Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 16:23   #1861
Šta se čudite pa oni bi naplaćivali i sunce da mogu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:40   #1862
@krki
kako ti drago, "bolno" je vako il nako.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:50   #1863
Članak kaže da je 3 kn po komadu Dakle ako ćeš na 8 trokuta - 24 kn
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:51   #1864
E ovo je vrh, po komadu 3 kn, znaci pizza sa 8 komada 24 kn

Sto je sljedece, naplacivati ce broj zalogaja?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:33   #1865
mogli bi brojiti zalogaje al mislim da će radije brojiti minute koje sjedimo za stolom. za sve kaj je preko 20 minuta po jelu mogli bi naplatiti "sjedarinu" kunu po minuti
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 20:38   #1866
Alan Ford-država..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:06   #1867
Najznimljivije je da se postavljanje stola naplacuje po covjeku a na po stolu... ono, sol i papar i cackalice i stolnjak su potpuno isti, al je skroz drukcije ako za stol sjedne vise ljudi jel moze neko izracunati koliki bi bio ceh za cetvero ljudi koji bi sjeli za stol, narucili 4 pice i trazili da svaka pica bude narezana na 8 cutova?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 22:41   #1868
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
jel moze neko izracunati
Pa to možeš i sam, to bar ništa ne košta

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:24   #1869
Profesija konobara je jako podcijenjeno zanimanje. Iako konobari dosta ljudi koji nemaju i formalno obrazovanje, ipak je presudno za to imati i smisla.

Idealan konobar(ica) po mom mišljenju je simpatično-prijateljski-distanciran
Tu je i drag(a) je, simpa, ljubazno, vidiš ga, ali ga ne osjetiš kao stranca koji ti ulijeće u osobni prostor.

Biti dobar konobar(ica) je prirodni talent, mora imati dobar "mot" za ljude, a tehnika i pravila se nauče. I teško ga/ju je naći (prijatelji drže restoran, ludi su već od potrage za konobarima)

Na žalost, na najgore konobare sam naišla u jako dobrim restoranima. Često se dogodi da nisam zadovoljna uslugom i da mi stvaraju neku laganu nelagodu

Na Jadranu tradicionalno loši
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 14:28   #1870
Evo friškog iskustva od sinoć.

Sjedimo u birtiji Dvorište u Maksimirskoj koja je poznata, barem meni, samo po tome što ima poveći izbor piva uključujući i craftove, i što je jedan od rijetkih takvih lokala u tom dijelu grada. Sredovječna konobarica, u startu slabije ljubaznosti, na pitanje "Što je Hladovina?" (jedan od samo tri točena crafta koji imaju) odgovara: "Ne znam, ja ne pijem pivo."

U pravu je Butki, tu može samo gazda biti kriv.

U Papasu vrlo sličan primjer nedavno, mlađa konobarica na pitanje o nekom koktelu odgovara: "Ne znam, nisam vam ja od alkohola."
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:26   #1871
Opet se ponavlja stara prica: bilo tko sa ulice moze konobariti, a gazdi odgovaraju nkv konobari jer ih ne mora puno platiti
pa dolazimo do ovakvih situacija... trebas se sam informirati prije nego sto odes u restoran
(dozivio sam slicne stvar nebrojeno puta i sa vinom u restoranima i pivama po pivnicama, sad samo pitam konobare jel nesto ima ili nema,
komunikacija kao sa dilerom jer je bilo sto drugo nerealno za ocekivati)
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:25   #1872
ponekad gazde nisu zadovoljne sa nkv konobarima ali mi ništa drugo ne preostaje . jer pravih konobara jednostavno nema . recimo u Varaždinu , od dva razreda konobara koji svaku godinu završe školovanje u poslu ostaju dva , tri ili četiri čovjeka . deca žele izlaziti sa društvom a to ne mogu radeči u ugostiteljstvu i onda radije rade Boxmarku , Vindiji ili nekoj drugoj firmi gdje imaju vikende slobodne
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:45   #1873
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Evo friškog iskustva od sinoć.

Sjedimo u birtiji Dvorište u Maksimirskoj koja je poznata, barem meni, samo po tome što ima poveći izbor piva uključujući i craftove, i što je jedan od rijetkih takvih lokala u tom dijelu grada. Sredovječna konobarica, u startu slabije ljubaznosti, na pitanje "Što je Hladovina?" (jedan od samo tri točena crafta koji imaju) odgovara: "Ne znam, ja ne pijem pivo."

U pravu je Butki, tu može samo gazda biti kriv.

U Papasu vrlo sličan primjer nedavno, mlađa konobarica na pitanje o nekom koktelu odgovara: "Ne znam, nisam vam ja od alkohola."


Koja konobarica, ona sa kratkom lagano rudlavom kosom?

Inače, slično sam doživio neki dan na Žumberku, gdje su imali slovenski craft i nisu imali pojma objasniti kaj je kaj, osim "ovo je tamno" ili " ono je aromatično". Kada sam im poslije pokušao objasniti kaj trebaju reći ljudima, nisu me baš slušali.

Ili konobarica u pivnici u sesvetama, gdje toče Crafters. Dva puta kada sam tamo bio, nije imala pojma koje pivo je koji stil.. da sam gazda tog lokala, nebih je zadržao..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)

Zadnje uređivanje Buraz : 01.09.2017. at 00:10.
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 08:37   #1874
Da sam ja gazda potrudio bi se djelatnike educirati o pivama
__________________
Bez potpisa
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 18:56   #1875
U Rijeci u CukaRicafeu konobar ne samo da zna sve o pivama i pićima općenito koje nude, nego tako zanimljivo i s elanom priča o njima da ga je gušt slušati. Ja sam jednostavna što se cuge piće, uglavnom samo biljni čajevi ili ljeti cijeđeni prirodni sokovi, ali i o tome zna puno, a lokal ima velik izbor svačega. Čovjek zna sve i o porijeklu, postupku spravljanja, okusima, dodacima, iz koje čaše se što pije, kako se toči, na kojoj temperaturi je najbolje konzumirati... Baš je profesionalac svog zanata.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 22:59   #1876
takav je šanker u Hop-in pubu u Zagrebu kod autobusnog kolodvora... ne samo da zna sve o svakom pivu kojeg ima u ponudi, nego i o svim domaćim pivama otkad je sve ovo počelo
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 09:41   #1877
Na onog jačeg lika misliš? Je, takav je, ali samo ako mu se da pričat No hajd, znam šta naručujem pa mi nije toliko bitno iako je par puta bilo nekih novih stvari za koje nisam prije čuo, pa sam pitao za pojašnjenje - jednom dobijem odličan odgovor a jednom da je to eto, novo no shit Sherlock
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:34   #1878
moras ga konkretno pitati, ne samo kakva je piva nego tocno ono sto te zanima... a na ploci imas napisano sa kredom sto je u ponudi, koji je konkretno stil pive zajedno sa Ibu i postotkom alkohola
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:50   #1879
Meni je logičnije da ako ne znam za to pivo dobijem konkretan opis nego da ispitujem 10 pitanja jer se njemu ne da tri rečenice složiti No, kako kažem, ovisi o tome kakav mu je dan izgleda

Znam što piše na ploči (tamo i vidim to pivo o kojem se raspitujem), nije da ga pitam ono što je tamo napisano Krki

Ono, ako ću već dati 30ak kuna za isprobavanje nekog novog piva, volio bih dobiti opis u par rečenica kad pitam.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 11:06   #1880
pa informiraj se sam o pivskim stilovima pa ces znati sto ti odgovara... ja ne volim pilsnere i stoute pa ih ne uzimam, mogu oni biti vrhunski ali mi svejedno nece biti dobri
a probleme oko novih piva mozes rijesiti tako da odes sa jos nekim pa ako nesto probas i vidis da ti ne odgovara onda uvalis njemu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.