Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 13:03   #421
da ne piše nigdje da sam bolestan, ali sam vidio da ne ide

da ne piše nigdje da sam bolestan, da istina bio sam jedno dulje vrijeme na bolovanju to je dosta bilo problematično dok se neke stvari nisu sanirale, najveća moja greška je ta, što je moj bivši sa kojim sam bio u vezi iz svojih razloga koje ne mogu dokučiti poslodavcu poslao moje papire iz kojih se vidjelo od čega bolujem, to je ono što me je uništilo oko mog zadnjeg posla.
da nitko ne kaze da ne smiješ raditi, ali postoji ono...saznanje da netko ima + nije lijepo i još vise da radis sa drugima koji su izrazito homofobi ....
da ne piše u radnoj bolest ili slično, ali ne osječam se dobro, inaće sam ono slabijeg zdravlja pa godišnje budem par puta na bolovanju, tesko je raditi i ići doktoru da ti otvara bolovanje, to treba i pravdati, postoje šifre pod kojima se vodi bolovanje, no sigurno da poslodavcu nije dobro da je radnik vise doma nego sto radi
no sigurno je da mnogi koji imaju koje zdravstvene probleme skrivaju i teze im je uspjeti nego zdravi
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 14:28   #422
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
da ne piše nigdje da sam bolestan, da istina bio sam jedno dulje vrijeme na bolovanju to je dosta bilo problematično dok se neke stvari nisu sanirale, najveća moja greška je ta, što je moj bivši sa kojim sam bio u vezi iz svojih razloga koje ne mogu dokučiti poslodavcu poslao moje papire iz kojih se vidjelo od čega bolujem, to je ono što me je uništilo oko mog zadnjeg posla.
da nitko ne kaze da ne smiješ raditi, ali postoji ono...saznanje da netko ima + nije lijepo i još vise da radis sa drugima koji su izrazito homofobi ....
da ne piše u radnoj bolest ili slično, ali ne osječam se dobro, inaće sam ono slabijeg zdravlja pa godišnje budem par puta na bolovanju, tesko je raditi i ići doktoru da ti otvara bolovanje, to treba i pravdati, postoje šifre pod kojima se vodi bolovanje, no sigurno da poslodavcu nije dobro da je radnik vise doma nego sto radi
no sigurno je da mnogi koji imaju koje zdravstvene probleme skrivaju i teze im je uspjeti nego zdravi

Dragi moj, ja stvarno ne znam zašto već nisi tužio te ljude. Ti imaš pravo ne na masnu nego super masnu odštetu od čijeg oročenja na banci možeš cijeli život živit i ne radit niš. Na tvom mjestu bih se zauzela za svoja prava putem suda i tražila zadovoljštinu. Ti ovdje imaš elemenata za tužbu zbog narušavanja privatnosti, ugleda, diskriminacije i nanošenja duševne boli
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 15:05   #423
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
baš si tužno ovo sve napisao,al spomenuo si sudbinu,a ja vjerujem u nju,vjerojatno je baš tako trebalo biti.nisi nigdje napisao koliko dugo znaš da nosiš hiv,godinu,dvije,pet....?i jesi li posumnjao u njega prije nego što si dobio test?drži se,postoje svakakve sudbine,gore ili bolje od tvoje.a šta mi koji neznamo svoj status,nitko nije siguran
sretno
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 19:57   #424
da pokušao sam

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dragi moj, ja stvarno ne znam zašto već nisi tužio te ljude. Ti imaš pravo ne na masnu nego super masnu odštetu od čijeg oročenja na banci možeš cijeli život živit i ne radit niš. Na tvom mjestu bih se zauzela za svoja prava putem suda i tražila zadovoljštinu. Ti ovdje imaš elemenata za tužbu zbog narušavanja privatnosti, ugleda, diskriminacije i nanošenja duševne boli
DA POKUŠAO SAM, ALI TO SAM MOGAO IĆI SA PRIVATNOM TUŽBOM
, S OBZIROM DA SAM VEĆ ZAKONOM BIO OGRANIČEN JER U ZAKONU JE BILO RIJEĆI I TO PIŠE.
NEMAM SADA TAJ BROJ IZ NN-POD KOJIM SE VODI TAJ ZAKON ALI NESTO ZNAM DA OSOBE KOJE NOSE ORUŽJE NE MOGU BITI HIV+, TO STOJI U ZAKONU, JA BI TO KRIO ALI ME SJEBAO MOJ BIVŠI OTKRIVŠI POSLODAVCU MOJE PAPIRE, TO JE CAKA KOJA ME ZEZNULA, MADA BI JA KRIO DOKLE GOD JE TREBALO, NO SADA JE TO IZA MENE. MOJ JEDINI PUT JE TRAZITI POSAO VAN DRZAVNIH SLUZBI GDJE NE PROVJERAVAJU STATUS ZAPOSLENIKA
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 20:06   #425
DA NAPISAO SAM NESTO OKO TOGA JOŠ PRIJE

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
sretno
PRIJE NEGDJE U ODGOVORIMA SAM NAPISAO DA JEDNO IZVJESNO VRIJEME NOSIM VIRUS, A PRIJE OTKRIĆA SAM TE TESTIRAO JEDNOM DO DVA PUTA GODISNJE, A SAD VRLO BRZO SAM OTKRIO OD POSLJEDNJEG NEGATIVNOG NALAZA SAZNAO SVOJ POZITIVNI NALAZ KRVI-TESTA. SADA JE JEDNO IZVJESNO VRIJEME OD TOG PROŠLO
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 16:58   #426
jedno pitanje za one koji bi dali neki pametan dogovor

POSTAVIO bi jedno pitanje za sve one koji dolaze na ovaj forum a hiv+ bez obzira jeli netko hetero, gay ili bisex orjentacije. Zanima me kako netko tko ima hiv+ i stavi zaštitu kad ima sex odnos, jeli krije svoj STATUS ili kaže potencijalnom partneru sa kojim ima nešto. Kako se tada postaviti ili kriti za + ili reći, ako kažeš vjerojatnost sexa je nikakva a ako lažeš imaš sex i misliš što ako pukne zaštita ili druga pitanja koja dovode u možebitnu opasnost partnera. svi idu sa predpostvakom da je netko zdrav no to je loša procjena, ali takav smo narod da ne mislimo niti sumljamo na najgore, naravno do sexa se lako dođe, korištenje zaštite medju mladima je postalo rijetkost. Nije samo pitanje orjentirano na zaštitu koja je neupitna nego na pitanje reći ili ne partneru da se š..i ili ima sex...odnos sa zaraženom osobom, to je stašno reći i ne znam koja je reakcija. Ja sam rekao par puta i bio je muk i naravno nista se nije dogodilo od sexa, a ako ne kažem uz mjere opreza uredno se desi sex, naravno taj netko ne znajući da je imao sex sa hiv+ osobom. TOJ osobi je lakše jer i ako ima zaštitu ne misli na najgore a ovome koji laže a zna da je + nije sasvim psihički spreman, nije tako jednostavno barem sto se tice psihe, ipak se laze, nije lijepo lagati. VELIKA JE STVAR PREŠUTJETI ISTINU, NIJE TO BEZAZLENI VIRUS NEGO OPAKI VIRUS KOJI TE DO KRAJA PROMJENI. Onemogućen si imati sex bez zaštite sa stalnim partnerom ako ga nađeš, onemogućen si biti stabilan psihički izdržati taj pritisak oko +, i još misao na raznorazne infekcije kojima je organizam podložan jer je sada imunitet jako slabiji nego kod zdravih osoba koji su -.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 18:15   #427
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
POSTAVIO bi jedno pitanje za sve one koji dolaze na ovaj forum a hiv+ bez obzira jeli netko hetero, gay ili bisex orjentacije. Zanima me kako netko tko ima hiv+ i stavi zaštitu kad ima sex odnos, jeli krije svoj STATUS ili kaže potencijalnom partneru sa kojim ima nešto. Kako se tada postaviti ili kriti za + ili reći, ako kažeš vjerojatnost sexa je nikakva a ako lažeš imaš sex i misliš što ako pukne zaštita ili druga pitanja koja dovode u možebitnu opasnost partnera. svi idu sa predpostvakom da je netko zdrav no to je loša procjena, ali takav smo narod da ne mislimo niti sumljamo na najgore, naravno do sexa se lako dođe, korištenje zaštite medju mladima je postalo rijetkost. Nije samo pitanje orjentirano na zaštitu koja je neupitna nego na pitanje reći ili ne partneru da se š..i ili ima sex...odnos sa zaraženom osobom, to je stašno reći i ne znam koja je reakcija. Ja sam rekao par puta i bio je muk i naravno nista se nije dogodilo od sexa, a ako ne kažem uz mjere opreza uredno se desi sex, naravno taj netko ne znajući da je imao sex sa hiv+ osobom. TOJ osobi je lakše jer i ako ima zaštitu ne misli na najgore a ovome koji laže a zna da je + nije sasvim psihički spreman, nije tako jednostavno barem sto se tice psihe, ipak se laze, nije lijepo lagati. VELIKA JE STVAR PREŠUTJETI ISTINU, NIJE TO BEZAZLENI VIRUS NEGO OPAKI VIRUS KOJI TE DO KRAJA PROMJENI. Onemogućen si imati sex bez zaštite sa stalnim partnerom ako ga nađeš, onemogućen si biti stabilan psihički izdržati taj pritisak oko +, i još misao na raznorazne infekcije kojima je organizam podložan jer je sada imunitet jako slabiji nego kod zdravih osoba koji su -.
Ovdje se zaista radi o stilu života. Ti si navikao imati otvoreniji seksualni život. Ja osobno ne stupam u intimne odnose s ljudima koje ne volim i u koje nisam zaljubljena i 100% im ne vjerujem. Svi ljudi s kojima sam bila (jako malo ih je) su sve o meni znali i bez straha sam im mogla povjeriti sve svoje najintimnije strahove i probleme...
Dragi, ti moraš shvatiti i pomiriti se sa činjenicom kako je sa takvim stilom života za tebe gotovo. Imaš priliku naći nekog izuzetnog s kim ćeš polako graditi vezu na drugim temeljima, osim na sexu. Kada dođe vrijeme za to, vjerujem kako će taj netko iz ljubavi prema tebi biti spreman na sex sa zaštitom. Tko zna, možda upoznaš nekog tko je u istom "sosu" kao i ti, pa to i neće biti neki problem.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2007., 23:17   #428
lijepo si ovo odgovorila

lijepo si ovo odgovorila, hvala ti na odgovoru
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 17:20   #429
MISLIM DA TESKO NEKO MOZE DA ZIVI SA OVIM.....NE OSUDJUJEM LJUDE KOJI GA IMAJU...ALI MISLIM DA OD 100 LJUDI 2 SE IZLECI A 98 UMRE
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:22   #430
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
MISLIM DA TESKO NEKO MOZE DA ZIVI SA OVIM.....NE OSUDJUJEM LJUDE KOJI GA IMAJU...ALI MISLIM DA OD 100 LJUDI 2 SE IZLECI A 98 UMRE
svaka ti čast na pesimizmu,za informaciju,hiv je danas jedna vrsta kronične bolesti koju lijekovi mogu usporiti,za razliku od nekih puno gorih,a medicina napreduje iz dana u dan,iz sata u sat,i postoji mogućnost da se nađe lijek koji će još više usporiti tu bolest tako da će se moć i duboka starost doćekat,daj bože čim prije...........
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 22:28   #431
znam cyrys da si napisao da neko vrijeme znaš za
taj virus,al si napisao da još ne koristiš terapiju,zato me zanimalo koliko dugo je prošlo,jer me ustvari zanima kad se mora počet koristit terapija kod hiva
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 02:29   #432
Thumbs up hvala ti na potpori

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
znam cyrys da si napisao da neko vrijeme znaš za
taj virus,al si napisao da još ne koristiš terapiju,zato me zanimalo koliko dugo je prošlo,jer me ustvari zanima kad se mora počet koristit terapija kod hiva
Da NAPIŠEM ODGOVOR ovoj gore osobi koja je barem tako napisala ........djeluje hladna, nehumana i želi vidjeti mrtve oko sebe
KAŽE OD 100 ŽIVIH KOJI NOSE VIRUS 98 UMIRE
Da nije možda gledala Afriku, uzmite podatak sa stranice hzzj ili huhiv
prošle je godine od ukupne brojke sa hivom registriranih umrlo samo( 9 )osoba
znaći njeno razmišljanje je malo neupučeno u stanje života sa hiv-om.
Meni je nedavno doktor rekao ako si već morao dobiti neku bolest bolje hiv nego rak, istina obje su teške ali ako je rak težak ne znam koje su prognoze, a sa hivom se živi po 10-15-20 ili više godina, poznajem ljude koji nose virus u sebi čak 18-23-25 godina
a ipak se računa za ove naše podneblje da je prosjek 18-22 godine, ali kad se čovjek ipak sabere pa ionako ne želi živjeti 85 godina, taman moje godine + prosjek + terapija i ako ne budem imao neke druge bolesti, mogao bi po opet da ne nabrajam brojke nekih statistika doživjeti 60 godina. Zar to nije dosta, ipak je to život, jer je nedavno HIV preimenovan iz smrtonosne mada je i dalje zarazan u TRAJNU-DOŽIVOTNU KRONIČNU BOLEST
koju nosiš cijeli život i sa njom umireš u kasnijim godinama. Ali sve zavisi od organizma, od prehrane, sportske aktivnosti i puno odmaranja.
Ali još nešto medicina, nauka, imunologija, farmaceutika sve napreduje, svakim danom se otkrije ne LIJEK-TRAJNO (za ne zaražene osobe) CJEPIVO PROTIV HIV-a nego TABLETE SA KOJIMA ŽIVIŠ, svake godine su sve bolje supstance lijekova i njihova primjena je jednostavnija i olakšana po pacijenta bez nuspojava, postoje osobe koje piju dva puta dnevno tablete i ništa im nije, ono tako lako podnose terapiju da je to uspjeh medicine i sviju koji su proizveli takve lijekove, barem jedna lijepa vijest...
Odgovorio sam malo prije u nekim postovima da nosim virus par godina, ne bi rekao koliko nego samo da sam nositelj virusa, a kad bude terapija trebala to zavisi od broja CD u krvi i stanja organizma.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 02:32   #433
evo opširnije preneseno sa stranice WWW.HUHIV.HR

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
znam cyrys da si napisao da neko vrijeme znaš za
taj virus,al si napisao da još ne koristiš terapiju,zato me zanimalo koliko dugo je prošlo,jer me ustvari zanima kad se mora počet koristit terapija kod hiva
Što, zašto, kada i druga pitanja…

KOMBINIRANA TERAPIJA



Što je kombinirana terapija?

Kombinirana terapija je naziv koji se koristi za tri ili više različitih lijekova kojima se tretira HIV. Također se naziva i trojna terapija ili HAART (vrlo djelotvorno antiretrovirusno liječenje).

Kad HIV uđe u organizam, napada limfocite CD4 i koristi ih kao tvornice da bi napravio stotine svojih kopija. CD4 limfociti su jedne od glavnih stanica našeg obrambenog sustava. To znači da HIV napada obrambeni (imunološki) sustav organizma.

Lijekovi koji ulaze u sastav kombinirane terapije djeluju na različite načine i različite dijelove životnog ciklusa HIV-a, a sve s ciljem da se spriječi razmnožavanje virusa i očuva obrambeni sustav organizma.



Djeluju li doista lijekovi?

U svakoj zemlji u kojoj se koristi kombinirana terapija (HAART) primijećen je znatan pad broja smrtnih slučajeva i oboljenja vezanih uz HIV/AIDS.

Liječenje je uspješno kod žena, muškaraca i djece. Nije bitan način na koji se osoba zarazila (spolni odnos, intravensko uzimanje droga ili transfuzija zaraženom krvlju).

Uzimanje lijekova protiv HIV-a, na način koji je propisao liječnik, rezultirat će znatnim smanjenjem količine virusa u tijelu.



Redovitim analizama krvi (posebni testovi) provjerava se djelovanje lijekova:

testovi za mjerenje količine virusa u krvi – PCR-test, viral load test
CD4 testovi provjeravaju snagu imunološkog sustava – mjeri se broj CD4 limfocita u mililitru krvi.


Mali broj CD4 limfocita na početku liječenja pomoću terapije imunološki sustav može ponovno ojačati tako da veliki broj ozbiljnih bolesti natjera na povlačenje. Uzimajući anti-HIV-terapiju u pravo vrijeme i na pravi način, zdrav se ostaje daleko duže nego u slučaju da se terapija ne uzima.



Koliko dugo će lijekovi djelovati?

Kombinirana terapija se sastoji od tri lijeka koja se koriste već oko šest godina, a mnogi od tih lijekova također su i pojedinačno ispitivani tijekom dužeg vremenskog razdoblja.

Hoće li i koliko dugo neka kombinacija lijekova djelovati, ponajviše ovisi o tome hoće li se razviti rezistentnost virusa na te lijekove. Mala je vjerojatnost da će se to dogoditi dostigne li se i održi broj kopija virusa u mililitru krvi ispod 50.

Ako količina virusa ostane u granicama do 50 kopija, ista kombinacija lijekova može se koristiti godinama.



Treba li svatko koristiti kombiniranu terapiju?

U određenom stadiju bolesti većini HIV+ osoba terapija će biti neophodna, ali trenutak kad će im ona zatrebati ovisi o različitim faktorima.

Iz stanja HIV-infekcije bez simptoma prelazi se u stanje AIDS-a različitom brzinom; kod nekih ljudi je to jako brzo, dok je kod nekih sporije.

Otprilike jedna trećina HIV+ osoba bit će zdrava i nakon 10 godina, čak i bez korištenja terapije. Oko 60% će ipak započeti s liječenjem 4 do 5 godina nakon infekcije HIV-om. Mali postotak ljudi može usred lošeg zdravstvenog stanja započeti s terapijom mnogo prije, a kod nekih osoba razdoblje bez znakova bolesti traje i 15-20 godina.

O početku uzimanja terapije mora se razgovarati s liječnikom - specijalistom infektologom. Ako se broj stanica CD4 smanjuje ili raste količina virusa u organizmu, od velike je važnosti dobiti informacije o terapiji. Čak i u slučaju da se osoba dobro osjeća, trebala bi se informirati o liječenju, što ponekad zahtijeva i nekoliko odvojenih posjeta liječniku.

Osoba treba postaviti onoliko pitanja koliko želi, sve dok u cijelosti ne bude zadovoljna odgovorima. Također se može osloniti i na korisne savjete prijatelja, specijalizirane telefonske linije ili informacije iz časopisa i s interneta.



Kad je pravo vrijeme započeti uzimati terapiju?

Ponovno, to je nešto o čemu osoba mora razgovarati s liječnikom - specijalistom infektologom. S obzirom da će osoba uzimati tablete, njoj je prepušten izbor hoće li i kada započeti te koje će dostupne lijekove koristiti. Da bi donijela pravu odluku, prvo je neophodno saznati što više informacija o terapiji.

Upitati liječnika o različitim lijekovima koji se mogu koristiti, kao i o njihovim dobrim i lošim osobinama.
Svakako treba malo razmisliti o tome. Ne treba žuriti s odlukom i ne osjećati pritisak da se čini nešto što se baš i ne razumije najbolje. To se posebice odnosi na one osobe kojima je HIV+ status potvrđen nedavno i kojima je potrebno vrijeme da se suoče sa situacijom.
Općenito, preporučuje se započeti terapiju prije nego što broj stanica CD4 padne ispod 300, a posebice ako je još iznad 200. No čak i u tim slučajevima nije neophodno odmah započeti s terapijom ako se osoba ne osjeća spremnom.
Kad je broj stanica CD4 iznad 300, imunološki sustav još uvijek sasvim dobro funkcionira, ali postoji rizik od infekcija koje dovode do proljeva i gubitka težine. Ako broj stanica CD4 padne ispod 200, može doći do specifične upale pluća zvane pneumocistična pneumonija (pneumocistis carni pneumonia). Ako broj stanica CD4 padne ispod 100, rizik od drugih bolesti još je veći.
Nizak broj stanica CD4 ne znači sigurno oboljenje, samo da je vjerojatnost veća. Osim toga, mnogi lijekovi koji se koriste za liječenje oportunističkih infekcija (simptomatska terapija) mogu biti toksičniji i mogu se teže podnositi nego uobičajeni anti-HIV-lijekovi.
Simptomatska terapija je naziv pod kojim se podrazumijevaju lijekovi koji se koriste za liječenje bolesti koje prate HIV-infekciju, ali koji ne djeluju na sam HIV. Ti lijekovi djeluju na druge uzročnike koji su iskoristili slabost imunološkog sustava i napali organizam. To su antibiotici, antimikotici, antivirusni lijekovi, lijekovi protiv proljeva, povišene tjelesne temperature…
Ako se i sumnja u korist terapije, HIV i AIDS su stvarni i treba se boriti protiv njih jer ugrožavaju život. Uvijek postoji mogućnost da se s terapijom počne kasnije, ali to ne smije biti prekasno. Bolesti koje se mogu pojaviti kad je imunološki sustav oslabljen mogu biti smrtonosne.
Istraživanja potvrđuju da s terapijom treba započeti prije nego što broj stanica CD4 padne ispod 200.



Preporučuje li se terapija podjednako muškarcima i ženama?

Postoje neke razlike u manifestaciji HIV-a kod muškaraca i žena. Jedna od njih je da sa istim brojem stanica CD4 žene mogu imati manju količinu virusa u krvi od muškaraca. Neka su istraživanja pokazala da su žene podložnije pojavi bolesti od muškaraca s istim brojem stanica CD4. To bi mogao biti razlog više da žene prije započnu s terapijom. Međutim, dokazi koji to potvrđuju nisu dovoljno jaki da bi se uzimali u obzir u svakodnevnoj praksi.



Što je s trudnoćom?

Istraživanja su pokazala da HIV-infekcija kod žena može biti uspješno liječena i tijekom trudnoće. Samim time, ako se količina virusa u krvi smanji do nemjerljive razine, smanjuje se i rizik prijenosa HIV-a na dijete.

Svakako se treba posavjetovati s liječnikom - specijalistom infektologom u vezi s terapijom ako je riječ o trudnoći ili ako se ona planira.



Kako se terapija koristi kod djece?

Opća načela primjene terapije kod HIV pozitivne djece slična su kao i kod odraslih ljudi. Međutim, postoji nekoliko važnih razlika pa se stoga djeci moraju propisati za njih točno izračunate doze. Osim toga, za djecu postoje posebno prilagođeni oblici lijekova u vidu sirupa kako bi ih oni mogli lakše piti.



Jesu li godine značajan faktor kod odraslih ljudi?

Otkriveno je da kombinirana terapija može ponovno aktivirati bitan dio obrambenog sustava koji se zove TIMUS. Prije se mislilo da timus prestaje raditi u doba adolescencije (do 21. godine).

Zanimljivo istraživanje pokazalo je da timus može biti reaktiviran kod ljudi u 30-im godinama koji su HIV+ i koriste kombiniranu terapiju. To otkriće još uvijek nije potpuno jasno, ali može značiti da ranije započinjanje s terapijom, u 20-im i 30-im godinama, sa sobom nosi prednost iskorištavanja te mogućnosti.

U svakom slučaju, kako osoba stari, stari i obrambeni sustav te lošije funkcionira. Ljudi stariji od 50 godina imaju povećani rizik od daljnjeg pogoršanja zdravlja izazvanog HIV-om i svi argumenti koji govore u prilog započinjanja liječenja važniji su što smo stariji.

Ponavljamo, istraživanja na tu temu još su uvijek daleko od konačnog zaključka
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:13   #434
.

Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
znam cyrys da si napisao da neko vrijeme znaš za
taj virus,al si napisao da još ne koristiš terapiju,zato me zanimalo koliko dugo je prošlo,jer me ustvari zanima kad se mora počet koristit terapija kod hiva
Nema veze koliko je prošlo od eventualne zaraze virusom nego kakve su vrijednosti imunološkog sustava koje se mjere najviše stanicama CD4. Naime,
kod zdravog čovijeka taj broj oscilira između 1100-1600 CD4 na 1 cm3. Kada virus uđe u tjelo počme napadati upravo te stanice tako da ih možemo reči zarazi ili pojede te se godinama smanjuju . E, sada ti sljedi odgovor: HAART terapija se
počme primjenjivati kada se CD4 spuste na razinu od 200 na 1 cm3. Ispod 200 CD4 stanica tjelo ulazi u stanje AIDS-a te se zato s terapijom kreče prije jer se onda ne riskiraju oportunističke bolesti . Uspješnost HAART terapije se mjeri u podizanju stanica CD4 i viremije (kopije virusa) koja mora biti nemjerljiva tj. ispod <50 kopija .

To što sam napisao je krajnje vrijeme kada bi se trebala primjenjivati terapija , tako da nepostoji neko određeno vrijeme kada . Kod nekih je to 4-5 godina od zaraze dokle kod drugih 10-12 pa i više godina.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:06   #435
meni je stvarno zao ako sam nekoga uvrjedio nije mi to bila namjera ali stvarno mislim da je tesko zivjeti sa Hivom.....
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:11   #436
NE DAJ BOE NIKOME.....JA NE BIH MOGAO DA ZIVIM DA ZNAM DA MI JE ZIVOT OGRANICEN NA JOS NEKIH 10-20 GOD.PREKRATIO BI SEBI MUKE.....INTERESUJE ME POSTO NOSIS VIRUS VEC PAR GODINA KAKO ON UTICE NA TVOJ SEX-ualni ZIVOT?
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 18:44   #437
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
NE DAJ BOE NIKOME.....JA NE BIH MOGAO DA ZIVIM DA ZNAM DA MI JE ZIVOT OGRANICEN NA JOS NEKIH 10-20 GOD.PREKRATIO BI SEBI MUKE.....INTERESUJE ME POSTO NOSIS VIRUS VEC PAR GODINA KAKO ON UTICE NA TVOJ SEX-ualni ZIVOT?
Vidi prijatelju, iako imaš dobre namjere, nemaš takta. Ovakve izjave se ne mogu davati nekome tko polaže sve svoje šanse u nadu. Prirodno je boriti se za život, a glupo je davati izjave tipa :" ja bi sebi prikratio muke da sam na tvome mjestu..." Imam vijesti za tebe: Da ti se dogodi to što se njemu dogodio, ne bi si skratio muke jer za to treba hrabrosti, a hrabrost je bolje uložiti u borbu za život...
Ti ili si vrlo nezreo ili ograničen pa s toga:
Daj,stvarno, ako nemaš što pozitivno za reći, radije šuti i nemoj više izletati s takvim izjavama. Ako si tako pesimističan, zadrži svoj pesimizam za sebe, jer ovdje je najmanje dobrodošao! Podrška ti je za kurac (pardon my french)
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 19:17   #438
ok zelim vam sve najbolje ja odoh
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 15:34   #439
Hvala ti ivanica

Hvala ti Ivanica, zaista si prava osoba, lijepo je sto uvijek naiđeš kad te netko treba, imaš divne rijeći potpore, koje bude nadu i dižu raspoloženje. Svaki put kad čitam tvoje poruke osječam da si tu, svima si dobra i ne znam odakle ti ta snaga, odakle crpiš optimizam koji nesebično dijeliš osobama koje te trebaju.
cyryus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 16:31   #440
Quote:
cyryus kaže: Pogledaj post
Hvala ti Ivanica, zaista si prava osoba, lijepo je sto uvijek naiđeš kad te netko treba, imaš divne rijeći potpore, koje bude nadu i dižu raspoloženje. Svaki put kad čitam tvoje poruke osječam da si tu, svima si dobra i ne znam odakle ti ta snaga, odakle crpiš optimizam koji nesebično dijeliš osobama koje te trebaju.
Hvala na tako lijepom mišljenu o meni, ali ja sam zaista jedna vrlo obična osoba koja se drži jedne teorije kako pozitivna energija ide u krug. Kada primiš lijepu riječ ili misao, šalji je dalje, tj. reci nekom drugome lijepu riječ. Znam biti vrlo depresivna i negativna, ali kad vidim da ima ljudi kojima je možda i gore nego meni, shvatim da je od životne važnosti biti optimističan i kako dajem optimističke misli drugima, i meni se osobno množi optimizam
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.