Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 22:34   #41
.

kakva su mišljenja, odnosno iskustva, sa fram-om, kojeg prodaje tokić ?
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:52   #42
Sogeffi grupa, originalno FRAM je američka firma, isti vrag ko i Fiaam - OEM za hrpu auta. Nikad problema s njima ako pitaš za osobno iskustvo.
Sigurno nisu no-name jeftilen.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 11:18   #43
CDRW dobro kaže, s obzirom na sve šrotove zadnje vrijeme koji igraju sa imenima, pogotovo japanparts, FRAM je dugo vremena na tržištu i za tu cijenu je i više nego korektan filter. Iako se osobno držim Mann/Knecht i Mahle filtera jer mi razlika od 100injak kuna jednom godišnje ne igra neku ulogu, a u glavi mi mušice da je taj filter daleko bolji od jeftinijih filtera.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 11:40   #44
Zanimljivo je da sam jedino sa MANN filterom imao problema. Daleko da tvrdim da je MANN sranje ili nešto - to su vrhunski filtri no i njima se može dogodit pušing. Konkretno problem je bio u filtru nafte koji je na vakuum strani imao "rupu" pa je vukao zrak. Neće upalit pa neće, pa neće, pa neće ......

I na kraju vratit ću se na početak priče - daleko je bitnije da se filtar MJENJA nego jel FRAM, UFI, Knecht, MANN ....

Ah da, uz put - jebem mater PSC-u i dječici kojoj daju da mjenja ulja na autima. Slika slijedi kasnije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 12:01   #45
Za svaku marku filtera se ponekad čuje prigovor.
Koliko se sjećam frenchkey je imao prigovor na filter ulja od Frama-a.

Osobno iskustvo sa filterima kabine od mann-a i mahle-a za neke francuze je, da nemaju plastični okvir kao orginal (cijeli je papirnat), pa ne sjeda najbolje.

Ali svejedno za važnije filtere (ulje, gorivo, zrak motora), držim se mann-a, knecht/mahle-a, hengst-a.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 12:51   #46
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sogeffi grupa, originalno FRAM je američka firma, isti vrag ko i Fiaam - OEM za hrpu auta. Nikad problema s njima ako pitaš za osobno iskustvo.
Sigurno nisu no-name jeftilen.
Jako sam razocaram i sa fiamm i fram markom.
I da jeftilen su i toliko i vrijede. Prije bi tq stavio.
Filtere fram izbjegavati u najsirem luku posto se doslovno raspadaju. To ti moze potvrdit bilo koji ozbiljniji mehanicar koji je s njima radio.

Ukratko. Drzat se par ozbiljnijih vec navedenih marki i nema problema.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:18   #47
Ma pričaš bez veze. Fram i Fiamm koristim godinama i nikad problema s njima. Za Fiat grupu su OEM od kad znam za njih (još nisu bili Sogeffi).

Daj mi reci što se to raspada? Panda i njen famozni 1.3 MJT koji je notoran da ne trpi sranja od filtera (ili ćeš na teži način naučit što je hydrolock) bez problema prihvaća i filtar zraka i filtar kabine. Uljni je itak i tak Puriflux (i to cijeli sistem, ne samo filtar).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 13:50   #48
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma pričaš bez veze. Fram i Fiamm koristim godinama i nikad problema s njima. Za Fiat grupu su OEM od kad znam za njih (još nisu bili Sogeffi).
Aaaa, zašto bi im morali svi proizvodi biti isti kvalitet? Stavio sam Fram za ulje jednom ili dvaput dok nije bilo u gradu još ovlaštenog za Mercedes.

Kasnije je u Mercedesovom kartonu za 38 kn, a kasnije 56 kn dolazio Knecht sa zvjezdicom.

Fram je u odnosu na Knecht za moj auto izgledao vrlo grubo i neprecizno izrađen, a lamele mekše, deblje i neprecizno ispresavijane. Izgledale su skoro kao da bi se mogle oruniti. Nije da mi se vidno razlikovalo ulje nakon x km ili da se razlikovao pritisak ulja...

Od kada su lihvari MB digli cijenu na 150 kn, kupujem Knecht za 80 kn i osim zvjezdice izgleda 100% identično kao onaj sa zvjezdicom.

Moja politika za filtere - Knecht. Ako slučajno nema, Mann ili Mahle grupa (u kojoj je i Knecht).

Inače ima proizvođača koji jedan nivo kvalitete prodaje Auto-proizvođaču, a drugi (lošiji) kada sam nastupa na tržištu.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 14:30   #49
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma pričaš bez veze. Fram i Fiamm koristim godinama i nikad problema s njima. Za Fiat grupu su OEM od kad znam za njih (još nisu bili Sogeffi).

Daj mi reci što se to raspada? Panda i njen famozni 1.3 MJT koji je notoran da ne trpi sranja od filtera (ili ćeš na teži način naučit što je hydrolock) bez problema prihvaća i filtar zraka i filtar kabine. Uljni je itak i tak Puriflux (i to cijeli sistem, ne samo filtar).
Panda ima problem d kutijom od filtera zraka. Slijeva se voda i tu nastane mlaka koja ulazi u motor. Ok. Kuciste koje se savija od topline nema veze s gumenim filterom.

Ja imam iskustva s framom da njohovi filteri otprilime nebi dovoljno dihtali u kucistu. One kopce bi bile totalno labave kad bi se filter postavio. Naravno nov je odmah letio u smece. Radi se o filteru zraka naravno.

Uljni filteri po materijalu se vidlo da su za k...

Neznam za tu pandu ali mislim da je origi al isao ufi za gorivo bar je u corsi bio.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 14:53   #50
A jebi ga - meni su se pokazali dobri.
A ova izjava "po materijalu se vidlo da su za k..." ti je malo nategnuta ... najblaže rečeno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 18:52   #51
A to da Mann i Unico izlaze iz istih pogona u Tešnju je istina ili...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:05   #52
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Bosch mi je u svemu dobar osim u filterima, tu je prosječan, kao Filtron npr.
Držim se Mann-a, po meni među najboljima


Eto razloga da u ovlašteni doneseš svoje filtere ako baš nisi sa filtron-om zadovoljan .





Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:11   #53
znam za primjer da se filter ulja na opel astri h bio totalno raspao. Koji je bio u pitanju, ne znam. ali poanta je da ipak ima govana koja treba izbjegavati.
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 09:43   #54
E Vampir, Vampir ...

NAJJEFTINIJE koje zadovolji minimum norme. Dakle VALJDA je dobar .... VALJDA ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:28   #55
Jel može netko objasniti za filter goriva - original koji stavljaju u servisu ima otisnuto kia/hyundai - ufijev filter, kojeg inače nigdje kdo nas ne mogu naći.. CD je spominjao da ima kod autokreše, i zvao jednu prodavaonicu, drugu osobno posjetio, i nemaju. Problem je što na ebay vidim isto tako otisnuto kia/hyundai i u original pakovanju ali je MAHLEOV filter. Znači li to da i jedni i drugi proizvode original za hyundai/kia?
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 23:54   #56
Sigurno se kao OEM pojavljuje više tvornica - jedino su oni debili iz Toyote imali JEDNU tvornicu komponenata (mislim bremze) pa kad im je ta pogorela onda su im stale SVE tvornice u SVIJETU. To si nitko drugi ne dopušta. Ako UFI ode vrit - ostat će MAHLE ili tkogod.

Inače rekao sam ti da BHS v Deželi dila UFI. Možeš pitat Furlana (koji nebi vjerovao spada u BHS servis) ili onaj u Brežicama iza TUŠ-a ... i pozdravi Maju.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 00:11   #57
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Jel može netko objasniti za filter goriva - original koji stavljaju u servisu ima otisnuto kia/hyundai - ufijev filter, kojeg inače nigdje kdo nas ne mogu naći.. CD je spominjao da ima kod autokreše, i zvao jednu prodavaonicu, drugu osobno posjetio, i nemaju. Problem je što na ebay vidim isto tako otisnuto kia/hyundai i u original pakovanju ali je MAHLEOV filter. Znači li to da i jedni i drugi proizvode original za hyundai/kia?
Zasto gledas samo original koji je vjerojatno iznad 300kn.

Imas bosch ili filtron po jako razumnoj cijeni.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 00:13   #58
Otkada sam preuzeo auto, zamjenio sam filter zraka ( bio je Filtron i prljaviji ). Zamjenio Mahle i lako se diše.
Jedino sam donio filtar goriva i ulje od UFI. ( može se nabaviti u CIAK )


Sent from my iPhone using Tapatalk
papagioro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 01:56   #59
Filteri svih marki

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
E Vampir, Vampir ...

NAJJEFTINIJE koje zadovolji minimum norme. Dakle VALJDA je dobar .... VALJDA ....


Naravno , to smo davno usvojili . Nego kak se ovo VALJDA odnosi na iste te ovlaštene kad guraju ova svoja održavanja vozila starijih od 4-5 godina sa njihovim jeftinijim zamjenskim materijalima . E tu kvalitetu materijala bi bilo interesantno provuć kroz kojekakva ispitivanja . To bi bilo interesantno . Renoj je poznat sa svojim motrio-m psa sa svojim eurorepar dijelovima. . Inaravno ljudi ih uredno puše jer , to je ovlašteni servis .
Evo im ga jedan u paru sa najjeftinijim na tržištu






Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 02:58   #60
Jasno - fali predfiltar. Kad sam jednom pitao genija u trgovini (nakon što mi je pol sata gurao neko no-name đubre) - di mu je predfiltar - ovaj mi kaže "pa skinete sa starog" ... bem ti sve po spisku ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.