Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 17:01   #21
Quote:
Visakha kaže: Pogledaj post
Stavise, rekla je da ce meni u inat imati 100 macaka! Mislite li da li netko ima pravo tako drzati zivotinje?! Da li mislite da takva osoba treba uopce drzati zivotinje?!
Tebi u inat...A unuku?Za to ju baš briga.
Ovo mi je užasno.
Ne kužim se u zakone,ni kom se možete obratit,samo ja tu ne bi provela više ni dana.

Podstanarstvo je skupo,ali nađe se.Možda ne u željenom kvartu ili moderno opremljen,ali ima manjih stanova po ok cijeni.
Iskreno,bi se radije vratila onda roditeljima.Pa i pod cijenu da se razvedem.Jer mi je u svakom slučaju najbitnije zdravlje i dobrobit djece.
Pa valjda ima netko ko tebe i dijete može primiti.
Roditelji,rođaci,prijatelji...?? Ne zauvijek,nego dok se ne snađete.
Gdje si stanovala prije braka?

Ne želim biti zločesta,ni ništa takvo,samo ne razumijem kako možeš svoje dijete tome izlagati i dozvoljavati da opetovano bude bolesno.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:34   #22
1. Njena kućica, njena slobodica.
2. Ako vam to smeta onda se vi trebate potruditi da se stanje poboljša, ali vidim da autorica teme ne želi prstom maknuti nego samo želi da se sve magičnim štapićem posloži po njenoj volji.
Ja bih ugradila mačja vrata na vrata od balkona i stavila pijesak na balkon+ mrežu na balkon da mačke ne mogu pasti. Da vidiš kako bi odmah bilo čišće.
I stara bi bila sretna jer mačke imaju prostora za lajsati.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:56   #23
Nikako nije higijenski držati toliko bolesnih mačaka u stanu, ma niti da su zdrave!

No, problemu treba pristupiti sustavno - nikoga ne zanima kakve su cijene stanova u Zagrebu, jer ste na to trebali misliti prije. Odselite se i onda baku prijavite nadležnim institucijama.

Nemoj se ljutiti, ali kad netko piše na forum pa onda mora znati da će dobiti i svakojakvih mišljenja - pa ti ga evo - nema šanse da bi ja sama sekunde stala u stanu gdje mi vlasnik stana govori da će u inat meni imati 100 mačaka.

A kamoli da imam dijete.

PS ono što mene muči je moguća pozadinska priča, za koju se nadam da nije, a previše sam ih se nagledala.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:16   #24
Potpisujem Kiritu.

Nije baš ok imati toliko bolesnih mačaka o kojima se osoba neadekvatno brine (tj ne brine se uopće) pa taman da baka živi sama.

Jest, život je skup, ali bome niti ja ne bih ostala s djetetom niti sekunde u tom stanu, kamoli nakon dvije bolesti. I k tome s osobom s kojom ne da se ne slažem, već mi se inati da će imati 100 mačaka... moš mislit da je to velika ljubav prema životinja.

I da, većina gradova u nekom svom propisu IMA određeno npr. dva psa u stanu ili tri u kući, isto i za mačke. Tako da to treba provjeriti i pozvati se na to ako postoji.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:55   #25
Očito se inate jedna drugoj,a sve na uštrb djeteta.
Stara ju ne želi tamo i namjerno skuplja mačketine,jer zna da joj to smeta.
Ova pak,s druge strane,baš ne želi odseliti.
Di je taj muž/sin/tata u cijeloj priči?
Jel nikog nije briga za to jadno dijete koje mora živjeti sa hrpom bolesnih mačaka,njihovim dlakama i govnima?

Nakon kaj je prvi put dijete bilo bolesno(ako vam mačke i dreki nisu bili dovoljni) vi i dalje ostajete tamo i očekujete kaj? Da umre naposlijetku?
Ko će prije? Stara ili dijete?
Ovo je slučaj za socijalnu službu i psihijatra,a ne veterinara.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:41   #26
Meni je prvo upalo u oko to da je Visakha u TUĐEM stanu. Koliko god da sve ostalo nije ispravno (previše životinja, zanemarene životinje, bolesne životinje).

Kako god da je, ti tu ne možeš apsolutno ništa, niti imaš zapravo prava nametati svoju volju, osim prijaviti ju vet. inspekciji za zanemarivanje životinja. Svi drugi reći će ti da odseliš, pa čak i socijalna. Izbora uvijek ima, možda nije najjeftiniji, ali ga ima. Ja sigurno ne bi dijete izlagala opetovanim gljivičnim infekcijama i eventualnim drugim boleštinama, niti nehigijenskim uvjetima života.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 18:53   #27
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Očito se inate jedna drugoj,a sve na uštrb djeteta.
Stara ju ne želi tamo i namjerno skuplja mačketine,jer zna da joj to smeta.
Ova pak,s druge strane,baš ne želi odseliti.
Di je taj muž/sin/tata u cijeloj priči?
Jel nikog nije briga za to jadno dijete koje mora živjeti sa hrpom bolesnih mačaka,njihovim dlakama i govnima?

Nakon kaj je prvi put dijete bilo bolesno(ako vam mačke i dreki nisu bili dovoljni) vi i dalje ostajete tamo i očekujete kaj? Da umre naposlijetku?
Ko će prije? Stara ili dijete?
Ovo je slučaj za socijalnu službu i psihijatra,a ne veterinara.
Za dijete su odgovorni roditelji i nitko drugi, a kako vidim nitko roditelje pištoljem ne prisiljava da dijete drže u takvim uvjetima.

Ja svoje jamačno ne bi držala, niti bi ga igdje držala gdje mi se postavljaju ikakvi ultimatumi.

Socijalna bi ovdje imala itekako posla, ne samo oko bake nego i oko brige za dijete. Roditelji su u tom slučaju odgovorni gdje žive sa djetetom a ne vlasnik stana kakve im je uvjete pružio.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:44   #28
Ovo je zanimljiva tema nedavno sam saznala za ženu koja na Trešnjevci u stanu drži 30-tak mačaka te nekih 5 pasa. Prostor smrdljiv, zapišan, parketi počupani, zidovi izgrebani, mačke svakakve.... Prozore ne otvara jer nema mreže, pa ni po ljeti. Smrad užasan. Životinje blago rečeno u ne baš dobro stanju. Nisam direktno bila, bila je jedna meni poznata osoba u prostoru, pokušala nagovoriti ženu da se bar dio životinja da na usvajanje žena neće ni čuti za to. Eto, ima toga na sve strane. Istina je kad bi se takvoj osobi poslala inspekcija (nije mi jasno kako susjedi zbog smrada ne reagiraju) što bi uopće bilo s tim životinjama?
To je ono što se svi pitamo kad čujemo ili naletimo na takvu situaciju.
Zapravo u konačnici fućka mi se za nju i njeno psihičko stanje, no žao mi zatočenih životinja koje misli da spašava a zapravo ih muči.
Iako sam čula da su neki komentirali da je to ok.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:40   #29
Prvo sto mi upada u oci je da autorica zivi u tudem stanu i zeli vlasnici stana nametati svoju volju....a drugo je da ne zeli ni prstom maknuti da bi poboljsala stanje npr. odvela macke na kastraciju (ako rijesi bar muske, sto vlasnica nece ni primijetiti, rijesila je daljnje razmnozavanje i povecanje broja macaka) ili lijecenje veterinaru...razlog je da nema novaca....najlogicnije rjesenje je selidba, ali ni za to kaze nema novaca....ali bi se zivjelo besplatno u tudem stanu i onda tom nekome dirigiralo kako ce u svom stanu zivjeti...

S obzirom da mi je zao bolesnih macaka, nikako autora koji se neodgovorno dovode u situaciju da imaju djecu, a da pritom nisu osigurali ni osnovna sredstva za zivot i krov nad glavom, pa vise kod roditelja, savjet je da potrazite pomoc udruge "prava šapa" iz zagreba
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:35   #30
Vama je zapravo kriva info pada u oci,
autorica je napisala "zena je valjda u depresiji". Sa strane stavimo sto zive u stanu sa muzevom majkom, zive u drzavu u kojoj je to nazalost precesto jedina opcija, vec ovo govori o njihovom medusobnom losem odnosu.
Apsolutno svatko tko zeli uvidjeti psihicki problem kod duge osobe vidi promjenu ponasanja ako gleda a ne okrece glavu , u ovom slucaju vidim zanemarivanje i konflike sa obje strane koji se lome na dvije najslabije karike- djetetu koje je vec nekoliko puta obolilo i mackama kojih je previse i bolesne su. Toliko macaka u malom prostoru nije dobro ni za koga, ponajmanje za njih.

stoga 1: taj problem ne mozes rijesavati ti, vec tvoj muz. Prvenstveno jer je on njen sin i ona ce lakse preci preko njihovog sukoba nego preko sukoba sa tobom. Ako ne zeli suociti se sa tim problemom i to na ustrup svog djeteta, tada ne znam sto dovraga radis sa njima. Zvuci surovo, no nisu li vama majkama djeca prva i zadnja?

2: stajaliste da moze raditi sto zeli u SVOM stanu, nema nikakva temelja, ovo je ugrozavanje zdravlja i zlostavljanje zivotinja, stoga treba sto prije adekvatno reagirati kod sluzbi.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:50   #31
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Vama je zapravo kriva info pada u oci,
autorica je napisala "zena je valjda u depresiji". Sa strane stavimo sto zive u stanu sa muzevom majkom, zive u drzavu u kojoj je to nazalost precesto jedina opcija, vec ovo govori o njihovom medusobnom losem odnosu.
Apsolutno svatko tko zeli uvidjeti psihicki problem kod duge osobe vidi promjenu ponasanja ako gleda a ne okrece glavu , u ovom slucaju vidim zanemarivanje i konflike sa obje strane koji se lome na dvije najslabije karike- djetetu koje je vec nekoliko puta obolilo i mackama kojih je previse i bolesne su. Toliko macaka u malom prostoru nije dobro ni za koga, ponajmanje za njih.

stoga 1: taj problem ne mozes rijesavati ti, vec tvoj muz. Prvenstveno jer je on njen sin i ona ce lakse preci preko njihovog sukoba nego preko sukoba sa tobom. Ako ne zeli suociti se sa tim problemom i to na ustrup svog djeteta, tada ne znam sto dovraga radis sa njima. Zvuci surovo, no nisu li vama majkama djeca prva i zadnja?

2: stajaliste da moze raditi sto zeli u SVOM stanu, nema nikakva temelja, ovo je ugrozavanje zdravlja i zlostavljanje zivotinja, stoga treba sto prije adekvatno reagirati kod sluzbi.
Nikome nije nikakva kriva info pala u oči. Mislim da su svi, a samo za sebe mogu govoriti, jasno shvatili o čemu se radi.

Dobro, ja sam sumnjičava prema situaciji zbog posla kojim se bavim, pa sam ovakove situacije vidjela kada se htio postići neki sasvim drugi cilj.

Dakle, ljudima je odmah sugerirano da se obrate vet inspekciji i bilo kome koga nađu shodnim.

Drugo, ljudima je savjetovano da se mužjake odnese sterilizirati i smanji problem prenapučenosti. PA neće.

Treće, pretpostavljam da žive u stambenoj zgradi, možda griješim, a da jeste tako VJERUJ mi da bi svi susjedi itekako reagirali zbog smrada i previše mačketina u stanu. Postoje pravni načini za rješavati isto. Ne vidim da se itko od susjeda bunio, bar nije napisano.

Četvrto, podstanari toga stana - a to su sin, nevjesta i unuka - imaju otići iz stana u kojem im je navodno dijete ugroženo, jer ukoliko to ne čine, socijalna će njima pokucat na vrata jer se ne brinu za svoje dijete onako kako bi trebalo. SVJESNI su da im je dijete tu bolesno i ne rade ništa, nego bi babi regulirali način života. To mogu naravno, radi zaštite javnog zdravstva (UKOLIKO JE ISTO UGROŽENO) ali tek kad isele.

Summa summarum - pisateljica posta smatra da ima bogomdano pravo na nečiji tuđi stan. Nema. Vlasništvo je ustavna kategorija.

Nemanje novaca nikoga ne ispričava, a svjesno ulaženje u brak i rađanje djece dok nemaš osnovne uvjete za imanje istog - je, kako da se izrazim - neodgovorno.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:42   #32
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
Nikome nije nikakva kriva info pala u oči. Mislim da su svi, a samo za sebe mogu govoriti, jasno shvatili o čemu se radi.
Mislim da nisu svi jasno shvatili o čemu se radi...

Quote:
Dakle, ljudima je odmah sugerirano da se obrate vet inspekciji i bilo kome koga nađu shodnim.
Vjerojatno će se i obratiti ali veterinarska inspekcija kao i sve druge službe kod nas su spore i neučinkovite.

Quote:
Drugo, ljudima je savjetovano da se mužjake odnese sterilizirati i smanji problem prenapučenosti. PA neće.
Sterilizacijom se ne ne riješava problem prenapučenosti jer je on već prisutan. Hej, 20 mačaka!!

Quote:
Treće, pretpostavljam da žive u stambenoj zgradi, možda griješim, a da jeste tako VJERUJ mi da bi svi susjedi itekako reagirali zbog smrada i previše mačketina u stanu. Postoje pravni načini za rješavati isto. Ne vidim da se itko od susjeda bunio, bar nije napisano.
Susjedi neće da se miješaju u to (da se ne zamjeraju)... Pravni načini?

Quote:
Četvrto, podstanari toga stana - a to su sin, nevjesta i unuka - imaju otići iz stana u kojem im je navodno dijete ugroženo, jer ukoliko to ne čine, socijalna će njima pokucat na vrata jer se ne brinu za svoje dijete onako kako bi trebalo. SVJESNI su da im je dijete tu bolesno i ne rade ništa, nego bi babi regulirali način života. To mogu naravno, radi zaštite javnog zdravstva (UKOLIKO JE ISTO UGROŽENO) ali tek kad isele.
A socijalna je luda od želje da im pokuca na vrata!? Socijalna ne reagira na mnogo teže slučajeve...

Quote:
Summa summarum - pisateljica posta smatra da ima bogomdano pravo na nečiji tuđi stan. Nema. Vlasništvo je ustavna kategorija.
Ne vidim na osnovu čega si došla do tog zaključka? Pisateljica samo želi da se ugodno osjeća u tom prostoru, a jasno je da je to nemoguće!

Quote:
Nemanje novaca nikoga ne ispričava, a svjesno ulaženje u brak i rađanje djece dok nemaš osnovne uvjete za imanje istog - je, kako da se izrazim - neodgovorno.
Malo grub komentar ali nije problem samo u djetetu. Bilo koje ljudsko biće ne može živjeti u takvim uvjetima.
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:58   #33
Ovo je primjer suživota 3 generacije koji je gotovo nemoguć čak i da se svi jedni prema drugima odnosite s uvažavanjem i poštovanjem.

Očito je da postoji obostrani animozitet između tebe i svekrve.

Čini se da tvoj muž sve to vidi ali ne želi da se suprotstavi majci.

Mačke su samo indikator problema koji postoje u vašem odnosu.

Nažalost privremeno podstanarstvo je jedina opcija.

Sterilizacija, koju neki predlažu nema smisla jer osoba koja ima 20 mačaka povećat će im broj ne samo razmnožavanjem već i dovođenjem novih primjeraka s ulice.

Činjenica je da većina ljudi zaboravlja da se oko nabavke bilo kakvog ljubimca moraju složiti svi ukućani.
diantos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.