, ali znam one koji jesu i jako hvale jela.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:51   #1031
Djeluje mi nekako preotmjeno i mozda preskupo, doduse jedino ovako preko weba jer u zivo nisam vidjela :nezna: mozda sam u krivu

Sterle mi se cini ok jer bi junioru bilo zanimljivo i vjerojatno ne bi bilo ustogljenih gostiju koji ocekuju mir i tisinu za stolom
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:20   #1032
Onda ako se vraćate prema Ri imaš agroturizam Dešković u Kostanjici kod Ponte Portona. To ti je 5-10min autom od IstraL i stvarno vam je usputno.
Tamo sam pio njihovo vino, točnije teran još dok nisu bili tako razvikani i zaistač je bilo 10/10. A vjerujem i da je hrana u tom nekom rangu. Ako ste u tom kraju preporučam nakon ručka i šetnju po Završju, zanimljiv polunapušten srednjovjekovni gradić, u kojem je isto jedna od boljih hranidbi tog kraja sa super pogledom na Završje - konoba Edo Pincin. Ako se odlučite za njih obvz rezerviraj stol na terasi dan dva prije dolaska. U tim istarskim konobama teško jedno dijete može napaviti veći rusvaj od Talijana kojih četvorica galame kao njih tucet ili dva. Tako da samo opušteno po tom pitanju.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:30   #1033
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
U tim istarskim konobama teško jedno dijete može napaviti veći rusvaj od Talijana kojih četvorica galame kao njih tucet ili dva. Tako da samo opušteno po tom pitanju.
ovo je ziva istina

Zavrsje i taj cijeli dio smo vec prosli, ali cemo reprizirat prvom prilikom da junior sam odvozi taj dio Parenzane tamo. Jako lijepo Pamtim preporuke
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:01   #1034
Ako je neko u blizini... a ako i nije bacite oko.
Napisao sam recenziju konobe Stare staze Kršan:

http://bit.ly/2v2gkbR
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 19:50   #1035
Ma nije ti Astarea nikakva finoća, A da si tek vidjela prije renovacije.. . Mamma mia prašine
Al svejedno je uvijek bilo krcato.
Jeftino nije, al nije ni preskupo, A fino je
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:18   #1036
Onda ako idete u Sterle napiši kako je bilo.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:33   #1037
Dakle - Sterle. Ne lose, puno bolje od proslogodisnjeg iskustva sa Lucianom. Vrlo blizu Istralandie (tocno prekoputa zapravo, al treba vozit naokolo cestom cca 6km). Terasa krasna - drvene klupe i stolovi ispod oooogromnog stabla koje daje cijeloj terasi prirodan hlad. I unutra prostor ne izgleda lose, bas onako kao konoba. Blizu im je i prostor sa zivotinjama pa je to interesantno klincima za pogledat. Tocno ono sto smo trazili.

Hrana je bila fina, nista spektakularno, ali korektno pripremljeno, obilno i ukusno. Za predjelo smo jeli razne nareske, a za glavno fuze sa tartufima i ombolo s tartufima, salate i prilog, litru kucnog vina i sok - cca 550 kn za nas 4, sto je super cijena.

Dobili bi super prolaznu ocjenu od svih nas da nisu kiksali s poslugom. Sve skupa je bilo samo cetiri puna stola, sve talijani osim nas. Oko njih je konobar letao, zabavljao, provjeravao jel im sto fali. Nas je konobarica onako odradila reda radi. Hranu smo dobili iznenadjujuce brzo, ali kad smo nakon skoro 45 minuta cekanja deserta pitali sto je s tim onda je ispalo da su eto - zaboravili, spetljali, neka greska u komunikaciji blablabla. Mislim, ako imas jedan jedini stol koji posluzujes kako ti se moze desiti da to ne skuzis i da punih 45 minuta uopce ni ne dodjes provjeriti da li mozda zelimo jos vode, vina, kavu, racun.. nesto.... Nismo dobili ni ispriku, dok su talijani dobili i putne zestice uz srdacno nazdravljanje. Eto, da nije bilo takve "zavrsnice" zbilja bi bili odusevljeni i sigurno bi se vratili. Ovako cemo iduce godine ocito opet traziti novo mjesto pa mozda isprobamo i Astareu. Ili cemo se praviti talijani
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:07   #1038
Je li netko bio u restoranu Lav u Balama, da podijeli dojmove?
Kakva je klopa, kakve su cijene?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:43   #1039
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Je li netko bio u restoranu Lav u Balama, da podijeli dojmove?
Kakva je klopa, kakve su cijene?
Bio par puta ali prije dosta godina pa ne znam koliko je moje iskustvo relevantno. Bilo nam je vrlo dobro, a cijene nisu bile astronomske.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:29   #1040
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ako je neko u blizini... a ako i nije bacite oko.
Napisao sam recenziju konobe Stare staze Kršan:

http://bit.ly/2v2gkbR
Imaš li "pri ruci" njihove cijene hrane?
Kontaktirala sam ih na fejsu za cijene restorana i rekli su mi da nemaju slobodnih smještaja u 9 mj i to je bilo to
Kada sam ih pitala ponovno - poslali su me na njihovu stranicu, gdje imamo popis menija i vinske karte, al' da me ubiješ, ne vidm cifre.
Nisu nam usput, htjeli bi znati okvirno jer nas ima dosta, a i dali primaju recimo amex..
Hvala.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.