Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 17:13   #201
nema na čemu, sretno
__________________
Vlast nad sobom je najveća vlast
angelhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 21:28   #202
Već duže vrijeme imam glavobolje praćene povračanjem. Glavobolja se javlja pretežno navečer i to uvijek bude jedna strana glave( lijeva ili desna ). Nije strašna bol, ali je uvijek popraćena povračanjem i traje jedan dan. Doktor opće prakse me slao raditi eeg glave koji je u redu (vide se razlike pri dubokom disanju). Zanima me vaše mišljenje. Hvala
migoska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:14   #203
Glavobolja

Bok!

Moram se pojadati! Vec me skoro tjedan dana baš podmuklo boli glava. U vratnom dijelu, ali oko nosa i sljepoočnica.
Ne znam da li je od ovih vrućina, peludne alergije, ukočenog vrata zbog rada na kompjuteru, ali baš me nervira.
Popijem svaki dan jedan Voltaren forte pa malo popusti.

Kak vi podnosite vrućine?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 00:08   #204
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok!

Moram se pojadati! Vec me skoro tjedan dana baš podmuklo boli glava. U vratnom dijelu, ali oko nosa i sljepoočnica.
Ne znam da li je od ovih vrućina, peludne alergije, ukočenog vrata zbog rada na kompjuteru, ali baš me nervira.
Popijem svaki dan jedan Voltaren forte pa malo popusti.

Kak vi podnosite vrućine?
Vjerojatno te boli od svega toga skupa i ako te tješi nisi jedini. A i klimatizirani prostori koji su obično prehladni, pa izađemo na vrućinu i kako i zdrav čovjek ne bi imao problema. Probaj vrat izmasirati sa deep heatom i raditi vježbice za vratnu kralježnicu dok sjediš i ergonomski si prilagodi radno mjesto. Umjesto voltarena odličan je movalis, on opušta mišiće i djeluje i protuupalno ali ga ne daju bez recepta pa možda ne bi bilo loše da posjetiš i svog liječnika
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:35   #205
Glavobolja zbog leđa (?)

Ispricavam se unaprijed ako bi ovo trebalo smjestiti u neku od tema, ali nisam našla ništa pripadajuće pa eto otvaram novu. Uglavnom, dečko mi već 3 godine pati od užasnih glavobolja. Rekao je da je sve to počelo sa nekim zamućenim vidom i crnilom pred očima koje se pojavilo jedno jutro dok je obavljao neke uobičajne obveze. Ta glavobolja ga od tada do danas ubija, ali doslovno. On je trenirao i aktivno igrao tenis 13 godina, poslije toga mu je kilaza pala, misici mu se opustili i ono sada bas i nije recimo to tako sportski tip mrsavica je. Glavobolje su pocele otprilike u vrijeme kada je on prestao igrati tenis. E sada, postoji ta neka tocka na njegovoj desnoj lopatici koja ga boli-kaze da osjeca kako mu bol pulsira i ide iz te tocke prema straznjoj strani glave. Mozda moj opis zvuci cudno ali zbilja ne znam kako da to opisem. Isao je kod kiroprakticara raznih, svi su mu rekli da bi trebao to rjesavati masazama i kretanjem. Mene brine to sto on nakon masaza, i kada se krece (pogotovo kada se krece-primjer preko ljeto odbojka svaki dan po par sati) njemu se glava raspada. u Zadnjih mjesec dana te glavobolje su postale svakodnevne. Poceo je piti kafetine, ibruprofene i tome slicno ali ta bol ne prestaje. A kada prestane, prestane sama od sebe. Mora paziti kako sjedi, ako sjedi nekako nepravilno (vise ni on sam ne zna iz kojeg ga polozaja nece boliti), iduce jutro ga budi glavobolja, ili vec za par sati pocinje taj teror. Jako me strah da je to neki veći problem kada traje tako dugo vremenski, a njemu na spomen doktora para ide iz usiju i uvjeren je da je to zbog te neke "tocke" na leđima. Ne znam, mozda se ja previse zabrinjavam.

Ponovno se ispricavam ako tema nije neka, ali ne znam koga da pitam, pa reko mozda ce na forumu biti netko sa slicnim problemima ili idejom kaj bi to moglo biti.

Btw, jedan od tih kiroprakticara mu je rekao da nema migrenu iako smo svi mislili da je to migrena
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:03   #206
pošto kažeš da on misli da ima glavobolje zbog leđa, možda mu se uklještilo nešto u leđima gore i/ili vratu pa ne dolazi dovoljno kisika do mozga pa ga boli glava. Čula sam ta takve slučajeve, al sad neznam dal je to stvarno to.. Jedino mu neki liječnik može pomoć ali vidim da mu i nisu bili od neke pomoći do sad
DalajLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 19:15   #207
On bi trebao obaviti temeljiti neurološki poregled i obradu glave. Glavobolje mogu biti zbog 1000 razloga, bezopasnih, ali ponekad i opasnih. Nitko mu ne može reći što je dok ga ne pregleda. Ne znam što dobiva s odbijanjem pregleda?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 00:59   #208
Osim kod neurologa, morao bi pod hitno i kod fizijatra, možda čak i prvo. Ne može cijeli život gutati kafetine..I ne razumijem zašto odbija ići liječniku. Treba otkloniti uzrok glavobolje a uzroci vjerojatno mogu biti razni. Ja već mjesecima idem na fizikalne terapije zbog glavobolja i bolova u vratu, a imaju veze i sa miogelozama u leđima i nepravilnim sjedenjem, držanjem i spavanjem i tko za sve još čime. Natjeraj ga
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:09   #209
Natjerala sam ga da ode na ct, ali tek u 9.mjesecu, vidjet cemo kako ce mu se glava ponasati do tada, ranije ne moze nikako.
¤amélie¤ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:43   #210
Quote:
¤amélie¤ kaže: Pogledaj post
Natjerala sam ga da ode na ct, ali tek u 9.mjesecu, vidjet cemo kako ce mu se glava ponasati do tada, ranije ne moze nikako.
Ne može ili neće? Ja bih ga natjerala kod fizijatra na pregled, pošto te glavobolje kažeš počinju od točke na leđima
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:55   #211
Tu piše da je počelo sa "zamućenim vidom" i "crnilom pred očima", te da su bolovi jaki i svakodnevni. Dakle, ipak mislim da je primarna adresa neurolog, jer je on specijalist za glavu, a ne fizijatar. Fizijatru ga može uputiti neurolog kad vidi rezultate neuroloških pretraga, ako bude trebalo. U svakom slučaju, mislim da prvo treba isključiti evenutalne opasnije stvari, što ne može bez neuroloških pretraga. Lakše je rješavati leđa ako je glava zdrava.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 21:41   #212
amelie, glavobolje i slicno koje se ucestalo ponavljaju nisu stvar koju treba zanemariti, a decko ne moze cijeli zivot zivjeti na tabletama, jer ce i na njih postati imun, a problem ce ostati. cula sam od mnogo mnogo primjera, a znam i sama da glavobolje, i nesvjestica mogu biti problem vratne kraljeznice. mozda lordoza ili kifoza(iskrivljenje kraljesnice) ili pak nekakvo ukljestenje zivca, dakle, to nisu stvari za igrati se, a moze doci i do daljnjih posljedica ako je to u pitanju. a problem isto tako, moze biti i drugacije prirode. najvaznije je prije svega toga da se posavjetuje sa lijecnikom opce prakse ako je kvalitetan, a tek dalje ordinirati kud treba. ct mozga isto nije losa ideja, vidjet ces kakvi ce biti rezultati. ne mora biti nista strasno, i vjerujem da se to moze rijesiti.
zara woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 02:05   #213
Kladim se da je nešto što bi iole kvalitetan fizioterapeut riješio u pet-šest terapija.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 23:01   #214
Quote:
Kladim se da je nešto što bi iole kvalitetan fizioterapeut riješio u pet-šest terapija.
potpisujem
zara woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 11:30   #215
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Tu piše da je počelo sa "zamućenim vidom" i "crnilom pred očima", te da su bolovi jaki i svakodnevni. Dakle, ipak mislim da je primarna adresa neurolog, jer je on specijalist za glavu, a ne fizijatar. Fizijatru ga može uputiti neurolog kad vidi rezultate neuroloških pretraga, ako bude trebalo. U svakom slučaju, mislim da prvo treba isključiti evenutalne opasnije stvari, što ne može bez neuroloških pretraga. Lakše je rješavati leđa ako je glava zdrava.
potpisujem..
I sama imam problema sa ledima, gornji dio kifoza, a donji operiran..
Sad po meni je neurolog jako bitan, trebao bi otici na CT pod hitno, znaci u neku privstnu kliniku...Da se maknu sumnje u nesto ozbiljnije, kod neurologa nakon tog..
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 15:01   #216
Glavobolja

kako da se riješim velike glavobolje koja traje već dva tjedna.....ima li tko nekakav lijek.....čak ni doktorove tablete ne pomažu....
ivanan26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 22:59   #217
Quote:
ivanan26 kaže: Pogledaj post
kako da se riješim velike glavobolje koja traje već dva tjedna.....ima li tko nekakav lijek.....čak ni doktorove tablete ne pomažu....
Nema pravog lijeka dok se ne utvrdi uzrok. Jesi obavila kakve pretrage uopće ili samo gutaš tablete?
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 27.07.2010. at 00:00.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 23:28   #218
Svakako bi prvo trebalo slikati glavu da se prvo otkloni sumnja s ozbiljnijih stvari.
jer kako je osoba prije mene napisala, može biti jako puno uzroka glavobolje i zato ne postoji univerzalni savjet, a pogotovo ga nećeš dobiti ovdje na forumu nego kod liječnika i to nakon pregleda.
JacktRX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 17:33   #219
Glavobolja uzrokovana udisanjem spreja

Naime, jučer sam bojala tkaninu sa sprejem na akrilnoj bazi namijenjenom upravo za tkanine, i nakon toga me počela bolit glava. Jutros sam se probudila i bol je manja, al je i dalje osjećam. Naravno, tek sam sad vidjela na bočici, ispod etikete gdje je kao prevedeno na hrvatski i nije napisano da se sprej ne smije udisati. Kaj da radim, oće bol nestat od tableta protiv bolova, ne znam kaj da radim jer mi je prvi put da mi se tako nešto dogodilo
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 11:27   #220
Konstantna glavobolja?

Vec jedno desetak dana imam stalno glavobolju, međutim to nije uvijek na istom mjestu, ili je lagani pritisak u desnoj sljepoočnici, pa pređe na područje sinusa, pa tjeme, pa područje oko očiju, a najgore i najduže me boli lijeva sljepočnica.
Da li je itko imao sličnih problema i zna li sta bi mogao biti uzrok svemu ovome
Imam i laganu upalu sinusa, prema svom doktoru to ne bi trebao biti uzrok ovih glavobolja.
Zahvaljujem svima na bilo kakvom odgovoru
jasonstone43 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.