Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2012., 22:54   #61
Quote:
ribica =) kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru . Znači, ipak ću imati štence. Ima li zainteresiranih ??
nema
ovdje ih ima toliko napuštenih da svaki tvoj oduzima mjesto jednom takvom, nemoj me krivo shvatiti ali ovo je ružna istina..
zatraži od veta ili hormonsku terapiju da prekine trudnoću, ili je odvedi na sterrilizaciju odnosno abortus..

ti će štenci jednog dana praviti neke druge štence i tako se nikad neće izići na kraj s anapuštenima...

__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:04   #62
Ljudi, trebam pomoć
Naime,imam kujicu chihuahue staru 6 mjeseci i par dana.. Već dva dana je čudna, stalno se mota oko mene i nema više one karakteristike šteneta (da mi pojede sve što uhvati).
I danas sam primjetila da ima nekakav iscjedak, ali nisam točno vidjela koje boje jer je brže bolje polizala.. e sad, zanima me je li to menstruacija ili potencijalno nešto drugo? Zvala sam veterinara, pošto je malo rano za mengu sa 6 mjeseci, ali mi je on rekao da je kod malih pasmina normalno da menga stigne malo ranije..
Hvala vam unaprijed
sunshine2611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:05   #63
tjeranje najvjerojatnije...
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:11   #64
Pročitala sam sad cijelu temu..izgleda da moja curica postaje djevojka stvarno
Hvala ti na brzom odgovoru

Vidim da zagovaraš uzimanje pasa iz azila.. da se opravdam,curica je dio sretne obitelji u kojoj su još dva dečka iz azila
Samo što ću je sada morati malo odvojiti od frajera

Zadnje uređivanje sunshine2611 : 10.05.2012. at 16:12. Reason: dodatak
sunshine2611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:35   #65
E ovako prvi problemi su počeli prije otprilike 23 dana (15.3.). Bubica je tad bila 5 mjeseci i oko 5 dana.
Bila vidno loše, takođe mokrila je male količine di je stigla i ispovraćala se jednom (17.3). Išli smo veterinaru, preporuka samo čaj brusnice da se urin zakiseli i sumnja na tjeranje od veterinara. Ja sam tad negirala veterinarovu tvrdnju. Nisam dobro upućena kako to sve izgleda.

Negdje oko tjedan dana nakon tih problemčića (24.3.) se opet pomokrila kad smo došli s vana i to na kauč. I to jutro smo na prekrivaču primjetili neku flekicu jakog mirisa koju pokušava zatrpati (kao kopa rupu).
Dala sam joj tabletu za parazite prije te fleke pa sam pomislila da je od toga, da je taj iscjedak tečna stolica.
Malo mi se i inatila, kad kažem -ne- obleti krugove kao supemen i zalaje na mene. Možda se okuraži pred mužem (on je njena maza i zaštita) ili je takvo ponašanje normalno u sklopu tjeranja?

Danas se pojavila ista flekica vodena tekućina a smeđom flekicom, vrlo jaka mirisa.
Zadnjih dana je mazna, uvlači mi se u krevet u jutro i spava toliko da je moram izbacit iz mog kreveta. Nekad joj dođe i sakriva se u kućicu sa ponekom igračkom i čudno me gleda kao da nešto skriva.

Zadnjih par tjedana je stalno mirisala i lizala dio gdje mokri i prema analnom otvoru ( otprilike koliko i ovi problemi traju).

Pretpostavljam da je ovo sve tjeranje.
15.3. početak čudnog ponašanja.
24.3.prva vidljiva flekica veća, jakog mirisa
6.4. druga manja flekica, jakog mirisa


10.4.će joj biti 6 mjeseci.

Kad mislite da je tjernje gotovo i kad može na sterilizaciju?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 21:31   #66
prvo, trebao bi vet provjeriti radi li se o fiziološkom iscjetku pred tjeranje ili nekoj upali. moguće je i jedno i drugo. usput, nek vidi u kojoj je fazi.

čim nije bilo uobičajenog krvavog iscjetka koji traje 7-10 dana (iza kojih idu plodni dani), još se nije protjerala. možda još nije blizu tjeranja pa bi je mogli već sterilizirati, no to će znati veterinar.

obično skupljanje igračaka i gnježđenje dođe nakon završenog tjeranja.

kolika joj je grofica, tj. je li jako natekla?
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 17:28   #67
Imam kujicu shih tzua koja ce sad napuniti 10 mjeseci,prije mjesec dana je pocelo prvo tjeranje,tocan datum 5.3.,znaci sve je proteklo u redu,10 dana jace krvarenje,10 dana jako malo. No sise su joj i dalje jako natecene,kao i pipica. Zadnja 3 dana odbija svoju hranu,jako malo jede,i jako je lose volje,samo bi spavala. Bili smo kod veterinara,kaze da je sve u najboljem redu,medutim mene sve to brine... Da li je to posljedica nedavnog tjeranja ili?? Molim da mi se javi ako je netko imao slican problem nakon tjeranja...
vanessaella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:57   #68
Grofi mislim da nije mijenjala veličinu, a niti cice.

Samo mi nisu jasne one smrdljive flekice. S obziro da joj se mijenjaju zubi i da se pojavio zadah od rana u ustima. Pitam se jesu li te flekice jakog mirsa mogle biti od zuba?

I moja je u zadnje vrijeme dosta spavala.
Ići ću kod veta zakazati sterilizaciju.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 16:13   #69
Naručili smo je za sterilizaciju idući tjedan. Srce me boli nama ni 2.5 kg.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 17:06   #70
bez brige, bitno je da si odabrala dobrog veterinara.
što su mlađe, brže se oporave. a 2,5kg nije tako malo, mace idu na sterilizaciju kad su te težine.
puno sreće!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:59   #71
Parenje

Ljudi, jedno pitanje..moja malena se pocela tjerati 9.4 (krvarenje pocelo), dva dana prije sam primjetila da je malo natekla. Koji dan ju je najbolje pariti? Kda ste vi parili svoje kujice? Jucer sam ja primjetila da je pocela micati rep u stranu kad ju mazim blizu guze
andreaxxandrea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:18   #72
Bubičica je operirana, čekam da mi jave da dođem po nju.
Blago malo je imalo 2.200, mrvica mala.
Vade samo jajnike.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 04:00   #73
A zašto majketi samo jajnike..??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:24   #74
Tako rade, rečeno mi je da se može lako izvaditi, ali vratiti ne(maternica). A možda ipak igra neku ulogu u zdravlju.

Ovako negdje sam pročitala i ima smisla.
# Nekad su vadili sve ( i u žena izbjegavaju dok nije pred smrt od komplikacija, bar u našoj bolnici), danas se smatra da maternica ima ulogu prvenstveno potpora je mjehuru pa se može javiti inkontinencija nakon micanja maternice.
Micanjem jajnka nema hormona i nema tjeranja i krvarenja.
Vađenje jajnika je lakša operacija i ne treba vaditi ne potrebno.
Ujedno vađenje jajnika sprječava neke tumore koji su vezani sa hormonima.#
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:10   #75
Sorry,krivo! To se vise i ne radi tako! Iz vise razloga! Zadnji slucaj kuje u St koja je na izvadjene jajnike imala tjeranje pa zavrrila ponovo pod anesteziju! Sasvim nepotrebno! Maternica bez hormona je mrtav nepotreban organ!
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 14:32   #76
To tjernaje nakon vađenja jajnika se desi kad nije dobro napravljena operacija i ostane tkiva, koje nebi smjelo ostati. Bar se tako pišu.

Tako je urađeno, tu smo gdje jesmo. Nadam se da će sve biti uredu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 09:54   #77
Radi se vadjenje jajnika i kod macaka i kod pasa.. Ako je zivotinja mlada i nema promjena na organima..
Nema potrebe sve vaditi.. Onaj tko zezne kod vadjenja jajnika moze nesto zeznuti i kod vadenja svega..

Uglavnom, nisam orijentirana na samo jednu metodu ali kod mlade i zdrave zivotinje ne bi vadila maternicu..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 17:22   #78
Tako je i veterinar rekao lako ćemo izvaditi ali ne možemo vratiti, a nauka stalno mijenja mišljenje i tko zna što će smisliti sutra...
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 10:11   #79
moja bubica jako teško podnosi tjeranje ovaj put užasno je nervozna...počela se prije 4 dana vrtiti u krug, za repom, ko da joj nešto smeta i cvili...užasno mi ju je za gledati...kaže veterinarka da je to od tjeranja i ako bude prenervozna da bi joj mogli dati hormone, ali bi to naravno htjeli izbjeći...sad ja ne znam što je prenervozno vidim da se muči loveći si guzu i cvileći onak sva uzrujana....danas je 15. dan...uf uf
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 14:14   #80
Bubica se oporavila od operacije, a divljala je već drugi dan nakon toga.

Malo mi se drugačije ponaša.
Prvo sam je morala iznova učiti gdje mokri i kaka, zaboravila cura.
Pa je 2 tjedna jela sve i onda opet bira.

I počela je nenormalno lajati i svega se boji, čak i moje odjeće ako je nešto šareno. I to najviše laje dok je u kući i i ispred na terasi.
Boji se i ljudi koje je do sad veselo pozdravljala.

Ako na meni osjeti miris drugog psa, njuši me danima i u prvi mah laje na mene kad se miris osjeti.
Kad god pređem prag kuće njuši me, gdje je osjetila miris drugog psa iako ga vše nema. Pomalo mi ide na živce tako je mogu nagazi, uvjek joj nos na mojoj nogavici od hlača.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.