Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 11:58   #1061
Heh, iskreno, smeta me jedino što se zatvorio Burgeraj, kao i što ne rade nedjeljom, jerbo su mi oni postali jedina prihvatljiva hamburger opcija u gradu. Pa si malo dajem oduška. Svi drugi restorani u koje često idem rade.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:36   #1062
Pohvalila sam na slo temi, ali moram i ovdje - Foksner na Bohinjskom jezeru (Ribčev Laz) ima preodlične burgere bili 2x i sve sto smo isprobali je bilo sad mi ovi u zg nece nista valjati
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:01   #1063
tacos i burger bar....cheesburger....bila par puta kad su tek otvorili i sve super onda cijelo ljeto ništa i dočeka me razočaranje - preslano meso, pecivo tako tako - nije suho, ali nije ni onako svježe, mekano, a hrskavo kao prije...pa jel moguće da su sve burgeri tako srozali (submarine, mundoaka i tacos su jedini gdje inače jedem, sad mi ni to više ne valja )
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:38   #1064
meni je to prirodna stvar, lokal pocne raditi dobro i privuce klijentelu koja kasnije dolazi iz navike pa gazda pocne nabavljati jeftinije namirnice i rezati troskove da bi vise zaradio... mada bi prije rekao da je ovo izuzetak jer su po ljeti klijentela turisti koji ce ionako doci samo jednom pa im mozes uvaliti bilo sto jer se ionako nece vratiti, sutra su vec negdje drugdje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:33   #1065
Da C/P svoj post od jučer na drugoj temi:
Jučer Taco's & Burger Barr - ok, bili smo do sad 4 puta tamo. Jednom i to prvi put je bio vrhunski tjedni burger - svaki put nakon toga, ok ali ništa special. Da se referiram na jučer - tjednog burgera nema, gledala sam što imaju drugo na meniju a da sve sastojke smijem jest (da objasnim, iz zdravstvenih razloga ne smijem jest prženi luk ili ikakav luk uopće). Naručila sam ljetni burger (uzimali smo burgere za van jer smo imali jednu radnu akciju pa da odnesemo ekipi u stan) ugl. sve super tamo sve 5, popili cugu, došli u stan i krenemo klopat kad meni nešto ne štima - u ljetnom burgeru je bilo luka i to poprilična količina luka, a to nije bilo na meniju naznačeno (bilo je u čizu i zbog toga se nisam odlučila za čiz nego za ljetni). Kad sam to shvatila to nakon prvog griza sav luk sam izvukla van. Nažalost unatoč izvučenom luku i nadi da mi to neće izazvat probleme - izazvalo je (ali za to sam sama kriva jer sam ipak odlučila riskirat, a šta ćeš kad si gladan)

Ajde to još nekako, ali meso je bilo toliko slano da smo svi ostatak večeri bili žedni kao deve.

Ne znam iskreno vrijedi li mi ovo zadnje iskustvo da odem ponovo tamo i da im dam još šansi pošto je svaka do sad bila bananasta...

Da summiram - u Submarinu mi se nikad ovo nije dogodilo i burger uvijek bude odličan krenuvši od peciva na dalje.
I da u Tacosu je i nama pecivo bilo ovaj put katastrofa ali smo pretpostavili da je to zbog toga što se u onoj foliji uparilo i da zato nije bilo toliko ukusno... Ugl. ne vjerujem da će me više tamo vidjet
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:36   #1066
oftopik: zašto nisi pitala jel unutra ima luka?
ono, kažeš im da ne smiješ jesti luk iz zdravstvenih razloga i da ga ne stave
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:59   #1067
Pa rekla je da po meniju luka ne bi trebalo biti unutra.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:07   #1068
Da meni bilo koji sastojak uzrokuje zdravstvene probleme, bez obzira što piše na meniju, uvijek bih pitao i potvrdio da nema problematičnog sastojka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:53   #1069
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Da C/P svoj post od jučer na drugoj temi:

Jučer Taco's & Burger Barr - ok, bili smo do sad 4 puta tamo. Jednom i to prvi put je bio vrhunski tjedni burger - svaki put nakon toga, ok ali ništa special. Da se referiram na jučer - tjednog burgera nema, gledala sam što imaju drugo na meniju a da sve sastojke smijem jest (da objasnim, iz zdravstvenih razloga ne smijem jest prženi luk ili ikakav luk uopće). Naručila sam ljetni burger (uzimali smo burgere za van jer smo imali jednu radnu akciju pa da odnesemo ekipi u stan) ugl. sve super tamo sve 5, popili cugu, došli u stan i krenemo klopat kad meni nešto ne štima - u ljetnom burgeru je bilo luka i to poprilična količina luka, a to nije bilo na meniju naznačeno (bilo je u čizu i zbog toga se nisam odlučila za čiz nego za ljetni). Kad sam to shvatila to nakon prvog griza sav luk sam izvukla van. Nažalost unatoč izvučenom luku i nadi da mi to neće izazvat probleme - izazvalo je (ali za to sam sama kriva jer sam ipak odlučila riskirat, a šta ćeš kad si gladan)



Ajde to još nekako, ali meso je bilo toliko slano da smo svi ostatak večeri bili žedni kao deve.



Ne znam iskreno vrijedi li mi ovo zadnje iskustvo da odem ponovo tamo i da im dam još šansi pošto je svaka do sad bila bananasta...



Da summiram - u Submarinu mi se nikad ovo nije dogodilo i burger uvijek bude odličan krenuvši od peciva na dalje.

I da u Tacosu je i nama pecivo bilo ovaj put katastrofa ali smo pretpostavili da je to zbog toga što se u onoj foliji uparilo i da zato nije bilo toliko ukusno... Ugl. ne vjerujem da će me više tamo vidjet


Mogla si slobodno uzeti bilo koji burger i samo naglasiti da ne stave luk... normalno je da ljudi traze izostavljanje sastojka koji ne smiju/vole.
dje-CAk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:57   #1070
i ja bih isto pitala da imam neki poseban zdravstveni ili dijetalni problem, samo ako ne piše luk kao sastojak, što još ne piše?
a da budemo iskreni, luk daje posebnu notu jelu, nije nezanemariv... ja ga volim, ali ima ljudi koji baš i ne vole... napiši luk i sve 5.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:39   #1071
Tu je kriv lokal prvo. Ako ne piše u meniju onda toga ne smije imati.
Kad kupuješ bruger ili bilo šta, hrpetina ljudi prouči sve sastojke pa onda donese sud što će naručiti. Stoga kad nešto naruče, onda očekuju da će to i jesti, a ne da im naiđe skriveni sastojak.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:01   #1072
Pa nije da sam prvi put tamo i da inače ne proučim sastojke zbog toga Do sad kad god sam jela tjedni burger, a nije imao luk naveden - luka nije bilo! Ok da sam u nekom restoranu pa ne pišu svi sastojci (onda uredno svaki put pitam) ali ovako, ako u svakom ostalom burgeru je bio naveden luk kao sastojak,a onda u tom jednom nije, bilo je logično zaključit da ga tamo neće bit! Jer da ga je trebalo bit i da je tamo bi naveli to u sastojke (ne razumijem zašto bi samo u njemu taj sastojak izostavili s popisa,a za druge ga burgere uredno navode ). Po meni je greška na njima, a ne na meni kao potrošaču.
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:16   #1073
da, ali ako oni pogrijese ti si ta koja ce osjecati posljedice... trebala bi uvijek pitati da li u necemu ima luka
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:45   #1074
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Pa nije da sam prvi put tamo i da inače ne proučim sastojke zbog toga Do sad kad god sam jela tjedni burger, a nije imao luk naveden - luka nije bilo! Ok da sam u nekom restoranu pa ne pišu svi sastojci (onda uredno svaki put pitam) ali ovako, ako u svakom ostalom burgeru je bio naveden luk kao sastojak,a onda u tom jednom nije, bilo je logično zaključit da ga tamo neće bit! Jer da ga je trebalo bit i da je tamo bi naveli to u sastojke (ne razumijem zašto bi samo u njemu taj sastojak izostavili s popisa,a za druge ga burgere uredno navode ). Po meni je greška na njima, a ne na meni kao potrošaču.
Kao konzument si u pravu - sastojci bi trebali biti navedeni.

No, ni McDonald's ti ne navodi baš sve sastojke svojih sendviča, umaka.
A, kad oni to ne navode, onda sigurno nije ni utuživo (oni se dobro ograde od svake mogućnosti tužbe).

S druge (po meni prave strane), kao osviještena osoba koja vodi adekvatnu brigu o sebi, trebaš jasno i nedvosmisleno kod naručivanja hrane definirati sastojak/sastojke koji za tebe imaju nepovoljan/neželjen učinak.

Tvoje dup... je u pitanju, ne tuđe.

Ako ti ne cijeniš sebe, ne možeš ni očekivati, da će netko drugi tebe cijeniti.

A ekipa u ugostiteljskim objektima u pravilu nama zaposlenog lokalnog Vidovitog Milana i njegovu kuglu
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 19:55   #1075
Što sve stavljaju u ove burgere, nisam siguran stane li sve na A4, a kamoli u nekoliko redova napisanih kredom na ploči

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:08   #1076
I to je zapravo najveci apsurd, od jednostavnog vasarskog jela koje je najbolje sa dva-tri dodatka,
od toga se pokusava napraviti nekakva fensi gastronomija ono, daj mi kvalitetno meso, dobro frisko pecivo, malo sezonskog povrca i par traka pecenog speka, vise od toga nije ni potrebno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.08.2017., 23:29   #1077
Ma sve ok i na jedan način se slažem s vama i razumijem, ali zašto su onda navodili luk u svim ostalim burgerima,a u njemu nisu? O tome ja govorim i tu je problem. Jer inače kada bih naručivala tjedni i nije pisao luk - njega nije ni bilo!! I to ne jednom nego 3x do sad kad sam ranije bila na tjednom.
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 08:18   #1078
Vjerojatno zato jer su sastojke pisali ljudi, a oni mogu i pogriješiti.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:58   #1079
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Ma sve ok i na jedan način se slažem s vama i razumijem, ali zašto su onda navodili luk u svim ostalim burgerima,a u njemu nisu? O tome ja govorim i tu je problem. Jer inače kada bih naručivala tjedni i nije pisao luk - njega nije ni bilo!! I to ne jednom nego 3x do sad kad sam ranije bila na tjednom.
Ja sam prvi koji suosjeća s tobom i dijeli pravednički gnjev

No, kad bi mi se glava ohladila, sam bih sebi rekao "Body, konju jedan, daj misli malo svojom glavom"
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 22:54   #1080
Quote:
polkagaist kaže: Pogledaj post
Da summiram - u Submarinu mi se nikad ovo nije dogodilo i burger uvijek bude odličan krenuvši od peciva na dalje.
Bili prvi (i zadnji put) u Submarinu (Radnička), probali onaj trio malih burgera, krumpire s tartufima i krumpire sa sirom.
Ful se razočarali
Krumpiri meki, nimalo hrskavi, vjerojatno zbog umaka, crni, prepečeni u ulju/masnoći koja čitavo vrijeme bez prestanka dimi, bilo da ima gostiju i narudžbi ili nema, pretpostavljam da tako valjda gori čitav dan
Burgeri nama totalno bzvz, u svima teški/masni umaci, nedostaje sastojaka koji bi dali svježine, meso ne dođe do izražaja.
Pecivo jednog mini burgera bilo tvrdo kao kamen, vratili smo, zamijenili su, ispričali se vrlo pristojno, počastili krumpirima u znak isprike, za profi odnos prema gostu.

Fanovi smo Papas burgera u Papasu i nakon ovog izleta i dalje ćemo se držat Papasa. Generalno ne hodočastimo po burgerajima, rade li još gdje burgere dobre kao Papas? Preporuka?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.