Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 20:42   #1621
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Jesi ti sjeo u novi Sandero? Znači, to je takav očaj živi, taj interijer.

Sent from mobile
Nisam, al sam sjeo i vozio Dokkera. Za te novce, sasvim solidan auto. Škripi papučica kočnice na dodir te vozačko sjedalo ima lufta. Prva stvar, ništa strašno, a za sjedalo je više do kolege od 1.70 koji ga duži i drugog kolege od 2 metra koji s njim radi te se izmjenjuju za volanom. Tak da bolje to nego prvotna zamisao, rabljeni Cadilec!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:13   #1622
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
eto vam,
http://net.hr/auto/hrvatima-uskoro-d...ce=Vecernji.hr

nije ni čudo da danas nemreš kupit pošteno polovnog benzinca u HR jer su hrvati zaluđem dizlom koji troši 2-3 l nikad ne treba servis i vuče od 0 o/min...
Baš to. Glavni argument je potrošnja, a ne pitanje godišnje kilometraže i skupljeg održavanja za razliku od benzinca. Jedan susjed kupio pred 2 godine novog Megane 3 Grandtoura dizla ( stari mu isto vozi trojku dizla pa ga kopira ) a ne vjerujem da radi veliku godišnju kilometražu Prošli mjesec vidim kod njih došli neki prijatelji ili što su već s friško kupljenom isto trojkom dizelom od nekog švercera i vjerojatno social edition oprema.

Inače nemam ništa protiv Renaulta a pogotovo te generacije Megana za koju sam ovdje pročitao većinom pozitivna iskustva ali mi je došlo da pitam susjeda što je s tim autom? Potrošnja, održavanje baš me briga... a na drugom autu još ima zimske gume. Zaboravio sam spomenut još jednog susjeda koji ima trojku Generation dizla te jednog s Fluenceom redizajnom opet dizlom.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:15   #1623
Dakle nova Dacia Sandero vs. deset godina stari Volkswagen Passat... Sada je 2017. godina, prije deset godina, vec se dvije godine proizvodio Passat B6...

I sada ovako, novi Sandero sa osnovnom Ambiance opremom i dizelskim motorom 1.5 dCi sa 75 KS kosta 84,400 kn... Po danasnjem tecaju to je 11.424,02 EUR... Prije tri godine frend je tu u HR za 13.000 EUR kupio Passat B6, 2009. godiste, 100.000 km, 2.0 TDI, 140 KS, sa Highline opremom, i dobio jos godinu dana garancije u salonu u kojem ga je kupio...

Ne znam za ostale, ali u toj dvojbi ja bi uvijek Passat...

BTW ne znam kakav je novi Duster, ali stari je bio takva kanta da to nisu istine... U rangu sa Ladom Nivom...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 21:19   #1624
Ja bi isto taj Passat u slučaju da radim veliku godišnju kilometražu 20+ tkm kao jedan kolega s posla koji je nedavno kupio 320d E92 a dnevno radi do 100km većinom otvorene ceste. I preferiram veći gepek naravno.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:01   #1625
Uostalom svatko moze probati Daciu Sandeo (ili neku drugu) i nakon toga rabljeni Passat, pa sam odluciti...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:05   #1626
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Jesi ti sjeo u novi Sandero? Znači, to je takav očaj živi, taj interijer.
A po cemu je ovo ocaj:



Najobicniji predstavnik B segmenta u nizim paketima opreme drugih proizvodjaca. A cijena mu je jos niza. I za dugovjecnost i dugotrajnost je bolje imati tvrdu plastiku - koju btw ima hrpetina drugih prozivodjaca u svojim autima pogotovo Japanci - nego imati mekanu plastiku koja se nakon 8-10 godina pocne delaminirati tu i tamo. Uostalom drzis volan, mjenjas brzine i gledas kroz prozor. Ne znam tko gleda plastiku; isto kao sto na svadbi sve zapamtis i slicno a nitko se ne sjeca cvijeca na stolu gostiju oko kojeg se potrosilo puno vremena za odabir i para. Tako i plastika.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:10   #1627
Quote:
Markkonen kaže: Pogledaj post
BTW ne znam kakav je novi Duster, ali stari je bio takva kanta da to nisu istine... U rangu sa Ladom Nivom...
Je zato se prodaje ko halva. U svakom slucaju novi jos nije predstavljen - biti ce predstavljen sada na Frankfurt motor showu.

Evo ti prodajne brojke:

http://carsalesbase.com/european-car.../dacia-duster/

Od kada je lansiran prodano je cca 773 tisuce komada od toga malo manje od 450 tisuca u zadnje 3 godine; a i sada mu je prodaja preko 10 tisuca mjesecno.

Evo ti Sandero:

http://carsalesbase.com/european-car...dacia-sandero/

Preko milion prodanih primjeraka od kada je izbacen na trziste. I sada se prodaje cca 15-20 tisuca mjesecno.

I to su naravno podatci za novi auto a ne polovni. Znaci ocito su ljudi totalni kreteni sto to kupuju a mi zadnja rupa EU znamo bolje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:30   #1628
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A po cemu je ovo ocaj:



Najobicniji predstavnik B segmenta u nizim paketima opreme drugih proizvodjaca. A cijena mu je jos niza. I za dugovjecnost i dugotrajnost je bolje imati tvrdu plastiku - koju btw ima hrpetina drugih prozivodjaca u svojim autima pogotovo Japanci - nego imati mekanu plastiku koja se nakon 8-10 godina pocne delaminirati tu i tamo. Uostalom drzis volan, mjenjas brzine i gledas kroz prozor. Ne znam tko gleda plastiku; isto kao sto na svadbi sve zapamtis i slicno a nitko se ne sjeca cvijeca na stolu gostiju oko kojeg se potrosilo puno vremena za odabir i para. Tako i plastika.
Pa sjeo sam u njega. Znači, kao da sam sjeo u auto za safari, sve prazno, ovaj dio koji se ne vidi na slici, kod srednje konzole pa potez između sjedala, prazno, rupe....ne znam, meni je to odvratno loše. Plus tvrda odvratna najjeftinija plastika, ali zbog nečeg mora tako malo koštat.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 13:47   #1629
Quote:
Ne znam za ostale, ali u toj dvojbi ja bi uvijek Passat...
Da trebam passata kupio bi passata, da trebam mali auto, kupio bi sandero. Gdje je ovde dvojba?
Pa to je isto ko da pitaš dali bi kupio prozor ili vrata za 2000 kuna.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:03   #1630
Nažalost kad čovjek skupi 10 000 e onda kupi npr.passata cca 7-8 g sa navodnih 120 000 km koji je u stvarnosti bar x2 nego novi auto manjeg segmenta al znaš onu ima se može se a mehaničari mu najbolji kolege i prijatelji.
Ja sam 97 g kupio novog accenta,prodo 2003 i kupio opet novog accenta.
Imam ga još dan danas dok su moji kolege kupovali švapske izraubane kante stare po 10 g jer jebeš accenta ,99% njim več promjenili par auta jer biti sad imali po 24 g a znamo kud to vodi.večinom su šarafali po tim krševima.Dok je moj bio 7 g,pola njih svoje krame rasprodali,a sad nakon još 7 g njihovi krševi su odavno u prešama jer šta očekivat sa autom od 20 i kusur g.
Pošto sam imao priliku kupit auto do 20 000 e kupio novu mazdu3, i oper jebote mazda mogo si passat,audi itd. reko novo je novo i dat te novce za auto sa 200 000 km je čista ludost.da sam imo manje novaca kupio bih inovi i 20 ili neki drugi ali novi.
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:09   #1631
Čitam malo hr portale, kakvi su to sarkasticni članci naslova navalite na rabljene dizelase iz njemačke? A mi ovdi pričamo o ukidanju dizela.

Usput, članak ispod, u Hr privatni kupci kupili svega 6800 auta! Cijela HR!
jolekralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 15:47   #1632
Quote:
Brljator kaže: Pogledaj post
Nažalost kad čovjek skupi 10 000 e onda kupi npr.passata cca 7-8 g sa navodnih 120 000 km koji je u stvarnosti bar x2 nego novi auto manjeg segmenta al znaš onu ima se može se a mehaničari mu najbolji kolege i prijatelji.
Ja sam 97 g kupio novog accenta,prodo 2003 i kupio opet novog accenta.
Imam ga još dan danas dok su moji kolege kupovali švapske izraubane kante stare po 10 g jer jebeš accenta ,99% njim več promjenili par auta jer biti sad imali po 24 g a znamo kud to vodi.večinom su šarafali po tim krševima.Dok je moj bio 7 g,pola njih svoje krame rasprodali,a sad nakon još 7 g njihovi krševi su odavno u prešama jer šta očekivat sa autom od 20 i kusur g.
Pošto sam imao priliku kupit auto do 20 000 e kupio novu mazdu3, i oper jebote mazda mogo si passat,audi itd. reko novo je novo i dat te novce za auto sa 200 000 km je čista ludost.da sam imo manje novaca kupio bih inovi i 20 ili neki drugi ali novi.
Svako odlucuje za sebe ali ti pominjes u istom kontekstu 10000 EUR, novog accenta i kante od 10 godina a zatim 20000 EUR i auto sa 200000 km.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 18:40   #1633
Nebitno,ako skupim 10,12 15,20 tis eura za toliko budem kupio novi,nikad polovni.
I uvijek se budem vozio duže nego sa tim polovnim.
U planu mi je prodat accenta er ima 14 g i prek 230 000 km i onda nekužim ljude koji kupe npr pasat,audi itd sa 200 000 km ,zar če taj izdržat i preč još toliko...
Malo morgento je mogo preč golf 2 ,ovi novi rijetko koji
Brljator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:19   #1634
vidim da nis pratio forum...
pa turbo dizli su najbolje razrađeni tek nakon 250 000km...onda troše jedva 3 l...idu do 500 000 bez većeg servisa a uz manje troškove neki okrenu i 800 000km - pa ko nebi takav stroj htio...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 21:14   #1635
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Pa sjeo sam u njega. Znači, kao da sam sjeo u auto za safari, sve prazno, ovaj dio koji se ne vidi na slici, kod srednje konzole pa potez između sjedala, prazno, rupe....ne znam, meni je to odvratno loše. Plus tvrda odvratna najjeftinija plastika, ali zbog nečeg mora tako malo koštat.
Znači približno kao osnovni Audi A3, on je također dizajnerski prazan, a plastika je posvuda šuplja i očajna. Samo što on košta puno previše, a rangom su (očito prema pisanju) tu negdje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:13   #1636
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Znači približno kao osnovni Audi A3, on je također dizajnerski prazan, a plastika je posvuda šuplja i očajna. Samo što on košta puno previše, a rangom su (očito prema pisanju) tu negdje.
Je,je...i onda si se probudio...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:43   #1637
Danas na svim vijestima se u Njemackoj spominje izjava ministra ekologije koji kaze da samo novi softver i popust na kupovinu novih Euro 6 dizela nije dovoljan da bi se zagađenje dovoljno smanjilo i trazi da proizvođaci o svom trosku naprave hardverske preinake da Euro 5 dizele prerade na Euro 6, trosak po autu oko 1.500€, proizvođaci naravno tvrde da hardverska prerada nije potrebna.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 07:18   #1638
Da li to čuveni "naftaški lobi" ima jaku konkurenciju u "elektro lobiju"?
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 09:49   #1639
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Znači približno kao osnovni Audi A3, on je također dizajnerski prazan, a plastika je posvuda šuplja i očajna. Samo što on košta puno previše, a rangom su (očito prema pisanju) tu negdje.
ne trabunjaj.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 10:00   #1640
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Svako odlucuje za sebe ali ti pominjes u istom kontekstu 10000 EUR, novog accenta i kante od 10 godina a zatim 20000 EUR i auto sa 200000 km.
On spominje da kupuje novi auto za pare koje ima. Ako ima za B segment kupi B segment. Ako ima za C kupi C. Ako ima za D kupi D.

A ne da ako imam 20 tisuca za novi C segment kupiti cu rabljeni D segment premium i napraviti cu "dobar posao".

Da je to tak sve super kod polovnih auta - za manje love kupis super veliki luksuzni auto - i samo se vooozis i tocis gorivo - onda nitko ne bi kupovao novi auto nego bi svi kupovali polovne. A ocito postoji neka razlika da ljudi ipak kupe novi auto a ne polovni - pa i na zapadu gdje imaju veci standard. Nisu niti oni glupi da bacaju pare.

Jedina iznimka je da si izuzetno lose placen pa novi niti B segmenta ne mozes nikako kupiti; ili ti je prvi auto ili drugi/treci u familiji pa uzmes neki B segment za 5-6 tisuca EUR-a. Ili stjecajem okolnosti, npr imas troje djece i treba ti veci auto da stanu sve sjedalice a jednostavno love nemas a potrebu imas. No ako to nije slucaj - novo je bolji izbor. I sve ovo kupis polovno i samo se vozis - kada malo popricas na pivi - ide to i kod mehanicara, pa se nesto ne odrzava jel nije toliko bitno (citaj: nema love) i slicno.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.