Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 00:15   #3201
E nemoj mlijeko davati, ako ti dobije proljev najebao si. Uzmi mu gourmet konzervice (to bi trebalo biti po trgovinama), ako ima mousse i to od ribe onda taj. Moji se dave u tome. Ako i nema mousse ovi u komadicima su sitni, ja davala maloj da zvace dok je bila minijaturna.

A ovo ostalo necu komentirati, bolesnika ima ko u prici.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 00:41   #3202
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
E nemoj mlijeko davati, ako ti dobije proljev najebao si. Uzmi mu gourmet konzervice (to bi trebalo biti po trgovinama), ako ima mousse i to od ribe onda taj. Moji se dave u tome. Ako i nema mousse ovi u komadicima su sitni, ja davala maloj da zvace dok je bila minijaturna.

A ovo ostalo necu komentirati, bolesnika ima ko u prici.
Dajem mu kozije mlijeko, to podnosi dobro i voli, znam od prije. Dao sam mu i mousse od piletine, malo je zabrljavio više nego pojeo. Ribe nema kupiti.

Definitivno ću prijaviti policiji. Koji jebeni bolesnici. Mačor nikad ne ide dalje od par dvorišta uokolo mog, ne boji se ni malo ljudi, maza je, svi susjedi ga znaju i vole, nije da je neka skitnica pa da radi štetu.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 07:51   #3203
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Definitivno ću prijaviti policiji. Koji jebeni bolesnici. Mačor nikad ne ide dalje od par dvorišta uokolo mog, ne boji se ni malo ljudi, maza je, svi susjedi ga znaju i vole, nije da je neka skitnica pa da radi štetu.
Taj koji mu je to napravio sigurno to nije učinio zbog eventualne štete, već jednostavno zato što je sadist koji se voli iživljavati nad slabijima. U RL je vjerovatno pič...
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 08:46   #3204
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Dajem mu kozije mlijeko, to podnosi dobro i voli, znam od prije. Dao sam mu i mousse od piletine, malo je zabrljavio više nego pojeo. Ribe nema kupiti.

Definitivno ću prijaviti policiji. Koji jebeni bolesnici. Mačor nikad ne ide dalje od par dvorišta uokolo mog, ne boji se ni malo ljudi, maza je, svi susjedi ga znaju i vole, nije da je neka skitnica pa da radi štetu.
Aha, onda dobro. DOsta mačaka zna odreagirati proljevom na mlijeko pa rekoh da te upozorim, ne treba ti na ovo sve sad još i proljev.
Ako imaš štapni mikser slobodno mu možeš skuhati neko meso i tako usitniti u kašu. Riba, tunjevina im dobro prolazi (većina mačaka je luda za tim) pa probaj i sa takvim stvarima.

Bitno je da ti jede išta, vjerojatno ga jako boli (daj zamisli si da tebe netko šutne nogom u facu i razdere ti pol nosa, usta, jeo bi na slamku i to ako). AKo možeš zamoli veterinara da mu da nešto za bolove i da tebi da da mu to doma daješ, prije će ti početi jesti a i olakšat ćeš mu tako. Za ovo u nosu ako se sve zgrušalo pitaj veta jel smiješ malo fiziološke ukapati u nos. Ona blago dezinficira, a i ispire pa da smanjiš mogućnost da mu se napravi neka infekcija. Samo opet ne treba pretjerivati jer ako se krasta počela formirati daje se ne vlaži stalno jer neće zarasti.

Prijavi policiji svakako.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:22   #3205
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Aha, onda dobro. DOsta mačaka zna odreagirati proljevom na mlijeko pa rekoh da te upozorim, ne treba ti na ovo sve sad još i proljev.
Ako imaš štapni mikser slobodno mu možeš skuhati neko meso i tako usitniti u kašu. Riba, tunjevina im dobro prolazi (većina mačaka je luda za tim) pa probaj i sa takvim stvarima.
Za kravlje mlijeko znam. Što se tiče klope, ne jede ništa ako mu ne naguram prvi zalogaj u usta, onda skuži da je jestivo pa nastavi sam. Skuhao sam par ribica na lešo pa mu to rukama izmnrvim i usitnim i pojede. Moram ga hraniti iz ruke, jer pokušava jesti samo na onu zdravu stranu pa mu je nezgodno iz tanjurića jesti.

Quote:
Bitno je da ti jede išta, vjerojatno ga jako boli (daj zamisli si da tebe netko šutne nogom u facu i razdere ti pol nosa, usta, jeo bi na slamku i to ako). AKo možeš zamoli veterinara da mu da nešto za bolove i da tebi da da mu to doma daješ, prije će ti početi jesti a i olakšat ćeš mu tako.
Nosio sam ga danas opet vetu na antibiotik, pogledao mu je i ranu od metka (pogodilo ga je direktno u kralježnicu 5 centi prije repa, pa metak nije duboko ušao, i nije se raspao na djelove, srećom nije mu polomio kralješke) dao mu i nešto protiv bolova, pregledao mu je i oko i preporučio mi je da ga zbog oka odvedem vetu specijalistu, pa ako netko zna preporučiti veta u Šibeniku ili Splitu, bio bih zahvalan. Osim ogrebane bjeloočnice na oku nema vidljivih trauma, tako da je možda i kakav neurološki problem zbog udaraca u glavu.

Quote:
Za ovo u nosu ako se sve zgrušalo pitaj veta jel smiješ malo fiziološke ukapati u nos. Ona blago dezinficira, a i ispire pa da smanjiš mogućnost da mu se napravi neka infekcija. Samo opet ne treba pretjerivati jer ako se krasta počela formirati daje se ne vlaži stalno jer neće zarasti.
Iz nosa i oka mu ionako stalno curka slina i sukrvica, to mu sve zatvara nos, a strah me čačkati i dirati, na prvu izgleda dobro, nema gnoja, nema faul mirisa i nije se ništa inficiralo

Quote:
Prijavi policiji svakako.
To mi je i vet preporučio, rekao je da je nekoliko pasa i mačaka u zadnje vrijeme napucano, čak mi je rekao i na kojeg susjeda svi sumnjaju i od kud su čuli pucnjeve. Još mi je savjetovao da budem uporan ako policija bude muljala i prijetila da će i mene progoniti zbog puštanja životinje bez nadzora -> navodno tako lagano odjebu sve koji dođu prijaviti slične slučajeve. Baš me briga. Inzistirat ću na prijavi i prolasku kroz sve procedure, ne znam jel mogu i sam to prijaviti državnom odvjetništvu?
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:27   #3206
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Probaj uzeti Brittcare, to nije skupo a puno je bolji sastav. Žuta i smeđa vrećica su bez žitarica, to bi ti bila bolja verzija. Imaju i liniju za sterilzirane, to bi bilo najbolje davati ako je kastriran. I gledaj dašto više daješ mokre klope ili mesa, to im je dobro za urinarne probleme.

A jel imaš račun? Šta ti piše da je dao?
Brittcare kupljen, hvala sa savjetu. Voljela bih ti odgovoriti šta mu je dao, ali moj muž je račun bacio

Mačak je skroz dobro, ful sam ga pratila i kad piški i kad kaki i baš sve je bilo normalno. Jede po starom, mazi se, trči, igra se. Skroz se oporavio. Pratit ću ga i dalje da mogu odmah reagirati, ali nadam se da se više neće ponoviti
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:30   #3207
Quote:
Mr. NiceGuy kaže: Pogledaj post
@pravašica

Bio sam kod veterinara... Čini se da je u pitanju virus. Spičili mu infuziju, jer je dehidrirao, vitamin c, antibiotik zbog sekundarnih infekcija i nešto za snižavanje temperature, jer je imao preko 40.
Uglavnom, sad je kao nov. Sada je navikao na povećanu pažnju, pa se trpa pod ruke kad stigne
Baš mi je drago da je dobro sada
pravašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:45   #3208
Bijah danas s mačorom u Šibeniku u ambulanti Gardijan. Sve mu se fino skrastalo i saniralo, od kad sam mu iščupao metak iz leđa puno bolje izgleda, počeo je svojevoljno jesti, čak se i protegao, jedino mu je oko i dalje koma, sve oko zjenice je krvavocrveno i ispod donjeg kapka ima ogromnu vrećicu zgrušane krvi/gnoja (na neku foru vetica mu je podvrnula donji kapak i baš izgleda horror oko), ali bi i to trebalo biti sanirano i bez posljedica dugoročnim redovnim trackanjem antibiotskom mašću.

Bijah i na policiji, ispričao što se desilo, što sam čuo od veta i iz druge ruke, rekoše da će popričati sa osobom na koju vet sumnja i pojačati patrole u kvartu, pari mi se da su dosta ozbiljno shvatili stvar, čak su me iskritizirali što odmah nisam došao čim se to desilo.

Btw vetica se oduševila mačorom, reče da je zbilja predivan
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 17:52   #3209
bok, neznam gdje da postam pa cu ovdje...naime,imam macu od 5 godina...i primjetila sam da joj lijevi gornji ocnjak malo vise viri iz usta,kad sam joj pregledavala zubice cini mi se da je on nekako vise narastao,prije nije bilo tako, takoder sam primjetila da joj je jedan cijeli brk pobijeio/posijedio? ne spada u bolest,ali me strah da joj zubic ne ispadne s obzirom da je mlada maca, ne boli ju nego samo tako viri...ako treba slikat cu...
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 06:47   #3210
Jutro svima. Moj pas ima godinu dana ( tacno punih godinu ) jos dok je bio mali vodili smo ga veterinaru zbog gastroenteritisa... I slucaj se ponavlja ( malo laksi slucaj ) prije 15-tak dana, bez razmisljanja odvedem psa stvarno najboljem veterinaru u nasem gradu. Dijagnoza ista ( pojeo je veliku kost prije nego ce ga zaboliti ), covjek mu dao antibiotik i “ dobar cuko “ i kuci. Medutim, rvi put kad smo ga vodili negdje u aprilu ove godine, sutradan je skocio maximalno, igra se, vidi se na njemu da je bolje. A ovaj put nekako nista, isto stanje kao i prethodnog dana.. Za rizu ni da cuje, piletinu samo file kuhani jede brzinom svetlosti i samo iz ruke, kamilicu striktno iz sprice a se isprica tekucina u ruku a on to lizka... No i to ke proslo, iako je trajalo 5 dana, ali proslo je... Vodim ga setati redovno, rotiv krpelja i buha koristimo Pestigon i odlican nam je. Jucer ujutro ustanem kad ono ispovracana zuta sluz sa komadicima hrane koju je pojeo, jucer jede normalno, tu i tamo leze, otisli setati a on brsti travu kao konj.... Citam po forumima ljudi psima sa gastritisom daju rantidin i to cetvrtinu. I sama imam gastritis pa znam kako mu je, bez lijekova ne jedem apsolutno jista, pa me zanima vase misljenje iako sam vezerinara pitala i rekao NIKAKVE LJUDSKE TABLETE!!!, a ja ovamo citam x ljudi svojim psima olaksavaju s tim tableticama, a meni mog zao do bola, jos mu daje antibiotik koji ne pije vode. Pa ako imate iskustva s tim, i ako znate koja se kolicina daje psima ( 40 kilograma ). I kako da ublazimo tu upalu? Jede Friends hranu za pse, imaju tri vrste pa mu mijenjam da mu ne dosadi
Momofthedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 12:14   #3211
Quote:
Momofthedog kaže: Pogledaj post
Jutro svima. Moj pas ima godinu dana ( tacno punih godinu ) jos dok je bio mali vodili smo ga veterinaru zbog gastroenteritisa... I slucaj se ponavlja ( malo laksi slucaj ) prije 15-tak dana, bez razmisljanja odvedem psa stvarno najboljem veterinaru u nasem gradu. Dijagnoza ista ( pojeo je veliku kost prije nego ce ga zaboliti ), covjek mu dao antibiotik i “ dobar cuko “ i kuci. Medutim, rvi put kad smo ga vodili negdje u aprilu ove godine, sutradan je skocio maximalno, igra se, vidi se na njemu da je bolje. A ovaj put nekako nista, isto stanje kao i prethodnog dana.. Za rizu ni da cuje, piletinu samo file kuhani jede brzinom svetlosti i samo iz ruke, kamilicu striktno iz sprice a se isprica tekucina u ruku a on to lizka... No i to ke proslo, iako je trajalo 5 dana, ali proslo je... Vodim ga setati redovno, rotiv krpelja i buha koristimo Pestigon i odlican nam je. Jucer ujutro ustanem kad ono ispovracana zuta sluz sa komadicima hrane koju je pojeo, jucer jede normalno, tu i tamo leze, otisli setati a on brsti travu kao konj.... Citam po forumima ljudi psima sa gastritisom daju rantidin i to cetvrtinu. I sama imam gastritis pa znam kako mu je, bez lijekova ne jedem apsolutno jista, pa me zanima vase misljenje iako sam vezerinara pitala i rekao NIKAKVE LJUDSKE TABLETE!!!, a ja ovamo citam x ljudi svojim psima olaksavaju s tim tableticama, a meni mog zao do bola, jos mu daje antibiotik koji ne pije vode. Pa ako imate iskustva s tim, i ako znate koja se kolicina daje psima ( 40 kilograma ). I kako da ublazimo tu upalu? Jede Friends hranu za pse, imaju tri vrste pa mu mijenjam da mu ne dosadi
taj vet ocito nema pojma
- imam psa sa gastritisom koji mu je posljedica teskog gastroenteritisa dok je bio mali
- sada smo imali i operaciju puknuca zeluca + peritinitis+ pankreatits + sepsa

Pas zbog zeluca tj. kada mu proradi zeludac dobiva Nexioum + Peptoran ili kao sada trenutno Controloc - dagle, itekako psi mogu dobivati humane lijekove za sve pa tako i za zeludac
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 14:03   #3212
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
taj vet ocito nema pojma
- imam psa sa gastritisom koji mu je posljedica teskog gastroenteritisa dok je bio mali
- sada smo imali i operaciju puknuca zeluca + peritinitis+ pankreatits + sepsa

Pas zbog zeluca tj. kada mu proradi zeludac dobiva Nexioum + Peptoran ili kao sada trenutno Controloc - dagle, itekako psi mogu dobivati humane lijekove za sve pa tako i za zeludac
Od jutros isto odbija hranu, pojeo je par komadica kuhanih pilecih prsa, untra sam stavila pola ranibosa( ranitidin ) inace cijela tableta sadrzi 150 mg. Lezi cijelo vrijeme, tu i tamo ustane kad mu pokusam hranu dati a onda se uznervozi, ustane i ode. Kad vidi hranu lize se ali odbija :/
Momofthedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 15:23   #3213
Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
bok, neznam gdje da postam pa cu ovdje...naime,imam macu od 5 godina...i primjetila sam da joj lijevi gornji ocnjak malo vise viri iz usta,kad sam joj pregledavala zubice cini mi se da je on nekako vise narastao,prije nije bilo tako, takoder sam primjetila da joj je jedan cijeli brk pobijeio/posijedio? ne spada u bolest,ali me strah da joj zubic ne ispadne s obzirom da je mlada maca, ne boli ju nego samo tako viri...ako treba slikat cu...
Za brkove nema frke, kad ostare otpadnu i narastu novi, obično prije otpadanja promijene boju. Zabrini se ako se svi brkovi odjednom krenu lomiti, do tada je sve ok.

Što se tiče zuba, već sam vidjela slučajeve da zubi samo ispadnu, bilo da su se slomili u korijenu ili da se jednostavno otkače od čeljusti. Prati situaciju pa ako se taj zub ne ljulja, desni ne natiču i macu ne boli nema frke. kad drugi put budete kod veta pitaj da pogledaju ali mislim da, ako su nabrojeni uvjeti zadovoljeni, nema brige.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 19:49   #3214
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Za brkove nema frke, kad ostare otpadnu i narastu novi, obično prije otpadanja promijene boju. Zabrini se ako se svi brkovi odjednom krenu lomiti, do tada je sve ok.

Što se tiče zuba, već sam vidjela slučajeve da zubi samo ispadnu, bilo da su se slomili u korijenu ili da se jednostavno otkače od čeljusti. Prati situaciju pa ako se taj zub ne ljulja, desni ne natiču i macu ne boli nema frke. kad drugi put budete kod veta pitaj da pogledaju ali mislim da, ako su nabrojeni uvjeti zadovoljeni, nema brige.
ne klima se zubic,ni ne boli...onda je sve ok malo je narastao vise nego desni valjda hehe
hvala
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:13   #3215
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
taj vet ocito nema pojma
- imam psa sa gastritisom koji mu je posljedica teskog gastroenteritisa dok je bio mali
- sada smo imali i operaciju puknuca zeluca + peritinitis+ pankreatits + sepsa

Pas zbog zeluca tj. kada mu proradi zeludac dobiva Nexioum + Peptoran ili kao sada trenutno Controloc - dagle, itekako psi mogu dobivati humane lijekove za sve pa tako i za zeludac
I mačke isto. Nama je veterinarka rekla da pola lijekova koje koriste su zapravo humani lijekovi i nekoliko puta nam je čak dala preporuku ako možemo ovako nabaviti da ne nabavljamo u veterinarskoj ljekarni jer su skuplji.

Ne sviđa mi se uopće ovaj veterinar. AKo laže oko ovoga, ko zna šta još mulja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 17:30   #3216
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
... dagle, itekako psi mogu dobivati humane lijekove za sve ...
Ne bih išao tako daleko
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 07:58   #3217
Ne mogu se svi, ali nije istina da se humani lijekovi ne koriste u liječenju živina. Pol tih lijekova je za humanu upotrebu, za koješta.

Eno za štitnjaču se daje euthirox, za želudac je moj micko dobivao moje peptorane i controloce, vetica mi sam rekla koju dozu na koju kilažu. Ima hrpetina toga za razna stanja, ne znam zašto mulja ovaj vet. Naravno da nećeš na svoju ruku ići išta davati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:30   #3218
Kod srcanih problema sam uredno kupovao enap i fursemid.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:22   #3219
Kako da psa spriječim da liže šapu?

Sinoć je 20 minuta lizuckao šapu, išla sam gledati šta to toliko liže i skontala da mu je crveno i nateknuto kod nokta i da to pokušava lizati. Gledala sam mu jutros i dalje je crveno, da namažem to sa kremicom ili našpricam s nečime? Nokat mi izgleda uredno, ne vidim nikakav ubod ili tako nešto, a dok god to nateže i liže neće se smiriti jer kontam da iritira to s time.

Dolazim u napast da odem kupiti u Pet centar one papučice za snijeg pa da mu nakeljim pa nek onda žvače koliko hoće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:43   #3220
Zamotaj mu rastezljivi zavoj.

Samo jako jako dobro provjeri da nije ubod, otvorena rana, klas ili nešto slično.

Možeš eventualno prije toga namazati nečime.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.