Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2010., 17:56   #41
Mi muku mučimo s tjeranjem otkada sam napisala prvi post na temi. Pesica je vrlo lagano krvarila nekih desetak dana, zatim je to prestalo i pojavilo se ponovo nakon neka dva tjedna. Zadnjih mjesec dana je neprestano pomalo krvarila, toliko da ostane nekoliko točkica na ručniku. Veterinar je imao svakojake pretpostavke, počevši od toga da ono prvo uopće nije bilo tjeranje, radio joj je briseve prema kojima je tjeranje tek počelo, dobila injekcije koje su trebale ubrzati ulazak u drugu fazu.

U međuvremenu je počela jače krvariti i zadnja dva tjedna ne može bez gaćica. Počela je i puno češće piškiti (prije 3 puta dnevno, sad 6-7). Danas joj je napravljena krvna slika, razina progesterona, ultrazvuk i rentgen. Ispalo je da je ono prvo tjeranje bilo pravo, stvorila se folikula na jajniku međutim nije pukla i još uvijek je "zakvačena" za njega zbog čega moje zlato stalno krvari. Narednih pet dana idemo na injekcije koje će uzrokovati pucanje folikule i konačno dolazak do ovulacije.

Eto, ako se nekome dogodi slična situacija, prvo uzv i progesteron
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 20:23   #42
dobro je znati sta se sve moze iskomplicirati oko tjeranja
nadam se da ce se vasa kujica brzo oporaviti od nadaca koje su je snasle
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 21:37   #43
Americki staford terijer

Pozdrav! Imam zenku am. staforda, stara je 5mj. i zanima me da li netko zna kada se prvi put tjeraju?
Hvala unaprijed!
mirnaa_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 10:55   #44
Mislim da je moguće,ali nisam sigurna.
A koje je pas/kujica vrste?
Collinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 11:40   #45
To meni? Ako je, pesica je mops. Jučer je dobila prvu hormonsku injekciju i već danas krvari puno manje
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 12:33   #46
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
Odavno vec hocu da napisem nesto na ovu temu ali sve si mislim ma sad ce se tjerat, pa sad ce, pa sad ce, pa nikako.. ugl ukratko moja Minnie ima sad 11 mjeseci i jos se nije tjerala a pas je XS velicine (3kg) . Po pravilu najmanjii psi se inace najranije tjeraju. Nikad joj nista nije nateklo ni curilo...No dali je moguce da bez tih znakova se ipak tjerala? Ona je jako jaako cist pas, stalno se cisti kao maca, pa dali se mozda to desilo a da ja nisam primjetila? Od njenog 6. mjeseca cekam na to, gledam, pazim, promatram i nista. Vetovi su razlicitog misljenja koje sam pitala. Jedna je rekla da je moguce da nije imala nikakve znakove i da se prvo tjeranje moze nevidjet, dok mi je druga vetica rekla da je to skroz nemoguce. Znam da ima ljudi koji nikad nedobiju menstruaciju, dali je moguce da ima i pasa takvih?
ima li netko neko misljenje na moje pitanje?
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 13:08   #47
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
ima li netko neko misljenje na moje pitanje?
Mi smo imali sličan problem - tjeranje koje se manifestiralo s dvije-tri kapljice krvi u mokraći i malo sluzi te najviše promijenjenim ponašanjem, a vetica nam je rekla da to i nije rako rijetka pojava kod prvog tjeranja, da bude gotovo neprimjetno. Ako nisi sigurna, trebalo bi napraviti pretrage.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 13:42   #48
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Mi smo imali sličan problem - tjeranje koje se manifestiralo s dvije-tri kapljice krvi u mokraći i malo sluzi te najviše promijenjenim ponašanjem, a vetica nam je rekla da to i nije rako rijetka pojava kod prvog tjeranja, da bude gotovo neprimjetno. Ako nisi sigurna, trebalo bi napraviti pretrage.
aha znaci moze ipak biti neprimjetno. ja nisam nikad krv primjetila a gledala sam.
jedino cudno ponasanje je bilo 1.5. kad je bio dugi vikend za 1. maj, pa smo isli na more sa njom. Sjedili smo u kaficu i pored nas je sjedila malena muska pudla i moja Minnie i ta pudla su se nenzam kako objasniti -totalno zaljubili proizvodili zvukove- ljubili grlili bas su se mazili -naravno pod kontrolom na lajni oboje. To je trajalo nekih pola sata dok mi nismo otisli, no mnogo prolaznika turista su stali i gledali, neki su pitali da li se tjera, naravno nije ju pudla niti jednom zaskocio, ali nije ni pokusavao ici za guzom, samo su ljubili u usta i to tako slatko i zvukove pravili. To se nikad ni prije ni poslije nije desilo tako da to mi jedini znak da se mozda 1.5. tjerala ali provjerala sam je i tada vise puta na dan tih dana i nikad nista nije curilo niti je ikad bilo oteceno. Tako da stvarno neznam, nije mi jasna ta zagonetka.
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 15:12   #49
Zagonetka će se razriješiti pri terminu sljedećeg tjeranja: ako tjeranja ne bude, u pitanju je hormonalni poremećaj, a ako bude, prvo je tjeranje prošlo diskretno. Nego, ako Minnie ne misliš pariti, najbolje je da je odmah steriliziraš, jer se sa svakim sljedećim tjeranjem povećava rizik od piometre i tumora mliječnih žlijezda. Dakako da prije toga treba obaviti sve potrebne pretrage.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 11:22   #50
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zagonetka će se razriješiti pri terminu sljedećeg tjeranja: ako tjeranja ne bude, u pitanju je hormonalni poremećaj, a ako bude, prvo je tjeranje prošlo diskretno. Nego, ako Minnie ne misliš pariti, najbolje je da je odmah steriliziraš, jer se sa svakim sljedećim tjeranjem povećava rizik od piometre i tumora mliječnih žlijezda. Dakako da prije toga treba obaviti sve potrebne pretrage.
Znam da se povecava sansa i malo me strah toga tjeranja, a opet mislila sam je sterilizirati nakon 1. tjeranja ili navrsene 1 godine zivota jer me i strah narkoze za tako malene pse. No kako nisam sigurna dali ga je uopce bilo sacekat cu drugo, jer inace nikako necu moci znati dali ima taj hormonalni poremecaj tako da ako ga ima da onda vidim sto bi se sve trebalo poduzeti po tom slucaju i sta bi to znacilo za njeno zdravlje.

Zadnje uređivanje enchee17 : 24.08.2010. at 11:27.
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 16:20   #51
Quote:
enchee17 kaže: Pogledaj post
Odavno vec hocu da napisem nesto na ovu temu ali sve si mislim ma sad ce se tjerat, pa sad ce, pa sad ce, pa nikako.. ugl ukratko moja Minnie ima sad 11 mjeseci i jos se nije tjerala a pas je XS velicine (3kg) . Po pravilu najmanjii psi se inace najranije tjeraju. Nikad joj nista nije nateklo ni curilo...No dali je moguce da bez tih znakova se ipak tjerala? Ona je jako jaako cist pas, stalno se cisti kao maca, pa dali se mozda to desilo a da ja nisam primjetila? Od njenog 6. mjeseca cekam na to, gledam, pazim, promatram i nista. Vetovi su razlicitog misljenja koje sam pitala. Jedna je rekla da je moguce da nije imala nikakve znakove i da se prvo tjeranje moze nevidjet, dok mi je druga vetica rekla da je to skroz nemoguce. Znam da ima ljudi koji nikad nedobiju menstruaciju, dali je moguce da ima i pasa takvih?
Enchee, moguće je tiho tjeranje prvi puta. Ako nema nikakvih drugih problema ne trebaš brinuti. Ako se ne protjera drugi puta (negdje do godine i pol), onda konzultiraj veta. I pozdravi veterinarku koja kaže da je to nemoguće.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 17:23   #52
aha pa dobro, budem onda jos sacekala. nisam nikad jos u zivotu imala kuju koja se tjerala pa tako da nadam se da cu znati skuziti tu promjenu ponasanja, pa barem po tome znati. jer ipak je ona terijer, njoj je promjena ponasanja cesta pojava
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:19   #53
pozdrav
ne znam gde da postavim pitanje
trebam vaše mišljenje
znači, imam retrivericu, ima 10 mj. prije kojih 3/4 dana je počela obilno krvariti, znači dobila je svoju prvu menstruaciju.
i to sada traje već ta 4 dana. stalno krvari.
držim je u boxu u dvorištu koje nije ograđeno
i sad je tu nastao problem
jučer išla s njom u šetnju, vratili se, nahranila ju i zatvorila u box.
međutim, u tom trenutku sam vidjela da se neki pas šulja u dvorištu, ajde, mislila sam da je neka lutalica.
a kad sam se sada maloprije probudila, imala sam što i vidjeti...
pas je nekako ušao u box i valjda od tog trenutka kad sam ja ošla kasno navečer spavat bio s njome. pojma nemam kako je uopće ušao.
no, ja sam 100 posto sigurna da je on nju pario, valjda ga taj njezin miris privukao
jako sam ljuta sada zbog toga. što box nisam malo bolje ogradila, mogla sam i pretpostavljati da će se ovih dana mužjaci nalazit ispred njezinog boxa.
već i dok smo bili u šetnji neki dan dok je imala menstruaciju ju je napao neki pas i htio parit, no ona se žestoko neda i bori protiv tog

jeli moguće , da će ostati skotna? koliko vremena treba proći da to skužim? hoće li biti promjena u ponašanju? ne želim ju vidjeti trudnu, mlada je i namjeravam ju kastrirati... ali eto, kasno sve...
mislim, tek je dobila menstruaciju. i tek sad joj je vrijeme da se počne tjerati
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:41   #54
Sve dok krvari, nije još došlo do ovulacije. A i kuja tad ne da mužjaku blizu, zaklanja se repom.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:52   #55
ok. tnx na odgovoru. onda nemam brige.
sad samo ju maloprije pregledala i još krvari...
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 14:18   #56
Krvarenje traje 10-15 dana
Možeš uvijek nazvat veterinara da budeš mirna.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 04:14   #57
Quote:
mirnaa_20 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam zenku am. staforda, stara je 5mj. i zanima me da li netko zna kada se prvi put tjeraju?
Hvala unaprijed!
Imam i ja ženku američkog staforda i sad ima prvo tjeranje, još nije napunila 8 mjeseci, tako da očekuj uskoro!
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 19:10   #58
bok peseki!
podižem malčice ovu temu, nadam se da će mi netko odgovoriti

Imam kujicu, 8 mj stara, križanka koznačega. Dakle, pasmina DOĐ (domaća obična đukela )
Uglavnom, sad je u fazi napaljenosti iliti tjeranja. Ona je vani u dvorištu, i jako pazim na nju, da netko ne dođe, da ona ne pobjegne.
Međutim, ipak se u naše dvorište ušuljao susjedov pas (ne znam kako pronađu i najmanju rupu i prolaz... ah, ta ljubav)! I uglavnom, obavio je svoje, jel, s mojom kujicom.
To je bilo negdje ranom zorom, taman sam se ustala i vidjela ih. Brzo sam ga otjerala, ali ko zna koliko dugo je on tamo bio..

Zanima me, ako se samo jednom to dogodilo, ne mora značiti da je ostala skotna, zar ne??
Možda je malo bedasto pitanje, ali volim biti sigurna!
ribica =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 19:28   #59
ne mora značiti, no 99% da je ostala, posebno ako su u pitanju oni dani kad se kuja nudi.
preostaje ti par solucija. najteža je odlučit se na štence i tražiti im dom, najefikasnija je odvest je za tjedan do dva na sterilizaciju, a postoji i mogućnost abortusa pomoću visoke doze hormona (djelotvornost nije stopostotna, malo je rizično za zdravlje, a problem moguće skotnosti nije riješen već odgođen).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:26   #60
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
ne mora značiti, no 99% da je ostala, posebno ako su u pitanju oni dani kad se kuja nudi.
preostaje ti par solucija. najteža je odlučit se na štence i tražiti im dom, najefikasnija je odvest je za tjedan do dva na sterilizaciju, a postoji i mogućnost abortusa pomoću visoke doze hormona (djelotvornost nije stopostotna, malo je rizično za zdravlje, a problem moguće skotnosti nije riješen već odgođen).
Hvala ti na odgovoru . Znači, ipak ću imati štence. Ima li zainteresiranih ??
ribica =) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.