Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 13:05   #861
Kolko si ti ono Miško u braku?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:06   #862
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
A iz tvog iskustva je "sve se dešava s nekim razlogom", "nikada nisam zažalila zbog nekih odluka", "što nas ne uništi, učini nas jačim" i "ponovila bih sve svoje greške"....

A "razine" ne želim komentirati, ne vrijedi kartona...
Vidiš kako ne razumiješ....nisu greške...meni nisu.

Razine nisu napisane u negativnom kontekstu...jednostavno su nam drugačije...možeš to nazvati i levelima ili kakogod. Žišku
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:16   #863
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kolko si ti ono Miško u braku?
Nakon dugogodišnje veze, zajedno živimo 8 godina, nešto manje u braku. I šta sad kaže kristalna kugla?
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Vidiš kako ne razumiješ....nisu greške...meni nisu.

Razine nisu napisane u negativnom kontekstu...jednostavno su nam drugačije...možeš to nazvati i levelima ili kakogod. Žišku
Eto zeznio sam 4. parolu.

EDIT: pardon, kako sam samo pogriješio - nisu greške - jer su ti "izbori" učinili da ti postaneš baš takva..... ili ti budeš ti...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:16   #864
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa duge bračne veze i nisu dio prirodnog poretka. Više su nekakav romantični mit. Današnji brakovi traju kao i nekad, samo što su oni prije završavali smrću, a današnji razvodom. I nisi imao potrebu za razvojem vještina koje bi braku zajamčile stabilnost.
t

Pa ovo si fakat napisala i evo, bas sam sretna sto postoji razvod nakon kojeg se moze ili ne mora probati jos jednom


Btw, usputni komentar, nema veze sa tvojim postom nego nesto sto me fakat nasmijalo. Nedavno je jedna preljubnica wanna be svima koji ju nisu percem po guzi dragali - da su zapravo straaaasno ljubomorni na nju.

Ova sadasnja veli isto. Kritiziramo ih jer smo ljubomorne
Ono, na sto tocno? Emotivnu sjebanost, veliku mogucnost raspada braka? Na cinjenici da je sa 4 banke emotivno out of contril?

Uff, sto sam ljubomorna
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:45   #865
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
t

Pa ovo si fakat napisala i evo, bas sam sretna sto postoji razvod nakon kojeg se moze ili ne mora probati jos jednom


Btw, usputni komentar, nema veze sa tvojim postom nego nesto sto me fakat nasmijalo. Nedavno je jedna preljubnica wanna be svima koji ju nisu percem po guzi dragali - da su zapravo straaaasno ljubomorni na nju.

Ova sadasnja veli isto. Kritiziramo ih jer smo ljubomorne
Ono, na sto tocno? Emotivnu sjebanost, veliku mogucnost raspada braka? Na cinjenici da je sa 4 banke emotivno out of contril?

Uff, sto sam ljubomorna

Skidaju se slojevi koji su kao ljepilo brak držali očuvan i onda kad nije bilo za to realne osnove. Manje je financijske ovisnosti jedan o drugom, pritiska društva, ako hoćeš i crkve, ma i činjenice da život traje kratko pa hajde, čemu talasat. Destigmatiziran je razvod, žrtvovanje za ovo ili ono je prezreno. Imam osjećaj da živim u nekakvoj nedovršenoj bračnoj revoluciji. Onak, zakoraknuli smo, a neko je ugasio svjetlo. Konfuzija.

Jedino ljepilo koje je ostalo je međusobno zadovoljstvo. Točka. I ta pozicija je daleko teža kao početna. Koliko god jest slobodnija, daleko je odgovornija
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:06   #866
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nakon dugogodišnje veze, zajedno živimo 8 godina, nešto manje u braku. I šta sad kaže kristalna kugla?

.
Pa poanta i jest u tome da nema kristalne kugle, ni učinkovite recepture, kao i što nema samo jedne varijante sretnog braka ili bolje reći odnosa između dvoje ljudi.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:11   #867
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Post na koji odgovaraš jest malo karikiran, ali tvoj odgovor mi izgleda kao da tebi baš nikada nije prišla neka osoba koja ti izgleda (ne)stvarno privlačno, koja nečim zrači i rekla nekoliko "pravih stvari".
Pa kužiš...tako je i autorici prišla osoba koja je njoj jako privlačna i rekla svemirske izjave radi kojih se uznemirila
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:14   #868
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
ljudi griješe i upropaste si život glupim greškicama, koje nisu niti morali napraviti. Uz mrvicu razuma, ne žrtvovanja - se te greškice nisu trebale niti desiti.
Tesko da bi raspad braka koji se nasukao na jednoj "glupoj greskici" smatrala za upropastavanje zivota.
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:19   #869
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Sad romantiziraš. Izbor "koji smo trebali" - odmah impliciraš da je taj izbor donio pozitivne promjene.


Uopće nije riječ o tome. Postoje loše veze i brakovi (koji ne bi ni postojali da su ljudi malo pametniji, ali kako samo 16% ljudske populacije ima IQ preko 115....) za koje je dobro da se prekinu. A ima i onih - pazi sad - za kojima su ljudi poslije žalili. A zbog "greškica" koje se nisu morale napraviti. O tome ja pišem.

Aha.

Kog briga za tvoju domenu, a i nema veze s temom.
Ti si sigurno u tih 16 % (mislim to se odmah vidi).

Izbor koji smo trebali nekada ne znači da je vječno pozitivan. Ako se u 20 tim godinama ženimo za Marka, jer smo u njega baš tada jako zaljubljeni i Marko u nas, logično je da je tada taj izbor za nas najbolji.

Jedino što nismo svjesni koliko se stvari tokom vremena mogu izmijeniti.

I naravno da ljudi mogu pogriješiti u svojim izborima. Pa tako sjebati dobru vezu ili uletjeti i dugoročno ostajati u nekoj lošoj vezi...neš ti neke mudrosti
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:29   #870
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ti si sigurno u tih 16 % (mislim to se odmah vidi).

Izbor koji smo trebali nekada ne znači da je vječno pozitivan. Ako se u 20 tim godinama ženimo za Marka, jer smo u njega baš tada jako zaljubljeni i Marko u nas, logično je da je tada taj izbor za nas najbolji.

Jedino što nismo svjesni koliko se stvari tokom vremena mogu izmijeniti.

I naravno da ljudi mogu pogriješiti u svojim izborima. Pa tako sjebati dobru vezu ili uletjeti i dugoročno ostajati u nekoj lošoj vezi...neš ti neke mudrosti
Nije neka mudrost ni primjetiti da se ljudi već jedno 1/4 stoljeća ne ubračuju odmah čim se pogledaju kak ti taubeka dva.

Pa kada prođe zatelebanost s Markom, ako ju ne zamjeni zrelija emocija - niti se ne ubračujemo. Ili se ubračujemo, pa onda razvodimo.... 84%....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:48   #871
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nakon dugogodišnje veze, zajedno živimo 8 godina, nešto manje u braku. I šta sad kaže kristalna kugla?


Eto zeznio sam 4. parolu.

EDIT: pardon, kako sam samo pogriješio - nisu greške - jer su ti "izbori" učinili da ti postaneš baš takva..... ili ti budeš ti...
Ljudi kad odrastu pretezno rade izbore...ne skrivaju se iza gresaka
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:24   #872
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Nije neka mudrost ni primjetiti da se ljudi već jedno 1/4 stoljeća ne ubračuju odmah čim se pogledaju kak ti taubeka dva.

Pa kada prođe zatelebanost s Markom, ako ju ne zamjeni zrelija emocija - niti se ne ubračujemo. Ili se ubračujemo, pa onda razvodimo.... 84%....
Ne radi se o tome da je neko naivan i nepažljivo bira, iako ima i toga. Ako ćemo tako, svaki brak je greška, jer da si daš još malo vremena, sigurno bi našao nekog kompatibilnijeg partnera, od ovog s kim si sad.

Okolnosti su se promijenile. Drastično. Ljudi sve teže prihvaćaju ograničenu perspektivu za zadovoljstvo. Naprosto jer nema više toliko borbe za fizički opstanak i sličnih tegoba koje smo nadam se ostavili koje desetljeće za nama. Niko više nikoga ne treba očajnički. I nije to tako loše, kako se prikazuje.

Sad imaš ozbiljan problem kako s nekim proživjeti dugoročan brak. Možda i 60 godina. I to kvalitetno, a još uvijek te, više nego to želiš priznati, pritišće hrpa mitologije iz vremena kad je brak bio vid opstanka.

Neki ljudi, naprosto kad pređu preko ruba, jer obično puno govore, ali ne komuniciraju kvalitetno, se odluče potražiti sreću negdje drugdje, s nekim drugim. Ja to shvaćam, iako sam se odlučila za ostanak u svoj zajednici.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:44   #873
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa duge bračne veze i nisu dio prirodnog poretka. Više su nekakav romantični mit. Današnji brakovi traju kao i nekad, samo što su oni prije završavali smrću, a današnji razvodom. I nisi imao potrebu za razvojem vještina koje bi braku zajamčile stabilnost.
Odkuda ti takva ideja?
Upravo te Priroda demantira.
Imaš masu vrsta iz životinjskog svijeta koje su monogamne - ne zato što im je životni vijek kratak, ne čak niti zato što im je potreban čitav životni vijek za podizanje potomstva - kao rode na primjer - vraćaju se svake godine istom partneru, a samo je par mjeseci potrebno da postave novu generaciju koja će nastaviti vrstu...
Čovjek i njegova bračna zajednica - i nju je to zajedništvo Evolucija predvidjela kao trajnu iz istog razloga - za podići produžitelja vrste treba najmanje petnaestak godina do početka spolne zrelosti - ,zapravo dvadeset - dvadeset pet da bi jedinka bila spremna kročiti sama kroz život i stekla preduvjete za produžiti vrstu. Predviđeno je dvoje za to, jer je ljudsko potomstvo bespomoćno i ne može preživjeti bez dugovremenske - dugogodišnje - skrbi roditelja.

A to što se neki vole seksnuti pride, to je nešto sasvim drugo.

Ili idu iz braka u brak nekoliko puta tokom života ima svoje razloge koji su za analizu u nekim drugim temama.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:57   #874
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Odkuda ti takva ideja?
Upravo te Priroda demantira.
Imaš masu vrsta iz životinjskog svijeta koje su monogamne - ne zato što im je životni vijek kratak, ne čak niti zato što im je potreban čitav životni vijek za podizanje potomstva - kao rode na primjer - vraćaju se svake godine istom partneru, a samo je par mjeseci potrebno da postave novu generaciju koja će nastaviti vrstu...
Čovjek i njegova bračna zajednica - i nju je to zajedništvo Evolucija predvidjela kao trajnu iz istog razloga - za podići produžitelja vrste treba najmanje petnaestak godina do početka spolne zrelosti - ,zapravo dvadeset - dvadeset pet da bi jedinka bila spremna kročiti sama kroz život i stekla preduvjete za produžiti vrstu. Predviđeno je dvoje za to, jer je ljudsko potomstvo bespomoćno i ne može preživjeti bez dugovremenske - dugogodišnje - skrbi roditelja.

A to što se neki vole seksnuti pride, to je nešto sasvim drugo.

Ili idu iz braka u brak nekoliko puta tokom života ima svoje razloge koji su za analizu u nekim drugim temama.
Naravno da se ne slažemo

Brak je bio u startu prije svega bio ekonomsko partnerstvo i način opstanka. Način preživljavanja, pa stoga u manje razvijenim društvima, šira obitelj ima značajniju ulogu u životima pojedinca. Od tud spolne podjele i naše ne snalaženje kad takva rudimentarna polarizacija poslova i uloga baš ne funkcionira danas. I ne vidim spas u vraćanju na staro.

Danas smatramo kako imamo pravo tražiti individualnu sreću. Pa nismo pingvini više
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:15   #875
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne slažemo

Brak je bio u startu prije svega bio ekonomsko partnerstvo i način opstanka. Način preživljavanja, pa stoga u manje razvijenim društvima, šira obitelj ima značajniju ulogu u životima pojedinca. Od tud spolne podjele i naše ne snalaženje kad takva rudimentarna polarizacija poslova i uloga baš ne funkcionira danas. I ne vidim spas u vraćanju na staro.

Danas smatramo kako imamo pravo tražiti individualnu sreću. Pa nismo pingvini više
jako mi se sviđa sve što pišeš.

za podizanje ljudskog mladunčeta ne trebamo nužno dvoje. a i ne trebaju to dvoje ni živjeti skupa. dakle, priroda nam je dozvolila da se razvodimo.
čini mi se da je finacijska samostalnost žene ključna za sve više razvoda. kućanica si razvod nije mogla priuštiti nit joj je suprug mogao priuštiti razvod. iako, ostajanje u braku i dalje je često pitanje financija, pogotovo u zemljama kao što je naša.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 16:52   #876
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Naravno da se ne slažemo

Brak je bio u startu prije svega bio ekonomsko partnerstvo i način opstanka. Način preživljavanja, pa stoga u manje razvijenim društvima, šira obitelj ima značajniju ulogu u životima pojedinca. Od tud spolne podjele i naše ne snalaženje kad takva rudimentarna polarizacija poslova i uloga baš ne funkcionira danas. I ne vidim spas u vraćanju na staro.

Danas smatramo kako imamo pravo tražiti individualnu sreću. Pa nismo pingvini više
Naravno da se slažemo.

Vrste.
Ljudske.
Zamisli ovako - kameno doba - majka rodi, ogladni, mora dijete ostaviti u skloništu i naći si nešto za prigristi. Dođe ljuti lav, onjuši zrak, namiriše bebu, uđe i hami ga.
No, Evolucija se pobrinula da da ocu ulogu zaštitnika i hranitelja. Pa on skoči pred lava, klepne ga po njuški i rekne: no - no......
Tako da ti je teza malo skliska.

Slažemo se da je tehnološki napredak društva donio afirmaciju pojedinca, mogućost solo igračima samostalan opstanak - no, to Evolucija ne trpi. To možda pogoduje Prirodi da smanji kritičnu masu populacije kada ona može svojom prekobrojnošću i negativnim djelovanjem ugroziti je, pa radi sebi korist - smanjuje natalitet prirodnim putem - sve je više onih koji iz želje za osobnom komocijom ne žele potomstvo, a i oni koji žele joj idu na ruku samoredukcijskom reprodukcijom - samostalna, neubračena žena će se odlučiti najčešće za jedno ili nijedno dijete, malo kada više od toga - muška populacija naravno niti toliko - nije im Evolucija dala.

I tako i opet dolazimo do toga da je za sigurno podizanje potomstva potrebno dvoje, a pošto ljudsko potomstvo stasava dvadesetak godina, brak je Evolucijski predviđen kao dugotrajna institucija. Zvao se on brak, suživot ili pomaganje.
Je da nakon odrađenog roditeljstva nema više primarne potrebe održanja istoga sa partnerom.
No, nakon toliko vremena uđu i neki drugi faktori u igru.

__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:18   #877
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
jako mi se sviđa sve što pišeš.

za podizanje ljudskog mladunčeta ne trebamo nužno dvoje. a i ne trebaju to dvoje ni živjeti skupa. dakle, priroda nam je dozvolila da se razvodimo.
čini mi se da je finacijska samostalnost žene ključna za sve više razvoda. kućanica si razvod nije mogla priuštiti nit joj je suprug mogao priuštiti razvod. iako, ostajanje u braku i dalje je često pitanje financija, pogotovo u zemljama kao što je naša.
Sa ovime se slažem.

No, da dijete ne treba oba roditelja kroz odrastanje ne. Za normlan psihofizički razvoj dijete treba oba roditelja kako bi razvilo socijalne kompetencije.
Roditelji su djetetu model po kojem uči poželjne vrijednosti i vještine.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:36   #878
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Sa ovime se slažem.

No, da dijete ne treba oba roditelja kroz odrastanje ne. Za normlan psihofizički razvoj dijete treba oba roditelja kako bi razvilo socijalne kompetencije.
Roditelji su djetetu model po kojem uči poželjne vrijednosti i vještine.
Ako naravno uključimo da dijete ima normalne roditelje.
U protivnom mogu učiniti beskrajnu štetu.
Kao i loš odnos roditelja.
Na temelju kojega dijete nauči da su svi odnosi loši. ILi pak ode suprotno u pozitivu pa iz lošeg naučenog napravi nešto pozitivno za sebe i svoje potomke.
No, to je obično rijeđi slučaj-nažalost.

Uz dijete i cijelo društvo i sve ostale krupnice i sitnice od istoga čine čovjeka koji se kroz sva svoja iskustva tokom odrastanja izgrađuje. Tako da ne možemo zanemariti i hrpu drugih loših utjecaja.

A onda opet dođemo do činjenice da tamo negdje gdje su ljudi gladni, u Africi vidiš na ljudima puno više osmjeha i nade nego kod ljudi koji žive u relativno sređenim društvima.

Na kraju nemam pojma što bih zaključila. FAktor sreće? DA se naprosto rodiš kao pozitivna i sretna osoba, ma gdje to bilo
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:38   #879
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ljudi kad odrastu pretezno rade izbore...ne skrivaju se iza gresaka
Jeste, a ne postoji pogrešan izbor.
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome da je neko naivan i nepažljivo bira, iako ima i toga. Ako ćemo tako, svaki brak je greška, jer da si daš još malo vremena, sigurno bi našao nekog kompatibilnijeg partnera, od ovog s kim si sad.
Pa onda se ne ubračuj, nego živi život od veze do veze, jer da pričekaš malo, uvijek će naići bolja. Ili gora. Ili neće.
Quote:
Okolnosti su se promijenile. Drastično. Ljudi sve teže prihvaćaju ograničenu perspektivu za zadovoljstvo. Naprosto jer nema više toliko borbe za fizički opstanak i sličnih tegoba koje smo nadam se ostavili koje desetljeće za nama. Niko više nikoga ne treba očajnički. I nije to tako loše, kako se prikazuje.
Naravno da ne treba OČAJNIČKI. Ali kada je čovjek u SRETNOJ vezi, sigurno je sretniji nego kada je sam. A žao mi je onih koji nikada nisu iskusili sretnu vezu pa sada tu pišu kako im nitko ne treba.
Quote:
Sad imaš ozbiljan problem kako s nekim proživjeti dugoročan brak. Možda i 60 godina. I to kvalitetno, a još uvijek te, više nego to želiš priznati, pritišće hrpa mitologije iz vremena kad je brak bio vid opstanka.
Negdje još 1960-ih je bilo normalno da žene idu u škole, pa i visoke škole čak i u Hercegovini. Pa i da rade. O kojim ti to vremenima pišeš? Moja baba je 1927 i zaradila je mirovinu. S punih 40 staža.

Quote:
ESKat kaže: Pogledaj post
Tesko da bi raspad braka koji se nasukao na jednoj "glupoj greskici" smatrala za upropastavanje zivota.
Niti sam ja to tako generalizirao.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:25   #880
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Niti sam ja to tako generalizirao.
Nego kako si to generalizirao?

Govoris o glupim greskicama koje se ne bi dogodile da covjek razmisli. A svi mi radimo nekakve glupe greskice takoreci svakodnevno, zato sto nismo razmislili ili zato sto nam se ucinilo da ce tako biti dobro iz nekog razloga. Ja bi osobno radije zivjela opusteno u braku za koji znam da se nece razbiti o neku glupu greskicu nego da moram svaki dan razmisljati punom parom i prevagnuti sve sto hocu napraviti desetak puta.

Poanta - ako je u pitanju samo glupa greskica, iole kvalitetan brak nece stradati. Ako je u pitanju kardinalna, krupna greska, to je nesto drugo, ali takve se i ne rade bas tako bez razmisljanja.

Inace bracnog staza imam 31 godinu u dva braka, onaj koji se razveo je trajao 16 godina i skoro do pred sam kraj je bio prilicno sretan. I napravila sam mali milion svakakvih gresaka u zivotu i niti jedna mi nije utjecala na brak dok sama nisam odlucila da mi je bolje samoj iz odredjenih razloga. Sto nije bila greska.

Brakovi nisu bas takve pahuljice...
ESKat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.