Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 13:43   #21
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
cats, zašto to veliš za tinypic?
Velim zato jer se na forumu neko vrijeme slike s tinypica nisu vidjele i jer su iz nekog razloga u brojnim firmama, uključujući moju na crnoj listi, koliko sam čula iz sigurnosnih razloga. Ne znam pozadinu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:46   #22
ma da? kad pretražujem stare fotke na interijerima i tu koje smo meĆali, uglavnom mi samo te prikazuje. ne sjećam se da nešto nisam vidjela.

za ponoret s tim servisima sjećam se kad je kihnulo ono preko čega je Magor keljio, šteta. onda dosadni imagesack itd.

edit: sad vidim da kad otvaram nešto kao tinpypic link da u chromu gore u adresi piše nije sigurno

sori, znam da je off topic, ali nervira, tri frtalja divota sa starih natječaja je nestalo.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:49   #23
To se i meni čini grozno žao, da se nismo na vrijeme sjetili pa spremili topice kao pdf ili nekako
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:39   #24
Ok, na koji natječaj vas podsjeća ova slika

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:02   #25


/čini mi se da je to bilo prek imagesacka, ali je netko /pele?/ ponovno zakeljio :tepese:/
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 16:41   #26
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ok, na koji natječaj vas podsjeća ova slika

https://pbs.twimg.com/media/DH6tK9KVoAAoQNO.jpg
Joooooj, na čuvenu Špicovu pastrvu. Ali njegova je bila bolja. imala je bijelo oko i nagurao joj je rep u usta.

@crvenkapica

Originalne Špicove fotke su nestale. i one njegove i one koje sam ja poslije stavljao na chat. Jbg, ja sam tada sve radio preko imagesacka.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:27   #27
Sad mi je opet gledajući ovu fotku pizze , najvjerojatnije kao posljedicu Tapatalka, palo na pamet da bi ovakve fotke modovi, bar u natječaju, morali onemogućiti. Ja sam već više puta ovdje gnjavio zbog takvih fotki koje mi tako razvuku čitavu stranicu da rub pizze idem pogledati u drugu sobu ali to se na žalost tolerira.

Modovi,
ne mislim da ovakve fotke treba odmah sankcionirati ali dajte bar obrišite ili fotku ili cijeli post pa će se forumaši naučiti da to nije dozvoljeno. Skoro sam siguran da većina onih koji stavljaju ove rastezljive fotke ni ne znaju da je dozvoljena veličina fotografija 640x480px.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:32   #28
Meni nije ništa razvučeno. U istoj je ravnini s postom prije i poslije. Ne znam za kolege, ali svemu što mi je razvučeno maknem img. A što ću ovdje netolerirati kad mi fotku prikazuje najnormalnije.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:34   #29
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Modovi,
ne mislim da ovakve fotke treba odmah sankcionirati ali dajte bar obrišite ili fotku ili cijeli post pa će se forumaši naučiti da to nije dozvoljeno. Skoro sam siguran da većina onih koji stavljaju ove rastezljive fotke ni ne znaju da je dozvoljena veličina fotografija 640x480px.
s obzirom da danas u prosjeku ipak imamo uredjaje sa vecim rezolucijama (sorry), ja bih molio da se ta rezolucija ipak malo povisi, npr na 800x600 ili 960x720. u slucaju kompleksnijih fine dining jela, na 640x480 jednostavno se ne vide svi detalji
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:42   #30
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
s obzirom da danas u prosjeku ipak imamo uredjaje sa vecim rezolucijama (sorry), ja bih molio da se ta rezolucija ipak malo povisi, npr na 800x600 ili 960x720. u slucaju kompleksnijih fine dining jela, na 640x480 jednostavno se ne vide svi detalji
To nije do nas na ovom pdf-u, nego je to odlučeno na nekoj općoj forumskoj razini. Ne znam može li se mijenjati i zbog čega je još uvijek to maksimalna dimenzija odn. je li stvar u još nečemu osim što se to inercijom zadržalo godinama, ali pitat ću.

U svakom slučaju vas molim da prijavljujete na trokutić prevelike fotke koje vam ometaju pregled tema. I hvala unaprijed. One za koje uočim(o) da to čine, pretvaram(o) u linkove, ali ako to ne napravim(o), razlog je da na uređaju s kojeg moderiram(o) izgledaju normalno.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:46   #31
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Meni nije ništa razvučeno. U istoj je ravnini s postom prije i poslije. Ne znam za kolege, ali svemu što mi je razvučeno maknem img. A što ću ovdje netolerirati kad mi fotku prikazuje najnormalnije.
Onda sam ja uklet. Meni je ta fotka po širini oko 5x veća od posta prije i poslije.

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
s obzirom da danas u prosjeku ipak imamo uredjaje sa vecim rezolucijama (sorry), ja bih molio da se ta rezolucija ipak malo povisi, npr na 800x600 ili 960x720. u slucaju kompleksnijih fine dining jela, na 640x480 jednostavno se ne vide svi detalji
Znam da ti stavljaš fotke veće od 640x480 ali one mi nikada ne razvlače ekran. Čini mi se da ti ne stavljaš preko Tapatalka. I, da, ja sam prvi za format 800x600.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:00   #32
@Pringles

Evo sad, kad si makla img, kada kliknem na link, izlazi mi fotka normalne dimenzije. Ništa ne razvlači. Jesi li samo makla img ili si ju i smanjila ili su meni došle moje frendice ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:02   #33
Samo sam obrisala IMG.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 12:52   #34
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
s obzirom da danas u prosjeku ipak imamo uredjaje sa vecim rezolucijama (sorry), ja bih molio da se ta rezolucija ipak malo povisi, npr na 800x600 ili 960x720. u slucaju kompleksnijih fine dining jela, na 640x480 jednostavno se ne vide svi detalji
A zasto ne bismo na forumu lijepili slike manje rezolucije, a kako se vec spominje poseban sustav cuvanja fotki..., tamo uploadali full res slike.
Na taj nacin ljudima koji ce preletiti kroz topic necemo puno smetati, a onima koje zanimaju detalji mogu pronaci bolje slike.
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:58   #35
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
A zasto ne bismo na forumu lijepili slike manje rezolucije, a kako se vec spominje poseban sustav cuvanja fotki..., tamo uploadali full res slike.
Na taj nacin ljudima koji ce preletiti kroz topic necemo puno smetati, a onima koje zanimaju detalji mogu pronaci bolje slike.
To je već napredni nivo - u post staviti malu sliku koja će biti link na veću
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:22   #36
Čisto za informaciju, Tapatalk na iPhoneu ima opciju za namještanje rezolucije. Na Androidu nažalost nema.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 16:55   #37
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
A zasto ne bismo na forumu lijepili slike manje rezolucije, a kako se vec spominje poseban sustav cuvanja fotki..., tamo uploadali full res slike.
Na taj nacin ljudima koji ce preletiti kroz topic necemo puno smetati, a onima koje zanimaju detalji mogu pronaci bolje slike.
To bi post-recept činilo manje atraktivnim, a ovako mnogi kad odmah ugledaju sliku zainteresira ih i recept pa ga pročitaju. Fotke su ti kurve, ne kažu badava da govore više od tisuću riječi. Na natječaju fotke nemaju što kome smetati, a ovih problema s razvlačenjem prije Tapatalka nije bilo.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:40   #38
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Samo ima jedna stvar o kojoj bi se morali dogovoriti prije nego krenemo.

Slike.

Stare teme su totalno osakaćene jer smo stavljali slike ili na neki servis koji se povampirio i računi su nam propali, ili na one bez logina na kojima se slike nakon nekog vremena izbrišu i linkovi idu u ponovnu upotrebu. Zato bi bilo potrebno naći rješenje da se taj problem ne ponovi. Moja ideja je da se slike šalju modu a da mod otvori account na nekom besplatnom oruđu za postavljanje slika i da su sve tamo i od tamo polinkane.

Isto tako treba uzeti u obzir da imgur i tinypic nisu forum.hr friendly i da bi ih bilo dobro izbjegavati.

Ako netko ima prijedlog za pouzdan servis, recite. Ja godinama koristim Keep&share, ali oni prelaze više manje u organizaciju i kalendare, pa su im slike sporedna stvar i ne znam nude li ih novim korisnicima. Koristim i slovenski mojalbum.si, vrlo sam zadovoljna, slike je jednostavno organizirati po albumima a nisam još primijetila da bi bio nedostupan. Ta organizacija po albumima bi bila zgodna i za natječaje, jer bi svaki natječaj mogao imati svoj album.

My 5 cents.
Flickr.
Free account ima terabajt prostora, moze se birati koja velicina slike ce se postati na forum i nista ne brisu.

Godinama svoje fotke stavljam gore, sluzi mi i kao nesluzbeni back up i od tamo keljim na forum.

Edit: Jedina mana je sto se ne moze uploadati bez registracije koliko znam, ali to nije bitno ako bi se fotke slale modu ili nekome tko onda gore ima account.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:05   #39
I ja sam za!
Sutra je 1.9. jesmo li se što dogovorili?
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:57   #40
I cisto iz znatizelje, koliko cesto bi imali natjecaje?
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.