Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 18:47   #481
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
A za ostalo: Ne mogu zamisliti da tako malo dijete pati jer ga svi zovu Kiki a ne Cesare, niti da je nesretan radi dokumenata kojih nema, i jer je bolnica di su ga odveli u Splitu a ne tamo negdi.
Ne mogu zamisliti ni da je nesretan zbog oca kojeg se ne sjeca, ali mogu zamisliti da mu figura oca na neki nacin nedostaje.
Mogu zamisliti i da je bio tuzan u prvo vrijeme kad su se preselili u novu sredinu, dok se nije navikao na skolu i prijatelje u razredu, ali kroz to prolazi puno djece, ipak je pretjerano to proglasiti traumom.
A kvalifikacije matere u svim aspektima necu komentirat, jer to nije bio predmet mog posta.
a baš. mali ne zna za bolje tako da mu je dobro i ovako.
vjerojatno više plače za bambijem nego za tatom.

a i ova stoka pred zgradom isto nije problem. ipak su oni vikali o nekakvom cezaru, a on je kiki.
sve pet.


fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 18:54   #482
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
od okoline na koju se navikao u vitezu, BiH, se odvojio na također traumatičan način: prije 10 mjeseci (početkom rujna 2016.) je morao na operaciju hernije i završio u bolnici u splitu, jer ga valjda ipak u BiH nijedna bolnica nije mogla/htjela primiti bez zdravstvenog i bez dokumenata. tada ga je policija i locirala nakon 5 godina.

toliko o 'bazi' što se djetetovog stanovanja tiče i sigurnosti doma na kojeg je navikao.
Baš sam slušala dan iza propalog pokušaja predaje ocu od jedne profesorice i to čini mi se s Pravnog u Osijeku, kako objašnjava da se sad situacija promjenila od presude talijanskog suda, jer sad dijete već godinama ima svoju "ustaljenu rutinu i sredinu" (nešto u tom stilu)...
Jadna djeca koju ta uči

Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Ocito razlicito tumacimo rijec napatio.
U ovoj situaciji bijega i skrivanja to bi meni znacilo: stalno seljakanje, neadekvatno stanovanje, smrzavanje zimi, nedovoljna ishrana, nelijecene bolesti, nemogucnost izlaska iz stana, nemanje prijatelja tj. opcenito izoliranost od vrsnjaka i ostalih socijalnih kontakata...da ne spominjem uopce najgore od svega, da ga je mater zanemarivala.
A za ostalo: Ne mogu zamisliti da tako malo dijete pati jer ga svi zovu Kiki a ne Cesare, niti da je nesretan radi dokumenata kojih nema, i jer je bolnica di su ga odveli u Splitu a ne tamo negdi.
Ne mogu zamisliti ni da je nesretan zbog oca kojeg se ne sjeca, ali mogu zamisliti da mu figura oca na neki nacin nedostaje.
Mogu zamisliti i da je bio tuzan u prvo vrijeme kad su se preselili u novu sredinu, dok se nije navikao na skolu i prijatelje u razredu, ali kroz to prolazi puno djece, ipak je pretjerano to proglasiti traumom.
A kvalifikacije matere u svim aspektima necu komentirat, jer to nije bio predmet mog posta.
Čekaj, ti meni hoćeš reći da je to dijete imalo normalan život tamo u Vitezu, iako u tekstu i sam potencijalni "branitelj" kaže da ih je policija i po Bosni tražila. I ti tvrdiš da malom zato nije bilo ograničeno kretanje i ograničen broj ljudi s kojima se smio susretati i da ga mama od malena nije drilala na način da mali ni slučajno s nikim ne bi razgovarao?
Daj molim te...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX

Zadnje uređivanje kiss me : 03.07.2017. at 19:21.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:36   #483
Ljudi, ajmo malo razmisliti. Briga nekoga je li neki ruka-slave rekao ovo ili je onaj rekao ono. Ali sve o majci i ocu od klinca ostaje.

Pustite to sve. To su njihove stvari.

Neka riješe sve interno. Najbolje da klinca preko ljeta pošalju ocu u Italiju, a poslije kako se dogovore.

Samo: PUSTITE IH NA MIRU.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:54   #484
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajmo malo razmisliti. Briga nekoga je li neki ruka-slave rekao ovo ili je onaj rekao ono. Ali sve o majci i ocu od klinca ostaje.

Pustite to sve. To su njihove stvari.

Neka riješe sve interno. Najbolje da klinca preko ljeta pošalju ocu u Italiju, a poslije kako se dogovore.

Samo: PUSTITE IH NA MIRU.
Majka sama traži medijsku podršku i to joj uspijeva.

Za oca bi se moglo reć "pustite ga na miru" jer se sve ovo negativno odrazilo u njegovom slučaju.

Dogovor bi bio najbolje rješenje za cijelu obitelj al do njega neće doći dobrovoljno, puno je žući proliveno i nepravdi naneseno.

Jadno dijete.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:57   #485
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Prekrasno i dirljivo. Kćer još malo pa je punoljetna, valjda će na faks, a ako bude sreće poslat ću je i van pa ako se zaželim još djece budem si ukrao prvo na koje naletim, ali ću se svakako potruditi da s njim crtam u prirodi, naučim ga plivat, upišem na košarku i upoznam ga s Bambijem.

Moram samo pazit da nas ne nađu par godina tako da se mali veže uz mene pa da mu bude trauma vraćanje pravim roditeljima. Naravno strancima da me može branit hrvatski narod kad dođe policija po dijete
Stockholmski sindrom.



Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
...
A za ostalo: Ne mogu zamisliti da tako malo dijete pati jer ga svi zovu Kiki a ne Cesare, niti da je nesretan radi dokumenata kojih nema, i jer je bolnica di su ga odveli u Splitu a ne tamo negdi.
Ne mozes zamislit ni da je nesretan ako promijeni sredinu i ode u Italiju. Vodit ce ispunjen zivot uz oca.. di je problem? Aha...


Quote:
Ne mogu zamisliti ni da je nesretan zbog oca kojeg se ne sjeca, ali mogu zamisliti da mu figura oca na neki nacin nedostaje.
Pa da.
Jebes oca.
Nedostaje mu figura.

A to sto ga trazi i ceka otac od krvi i mesa.... to sto mu je majka oduzela oca nema veze.... naucio se
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:58   #486
Pustite ih na miru.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:13   #487
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Nitko ne razmišlja kako je sad Bambiju


-Stipe


Bambi je sigurno zavrsio u loncu




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:51   #488
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Ne mozes zamislit ni da je nesretan ako promijeni sredinu i ode u Italiju. Vodit ce ispunjen zivot uz oca.. di je problem? Aha...

Pa da.
Jebes oca.
Nedostaje mu figura.

A to sto ga trazi i ceka otac od krvi i mesa.... to sto mu je majka oduzela oca nema veze.... naucio se
Pa nekako je logicno, ako se oca nije sjecao, nije bio nesretan sto ga nema. (U medjuvremenu ga je upoznao.) Moj sin nikad nije upoznao jednu baku, jer je umrla prije njegovog rodjenja, i nije zbog toga bio nesretan ni sekunde, iako je bila dobra zena. S drugom bakom je uspostavio jak emocionalni odnos kroz godine i plakao bi 5 dana da umre.
Kako je otac ipak vazniji od bake, onda je vjerojatno zakinut u razvoju za ocinsku figuru, ali nije bio nesretan radi toga.
Ne mislim ni da bi ga sami odlazak u Italiju traumatizirao, nego nasilno odvajanje od majke, ako se dogodi tako kako je trebalo bit izvrseno prije par dana. To sto je majka sama dovela do takve situacije, ne mijenja nikako tu cinjenicu.
Miss_Fine is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 20:57   #489
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti meni hoćeš reći da je to dijete imalo normalan život tamo u Vitezu, iako u tekstu i sam potencijalni "branitelj" kaže da ih je policija i po Bosni tražila. I ti tvrdiš da malom zato nije bilo ograničeno kretanje i ograničen broj ljudi s kojima se smio susretati i da ga mama od malena nije drilala na način da mali ni slučajno s nikim ne bi razgovarao?
Daj molim te...
Pa eto oni ljudi s kojima su se sprijateljili i druzili su ispricali koji dojam su stekli o zivotu njih dvoje u Vitezu.
Miss_Fine is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:27   #490
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Pa nekako je logicno, ako se oca nije sjecao, nije bio nesretan sto ga nema. (U medjuvremenu ga je upoznao.) Moj sin nikad nije upoznao jednu baku, jer je umrla prije njegovog rodjenja, i nije zbog toga bio nesretan ni sekunde, iako je bila dobra zena. S drugom bakom je uspostavio jak emocionalni odnos kroz godine i plakao bi 5 dana da umre.

Kako je otac ipak vazniji od bake, onda je vjerojatno zakinut u razvoju za ocinsku figuru, ali nije bio nesretan radi toga.

Ne mislim ni da bi ga sami odlazak u Italiju traumatizirao, nego nasilno odvajanje od majke, ako se dogodi tako kako je trebalo bit izvrseno prije par dana. To sto je majka sama dovela do takve situacije, ne mijenja nikako tu cinjenicu.


Nema razloga pokusavati opravdavati ono sto je djetetu ucinjeno.
Iako je otet u ranoj fazi, falit ce mu ocinska figura, radi cega jest moguce da ce imati problema u razvoju samopouzdanja u zivotu..

Isto tako, kako je Cezare zivio u BiH i odatle otisao, ocito nema stabilnu okolinu, pa ce mu se u svijest usaditi i da su ljudi prolazna kategorija, danas jesu tu, sutra nisu..

Kako vjerojatno nije isao u vrtic, propustio je fazu rane socijalizacije, pa je moguce da ce ostati asocijalan do kraja zivota.

Kako sada dolazi u fazu upisa u skolu, stvar se samo pogorsava.

Vratit ce se u Italiju jednog dana, u drzavu ciji jezik ne poznaje, pa ce sa 7-8 godina morati poceti od nule... jezik, prijatelji, okolina, obicaji.

Kakva mu je majka intimno ne znamo, ali nemamo razloga biti optimisticni da je racionalna, da je majcinski njezna, itd..

Ja zapravo ne vidim nista pozitivno u njegovom zivotu sto bi mu moglo ostaviti neki pozitivni trag za njegov buduci zivot. Nije nemoguce da ce postati osoba koja ce tesko stjecati prijateljstva, koja ce radi losih odnosa sa majkom (a kada shvati sto je ucinila, nece imati pozitivan stav) imati mozda distancu/nepovjerenje prema suprotnom spolu.. itd itd..

I ti i dalje pokusavas nju opravdavati?
Pa ja sam nekako mislio da je zenama ugradjen neki zastitnicki odnos prema djeci, i da je taj instinkt jaci od medjusobne solidarnosti..



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 22:29   #491
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Pa eto oni ljudi s kojima su se sprijateljili i druzili su ispricali koji dojam su stekli o zivotu njih dvoje u Vitezu.

Ti ljudi im nisu bili prijatelji s kojima su se oni druzili..
To su bili osobe koje su joj pomagale u njenoj otmici...
Vjerojatno spadaju pod Kazneni zakon.



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:03   #492
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post

Kako sada dolazi u fazu upisa u skolu, stvar se samo pogorsava.
Meni se čini da su rekli da je on tu već završio 1.razred. I da bi sad trebao krenuti u školu u Italiji, ove školske godine
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:50   #493
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Pa nekako je logicno, ako se oca nije sjecao, nije bio nesretan sto ga nema. (U medjuvremenu ga je upoznao.)
Sta to znaci?
Djetetu od godinu-godinu i pol (?) odjednom nestane jedna od najvaznijih osoba u zivotu. Odakle ti uopce ideja da dijete pri tom ne pati , da mu ne nedostaje, da je zbunjeno, ostavljeno, nekompletno...


Quote:
Moj sin nikad nije upoznao jednu baku, jer je umrla prije njegovog rodjenja, i nije zbog toga bio nesretan ni sekunde, iako je bila dobra zena.
Svasta. Gdje vidis poveznicu s ovim slucajem?


Quote:
S drugom bakom je uspostavio jak emocionalni odnos kroz godine i plakao bi 5 dana da umre.
Places jedno vrijeme, a onda tugujes u sebi, pa opet isplaces, pa se miris, ali se sjecas jer osjecas da nesto nemas, a imao si .... zasto umanjujes tugu malog djeteta za ocem?


Quote:
Kako je otac ipak vazniji od bake, onda je vjerojatno zakinut u razvoju za ocinsku figuru, ali nije bio nesretan radi toga.
Naravno, al ti ne kuzis da je zakinut za konkretnu osobu, konkretnog oca kojeg ima/imao je, nije to isto kao da je rodjen 'bez oca'.
Znas onu kletvu: da bog imao pa nemao.



Quote:
Ne mislim ni da bi ga sami odlazak u Italiju traumatizirao, nego nasilno odvajanje od majke, ako se dogodi tako kako je trebalo bit izvrseno prije par dana. To sto je majka sama dovela do takve situacije, ne mijenja nikako tu cinjenicu.
Naravno da ne mijenja, uzas od nasilnog odvajanja ne mogu ni zamislit.

No, ona ima mehanizam da spasi svoje dijete. Najvise ovisi o njoj, isto kao kad ga je odvodila, sad joj treba mudrost i ljubav da ga oslobodi patnje, pusti ga ocu, preuredi svoj zivot prema interesu djeteta, a svoje prohtjeve stavi na drugo mjesto.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:29   #494
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Ne mislim ni da bi ga sami odlazak u Italiju traumatizirao, nego nasilno odvajanje od majke, ako se dogodi tako kako je trebalo bit izvrseno prije par dana. To sto je majka sama dovela do takve situacije, ne mijenja nikako tu cinjenicu.
Tako je. Osnovna činjenica i polazna točka je da je do svih njegovih trauma u malom životu dovela isključivo majka.
Baš mi i nije neka referenca za roditelja kojem bi dala skrbništvo.

Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Pa eto oni ljudi s kojima su se sprijateljili i druzili su ispricali koji dojam su stekli o zivotu njih dvoje u Vitezu.
To su prvenstveno pomagatelji u počinjenju kaznenog djela i kao takvi mi definitivno nisu osobe na čije izjave bi se oslanjala kao vjerodostojne.
A njena kompletna familija suučesnici kaznenog djela.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 01:06   #495
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Tako je. Osnovna činjenica i polazna točka je da je do svih njegovih trauma u malom životu dovela isključivo majka.
Baš mi i nije neka referenca za roditelja kojem bi dala skrbništvo.

O njoj sve najgore, iako mi ni otac ne izgleda "kjaro" ipak je u cijeloj ovoj drami pozitivniji lik od nje.
Ukrala im je godine zajedničkog života i emotivnu vezu. Vrijeme se ne može vratiti...sad je taj čovjek stranac i čudovište vlastitom djetetu.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 06:34   #496
Ljudi, molim vas vodite računa da će jednoga dana Cesare odrasti i čitati ove upise o svojoj obitelji.

Pustite tuđu muku. Majka se trudila, i otac se trudi oko njega, to je ono što je bitno. Svi mi ostali smo samo stranci koji smetaju i nameću se.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:10   #497
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ljudi, molim vas vodite računa da će jednoga dana Cesare odrasti i čitati ove upise o svojoj obitelji.

Pustite tuđu muku. Majka se trudila, i otac se trudi oko njega, to je ono što je bitno. Svi mi ostali smo samo stranci koji smetaju i nameću se.
I u čemu je problem? Nije da se piše bezveze. Barem neće morati gledati, za razliku od Severinina malog
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 10:59   #498
Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Meni je jednostavno drago da se mali nije napatio.
meni je jednostavno nevjerojatno koliko ti pokušavaš umanjiti i uljepšati činjenicu da je žena o-t-e-l-a dijete..
da joj damo nagradu za majku godine?
ipak se mali igrao sa bambijem, eto, u ita (možda) takvo iskustvo ne bi imao, koliko djece mu može pozavidjeti na tom..

Quote:
Miss_Fine kaže: Pogledaj post
Pa nekako je logicno, ako se oca nije sjecao, nije bio nesretan sto ga nema.
ne smeta te činjenica da je mali bio zakinut za očev oslonac u životu i da sto bambija ne mogu zamijeniti oca?
da mali nije doživio da se ocu prišmajhla te godine, da ga otac pospremi na spavanje, da mu otac ispriča priču, da ga otac uči nogomet i voziti bicikl..
otac, ne stevo iz bosne, otac..
otac koji mu je iz života p-r-i-s-i-l-n-o izbrisan..i to samo iz jednog razloga, jer je tako 'dobra, mila' majka odlučila..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 11:03   #499
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
To su prvenstveno pomagatelji u počinjenju kaznenog djela i kao takvi mi definitivno nisu osobe na čije izjave bi se oslanjala kao vjerodostojne.
A njena kompletna familija suučesnici kaznenog djela.
za koje se nadam da će na jedan fini razgovor i snositi odgovornost..

Quote:
fuj kaže: Pogledaj post
a i ova stoka pred zgradom isto nije problem. ipak su oni vikali o nekakvom cezaru, a on je kiki.
prejako
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 13:03   #500
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
O njoj sve najgore, iako mi ni otac ne izgleda "kjaro" ipak je u cijeloj ovoj drami pozitivniji lik od nje.
Ukrala im je godine zajedničkog života i emotivnu vezu. Vrijeme se ne može vratiti...sad je taj čovjek stranac i čudovište vlastitom djetetu.
Gle, kakav je on muž, kakva ona žena, ko je kome bio gori, a ko lošiji, u to mi ne pada na pamet ulaziti.. em što su to "ciganska posla" ići raspetljavati nečije bračne odnose, em je totalno nevažno u cijeloj priči.
Činjenica je da se on za svoje dijete bori kao životinja i da je cijeli svoj život podredio tome i to već godinama.
Jbte kolki očevi odu i ne pitaju za dijetem kolke moraš pod prijetnjom zatvora natjeravati da plaćaju alimentaciju... mah

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
za koje se nadam da će na jedan fini razgovor i snositi odgovornost..
Ja to očekujem.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.