Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 09:44   #21
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
J....Takvi sosevi i chili ekstrakti meni nisu za zaljutit variva i sl......
Za to postoji samo jedan i jedini.... http://www.univer.hu/en/products/hun...edes_anna.html
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:07   #22
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ja vako napravijo, imao sam hrpu onih sitnih suhih ljutih papričica. Nalio u punu manju staklenku preko njih maslinovo ulje, sad nakon bar mjeseci iman jaaako ljuto maslinovo (ekstradjevičansko dašta kao da neko drugo postoji ). Na nekoliko žlica tog ulja sam prepržio sitno narezan luk i dodao 3-4 dcl paradajz sosa, malu žlicu šečera, tri žlice jabučnog octa, jednu žlicu chilli paprike i to lagano kuhao jedno 15 minuta. Sos je bio taman ljut, nisam trebao dodavati ništ drugo. Odličan za napraviti svaku put svježi.
Ovo zanimljivo zvuči

Ja radim uvijek ljuto maslinovo ulje, s time da ja zagrijem u tavi maslinovo s papričicama, tek toliko da malo steriliziram.

Neki dan sam radio pesto s bosiljkom, origanom i mentom, i dodao tog ulja, jako fino ispalo.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 10:20   #23
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Za to postoji samo jedan i jedini.... http://www.univer.hu/en/products/hun...edes_anna.html
Di to kupit? može se sa tog sajta naručit do nas? I misliš na ovaj prvi sa linka?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 11:10   #24
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Di to kupit? može se sa tog sajta naručit do nas? I misliš na ovaj prvi sa linka?
E ježi ga, to s kupovinom...on-line ne znam, meni je najlakše potegnut do mađarske pa uz put kupim i nekaj sira, piletine etc, recimo nagykanizsa. Kod nas ga nema. To je mađarska firma univer. Kupiš odmah jedan do dva pakunga (mislim da su po 9 staklenki) ili zamoliš nekog da ti donese. Ne bude ti žao. Nije skupo, jedna staklenka od 200 g. je oko 10-15 kuna. Mislim na prvi (jaki pišta) ovaj drugi (lijepa ana) je blag tj nije opće ljut. Ja toga imam krdo. Svakome kome sam dao staklenku stalno žica još. Haragos Pista nisam do sad vidio, e saću taj da kupin.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 11:39   #25
Hvala za info
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:46   #26
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Hvala za info
Imaš u Nagykanizsi veliki TESCO pa tamo možeš naći i njihovu robnu marku "Vega", flašica 210 g po povoljnijoj cijeni od branda Univer a ionako je sve to isto. Kosana ljuta konzervirana solju pa zato treba biti oprezan kod soljenja jela.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:32   #27
je, meni osobno je ta pišta previše slana, ja sam ju jedno vrijeme pokušavao jesti ko ajvar, al jednostavno ta sol spali se drugo
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:58   #28
Slicno je i sa sambalom iz metroa, inace fenomenalan okus, ali za mene koji i inace ne volim puno soliti, to je jednostavno preslano. Jos prodje za neki dip, snack uz cugu.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 18:40   #29
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Imaš u Nagykanizsi veliki TESCO pa tamo možeš naći i njihovu robnu marku "Vega", flašica 210 g po povoljnijoj cijeni od branda Univer a ionako je sve to isto. Kosana ljuta konzervirana solju pa zato treba biti oprezan kod soljenja jela.
Heh..thx za info, ali iz Zg u HU nebum išel po umake a nemam po kaj drugo...thx anyway
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:49   #30
Tabasco (zeleni i crveni) i Huwasco su za širu publiku prihvatljivi ljutkasti umaci, cijenom i ljutinom.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:09   #31
previše octa, premalo arome i nedovoljno ljuto za moj ukus
k tome, za puno manje pare i u kratkom roku se neki domaći ljuti umak napravi koji je kud i kamo bolji
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:31   #32
Ta dva tabasca su bazicni ljuti sosevi - papricice, ocat i sol. Sa samo ta tri sastojka se jako fini sosevi naprave, ali tko voli eksperimentirati - tu tek krece zabava
Posebnost crvenog su fermentirane papricice. Tabasco papricice su inace blagog okusa pa... da, nije dovoljno ljut

Razlicite sorte imaju ne samo razlicite razine i intenzitete ljutine, vec i bitno razlicite arome, te po mirisu i okusu za neke ne bi ni rekao da su paprike.

To me podsjetilo - na polici mi stoji yellow brain strain, fermentira skoro godinu dana, sve sam nestrpljiviji da ga otvorim
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:47   #33
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
previše octa, premalo arome i nedovoljno ljuto za moj ukus
k tome, za puno manje pare i u kratkom roku se neki domaći ljuti umak napravi koji je kud i kamo bolji

Istina, malo jesu kiselkastiji (i to mi se čini u zadnjih par sezona).
No, svakako dobro dođu za ponijeti u inače omiljenu piceriju, u kojoj naručim neki ljuti oblik pice pa gazda škrtari sa"ljutinom".
Fino kažem gazdi, donio sam svoj umak, nisi dovoljno naljutio picu.

Od idućeg puta, uredno dolazi zdjelica sa extra feferonkama, žešćeg kalibra
Bez nadoplate
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 05:55   #34
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ja vako napravijo, imao sam hrpu onih sitnih suhih ljutih papričica. Nalio u punu manju staklenku preko njih maslinovo ulje, sad nakon bar mjeseci iman jaaako ljuto maslinovo (ekstradjevičansko dašta kao da neko drugo postoji ).
to i ja radim

inače, ovog imam uvijek doma i stavljam u sve
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 12:48   #35
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
je, meni osobno je ta pišta previše slana, ja sam ju jedno vrijeme pokušavao jesti ko ajvar, al jednostavno ta sol spali se drugo
Nije niti namijenjena za jesti kao ajvar....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 12:50   #36
tog mađarskog Pištu sam viđao u Kauflandu, ne znam jel ga još uvijek ima
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 13:26   #37
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nije niti namijenjena za jesti kao ajvar....
e ja to nisam znao, a konzistencijom mi je na to upućivalo
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 14:36   #38
Ova dva su meni odlična.
Za razliku od Tabasca, imaju okus po čiliju a nisu prepuni octa i znatno su ljući.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 14:49   #39
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ova dva su meni odlična.
Za razliku od Tabasca, imaju okus po čiliju a nisu prepuni octa i znatno su ljući.
meni nisu dobri niti oni s octom, niti fermentirani, al tu su zato 'obicni' alpinjosi koji su mi genijalni. steta sto ih vise ne mogu jesti
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 14:55   #40
Alpinos nisam probao, ali ni vrabasco ni brutalero nisu me se dojmili... U o'hari ih imaju pa sam probao nekoliko varijanti.

Inače volim octene i fermentirane, ali ti mi baš ne pašu aromom.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.