Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2013., 16:33   #41
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
SS neće uštediti pojedincu puno goriva, no uzmimo da u prosjećnom EU gradu imaš tipa 250 000 pa na više automobila, zamislite kolika je to oličina goriva globalne uštede...

Doduše,ovu izjavu sam i ja pročitao, nisu moje riječi...

Ono što je meni zanimljivo kod SS sustava jest da se gasi stalno, recimo imam sad godinu dana star premium auto, i gasi se ako pređem i preko 2km/h, u gužvi od 100m bi se ugasio barem 15 puta,da ga koristim... to nemre bit dobro da ga jebeš...

I zanimljivo, sustav ne prepoznaje kada je motor vruć, kad dođem s autoputa, umjesto da radi, on se gasi... a znamo da je to jedan velik problem za turbine...
Zar nemaju auti sa SS-om elektricnu pumpu vode?
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:35   #42
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
Tipična blakanska zabluda.
Čuj, kad shvatiš da tehničke proizvode uključivo i automobile na tržište plasiraju Ekonomisti a ne inžinjeri i konstruktori, puno će ti stvari biti jasnije...

do tada, bio bi oprezniji i ne bi se potezao pridjevima "balkanski"....

Quote:
mrachni hajduk! kaže: Pogledaj post
Zar nemaju auti sa SS-om elektricnu pumpu vode?
Samo rijetki, nevezano za SS sustav. Npr neko BMWi itd...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:44   #43
baš bmwa imam, i pojma nemam jel ima to

mada, uvijek me zanimalo što to još"škljoca" nakon što zaključam auto.. i ponekad zuji... al to od samog početka, tak da nije neki kvar
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:47   #44
To već i golfovi VI imaju..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:15   #45
Pa jel se to čudo može isključiti?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:16   #46
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Pa jel se to čudo može isključiti?
Jasno, imaš gumbić i to je to.. na principu on/off.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:38   #47
Onda je problem riješen, isključiš i nemaš strahova hoće li ti koja komponenta krepati zbog te gluposti koja ti uštedi zavidnih 0,3 litre goriva a zauzvrat može sjebati puno toga na autu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:41   #48
Vlasnik sam BMW E91 320D već 10 dana i već treći dan sam isključil S&S, pa da mi uštedi pola litre na 100km...kaj mi to znači, ništa, radije neka meni baterija i alternator i anlaser traju godinu dana duže...
Prva stvar koja me izživcirala je da mi se ugasi auto kad idem otvarat dvorišnu ogradu, otvorim vrata, sustav prepozna otvorena vrata i više ne pali na S&S nego klasično...

Sad dok razmislim, baš bi mogao zbog uštede dat cca 1000€ i ugradit daljinsko otvaranje ograde pa da iskoristim i taj S&S sustav....ma lud sam, baš
__________________
Varaždin
branee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 18:35   #49
Bmw 320d i ručno otvaranje ograde. Aauuu, majko draga, kojeg li apsurda...

NHF, ali, ono, mislim, stvaarnoo...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 18:42   #50
Svaki dio koji se prekomjerno kvari izaziva velike troškove, vezano uz pojačani rad servisa (koji treba platiti), pojačani rad (iznimno skupe) marketinške službe koja mora sanirati štetu odjeka kvara u javnosti, amortizirati mogući gubitak prodaje kao posljedicu i moguće sudske tužbe, ponovo konstruirati taj dio i ponovo izraditi veći broj tih dijelova. To, kako vi kažete, "ekonomisti" i te kako dobro znaju.
To se događa, (prije deset godina su se k'o od šale raspadali neki zamašnjaci na diesel motorima, te stradavale turbine, toga više nema na novim autima), ali to se događa prije svega kao posljedica pogreške i izaziva ogromne gubitke i veliku paniku u firmama kojima se to dogodi, a ne da trljaju ruke kaj će prodati više dijelova i da to bude planirano!!! Kako uopće može nekom pasti na pamet da bi ti firma dala bonus ako se dio čiju konstrukciju si ti potpisao učestalo raspada i donosi milionske štete firmi??
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 18:42   #51
Sve i mene cudi.. onak, ograda na daljinski je must have uz bmw...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 18:52   #52
Odlićan post gogo! Stvarno si se potrudio.

Mislim da si zaboravio dodati samo još jednu stavku na kraj cijelog teksta. S obirom da se trošarine na auto obračunavaju izmeđuostalog i prema emisiji CO2, auto sa ugrađenim SS sustavom je u prosjeku nekoliko tkn jeftiniji od identičnog bez njega... nižom cijenom u startu, eliminira potencijalne cijene kvarova vezane uz SS i skuplji akumulator. Tako da... nije sve tako sivo (kad imaš s nekim otić na pivo )
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 19:20   #53
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Odlićan post gogo! Stvarno si se potrudio.

Mislim da si zaboravio dodati samo još jednu stavku na kraj cijelog teksta. S obirom da se trošarine na auto obračunavaju izmeđuostalog i prema emisiji CO2, auto sa ugrađenim SS sustavom je u prosjeku nekoliko tkn jeftiniji od identičnog bez njega... nižom cijenom u startu, eliminira potencijalne cijene kvarova vezane uz SS i skuplji akumulator. Tako da... nije sve tako sivo (kad imaš s nekim otić na pivo )
Je, par tisuća kuna manje na trošarine, i par tisuća kuna više nadoplatu sustava... opet si nigdje...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 19:43   #54
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Je, par tisuća kuna manje na trošarine, i par tisuća kuna više nadoplatu sustava... opet si nigdje...
mda?! kaj nije po novom SS u seriji više manje kod svih modela? Kaj ti modeli ne koštaju malo manje od onih bez?

Možda je prije koju god bila uobičajena nadoplata SS, al sad mi se čini da je u seriji baš zato jer spušta cijenu.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:20   #55
.

.zanima ne slijedeće, npr. imam auto sa s&s sutavaom i agm akumulatorom,
nakon par godina se potroši taj akumulator, da li mogu staviti klasnični kiselinski olovni akumulator, pod uvjetom da stalno vozim s isključenim s&s sustavom ?
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:23   #56
ma neznaju šta bi više izmislili samo da se nafta troši, bolje da istražuju nove mogućnosti skladištenja energije pa da električni motori dođu do izražaja. Sve samo nediraj naftu mamu im j...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:36   #57
Vrhunski prikaz, gogo111¨
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:01   #58
odlicno objasnjeno
mišljenja sam da je to previše komplikacija za jedno veliko ništa.Koliko dođe popravak tog ojacanog alnasera i alternatora kad se pokvari jer pokvarit ce se sigurno kad tad
HUAWEI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:04   #59
Quote:
yd4d2 kaže: Pogledaj post
.zanima ne slijedeće, npr. imam auto sa s&s sutavaom i agm akumulatorom,
nakon par godina se potroši taj akumulator, da li mogu staviti klasnični kiselinski olovni akumulator, pod uvjetom da stalno vozim s isključenim s&s sustavom ?
tema ima 3 stranice
ako vam je to pretesko za procitati...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 22:24   #60
veliš da do 2015 svi moraju imat manje od 130grama na 100km?dakle prestaju se proizvodit auti,ostaju samo kosilice.Kak oni to mislie postič?kak uopče mjere tih 130g.jel to u leru ili u vožnji na 100km? ili šta??

Zadnje uređivanje quadrifoglio : 06.12.2013. at 22:36.
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.