Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 14:48   #1
Audi A7 3.0 TFSI

Pozdrav ekipa, ima li tko iskustva s ovim automobilom i motorizacijom? U firmi me šef zadužija da kupim jedan bolji auto, rabljeni, cca do godine ili dvije, motor nije bitan, pa mi za oko zapea baš A7 sa ovim turbo benzincem jer dosta gubi na vridnsti u prvih par godina. Ima li kakvih boljki, ilitiga bolesti ovog motora. Jeli bolji on ili dizel 3.0?
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:52   #2
dobar posao imas, nema sta
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:55   #3
Prvo i osnovno - nema turba

Drugo, imao sam taj motor u A6 ici kupljenoj potpuno novoj 2011.god, odradio 390tkm (da, tocne su brojke) i motor nije stvarao probleme. No bilo je sranja s elektronikom, senzorima i S-tronicom zbog kojeg sam valjda 3 puta ostao na cesti. Najcesce nije htio saltat dalje od 1.brzine.
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:57   #4
U firmi je kod nas na jednom 3.0tdi isto bilo more problema sa tim S-tronicom, isto iz 2011. Zanimljivo da su isto godište sa istim problemom.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 14:58   #5
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno - nema turba

Drugo, imao sam taj motor u A6 ici kupljenoj potpuno novoj 2011.god, odradio 390tkm (da, tocne su brojke) i motor nije stvarao probleme. No bilo je sranja s elektronikom, senzorima i S-tronicom zbog kojeg sam valjda 3 puta ostao na cesti. Najcesce nije htio saltat dalje od 1.brzine.
e tog sam se i boja, da nebi nešto tako bilo. e sada ima ih multitronic i s-tronic, i tiptronic, što bi bilo tu pametno?

nema turbo, a stoji ovo TFSI?
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:00   #6
nema turba ? haha koji proljev
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:01   #7
Turbo fuel stratified injection?
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:03   #8
Multitonic je no go, s tronic je DSG, tiptonic je klasična automatika ... logaj se na audi forum i sve ćeš saznati od ekipe iz prve ruke!
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:03   #9
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, ima li tko iskustva s ovim automobilom i motorizacijom? U firmi me šef zadužija da kupim jedan bolji auto, rabljeni, cca do godine ili dvije, motor nije bitan, pa mi za oko zapea baš A7 sa ovim turbo benzincem jer dosta gubi na vridnsti u prvih par godina. Ima li kakvih boljki, ilitiga bolesti ovog motora. Jeli bolji on ili dizel 3.0?
A sef bi htio bit baja a da ne plati (jahreswagen ili 2). Eeeeee......
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:03   #10
Pa i nema turbo. Šta se sad čudite?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:03   #11
Ha gle, meni se do sada pokazalo da sto je skuplji auto, to bu vise kvarova. Ne znam kako je sa ZF mjenjacima koji idu u konkurentsku bmw 5icu i e-klasu. Mozda i oni imaju neke probleme pa je sve pitanje srece kod kupnje.

Koliko se sjecam, multitronic je dolazio s 2.0 tdijem koji ne ide u A7... S-tronic je 7brzinski i isao je u vecinu modela, a postojao je i 8brzinski tiptronic koji je isao u najskuplje modele. U 3.0 benzince i dizele ide 7brzinski.

Da, nema turbo, vec kompresor. A zasto su stavili TFSI oznaku samo oni znaju
__________________
3.0 TFSI
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:05   #12
Unifikacija nomenklature.
Zašto 116d kad je 2.0 motor?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:06   #13
Quote:
jolekralj kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, ima li tko iskustva s ovim automobilom i motorizacijom? U firmi me šef zadužija da kupim jedan bolji auto, rabljeni, cca do godine ili dvije, motor nije bitan, pa mi za oko zapea baš A7 sa ovim turbo benzincem jer dosta gubi na vridnsti u prvih par godina. Ima li kakvih boljki, ilitiga bolesti ovog motora. Jeli bolji on ili dizel 3.0?
Oces reci da radis u firmi koja kupuje rabljeni auto?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:07   #14
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Oces reci da radis u firmi koja kupuje rabljeni auto?
I što točno ima loše u tome?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:08   #15
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Ha gle, meni se do sada pokazalo da sto je skuplji auto, to bu vise kvarova.
Cuj generalno skupi auti su perjanice nove tehnologije pojedinih proizvodjaca; a nova tehnologija znaci i veca mogucnost kvara dok se ona ne ispita i dodje u nize segmente vec ispitana. A ti kupci imaju love biti early adopters tih tehnologija.

A isto tako proda ih se puno manji broj nego masovnijih modela. Samim time se vise isplati testirati B i C segment gdje ako omanes puno te kosta napraviti recall na milionima primjeraka (plus gubitak image-a jer se to procuje vrlo brzo medju rajom) a vise se isplati u velikom luksuznom segmentu popravljati u garanciji tu i tamo nesto kada ode i dati zamjenski "gazdi" da se i dalje vozi.

Cista ekonomija.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:10   #16
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
I što točno ima loše u tome?
Nema nista lose u tome nego se gazda hoce pokazati kako je uspjesan on kao i firma i vozi skup auto; Da i susjedi budu zavidni. A opet je cicija da to i na kraju plati. A bedak u lokalnoj birtiji niti ne bu znal jel to polovni ili novi A7.

Moji gazde su otisli u salone MB-a i BMW-a i kupili aute na dobar dan, dobar dan uz neke akcije i pogodnosti koje su vec tada bile aktualne. Nisu isle na njuskalo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:12   #17
Zašto je to odmah ciganjenje, pokazivanje i sl.?!

Si čuo kad za Mercedes Benz proven exclusivity?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:14   #18
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Zašto je to odmah ciganjenje, pokazivanje i sl.?!
Kupi neki jaci bolji auto. A daj mi molim te reci gdje to premium auti nisu statusni simbol? Svugdje su statusni simbol i zna se tko to vozi. A simbol znaci i pokazivanje. Imas ne premium velike aute ako je samo potrebno doci od tocke A do tocke B.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:17   #19
Aha, ovo za MB si preskočio?

Pisao sam već, mi smo u firmi prije cca. 2 godine nabavljali jedan auto za kolegicu (zapikirala Q3). Preko Porschea smo uzeli njihov "testni" sa nekih 10-11 tkm, manje od godinu dana star. Razlika u cijeni u odnosu na 0km - cijeli jedan Up! Glup potez?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:20   #20
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Aha, ovo za MB si preskočio?
Da preskocio sam. Zasto ne bih? Prodaja certificiranih rabljenih vozila isto iz salona MB-a. Imas to u USA vec 20tak godina kod svih premiuma. Pa ekipa koja si inace ne bi mogla priustiti MB, si to kupi; najcesce ljudi u 20tima i auti budu picolovci. Vrijedi i za Audi, BMW, Infinity i tako dalje. A poslovan uspjesan covjek, odvjetnik, doktor, veterinar vlasnik privatne klinike kupi novi. Za svakog ponesto.

Kaj se tice vaseg Q3 - lijepo. No ako kupujes za sebe - znamo kako ti mladi sa gel frizurama voze te aute.

Usput ne da mi se opet u neku prepriku; Inace novi A7 kod nas ima samo 3.0 TDI na sluzbenim stranicama Audi-a.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.