Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2003., 13:51   #81
Upravo sam došla iz dežurne apoteke (nedjelja je!). Kupila sam si aqua maris sprej za nos, najjeftinija verzija morske vode. Od silnog kihanja i brisanja nosa isušila mi se sluznica. Više ne znam što bi mi pomoglo.
Stvarno sam očekivala da će mi ove godine biti podnošljivije, jer Claritine koristim od početka svibnja. BULLSHIT!
Izgledam prebijeno i očajno!
A tek je 10. kolovoz!
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 13:54   #82
Priča se da bi čaj od koprive trebao ublažiti simptome.
Navodno.
Precious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 20:18   #83
Ja sam u komi. Provela sam vikend izvan Zagreba i dotukla me alergija.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 18:13   #84
Exclamation

Quote:
Precious kaže:
Priča se da bi čaj od koprive trebao ublažiti simptome.
Navodno.
da - ja sam to pročitao o tome..

nisam probao, ali mi se čini da u ljekarnama ima kupiti neš od preparata od koprive (ili dm??)...
vrijedi uvijek probati.. ako ga nađem i budem..

U časopisu "Ljekovito Bilje" izašao je ovaj recept:

Alergija i peludna hunjavica
Kod bilo koje vrste alergije, a peludna hunjavica je također alergija, treba redovito i duže vrijeme uzimati čaj od koprive (Urtica dioica). Kopriva se smatra jednom od najljekovitijih biljaka, stoga uzimanje čaja od koprive kroz duže vrijeme ne uzrokuje nikakve štetne posljedice.

1 žlica koprive
3 dl vode
Usitnjenu suhu koprivu preliti kipućom vodom, pokriveno ostaviti da odstoji 15 minuta te procijediti. Čaj uzimati 3-4 puta na dan, a svakih 8 tjedana napraviti pauzu od 2 jedna.
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 11:26   #85
Vec drugo jutro za redom se budim sa strahovitom glavoboljom zbog prepunih sinusa, a sluznica nosa mi je totalno isusena. Ustajanje iz kreveta je gore od najgoreg mamurluka.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:29   #86
Quote:
lahor kaže:
Vec drugo jutro za redom se budim sa strahovitom glavoboljom zbog prepunih sinusa, a sluznica nosa mi je totalno isusena. Ustajanje iz kreveta je gore od najgoreg mamurluka.
ti si još dobra,ja imam osjećaj ko da mi u glavi stoji teniska loptica

mene to već par godina ždere, probala sam Flonidan, claritine, Telfast .. od svega glavobolje ( osim Flonidana koji nikaj ne pomaže) sad sam čula za Letizen i od danas budem ga konzumirala pa vam javim dal je dobar
inače, baš sam jučer imala ''razgovorčić'' sa frendom koji tvrdi da niko nije alergičan na ambroziju nego je to stvar autosugestije
autosugestija ili ne, svaki put kad promilim glavu van, a da ne govorim o prolasku kraj polja kojih fala bogu ima, ja počnem kihati i disati na škrge..gaza mi je najbolji prijatelj
ali fakat me začudilo da neki ljudi to uzgajaju,pa koji će ima k*rac to?? nije baš da je neka lijepa biljčica

eh da,kak sanirati one ogrebotine na nosu od brisanja?

umjesto šuma mogli bi paliti ambroziju
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:51   #87
Kad cujem da mi netko kaze da je to u glavi....ma joj, postanem agresivna.

Ajde javi kakav je taj Letizen, nisam jos cula za taj lijek i napisi nesto o njemu.

Cisto sumnjam da ljuti to namjerno uzgajaju, pa to je korov i strasno se siri.

Meni je za ogrebotine ispod nosa najbolje mazati s onom najobicnijom plavom Niveom, a malo deblji sloj prije spavanja.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:11   #88
Quote:
Tinach kaže:
inače, baš sam jučer imala ''razgovorčić'' sa frendom koji tvrdi da niko nije alergičan na ambroziju nego je to stvar autosugestije
E... Sta bih ja tvome frendu napravio.... Taj vise nikad ne bi izrekao takvu glupost!

Pravi uzrok sigurno nije autosugestija - ja do prije par godina nisam ni cuo za ambroziji niti sam imao ikakvog pojma o njoj, a ipak sam imao simptome - vjerujem da je ista stvar s vecinom drugih 'autosugestivaca'. Mislim, kako smo mi mogli iskusiti autosugestivne alergijske reakcije ako uopce nismo imali nikakvog pojma o tome? To mi je slicna izjava onoj debilnoj da je vecina ljudi psihicki bolesna, odnosno da je uzrok njihovim simptomima psiha. Istina je - psiha moze biti uzrok nekim simptomima, ne iskljucujem mogucnost autosugestivnosti jer sam uvjeren da sam je i sam iskusio, psiha simptome moze pogorsati (ako me netko recimo jako razljuti, mislim da mi se privremeno pogorsa 'alergija' na instalacione alergene), ali uzrok vecine takvih bolesti je, zasad, nepoznat - a doktori se lijepo sjetili pa kad ne mogu pomoci pacijentu, kazu mu da si je to samo umislio ili da je problem u njegovoj glavi ili da su mu simptomi na psihickoj bazi. To je jako lijep i jednostavan nacin da se rijesis pacijenta kojeg ne mozes izlijeciti jer ne mozes pronaci uzrok - a vecina doktora ni ne trazi uzrok, vec lijekovima tretira posljedice - od toga nema nikakve prave koristi jer nas to nece izlijeciti. Pogotovo ne nas alergicare jer zasad nema lijeka koji bi nas izlijecio od alergije - nema ga jer se ne zna pravi uzrok (zapravo, zna se: toksini poput zive, fluora, formaldehida za koji je poznato da uzrokuje astmu - samo su neki od uzroka - a mi i dalje pokusavamo rijesiti svoje simptome - e to tako ne ide - dok ne identificiramo i ne maknemo uzroke, necemo ni lijeciti alergije). Jedino koliko-toliko uspjesno lijecenje je hiposenzibilizacija - rijetko koga u potpunosti izlijeci jer ne lijeci pravi uzrok alergije. Uzrok alergije je preosjetljivost imunoloskog sustava na odredjeni alergen. Treba pronaci uzrok preosjetljivosti imunoloskog sustava i njega ukloniti.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 03:47   #89
Sretno
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 23:07   #90
Je.em joj sve, cvijeta luđački! Na selu sam trenutno i ne mrdam iz kuće van ali džabe..ili mi je nos zaštopan ili me guši, popizditis totalni, a spremam fucking ispite za fakultet! Ako ruknem, ćao bela studiranju! Upravo sam se vratio od posjeta rodbini pa oni nisu normalni majke mi, doslovno uzgajaju ambroziju! Kad sam im rekao da ju pokose počeli su se izvlačiti da još ne cvijeta!!! Sve razmišljam da ih prijavim muriji ili kom već treba . Kao u doba Staljina kad su članovi obitelji jedne druge cinkali za antidržavnu rabotu. Normalno da se sad gutim...jebemti rođake i sve im ! Pijem zeleni čaj i odbijam Claritine, to je moja terapija, nije nešto učinkovita ali nije bitno drukčije ni kad ih trošim! Ništa, još samo mjesec dana...
 
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 01:28   #91
Potpuno te razumijem. Ono sto meni pomaze je da drzim prozore u sobi stalno zatvorenima (nema veze sto fali kisika ), a kad dodjem izvana prvo na "deratizaciju" pod tus s obaveznim pranjem kose.

Uzimaj ti Claritine, ipak nisu bas skroz beskorisni. Ako ti je bas toliko lose, odi kod doktora neka ti promijeni ili doda jos nesto u terapiju.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 01:30   #92
prije 2 dana vrnuh se s Braca. Po prvi put sam dolje dobil alergiju. Baka mi rekla da je u vrtu imala abroziju. Pojma nije imala kaj to je i kad ju je netko prepoznal, dala se u tamanjenje. (bila je u cvatu kad ju je cupala a to je prije najmanje 3 tjedna)
Sve do ove godine nikad nisam osjetila na Bracu alergiju i kaj je najbolje, ako bi se dolje uputila u vrijeme cvatnje, negdje oko Like pocelo bi mi se sve odstopljavati. (blazeno puckanje u nosnicama i uhu... oci progledale )
S alergijom na abroziju mucim se nekih 12 godina. Prve 2-3 godine ljecnici su me kljukali antibioticima ukljucujuci i oklistu koji mi je davao sulfasol i tak sam otkrila jos jednu alergiju - na tu mast . Zamislite scenu: namazah oci sufasolom prije spavanja i u jutro nemrem oci otvoriti!. Nesto poput jacmenca na oba oka.
Alergija mi je popracena s povisenom temperaturom koja djeluje jako iscrpljujuce pa mi se dogodila vrtoglavica i rusenje.
Isucalu kozu oko nosa jedino ublazujem onim Melemom (za pete i laktove ).
Utjesno vam mogu reci da ipak jenjava. Prvih 7-8 godina je bilo uzasno, ali sad je podnosljivo
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 15:02   #93
meni Nasonex pomaže!!
Letizen mi mama pije i relativno je zadovoljna...
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:29   #94
Exclamation

Od 15.8 je krenulo zaozbiljno...
nos stalno začepljen.... kiša je pomogla malo...

sada - sredinom 8.og mjeseca se nalazimo ovdje:
mid August

i što je najstrašnije,,,
ono najgore nas još čega....

Quote:
Tinach kaže:

inače, baš sam jučer imala ''razgovorčić'' sa frendom koji tvrdi da niko nije alergičan na ambroziju nego je to stvar autosugestije
uh takvi tipsani i mene ljute.. to je isto kao i oni koji mi govore kako je HS bolest...

MaxB je dobro rekao--
puno ljudi, pout mene i njega , jako dugo (ja gotovo više od 5 godina) nisu ni bili svjesni da imaju alergiju...
meni su doktori obavili testove na alergije iz kojih mi je pokazano kako nisam na niš alergičan...
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:36   #95
Quote:
Cro Fag kaže:
i što je najstrašnije,,,
ono najgore nas još čega....
nemoj mi to ni govoriti. U strasnom sam stanju

Najgore mi je sto mi je po noci zacepljen nos i onda disem na usta pa se probudim sa skroz osusenim ustima i uzasnom grloboljom. A grlo me svrbi za popizditi
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:45   #96
Exclamation

Quote:
lahor kaže:
nemoj mi to ni govoriti. U strasnom sam stanju

Najgore mi je sto mi je po noci zacepljen nos i onda disem na usta pa se probudim sa skroz osusenim ustima i uzasnom grloboljom. A grlo me svrbi za popizditi
uh.. to me podsjeća na moje godine prije nego sam saznao za ambroziju i da sam alergičan
...imao sam sve to isto... užas dok se sjetim toga..

hmm.. meni je pomogao jako Flixonase za nos..
a za grlo mi jako puno pomaže neoangin... iako imam i dalje simptome , nisu onakvi kakvi su bili u godinama "prije saznanja o ambroziji"..
također pijem limun i naranđu svaki dan - ne iz sokova iz trgovina, već ih iscjedim.. shvatio sam da limun je super za grlo.. i uz to jedenje same mrkva mi isto ublažava bolove u grlu..

ne možeš nikako napustiti hrvatsku krajem 8.og mjeseca?
baš nikako??

gledaj što nas čeka tada:
click here
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 18:55   #97
Ne mogu bas nikako, a me pomazu bas nikakvi lijekovi.

Meni najbolje odgovara sladoled odmah kad se probudim, nakon sto popijem dosta nekog soka. Sladoled mi najbolje ublazava te simptome u grlu. Cokolada isto. Valjda mi odgovara sve sto se nekako razmaze po grlu

Decko mi kaze da svaku noc radim cudne zvukove jer nesvjesno grebem korijenom jezika grlo. Ne pitaj, zaista sam razvila tu tehniku i odvratno izgleda kad to pocnem raditi a od toga me grlo boli jos vise, makar pruza trenutno utjehu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 19:20   #98
Exclamation

hehe

Quote:
Karabina Slim kaže:
Upravo sam se vratio od posjeta rodbini pa oni nisu normalni majke mi, doslovno uzgajaju ambroziju! Kad sam im rekao da ju pokose počeli su se izvlačiti da još ne cvijeta!!! Sve razmišljam da ih prijavim muriji ili kom već treba . Kao u doba Staljina kad su članovi obitelji jedne druge cinkali za antidržavnu rabotu. Normalno da se sad gutim...jebemti rođake i sve im !

__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 19:23   #99
Exclamation

Quote:
lahor kaže:
Ne mogu bas nikako, a me pomazu bas nikakvi lijekovi.

Meni najbolje odgovara sladoled odmah kad se probudim, nakon sto popijem dosta nekog soka. Sladoled mi najbolje ublazava te simptome u grlu. Cokolada isto. Valjda mi odgovara sve sto se nekako razmaze po grlu

Decko mi kaze da svaku noc radim cudne zvukove jer nesvjesno grebem korijenom jezika grlo. Ne pitaj, zaista sam razvila tu tehniku i odvratno izgleda kad to pocnem raditi a od toga me grlo boli jos vise, makar pruza trenutno utjehu.
sladoled??

hmm.. ja sam primjetio da u ovom vremenu kada imam problema sa ambrozijom...
da ako uzimam neš jako hladno - poput sladoleda ili bilo kakvog pića iz frižidera - da me sljedeći dan boli grlo,,, i nekada vrlo jako..
možda ti sladoled pomaže ublažiti bolove, ali ih ti možda također i produžava...
probaj bez njega i nemoj ništa hladno, ništa direktno iz frižidera piti.. možda ti prođu..
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 20:09   #100
znate kaj meni puno pomaze? Kleenex balzam maramice! Imate ih u kutijama. je da su malisne i da ih trosim ko luda, al bar mi jos nos nije oderan. melem krema cuci u pripremi.
Kako rijesavate problem s ocima?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.