Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 17:33   #81
Cestitam!
kad budes u prilici stavi koju slicicu!!
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:10   #82
Hvala

probavam pa ne ide..
može help? kak se stavljaju sličice?
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 09:26   #83
hvala liliput,
Maza šalje puse




Zadnje uređivanje bboop : 03.09.2008. at 10:02.
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:40   #84
kad je vidim ovako sitnu, ne mogu iščekati kad će Chen postati tata...btw idemo večeras u 19 i 30 na uzv, viditi oće li Chen postati tata...držite nam fige
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:25   #85
ajoj dushe male slatke!!!
moj je imao skoro 4 mjeseca kad sam ga uzela, nije bio bas tako mali kao tvoja curica. preslatka je!
a chenu drzim fige, naravno
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 19:26   #86
Hehe ma je, stvarno je premedena!!! Sada ima dva mj i nepuna dva tjedna, al za svoje 'godine' je itekako paprena

Ono, kad se napapa i naspava tulumari, trči i zabavlja nas lajući (samo u toj fazi 100% razigranosti) i skakajući ko na baterije da je dignemo gore k nama haha
ma ful je inteligentna, već nuždu obavlja na balkonu, a malu se još uči -malo tamo malo vamo, ali uopće ne sumnjam; spava sama u svom krevetiću (bez cviljenja), ma pravi je umiljati anđelak

A moj muž se topi nad njom, ne zaboravite, bio je to pravi pravcati protivnik psa u kući nije bitno malog, velikog
slatkog, kiselog haha, a sad s posla zove da vidi di je Maza i šta radi :klap:

I ja držim fige Chenu, fotkice od vaših peseka su me osvojile


Inače, liliput, bila si pitala za hranu royal canin, ja je koristim za Mazu, ona je naprosto obožava!! Nije ultra sensitive, ja na tu pri prvoj kupnji nisam naišla; moje se zove ROYAL CANIN, Shih tzu junior 28 (za shihtzu štence do 10 mjeseci starosti). Za svaku pohvalu.
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 19:37   #87
nisam ni sumnjala da ce vas tako osvojiti
Moj je isto bio full razigran, skako je na svakog cuku bio on mali ili veliki, trcao za golubovima....sad se vec uozbiljio, i rijetko s kojim se psom poigra (vise voli da njuska travu).u kuci je vec druga prica, tu se voli igrati, i trcati svoje famozne krugove (tad je definitivno najsmijesnijij)
jako je brzo naucio da nudzu obavlja vanka ( nemam balkon).
a za sada mu odgovara eukanuba sensitiv skin, klopa je ko lud))
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:47   #88
Da sad si me podsjetila, trčanje u famoznim krugovima su definitivno najsmješniji
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 10:45   #89
hm, loše vijesti...zasad ništa od Chenovih potomaka...umjetna nije uspila, iako sam se dobrih tjedan dana mučija sa psima itd...nema veze, život ide dalje...Tibby (kujica sa prethodnih slika) bi se ovih dana trebala početi tjerati, "samo" preostaje nagovoriti gazdaricu da je da na parenje

i definitvno sam odlučija, nema više umjetno, ako ide prirodno, ide, ako ne ništa...nemoš protiv prirode


bboop: ne moraš davati psu ultra sensible ukoliko to stvarno nije potrebno...taj royal canine shih tzu do 10 mjeseci je sasvim ok...ukoliko Maza bude imala probleme sa probavom ili češanjem, onda ćeš se vjerojatno morati prebaciti na neku sensitive...zasad sve ok!
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:26   #90
Bok Chen,
žao mi je zbog neuspjelog pokušaja za potomstvom, ali imaš dobar stav!

Mazi ova hrana super odgovara, smaže ju dok ne trepnem i ima urednu i normalnu probavu. Ali da se češka, češka se. Ne znam je li to od hrane, ali kad je češljam počela sam je pregledavati i naišla sam na neke krastice pa ne znam je li mi s njima došla il ih je sama napravila, uglavnom upravo se idemo cjepiti prvi put pa ću usput pitati vet.

Dosad smo čekali da se riješi glistica i to je potrajalo jer ih je sirota bila puna. Tjedan dana traju, a jučer je valjda završilo..

Ako se sjećate odgajanja kako ste ga počeli puštati samog u kući, može savjet

Također, ako ste ga naučili obavljati nuždu na jednom mjestu u kući, kako?? Radi se o tome da ona kada nismo vani, uz puno truda sada već ide na balkon -pametnica moja- i pokušala sam je učiti da to čini na onim pelenama za pse kako bi stekla naviku mjesta na balkonu. I, dok je to kod moje prijateljice uspješno savladano, Maza se s tom pelenom počela igrati jer bih je tamo donosila i ostavljala.
Sad iz igre izgrize svaku, a piški i kaka svugdje na balkonu, samo ne na nju Tako da sam od pelena odustala
Mislim, zasad mi je drago da uopće ide na balkon, ali ne znam kako je usmjeriti da s vremenom ode obavljati na drugi kraj, a ne kod garniture
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:44   #91
Quote:
bboop kaže: Pogledaj post
Bok Chen,
žao mi je zbog neuspjelog pokušaja za potomstvom, ali imaš dobar stav!

Mazi ova hrana super odgovara, smaže ju dok ne trepnem, ali da se češka, češka se. Ne znam je li to od hrane, ali kad je češljam počela sam je pregledavati i naišla sam na neke krastice pa ne znam je li mi s njima došla il ih je sama napravila, uglavnom upravo se idemo cjepiti prvi put pa ću usput pitati vet.

Dosad smo čekali da se riješi glistica i to je potrajalo jer ih je sirota bila puna. Tjedan dana traju, a jučer je valjda završilo..

Ako se sjećate odgajanja kako ste ga počeli puštati samog u kući, može savjet

Također, ako ste ga naučili obavljati nuždu na jednom mjestu u kući, kako?? Radi se o tome da ona kada nismo vani, uz puno truda sada već ide na balkon -pametnica moja- i pokušala sam je učiti da to čini na onim pelenama za pse kako bi stekla naviku mjesta na balkonu. I, dok je to kod moje prijateljice uspješno savladano, Maza se s tom pelenom počela igrati jer bih je tamo donosila i ostavljala.
Sad iz igre izgrize svaku, a piški i kaka svugdje na balkonu, samo ne na nju Tako da sam od pelena odustala
Mislim, zasad mi je drago da uopće ide na balkon, ali ne znam kako je usmjeriti da s vremenom ode obavljati na drugi kraj, a ne kod garniture

što se tiče češkanja, najbolje da vidiš sa vetom...mogu biti samo 3 stvari...hrana ili neka druga alergija, buhe ili analke...što se tiče alergije na hranu, to vet lako provjeri radeći kks...krastice su vjerojatno nastale od češanja, Chen je totalno bija izgubija dlaku sa ušiju od češanja...

ja sam svog od malena učija na obavljanje nužde vani, i poprilično mu je tribalo da sve skuži...koliko znam, postoji ti neka tekućina koja se prolije po peleni i tada će ti ona svaki put vršiti nuždu na pelenu...
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 14:38   #92
Hvala ti!
Potražit ću tu tekućinu u Pet shopu pa ćemo vidjeti.. pozz
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:17   #93
ja sam svog isto iskljucivo navikla da vrshi nuzdu vani. u biti, samo sam ga sto cesce izvodila, tako da je za 10tak dana skontao sta i kako. sada nema sanse da obavi nuzdu u kuci (zao mi je sto ga nisam naucila bar na novinu ili nesto), ali ga izvodim obicno 2 puta dnevno (ili vise).Navikao je na taj sistem, ujutro izmedju 7 i 9 (on moze i duze da spava, inace se ja prva probudim), i popodne oko 18h.

I ja sam pisala da je Pipi imao problema sa cesanjem, imao je i male krastice na par mjesta, pa je vet rekao da je to neka kozna infekcija i premazao ga nekom tekucinom, plus tableta protiv parazita ( frontline sam mu ja vec bila dala). Sad je vec malo bolje, mada se skoro uvijek ceska oko usiju (vet mi rece da problem moze biti u hormonalnom disbalansu, jer mu je 4 godine, nije se pario, i onda tako "napaljen" ludi, gricka se, sve ga svrbi, itd....i predlozio mi kastraciju)

Pipi je odmah naucio da ostane sam, ja ga ostavim u sobu gdje inace spava sa mnom, gdje mu je krevet, igracke i voda (ali skloniim sve kosti i to, da se slucajno ne zagrcne dok je sam u kuci). Uvijek kad ga ostavim legne na krevet i pajki. Nikad ne cvili, i stvarno sa tim nemam problema!
liliput99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:32   #94
Ja sam buduća vlasnica shih tzua... Malo me plaši njegova duga dlaka i to hoće li naučit obavljat nuždu na novinama ili slično... Ima li tko kakvih primjedaba na pasminu ili ima sve reći najbolje... POMOZITE!!!
Xx...TiKi...xX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:15   #95
Quote:
Xx...TiKi...xX kaže: Pogledaj post
Ja sam buduća vlasnica shih tzua... Malo me plaši njegova duga dlaka i to hoće li naučit obavljat nuždu na novinama ili slično... Ima li tko kakvih primjedaba na pasminu ili ima sve reći najbolje... POMOZITE!!!
duga dlaka?

ako ti smeta, uvik je možeš ošišati...ako je želiš dugu, morat ćeš dnevno odvojiti 10 minuta četkanja/češljanja...ja uvik kažem, ako je problem dnevno odvojiti tih 10 minuta, onda nemoj ni uzimati šicka...

nužda na novinama, vani, bilo gdje... - se nauči...malo volje, strpljenja i nema nikakvih problema...

i da, o shih tzuima mogu reći samo sve najbolje....
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 23:40   #96
XXTiki, kao što ti Chen rekao, o shih tzuima se sve najbolje može reći.. Preslatki kakvi jesu jednim dijelom su i radi dlake i bilo bi šteta da takav psić ne dobije onda barem osnovnu njegu. Ja sam ga nabavila prije mjesec dana, ima sad 3 mjeseca. Ja sam joj se u početku s veseljem posvetila i ona zapravo sve može naučiti, čak ti se i namješta dok je češljaš, kupaš ... To je pas koji obožava razveseliti svog vlasnika. Za svo vrijeme koje mu pokloniš, vrati višestruko.

Vjeran, pamean, veseo i razigran. Pravi slatkiš.


Kao što sam rekla, ako joj se posvetiš, ovaj će pas sve naučiti pa i nuždu. E da, Chen i Liliput, Maza je naučila piškiti na jednom dielu balkona i to na jednom od 2 mala tepišića koja naizmjenično perem tako da mi je pod uvijek suh i uredan. Kakica na pločicama pored a to samo pokupim. Tako da po kiši nisam ni morala van s njom

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 01.10.2008. at 19:36. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit ;)
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 21:27   #97
Quote:
bboop kaže: Pogledaj post
hvala liliput,
Maza šalje puse





maza je preslatka
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 00:01   #98
evo da se pridruzim ljubiteljima ovog malog stvorenja. Ja sam svoju lavicu izgubila prije pet godina. Imala je punih 14 kada smo je morali uspavati. Uz nju sam odrasla i ono sto mogu reci da je to definitivno pas sa karakterom. Bila je u potpunosti ravnopravan clan obitelji. Obicno se vise veze za jednu (dominantnu) licnost u obitelji, a to je bio moj otac. Njemu bi svaki dan kada bi dosao sa posla donijela njegove pokucnice, a da je tome niko nije ucio. Znaju biti cesto svojeglavi, lijeni i vole previise da jedu. Kada bih je izvela u malo duzu setnju, znala bi sjesti na sred ulice i nisam je vise mogla pokrenuti. Ako sam zeljela nastaviti dalje morala sam je nositi. Pravi mali manipulator. Vole da imaju svoj kutak i svoj mir. Prema djeci su super. Nikad nije pravila nered po kuci, niti je obavljala nuzdu na mjestima gdje nije smijela.
Moja preporuka je da im se ne treba dati previse da jedu, svaki dan cetkati dlaku i vise puta i ne kupati precesto jednom u par mjeseci bi bilo dovoljno.
ODupirem se zelji da opet nabavim shih tzua, ali previse sam patila kada sam je izgubila pa me je prilicno strah.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 09:38   #99
Bok drustvo

nismo se neko vrijeme čuli, Maza je malo porasla, stvarno je dobrica.
Sad su joj 'krizantemica' dlakice oko nosića narasle pred oči taman tako da niš ne vidi , a ne stignu još u repic, prekratko je tak da ne znam vidi li micek ista
Čekamo da naraste kosica

Ali, ne pišem vam zbog toga.. Trebam savjet.
Ne znam više gdje, ali negdje sam bila naišla na podatak da štenci, a ponekad čak i veliki psi hoće pojesti svoje govance, fuuuj.
Uglavnom, moja curka ponos moj, samo bi ga ponjušila i okrenula se ća.
Do nekidan! Gledam ja, ona komadić koji gurka i njuši, stavi u usta i čeka moju reakciju!!! fuuuuuuuuj
Izvukla sam to van, naprašila ju novinama po guzi i otjerala na mjesto. Iako je više nisam uhvatila, ne znam jel se ponavlja
Nije mi samo užasno gadno, nego i nehigijenski, znate i sami.

Jeste li to prošli? Je li to možda samo faza u štenaca?
PLS help.
Čekam vas
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 10:28   #100
hm, moj Chen nikad to nije radija...mislim da je samo znatiželja u pitanju...ništa strašno...
Chen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.