Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 09:22   #61
Sjećam se kako je to liječio moj pokojni dida, ali nije više preporučljivo u današnjim okolnostima.
On bi po najvećem zvizdanu legao na sunce i izložio kuk i nogu koja ga je štekala i pustio bi da izgori. Govorio bi da kada bi to prakticirao, tu zimu ne bi imao problema

Probaj s onim IR lampama grijati te dijelove tijela.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:04   #62
ja imam problema sa lumbalnim dijelom kičme, točnije neuralnu leziju L5-S1 lijevo umjereno i desno slabije..
ligamenti koji drže disk malo su popustili pa pri naporu povremeno dodirne živac..
onda me koči noga i jako boli..
bio sam kod neurokirurga na pregledu i rekao je da mi je izgledna operacija diska tek kad skroz isklizne ili pukne..
nadam se da se to neće dogoditi..
moram izbjegavat nagle trzaje i nošenje tereta iznad 10 kg..
povremeno popijem Ibuprofen 400 i Lumidol kapsulu za bolove..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 13:37   #63
Ja osobno imam diskus herniju i zna me i išijas uloviti. Inače, redovito vježbam. Primjetio sam kada se ulijenim i prestanem vježbati odmah me leđa više bole. Nedavno kad me je išijas ulovio i kad mi je bilo najgore, ulovio sam se vježbanja i doslovno prvog dana već je prošlo.
Nabavi si veliku loptu i vježbaj! Evo ti neke vježbe koje radim

http://www.youtube.com/watch?v=ouZMoHDZMhY
http://www.youtube.com/watch?v=oEQDrJpYzxs
http://www.youtube.com/watch?v=8szJuzPt-sg
http://www.youtube.com/watch?v=QWhOOTygHE4
http://www.youtube.com/watch?v=ODSOEXem56Q
http://www.youtube.com/watch?v=VVBdd...eature=related
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:19   #64
Lumboishijalgija - pomoć

Molim vas da mi pomognete imam strasne bolove i uplasena sam. Ovo je moj nalaz fizijatra: Rtg LS Kompletna SEMISAKRALIZACIJA L5 DESNO sa transversosakralnom neoartrozom.-novonast zgloba, KOMPLETNA DISKARTROZA L5-S1. Jaka hisperlordoza sa temenom izmedju L4-L5

Objekt nalaz: Hod na petama i prstima oluvan,nema vidnije lordoza,ista se kod antefleksije odrzava a PVM obostrano rigidna,LL negativan,refl.uredni, ocuvan senzibilitet, svinktere kontrolise. Mennel desno plus,

Dg Liumbosacralgia chron ( sine ischialgia ) propter s emisacralisat vert I5 et neoarthrosis transversosacralis I dex. et Discarthrosis L5 S1

Th: Rheumesser

Molim vas da mi neko objasni znacenje ovog nalaza. Da li ima ikakve pomoci i lijeka i da li zbog ovog mogu ostati nepokretna. Jako sam uplasena s obzirom da imam 34 godine i sina 3,5 godine. Unaprijed hvala.
enaena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:48   #65
Ovako,neznam di da pisem pa cu tu,nadam se da nije problem...

Vec 4 mjeseca imam neke flekice po tijelu koje peku kad je upaljeno odnosno tek kad se pojave,jako lice na Vaskulitis i vec sam bila kod 3 specijalista al mi nitko nije nista konkretno rekao a ni prepisao ikakvu konkretnu terapiju,pila sam penicilinske antibiotike i kad sam popila prvu kutiju (30) malo mi se smanjilo i onda mi je doktor preporucio da uzmem jos jednu kutiju al sad mi se stanje opet pogorsalo..
Naime,napravila sam jako puno razno-raznih nalaza i uglavnom su svi ok,osim ASTA koja mi je 5120(normalan je 200!) a na imunološkom mi je sve negativno osim nekog točkastog titra ( sto je to??). I stvarno bi molila nekog da mi da neki savjet preporuku ili nesto jer ja vise neznam sto napraviti...Puno hvala..
__________________
maaauuuu

Zadnje uređivanje malamaca678 : 13.03.2009. at 22:51. Reason: nadopuna
malamaca678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 19:39   #66
Quote:
enaena kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi pomognete imam strasne bolove i uplasena sam. Ovo je moj nalaz fizijatra: Rtg LS Kompletna SEMISAKRALIZACIJA L5 DESNO sa transversosakralnom neoartrozom.-novonast zgloba, KOMPLETNA DISKARTROZA L5-S1. Jaka hisperlordoza sa temenom izmedju L4-L5

Objekt nalaz: Hod na petama i prstima oluvan,nema vidnije lordoza,ista se kod antefleksije odrzava a PVM obostrano rigidna,LL negativan,refl.uredni, ocuvan senzibilitet, svinktere kontrolise. Mennel desno plus,

Dg Liumbosacralgia chron ( sine ischialgia ) propter s emisacralisat vert I5 et neoarthrosis transversosacralis I dex. et Discarthrosis L5 S1

Th: Rheumesser

Molim vas da mi neko objasni znacenje ovog nalaza. Da li ima ikakve pomoci i lijeka i da li zbog ovog mogu ostati nepokretna. Jako sam uplasena s obzirom da imam 34 godine i sina 3,5 godine. Unaprijed hvala.
Najbolje da pitaš doktora,ovdje ljudi nisu kompetentni odgovarati na takva pitanja,ili nisam primjetila da na forumu sve vrvi od doktora
Suzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 22:05   #67
Quote:
enaena kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi pomognete imam strasne bolove i uplasena sam. Ovo je moj nalaz fizijatra: Rtg LS Kompletna SEMISAKRALIZACIJA L5 DESNO sa transversosakralnom neoartrozom.-novonast zgloba, KOMPLETNA DISKARTROZA L5-S1. Jaka hisperlordoza sa temenom izmedju L4-L5

Objekt nalaz: Hod na petama i prstima oluvan,nema vidnije lordoza,ista se kod antefleksije odrzava a PVM obostrano rigidna,LL negativan,refl.uredni, ocuvan senzibilitet, svinktere kontrolise. Mennel desno plus,

Dg Liumbosacralgia chron ( sine ischialgia ) propter s emisacralisat vert I5 et neoarthrosis transversosacralis I dex. et Discarthrosis L5 S1

Th: Rheumesser

Molim vas da mi neko objasni znacenje ovog nalaza. Da li ima ikakve pomoci i lijeka i da li zbog ovog mogu ostati nepokretna. Jako sam uplasena s obzirom da imam 34 godine i sina 3,5 godine. Unaprijed hvala.

Rentgen slabinsko-križnog dijela kralježnice: potpuno sraštanje petog lumbalnog kralješka s križnom kosti na desno uz degenerativni hrskavični spoj sa križnom kosti, potpuno sužavanje međukralježničnog prostora između petog slabinskog kralješka i križne kosti. Veliko iskrivljenje između četvrtog i petog slabinskog kralješka.

Kralježnica ti je u poprilično lošem stanju, ali nepokretna nećeš ostati. Vidim da kontroliraš defekaciju i da osjećaš donji dio, što znači da nije došlo do oštećenja živaca. Stvar je uvijek individualna. Obavezno se konzultiraj sa svojim liječnikom u vezi daljnjih pretraga i terapije. Trebala bi posjetiti neurologa i neurokirurga da vide točno o čemu se rade i eventualno zatraže CT, MR, EMNG. Na fizikalnu terapiju ćeš morati sigurno, a na operaciju ovisno o kliničkoj slici.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 02:32   #68
Išijas ili?

Evo ovako..prije par mjeseci se javio problem koji me od onda nekad cesce,nekad rjede..nekad manje a nekad jako muci.
Mislim da se desilo nakon jednog treninga sa kettlebellima(girja,ruski zvonasti uteg)gdje se kretnje izvode eksplozivno,pokretom cijelog tijela.
Uglavnom bol je centrirana u lijevom gluteusu i ponekad jedva hodam a nekad najnormalnije treniram i to vrlo intenzivne treninge.
Inace se natjecem u tajlandskom boksu,u dobroj sam formi,ledja su jaka itd
Molio bi vas za savjet u vezi toga...dali se isplati otic doktoru opce prakse uopce na pregled ili direktno kod nekog privatnika fizioterapeuta?
Uglavnom sve sta smatrate korisnim savjetom bio bi zahvalan da napisete.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 13:36   #69
Lijepi pozdrav,
obzirom na navedene simptome, mislim da si kompromitirao živac što izaziva takve tegobe.
Odustani privremeno od treninga, sporta, dizanja tereta....bar dok se ne naprave pouzdane pretrage -magnetska rezonanca je najbolja za to, i dok ne vidiš u čemu je problem.
Super što imaš čvrstu muskulaturu , to uvelike pomaže kod sličnih problema.
__________________
Love, only love!!!
Bonnie3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:24   #70
Hvala ti puno!
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 15:59   #71
Nije išijas, prava išijalgija ti se širi od lumbo-sakralne kralješnice do peta (duž čitave noge), obično jednom nogom, ali može i obostrano.

Doktor opće prakse ti može dati uputnicu za fizijatra, a on bi te trebao poslati na adekvatne pretrage i odrediti terapiju.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell

Zadnje uređivanje Godiva : 06.01.2010. at 16:05.
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 13:36   #72
CT LS KIČME NIVO SEGMENATA L2-S1

u nivou L2-L3 I L4 inicijalne diskartrotične promjene.

koncentratična protuzija diska u nivou L4-L5 sa inicijalnom diskartrozom.

Dorzomedijalna diskus hernija u nivou L5-S1 koja značajno desni neuralni radiks,prati se u kontinuitetu sa većim dorzokporalnim osteofitom.

stenoze oba neuralna kanala sa stenozom vertebralnog kanala.

Spondilatrotične i diskartotične promjene.

Ovo je moj nalaz ako neko zna da napiše molim vas.Ne znam ni smijem li na kupanje,da li će mi pomoći slana voda.Pomozite molim vas.Hvala unaprijed.
ELDIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:20   #73
Išijas

Imam lumboišijalhiju. Pijem brufen 400mg, malo mi se upala smirila ali neznam što dalje. Čula sam da u Ogulinu ima neka žena koja može osloboditi živac. Dali je to dovoljno ili moram ići kod kiropraktičara strah me kiropraktike, bolova. Dali ima kiropraktičar u Karlovcu, ako da molim vas da mi date broj telefona. HVALA
BERICA1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 17:40   #74
ITKO?
BERICA1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 12:06   #75
Išijas?...ili...

...dakle...to traje već dva mjeseca...počelo je kao bol u križima koja se polako proširila desnu stranu zdjelice, pa na desnu natkoljenicu, pa da desni list prema zglobu, a zadnjih dana osjećam i trnce u stopalu...tako da je sada zapravo cijela desna noga obuhvaćena...
...bila sam na slikanju kičme i navodno mi je malo ukliješten živac između 5-6 kralješka...
... neobično mi je što mi bolovi počnu kada sjedim ili ležim....kada radim, stojim, hodam sve je u redu...međutim kada se legnem navečer u krevet ili kada sjedim na poslu (zadnjih dana)...počinje mučenje...
...čudno mi je i to da kako se bol počela "seliti" križa me više ne bole....samo noga...spavam na dobrom krevetu, imam anatomski jastuk...
...doktor mi je dao tramal kojega povremeno pijem samo prije spavanja...isto kao i voltaren reterd...
...sve mi to predugo traje...ima li tko kakav savjet...?
trxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 12:12   #76
Na kakvom si snimanju bio?
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:10   #77
..bila sam na rtg-u.... nalaz kaže...snimke LS kraljžnice pokazuju alordozu uz blaže suženje i.v. prostora L5-S1 u smislu incipijentne diskartroze. ostali nalaz uredan.
trxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:57   #78
U dogovoru sa specijalistom (vjerojanto za sada fizijatrom) trebao bi mozda dogovoriti fizikalnu terapij, te CT ili MRI (bolje MRI) snimanje da se vidi tocno.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 10:24   #79
...pretpostavljam da za te pretrage postoji duga lista čekanja....
trxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 12:32   #80
A cuj... Ovisno gdje i kako. Na Rebru se ceka mjesec dana. U privatnim klinikama (preko uputnice) od 1-3 mjeseca. Ako imas stelu, ides sutra...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.