Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 12.07.2017., 10:34   #9
Imamo curicu i dečkića. Curka je imala već spremno ime dok još nije bila ni u planu. Meni se jako svidjelo ime koje je jedna kolegica s faxa dala svojoj kćeri i nijedno ga umeđuvremenu nije nadjačalo. Danas ima dosta Noemi, a kad sam ga prvi puta čula nisam poznavala nikoga s tim imenom, niti sam ga ranije čula.
Za dečka nam je bilo teže s izborom. Nikako naći nešto da kažemo to je to.
Mi smo se vodili nekom idejom da bismo voljeli dečkiću dati neko (po nama)dovoljno muževno ime koje bi dobro funkcioniralo u našem hrvatskom ambijentu, ali da može dobro proći i vani.
Muž nije uspio smisliti čak ni prijedloge, tako da sam ja onda svako malo prelistavala nameberry.com da dobijem inspiraciju.
Konačna lista je sadržavala 3 imena: Adam, Darian i Aron, a zadnje je pobijedilo (unatoč tome što su neki od komentara bili da se tako zove nečiji pas i šta ti ja znam...ja sam rekla da lako ja jednog dana nabavim psa i nazovem ga po nekoj osobi pa će se i taj/ta zvati kao pas)
Ranije su isključeni Alan, Niko i Roko.

Inače mi se sviđaju imena koja nisu previše tradicionalna, ali ni premoderna i neobična. Neka dupla imena su mi skroz fora, npr.jedna poznanica ima kći Ellen Marie( bar pretpostavljam da se tako piše), ali nisam sklona dati dva imena.

Što se tiče "sa i bez J "...za mene uvijek ljepše bez.
Ne razumijem baš duplanje slova u imenima poput Ema, Ela i slično ako ti ljudi žive u Hrvatskoj (a nisu stranci porijeklom)...Također mi je, recimo, ljepše Kiara nego Chiara..

Za one koji vole pomalo neobična imena, poznajemo jednog dečkića po imenu Mak i nedavno se jednoj prijateljici rodio Eol.


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.