Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 20:06   #41
Kako servisirat klimu koja nije baš dirana u autu starome 20 godina?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:07   #42
odes u servis autoklima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:44   #43
Za ovo epohalno otkriće predlažem kolegu ZgSash kao HR kandidata za Nobela ove godine.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:37   #44
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Za ovo epohalno otkriće predlažem kolegu ZgSash kao HR kandidata za Nobela ove godine.
Pa nije mu nista krivo rekao
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:19   #45
Pa čuj - u ovoj ludoj državi di svi nešto kemijaju, seru, muljaju, lažu, izmišljaju, sami šarafe .... stvarno treba imat muda i potegnut PRAVI i JEDINO ISPRAVNI odgovor .... sa svim posljedicama koje to nosi sa sobom.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 01:36   #46
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Navodno u Siriji ima sarina na kile pa da netko skokne malo uvest par kila .... što to dezinfikuje tu se ništa ne naseli ....
Ili nabavit osiromašeni uran od neke nuklearke ili NATO-ve municije, pa da vidiš kako će se gljivice razbježati!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:33   #47
Jedno brzinsko.

Dvozonska automatska klima, auto star 4 godine. Hladi odlično i nema nikakvih problema, plina mislim da ne fali (kad stavim na Lo maltene led ide iz rešetki ).

Treba li ju servisirati sada osim same dezinfekcije? Ono, promjena ulja u kompresoru, promjena plina/nadopuna itd.
Ja smatram da ne bi trebalo dirati ali eto samo hoću potvrdu.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:52   #48
^^ dobro smatras...ukratko receno, dok sve radi ne diraj nista.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:57   #49
Ha, ako ga odvezeš nekom ko ZNA radit ... sigurno neće bit loše.

No ako potrefiš nekog lajbeka (kojih ima ihaj-haj) .... bit će sranje. Dakle sam odluči. Reskirat i ostat bez ulja (unutra je cca pol deci ili tu negdje) ili terat nekom da provjeri.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:58   #50
Ako želiš biti baš siguran da će i naredne 4 godine tako ostati, možeš promijeniti plin i to je to.
mack1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:07   #51
Ako nema nikakvih simptoma da nesto ne valja ja ne bi nista dirao.

Sto se tice plina, znam da sam na proslim autima 2x mijenjao plin i nakon toga sam imao osjecaj kako nije isto hladio kao original.
Da se razumijemo, hladio je on nakon izmjene dobro ali nikad nisam imao osjecaj te hladnoce kao sa originalnim plinom.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:22   #52
Dečki hvala na odgovorima.

Upravo se i bojim toga jer nemam osobe za koju provjereno ZNAM da odlično to radi i da će to napraviti kako treba. Našao sam jednog kojeg svi preporučuju ali opet dvoje bliskih ljudi ima neugodna iskustva s njime.

Nije mi čak toliko i do mijenjanja plina tj nadopune, ovo mijenjanje ulja me više brine. A kompresor nije baš jeftin jer je to onaj "inverterski" tip kompresora.

Ja sam prvenstveno to htio napraviti jer mi se čuje dosta duboki zvuk kod ubrzavanja kada je kompresor uključen. Nije preglasan ali čuje se razlika kad radi/ne radi pa sam mislio da bi bilo dobro provjeriti. Najbolje da čujem kod nekoga tko ima isti auto.

Ništa, dok ne naletim na nekog koji radi odlično ostavljam ovako. Makar do iduće godine, neće mu ništa biti. Tada će imati taman 5 godina i cca 100k km pa eto "počastit" ću ga servisom klime

Jel vi to radite i koliko često ako radite?

Vidim na primjeru fatboy-a da se nije usrećio s time.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:38   #53
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Ako nema nikakvih simptoma da nesto ne valja ja ne bi nista dirao.

Sto se tice plina, znam da sam na proslim autima 2x mijenjao plin i nakon toga sam imao osjecaj kako nije isto hladio kao original.
Da se razumijemo, hladio je on nakon izmjene dobro ali nikad nisam imao osjecaj te hladnoce kao sa originalnim plinom.
A kak znaš da nema simptoma? Kad ulja potpuno nestane onda će zaribat. Dok ne zariba ti ćeš tvrdit "nema simptoma" ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:43   #54
Gore sam opisao jedan simptom koji bi mogao biti do ulja , ili je možda normalan?!

To me i "nagovorilo" na to da pomislim obaviti servis klime.
techno_freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 12:46   #55
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ha, ako ga odvezeš nekom ko ZNA radit ... sigurno neće bit loše.

No ako potrefiš nekog lajbeka (kojih ima ihaj-haj) .... bit će sranje. Dakle sam odluči. Reskirat i ostat bez ulja (unutra je cca pol deci ili tu negdje) ili terat nekom da provjeri.
CD tko u zagrebu bi bio za preporuciti?
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:12   #56
Nedavno sam dopunjavao klimu na autu jer nije uopće hladila.
Radio sam to kod provjerenog majstora u Vž. Rekao mi je da bi se servis klime trebao raditi svake 2 godine bas zbog tog ulja koje treba promjeniti.

Auto mi je 2010.g. (kupljen 2014-te) i pretpostavljam da to nije bilo napravljeno nikad. U sistemu je bilo 150g plina (trebalo bi biti 550g).
Nakon servisa, klima radi kao i prvog dana (mozda i jace), a cijena je bila 250kn. Od sad cu to radit svake dvije godine, nije da cu propast za te novce
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:24   #57
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Nedavno sam dopunjavao klimu na autu jer nije uopće hladila.
Radio sam to kod provjerenog majstora u Vž. Rekao mi je da bi se servis klime trebao raditi svake 2 godine bas zbog tog ulja koje treba promjeniti.

Auto mi je 2010.g. (kupljen 2014-te) i pretpostavljam da to nije bilo napravljeno nikad. U sistemu je bilo 150g plina (trebalo bi biti 550g).
Nakon servisa, klima radi kao i prvog dana (mozda i jace), a cijena je bila 250kn. Od sad cu to radit svake dvije godine, nije da cu propast za te novce
Servis klime? Zašto? Ako radi, nema potrebe dirati. Jel radiš doma servis friždera svake dvije godine? Gubitak ulja? Kako? Pa to je zatvoren sustav. Ako klima radi, tada u sustavu ima plina. Kako bi točno ulje izašlo ako je plin i dalje u sustavu?
Igloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:58   #58
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A kak znaš da nema simptoma? Kad ulja potpuno nestane onda će zaribat. Dok ne zariba ti ćeš tvrdit "nema simptoma" ....
Istina, ne mozes znati.

Htio reci ako klima radi godinama kao sto radi prvog dana ja ne bi mijenjao nista. Kad bi primjetio neku promjenu kao slabije hladjenje, bucniji rad, zujanje, masnu mrlju itd. onda bi razmisljao o servisu.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:23   #59
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
CD tko u zagrebu bi bio za preporuciti?
Nije bas ZG, ali definitivno preporuka za Frigoom:

https://www.facebook.com/Autoklima420/

Moras se naruciti jer je konstantno guzva...


Ako ces bas Zg, cujem da je Turek OK, ali osobno nisam bio:

http://www.automehanicar.hr/usluge-a...klima-uredaja/
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:44   #60
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
CD tko u zagrebu bi bio za preporuciti?
Kajfež (nisam bio al ga hvale) i KlimaMobil (bio i nemam zamjerki).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:42.