Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2004., 22:50   #1
Lumboishijalgija / išijas

Ne mogu mrdnut lijevom nogom.
Zna li ko što da radim?
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 23:36   #2
Cool

Prošlo.
Izjedoh par naranči, možda je to.
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 23:53   #3
Pokusaj ovaj ''ciribu-ciriba''.

Napipaj sa kaziprstom lijeve ruke lijevi kuk.
Od tog mjesta idi za 4 prsta (6-7cm.) na nize po simetrali noge.
Zatim stavi palac na to mjesto i sa srednjim prstom idi prema kicmi (to je negdje oko 10 cm. udaljena tocka na gornjem djelu butine).
Sa srednjakom izvrsi sto jaci pritisak na tu pronadjenu tocku (u promjeru oko 5cm.).
Treba da nadjes jedan zivac - od kojeg, ako ga nadjes, ces osjetiti kao da te svrbi snop zivaca koji idu prema vanjskom dijelu koljena; i prema donjem dijelu kicme.
Palcem, cvrsto masiraj to mjesto.
Ako ce blokada u lijevoj nozi popustati - radi tu masazu sto cesce.

Sretno!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2004., 00:19   #4
Quote:
delija kaže:
Pokusaj ovaj ''ciribu-ciriba''.

Napipaj sa kaziprstom lijeve ruke lijevi kuk.
Od tog mjesta idi za 4 prsta (6-7cm.) na nize po simetrali noge.
Zatim stavi palac na to mjesto i sa srednjim prstom idi prema kicmi (to je negdje oko 10 cm. udaljena tocka na gornjem djelu butine).
Sa srednjakom izvrsi sto jaci pritisak na tu pronadjenu tocku (u promjeru oko 5cm.).
Treba da nadjes jedan zivac - od kojeg, ako ga nadjes, ces osjetiti kao da te svrbi snop zivaca koji idu prema vanjskom dijelu koljena; i prema donjem dijelu kicme.
Palcem, cvrsto masiraj to mjesto.
Ako ce blokada u lijevoj nozi popustati - radi tu masazu sto cesce.

Sretno!
Hvala delija!
To je mjesto je živac pritisnut, to su mi objasnili, hoće me to češće određenim danima u mjesecu.
Pomaže

bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 12:10   #5
išijas-pomagajte

molim sve one koji znaju kako si mogu olakšati život da se jave s korisnim savijetima
borim se i mučim s išijasom već par godina
vježbam...idem na pilates......
bila kod kiropraktičara....
na masažama....

pomagajte..........................
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:21   #6
Iz tvog vapaja se ne vidi:
1. da li si snimila rtg kralježnice?
2.da li si sa snimkom bila kod fizijatra?

Sve te pilatesi i kiropraktičari mogu nekome pomoći ali bez rtg snimka i poprilično naštetiti.Da ne kažem kako i masaža nije baš za svako oštećenje kralježnice.
Dakle: prvo snimka a onda jednom dobrom fizijatru za početak.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 17:44   #7
imam snimak kralježnice na kojem se vidi da postoje promjene na L4 i L5
bila sam kod neurokirurga ,radili su mi mng ili kako se vec zove to ispitivanje zivaca i dijagnoza je išijas....
bila i kod fizijatra i na vjezbama
i sve to samo privremeno rijesi problem
i svi kazu vjezbati,vjezbati....
s obzirom da svi preporucuju leđno plivanje i pilates....
plivanje mi odlično pomaže,ali jednostavno nemam vremena...
na pilates idem i osjećam se bolje
al i dalje boli,boli
isla sam kod skolovanog kiroprakticara i sve je ok dok ides,al cim prestanes eto ga ponovo
i tako....
iz dana u dan
tocno osjetim tu jednu tocku u donjem dijelu kralježnice,s desne strane..
koja mi ometa normalne pokrete...
imas li jos neki savjet mozda
napravit CT?
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:08   #8
... probaj sa trbusnim plesom....
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 16:06   #9
CTom možeš vidjeti bolje kakve su promjene da li ima mjesta za operaciju, ali nekako mi se čini da je ozljeda prestara. da li se radilo o diskus herniji?
ne preporučujem kont.analgeziju, ali s vremena na vrijeme kad se bolovi inteziviraju komb. difklofenaka i deksametazona nekoliko dana im. i godišnje na fizijatriju na dnevni program(struje,magneti...)to traje par tjedana ali to bi moglo držat godinu dana painfree, ili skoro painfree
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:48   #10
Ribice moja ,pa ti si sama sebi pomogla.Točno si napisala :Plivanje mi pomaže ali nemam vremena.Pa što hoćeš više.Hoćeš da ja idem umjesto tebe na plivanje.Ako ti nemaš vremena za sebe onda nećeš imati ni za druge.Sa ovim načinom života normalno je da si i lijena za sebe.
Pametujem ali s razlogom.I ja sam bio takav dok nije došlo do operacije .I ja sam mislio da će to tableta riješiti a ne nekakvo mučenje sa vježbama.Jer nema se vremena.Niko ti nemože pomoći osim tebe.Ni kirurg .Niko.Svaki put kad sam došao sa broda ja sam mislio otići u toplice,plivanje,masaža ... ali nikad nisam imao vremena.Sve dok mi peta nije počela padati i na kraju dok nisam mogao ni stati na nogu a ni mokriti.A bolovi.Bolje ne misliti.Prva operacija mi je dala puno.Nema bolova,mokrim ,spavam,ali nozi je trebalo 8 mjeseci da se koliko toliko oporavi.Ponovni odlazak na brod i dizanje svakodnevno tereta te sam uništio sav trud kirurga te ga još i povećao .Ponovno operacija i dugotrajna rehab.ali sa trajnim oštećenjima.Tek sam sada skužio da imam vremena koliko treba za moje zdravlje kad sam ga izgubio.Sada ga samo održavam i zadovoljan sam i sa ovim što imam.Nisam više lijen svako jutro se istezati u krevetu prije nego što se dignem,vježbe joge u toku dana posebno prilagođene meni.A kiropraktičari.Kod mnogih sam bio prije prve operacije.Kratkotrajan uspjeh ali nepovratno oštećenje mekog tkiva .
Al sam se raspričao.Ti si ta koja sa svojom glavom možeš sve "samo ako nađeš vremena"
Za mene je kasno a sad kad čujem da neko kaže da nema vremena za sebe popizdim.
A to nemam vremena učiniti dobru stvar za sebe ,čak i promijeniti zanimanje u mom slučaju je ispalo da sam sa 30.000 kn spao na 1064 kn.
Ako te ovo ne motivira a ti onda po starom i nežali se više
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:10   #11
hvala na savijetima i pomoći...
al mislim da me nisi dobro shvatio
nije da nemam vremena za sebe...
dapače,trudim se i kao sto se vidi iz prilozenog redovito vjezbam,ali zbog prirode posla i niza drugih stvari nisam u mogućnosti ići na plivanje tako često koliko bi htijela i trebala....
moram priznat da moji bolovi nisu toliko jaki i da nikad,bas nikad nisam uzela tabletu za bolove
od išijasa patim oko 5 godina(diskus hernija-nikad bila prisutna,hvala Bogu)
jogom sam se bavila dvije godine,ali bi me poslje nekih vježbi boljelo još više...
možda bi bilo najbolje pronaći nekog dobrog fizijatra koji bi me uputio koje i kako vježbe raditi....
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:32   #12
Meni je jedan fizijatar u Rijeci dao upute kako vježbati i ja se samo toga držim.Privatnik je .A kad ideš preko uputnice na terapiju oni nemaju ni vremena ni volje dati svakome individualne vježbe niti se puno posvetiti svakom.Kad sam god vježbao kolektivno mene je jako bolilo.A još mi je najgore kad mi kažu da je to reakcija na terapiju i da će to proći.Ali ne prođe.Prvo odradim vježbe istezanja ,zatim jačanja mišića pa opet istezanja.Nisu sve vježbe joge dobre za mene.Možda 4-5 a joga mi služi samo za istezanje
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 16:40   #13
thanks
slazem se u ovome oko kolektivnog vjezbanja
nadam se da cu u zagrebu pronaci dobrog fizijatra
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 21:17   #14
Meni je dijagnosticiran išijas prije tri godine.
Naučila sam živjeti s tim bolovima i ukočenosti u donjem dijelu leđa.
nekad je bolje, nekad lošije.
Uglavnom, smeta mi sjedenje.
Koliko sam primijetila plivanje mi jako pomaže i vidim veliku razliku u radobljima kada idem na bazen.
Nažalost, bazen nemam u mjestu stanovanja, pa to baš i nije jeftin sport.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:04   #15
Quote:
ljubav-je-bol kaže:
Meni je dijagnosticiran išijas prije tri godine.
Naučila sam živjeti s tim bolovima i ukočenosti u donjem dijelu leđa.
nekad je bolje, nekad lošije.
Uglavnom, smeta mi sjedenje.
Koliko sam primijetila plivanje mi jako pomaže i vidim veliku razliku u radobljima kada idem na bazen.
Nažalost, bazen nemam u mjestu stanovanja, pa to baš i nije jeftin sport.
onda znas o cemu pricam
i ja se sad selim izvan zagreba i nisam sigurna da li tamo ima bazen
smrc
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:04   #16
Boraborabo ti si onda na istom ko ja. Al mi koji smo izgubili zdravlje ne moramo osudjivati druge, jer smo i sami takvi bili i sad nam je cjeli svjet kriv, što nismo bili pametniji i rješavali probleme dok se je dalo....i ja ne razumijem kad neko rekne da ga boli glava, a ja znam kakve bolove sam sve podnosila...

Ribice77 ako te puno boli onda ne smiješ pretiravati sa vježbama. Možeš jačati mičiče kao što je Boraborabo napiso...to je istina. Kad okrepiše mišič, onda se i veziva ojačaju i taj grč bolova popusti.
Imaš vježbe kod kojih se ne zamaraš a puno napraviš....ako tko želi mogu napisati. Vrlo rado....Plivanje je super, meni su rekli leđno, da je najprimjernije za bolestnu kičmu. Jedno vreme moraš uzimati i ljekove i mirovati. Radi vježbe al s tim ne mislim na fitnes ili aerobiku nego ta vježbe iztezanja. Možda bi Boraborabo želio šta više napisati, jer je puno tema otvoreno na tu temo a slabo tko šta napiše o samom zdravljenju, pa je sad prilika, da mi koji smo oblili, spasimo druge....
MalaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:27   #17
Žalostan sam što i drugi čine greške koje sam i ja činio i doveo se u ovo stanje.Bivši sam pomorac i nikad nisam imao vremena za sebe jer nakon 6 mjeseci na brodu kad bi došao doma u ta tri mjeseca sam htio nadoknaditi onih 6 sa broda .Kad je gadno stislo i kad sam morao pod nož zbog blokanja mokrenja i noge e onda sam počeo razmišljati:a što sad.Mnogo privatnih fizijatara sam prošao i klinika za liječenje boli kao i masaža.Kiropraktičara ne bih nikome preporučio jer je to kratkotrajno rješenje uz znatna oštećenja.Kupio sam i pročitao dosta knjiga o tome a zadnju sam kupio od McKenzie -treet your own back.No ni njegove sve vježbe nisu za mene.Masirali su me 12 dana i čudili se kako mi nije ništa bolje.Onda su rekli da bi trebali još 12 dana.Ustvari uzimali su mi samo lovu.Na tuđoj nesreći mnogo ološa živi.U toplicama ili na fizikalnoj terapiji nas 20 polegnemo i radimo iste vježbe a među nama je onih koji zabušavaju da ih išta boli do nas operiranih ,sa jednom,dvije ili tri hernije i još sa diskopatijama.Nakon 5 dana sam završio na blokadama i ležanjem druga dva tjedna.Niko da mi pogleda stanje i individualno da vježbe osim jednog jedinog i samo se sada njegovih vježbi držim .Najviše si sami možemo pomoći.Prije bilo kojeg vježbanja trebamo se istezati da tijelo pripremimo za vježbanje.Neožemo nezagrijani početi.Meni puno pomaže kada toplije vode.Neki bazeni imaju hladniju vodu pa je još gore jer dolazi do spazma mišića.Za poraditi na sebi treba puno volje.Recimo da ja zube nikad ne perem sagnuvši se iznad lavandina jer ako se sagnem i budem u tom položaju pola minute mogu zajedno u krevet,dizanje bilo čega pravilno izvoditi.Obuvanje cipela prignut.Jedino sjedeči.
Kod muškaraca u zadnjem đepu novčanik nedozvoljava pravilno sjedenje.Pri vožnji u rikverc okretanj.Treba se nastojati okrenuti cijelim tijelom i .....
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:54   #18
Kao da o sebi čitam....to nad lavaboem....treba mi nekad 15 minuta da se izravnam...sve što moram diči, dignem iz kleka...čučnja...neznam kako se pravilno napiše.
Možeš li napisati vježbe? Ne bi željela da prepanemo ostale, bolje da jih ohrabrimo...
MalaMala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:05   #19
hvala vam
rado cu primiti svaki savijet
najviše me boli to što cipele oblačim ko stara baba,ai s pranjem zubi nij epuno bolje
ribica77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:45   #20
Ribice77 moraš se naučiti da sve radiš iz čučnja....kad kupiš stvari i slično. Kad pereš zube izravnaj se a ako se več naginješ onda se primi za nešto. Tablete neče same od sebe pomoči. Krepi mišiče. Imam i ja išias...ali i heriu...več treču. Na sreču nije za operaciju.
Cipele oblači tako, da sjedneš i kupi sebi onu dugačku kašku...to pomaže. Obečala sam ti vježbe. Najprije se moraš malo raztegniti. To znaš kako ide da ti ne pišem.

1. Ideš u ležeči položaj i malo pridigneš koljena k sebi, al stopala su na podu. Važno je da pravilno dišeš...bar meni su tako rekli...ako ne dišeš pravilno onda je isto, kao da nisi ništa radio. Stisneš koljena i brojiš do 4, pa spustiš i tako ponavljaj.

2. vježba je da stiskaš mišiče u guzi...možda je smješno al to je jako bitno. Stiščeš mišiče i isto brojiš do 4 i spustiš. Sve vježbe radi smireno i osječaj mišiče. Bolje je raditi 1 minut pravilo vježbe, nego 1 sat netačno.

3. dižeš glavu prema koljenima al samo malo...nemoj dizati cjeli trup...sve vježbe se izvode do boli i ne vježbaj ako te to boli...nije dobro forsirati.

4. ideš na kuk i stegneš stopala, nogu dižeš al moraš zategniti mišiče u nogi....kad napraviš 10 puta, okreneš se na drugi bok i ponavljaš. poslje možeš i kružiti sa stopalom...al praviš male krugove, ne nešto šta boli.tako jačaš mišiče u listu i bedru.

5. vježba je malkice teža. legneš na stomak (ako možeš - ja ne mogu) i pridignš glavu i noge gore....pridigneš skroz malo...u bitu se raztegneš al ujedno se pridigneš. S tom vježbom jačaš mišiče u ledjima.

Ima toga puno...al eto zasad toliko. Da ne pričamo samo o problemima, nego da pokušamo bar malo rješiti patnju.

Zapamti da se sve radi do boli...vježba mora biti ugodna i ne patnja. Ako več ležiš onda pridiži stopala gor i dol...i to je nešto..
MalaMala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.