Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2012., 23:50   #81
jel ima tu tko da je vadio vijke iz celjusti nakon operacije?

ja sam se odlucila na to jer mi je kirurg rekao da mi oni sprjecavaju da mi se osjet u potpunosti vrati (jer smetaju zivcu da se oporavi kako treba) tako da idem u ponedjeljak u bolnicu da mi ih izvade... ima tko kakvih iskustva s tim?
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:00   #82
Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
aww sad u utorak imam operaciju, još uvijek se ne bojim, jedino zbog čeg se brinem je to da tjedan dana poslije moram na faks a neznam oću se osjećat dovoljno dobro :/
iskreno; neces se osjecati dobro, nakon 8dana moras vaditi konce...
Maja Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 12:46   #83
Wink

Quote:
tina899 kaže: Pogledaj post
jel ima tu tko da je vadio vijke iz celjusti nakon operacije?

ja sam se odlucila na to jer mi je kirurg rekao da mi oni sprjecavaju da mi se osjet u potpunosti vrati (jer smetaju zivcu da se oporavi kako treba) tako da idem u ponedjeljak u bolnicu da mi ih izvade... ima tko kakvih iskustva s tim?
Hey tina, malo sam pratila forum i mislim da si ti operirana u Rijeci, jel? I ja sam tamo operirana u 5. mjesecu i u utorak idem na dogovor za drugu operaciju, vadit će mi pločice i operirati bradu.. Tko je tvoj kirurg? Mene je operirala dr. Margita Belušić-Gobić..

Inače sam iz Đakova i godinama sam se pripremala za operaciju u Dubravi, ali sam imala jako loših iskustava s njima.. Doslovno su mi 5 minuta prije operacije rekli da me neće operirati.. ali sam igrom slučajno došla do Rijeke i sve je bilo savršeno!

Svi oni koji se spremaju na operaciju ne trebaju se ničega bojati.. meni je to nešto najbolje što mi se dogodilo u životu i žrtva koju sam podnijela nije ništa naspram onoga koliko sam sad sretna..
tonka988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:07   #84
ja ne znam zasto operirate celjust? i zasto se to inace operira ? moze neko replay ?
AloneBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 17:43   #85
Quote:
AloneBoy kaže: Pogledaj post
ja ne znam zasto operirate celjust? i zasto se to inace operira ? moze neko replay ?
a šta da ti drugo kažem neg estetski i zdravstveni razlozi, za estetske je sve jasno, tu se nema šta govorit, a zdravstvene možeš googlat
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 00:05   #86
draga Tonka..drago mi je sto si to rijesila.i ja se borim s njima vec dugo.nekako su mi nemarni i spori...drago mi je da si otisla i rijesila to u Rijeci..eto,za tjedan dana ode i ja na operaciju...nije mi lako.strah me...ali izgledi za oporavak su savrseni...traume,kompleksi nestaju...prezivjet cu sve..
klaudijapilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 00:08   #87
Exclamation

Mario,aj ti nama lijepo opisi tu operaciju..za tjedan dana idem,strah me i 4tjedna se osijecam lose zbog toga...odgadjala sam ju mjesecima do godine....
klaudijapilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 10:47   #88
Ja idem u brzo na operaciju čeljusti, zanima me kako ce to funkcionirati sa izostancima na faksu jer sam upravo upisao 1. godinu( je li ikako moguce uzeti neki termin preko praznika da ne izostajem sa faksa ili mozda preko ljeta kad zavrsi faks)
Aljosa4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 10:57   #89
Najbolje ti je preko ljeta ! Tako je moja frendica uradila !
drluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 11:19   #90
Quote:
Aljosa4 kaže: Pogledaj post
Ja idem u brzo na operaciju čeljusti, zanima me kako ce to funkcionirati sa izostancima na faksu jer sam upravo upisao 1. godinu( je li ikako moguce uzeti neki termin preko praznika da ne izostajem sa faksa ili mozda preko ljeta kad zavrsi faks)
idem 5.10
klaudijapilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 09:31   #91
Evo, da podijelim svoje iskustvo sa nesigurnim i bojažljivim budućim pacijentima KB Dubrava. Možda malo naginjem naturalističkom stilu pisanja tako da se nemojte toliko zamarat 'bljak' detaljima Operirali su mi gornju i donju čeljust; gornju pomaknuli naprijed, donju iza i to je to, nikakvi dodatni rezovi tipa proširivanja vilice itd. Trebala sam bit operirana oko podne, ali su me zvali već oko 9 u op dvoranu. Probudila sam se sa ledom na faci poprskanom krvlju, ali nije me bolilo apsolutno ništa, jedino do čeg mi je bilo stalo u tom trenutku je da vidim svoj novi super cool profil i bradu. Nisam mogla pričat, tak da sam sve objašnjavala pismeno. Nisam čak ni krvarila puno. Na OP dan je sve bilo ok, jedino što je mene jako mučilo je bila žeđ budući da sam od ponoći morala bit natašte. Prvi dan je sve počelo jako naticat, počela sam pit i jest na špricu (koju si donesite najbolje sami iz ljekarne), ali sam sam osjećala puno gore nego na dan OP. Drugi dan sam bila još natečenija neg prije, k tome još i neispavana. U nekoliko navrata sam se se zapitala- što je ovo meni trebalo, ali nemojte si to radit jer je činjenica da ste to već napravili i da ne možete odustat nego samo trpit i čekat da prođe. Treći dan mi je bio isti kao drugi. A četvrti su me pustili kući. Otkako sam kod kuće, brzo se oporavljam. Redovito jedem, spavam, oteklina nestaje... Sestre u KB Dubrava su izuzetno neljubazne i neorganizirane. Znaju preskočit pokoju sobu dok dijele obroke, psuju kad ih zoveš u sobu da ti pomognu (pogotovo u noćnoj smjeni jer sve naravno spavaju) i nisu zaista ni od kakve koristi. Moraš ih molit više puta da ti donesu nešto što se podrazumijeva da ćeš tam dobit (za oporavak), što god ih pitaš-neznaju itd. Što se tiče posjeta, piše tamo kao neko određeno vrijeme, ali svi su svima dolazili kad im se htjelo i zadržali se koliko su htjeli. A valjda je to to, napisala sam sve čeg sam se sad sjetila. I da, usta mogu onak malo otvorit, ali zasad nisam uopće gumice dobila. U četvrtak idem na kontrolu pa ćemo vidjet
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 12:40   #92
Angry

Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
Evo, da podijelim svoje iskustvo sa nesigurnim i bojažljivim budućim pacijentima KB Dubrava. Možda malo naginjem naturalističkom stilu pisanja tako da se nemojte toliko zamarat 'bljak' detaljima Operirali su mi gornju i donju čeljust; gornju pomaknuli naprijed, donju iza i to je to, nikakvi dodatni rezovi tipa proširivanja vilice itd. Trebala sam bit operirana oko podne, ali su me zvali već oko 9 u op dvoranu. Probudila sam se sa ledom na faci poprskanom krvlju, ali nije me bolilo apsolutno ništa, jedino do čeg mi je bilo stalo u tom trenutku je da vidim svoj novi super cool profil i bradu. Nisam mogla pričat, tak da sam sve objašnjavala pismeno. Nisam čak ni krvarila puno. Na OP dan je sve bilo ok, jedino što je mene jako mučilo je bila žeđ budući da sam od ponoći morala bit natašte. Prvi dan je sve počelo jako naticat, počela sam pit i jest na špricu (koju si donesite najbolje sami iz ljekarne), ali sam sam osjećala puno gore nego na dan OP. Drugi dan sam bila još natečenija neg prije, k tome još i neispavana. U nekoliko navrata sam se se zapitala- što je ovo meni trebalo, ali nemojte si to radit jer je činjenica da ste to već napravili i da ne možete odustat nego samo trpit i čekat da prođe. Treći dan mi je bio isti kao drugi. A četvrti su me pustili kući. Otkako sam kod kuće, brzo se oporavljam. Redovito jedem, spavam, oteklina nestaje... Sestre u KB Dubrava su izuzetno neljubazne i neorganizirane. Znaju preskočit pokoju sobu dok dijele obroke, psuju kad ih zoveš u sobu da ti pomognu (pogotovo u noćnoj smjeni jer sve naravno spavaju) i nisu zaista ni od kakve koristi. Moraš ih molit više puta da ti donesu nešto što se podrazumijeva da ćeš tam dobit (za oporavak), što god ih pitaš-neznaju itd. Što se tiče posjeta, piše tamo kao neko određeno vrijeme, ali svi su svima dolazili kad im se htjelo i zadržali se koliko su htjeli. A valjda je to to, napisala sam sve čeg sam se sad sjetila. I da, usta mogu onak malo otvorit, ali zasad nisam uopće gumice dobila. U četvrtak idem na kontrolu pa ćemo vidjet
operacija mi je odgodjena nece biti u petak 5.10.2012. vec ko zna koji dan---nije od mene problem.to mi je vec druga odgoda....o,da..da.. sestre na 6.katu su veoma neljubazne.dosla sam danas na salter i lijepo kulturno nesto pitala.jer se ne snalazim...ajme...samo sto me nije ispljuskala...ne mogu vjerovat...to me cak vise brine nego sama operacija...jedva cekam da to sve prodje i da se lijepo pozdravim s njima svima...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.10.2012. at 15:53. Reason: popravak citata
klaudijapilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 15:41   #93
Ja ne mogu vjerovati to što kažete o sestrama na 6. katu. Meni su bile jako ljubazne, ja sam tamo bila na jednoj manjoj operaciji još 2001. godine i sve je bilo u redu. Dolazile su vidjeti kako teče buđenje iz opće anestezije, promjenile su led na licu ako je trebalo, davale normalno obroke. To je bila operacija više vezana za zub, ne ovo što vi idete. I prošle godine su bile ljubazne kada sam došla tamo samo nešto pitati, potražiti jednog doktora. Samo taj doktor kada je prvi puta došao bio je jako ljubazan, on mi je i vadio zub prošle godine u lokaloj anesteziji i sve je super prošlo. Ali kada sam došla ponovo nakon 5. mjeseci ponovo (dakle ove godine) s novim problemom sa jednim drugim zubom, nije mi htio niti sliku vidjeti, prepustio me specijalizantima, a ja sam imala novi ortopan i uputnicu naravno.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:54   #94
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati to što kažete o sestrama na 6. katu. Meni su bile jako ljubazne, ja sam tamo bila na jednoj manjoj operaciji još 2001. godine i sve je bilo u redu. Dolazile su vidjeti kako teče buđenje iz opće anestezije, promjenile su led na licu ako je trebalo, davale normalno obroke. To je bila operacija više vezana za zub, ne ovo što vi idete. I prošle godine su bile ljubazne kada sam došla tamo samo nešto pitati, potražiti jednog doktora. Samo taj doktor kada je prvi puta došao bio je jako ljubazan, on mi je i vadio zub prošle godine u lokaloj anesteziji i sve je super prošlo. Ali kada sam došla ponovo nakon 5. mjeseci ponovo (dakle ove godine) s novim problemom sa jednim drugim zubom, nije mi htio niti sliku vidjeti, prepustio me specijalizantima, a ja sam imala novi ortopan i uputnicu naravno.
Uopće neću komentirat ovo. Osim ovog što sam upravo napisala
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 19:09   #95
Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
Uopće neću komentirat ovo. Osim ovog što sam upravo napisala
Nisam bila na bolnickom ljecenju i kad prodjem ovo sve,javim vam...
..Vrlo sam pristojna i samo zelim da sve dobro zavrsi i da na kraju cijele balade mogu reci rijeci hvale o njima....drugo me ne zanima...Svi smo mi slucaj za sebe i svatko ima svoj dozivljaj ....
klaudijapilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:03   #96
Draga klaudija, vjerujem da te strah, ali vjeruj mi da to zaista nije toliko teško i bolno..dan operacije mi je bio najljepši dan u životu, možda zvuči ludo, ali meni to stvarno nije bio problem.priznajem da nije bilo lako, ali više psihički jer nisam mogla jesti i pričati, ali i to je brzo prošlo..Ovako me skoro ništa nije boljelo.. i meni su operirali obje čeljusti, operacija je trajala 6 sati..u Rijeci su svi toliko prekrasni, brižni, doslovno sam se tamo osjećala kao kod kuće..svi su se brinuli o meni i svima koji misle na operaciju toplo preporučujem Rijeku..
morat ćeš jako puno vremena posvetiti sebi: od hranjenja do higijene usta.. ponekad sam se osjećala kao malo dijete.. i dosta sam smršavila, nekih 10 kg, jer stalno sam jela tekuću hranu..

ne brini se, budi hrabra, uvijek ima gorih stvari.. mene čeka još jedna operacija, tad će sve biti gotovo, jer sad se ne vidi tolika razlika osim u profilu lica.. jedva čekam da i to prođe i onda sam mirna
tonka988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 23:32   #97
Quote:
tonka988 kaže: Pogledaj post
Draga klaudija, vjerujem da te strah, ali vjeruj mi da to zaista nije toliko teško i bolno..dan operacije mi je bio najljepši dan u životu, možda zvuči ludo, ali meni to stvarno nije bio problem.priznajem da nije bilo lako, ali više psihički jer nisam mogla jesti i pričati, ali i to je brzo prošlo..Ovako me skoro ništa nije boljelo.. i meni su operirali obje čeljusti, operacija je trajala 6 sati..u Rijeci su svi toliko prekrasni, brižni, doslovno sam se tamo osjećala kao kod kuće..svi su se brinuli o meni i svima koji misle na operaciju toplo preporučujem Rijeku..
morat ćeš jako puno vremena posvetiti sebi: od hranjenja do higijene usta.. ponekad sam se osjećala kao malo dijete.. i dosta sam smršavila, nekih 10 kg, jer stalno sam jela tekuću hranu..

ne brini se, budi hrabra, uvijek ima gorih stvari.. mene čeka još jedna operacija, tad će sve biti gotovo, jer sad se ne vidi tolika razlika osim u profilu lica.. jedva čekam da i to prođe i onda sam mirna
Draga Tonkice,drago mi je da si super i da si na pola puta do savrsenstva i zdravlja..I jedva cekam da to moje dodje i prodje...Otkazana mi je operacija....ali vjerujem da je slijedeci tjedan...Sad se debljam da mogu smrsaviti .hahaha..Zivcana sam od cekanja...j
__________________
lijep pozdrav
klaudijapilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:22   #98
al fkt nije niš strašno, samo sam na dan operacije i prvi dan dobila malo lijekova protiv bolova, a 2. i 3. dan sam umirala od bolova jer sam menstruaciju dobila i imala sam užasne grčeve u trbuhu i zaboravila sam da sam čeljusti operirala xD
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 15:40   #99
Quote:
No-brain kaže: Pogledaj post
al fkt nije niš strašno, samo sam na dan operacije i prvi dan dobila malo lijekova protiv bolova, a 2. i 3. dan sam umirala od bolova jer sam menstruaciju dobila i imala sam užasne grčeve u trbuhu i zaboravila sam da sam čeljusti operirala xD
hehe, tako ti je i meni bilo a sestrama sam jedva objasnila da me boli stomak, a ne čeljust!
klaudija, samo se debljaj i jedi dok možeš, poželjet ćeš se svega! ja još uvijek nisam vratila kile, ali nije mi ni žao
tonka988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 09:23   #100
Ljudi koliko ste vi 2 tjedna nakon op mogli otvorit usta? Ja ih otvorim toliko da jedva uguram cetkicu u usta
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.