Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 14:26   #141
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Osobno, priče o tome kako nešto točno djeluje i kojim mehanizmom sve su mi manje bitne. Važno mi je je li nešto djeluje ili ne. A sad je li to preko placeba, kvantnog nečeg ili povoljnog utjecaja patuljaka na element zemlje, baš me briga.
Zapravo, u kontektsu ovog PDF-a je iznimno važno jer tu pričamo o znanstvenom aspektu.

Osim toga, trebalo bi biti i općenito važno jer iz toga kako nešto točno djeluje možemo znati kad je primjena indikativna, a kad nije, te koja tvrdnja je uopće moguća, a koja ne.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:22   #142
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Misliš quantum entertainment?
Da, to!

Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Zapravo, u kontektsu ovog PDF-a je iznimno važno jer tu pričamo o znanstvenom aspektu.

Osim toga, trebalo bi biti i općenito važno jer iz toga kako nešto točno djeluje možemo znati kad je primjena indikativna, a kad nije, te koja tvrdnja je uopće moguća, a koja ne.
Ma jasno. Nažalost, ne raspolažem s potrebnim podacima ni ljudskim subjektima koji bi dopustili da ih bockam, a sumnjam da bi istraživanje provedeno na mačketinama bilo relevantno, etično i metodološki ispravno.

Mogu jedino iskušati vudu-akupunkturu na kreninim kukovima ako mi pošalje pramen kose.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:11   #143
Quote:
MrBlc kaže: Pogledaj post
Akupunktura je priznata kao metoda liječenja boli čija fikasnost je individualna, a najviše ovisi o tome da li osoba vjeruje da će joj pomoći, a pokazalo se irelevantno to da li se bocka random ili po "drevnom znanju", sve dok pacijent misli da praktikant akupunkture zna što radi.

Kod liječenja boli nemaš objektivno mjerilo niti postoji objektivni cilj, već je cilj upravo poboljšanje subjektivnog osjećaja pacijenta, pa se stvari koje se temelje i na placebu priznaju ako je subjektivni osjećaj dovoljno povoljan kod većeg broja ljudi.

Međutim, onaj izvorni pojam akupunkture, koji tvrdi da se postiže izlječenje i temelji se na navodnim tokovima energije je prokazan kao netočan.

....
Vidim da si ovim upisom impresionirao uvaženog skeptika pa se on potpisao.
Impresionirao si ga kao što su urođenici impresionirani vudu vračem izgleda.

Ali mene ne možeš impresionirati tom zavjesom od magle riječi.

Iz jednostavnog razloga da je kod mene bio slučaj i boli ali i VIDLJIVOG OČITOVANJA BOLI TJ TOTALNA BLOKADA VRATA. Što je ljeti užasno i što mi se prvi put u žiotu dogodilo.

Da sam se liječio konvencionalnom (čitaj materijalističkom zapadnom medicinom) bili bi mi stavili onaj okovratnik i poslali na mirovanje.
Srećom u mojoj maloj ambulanti je postojao liječnik specijalist opće medicine doktor Ištvan koji je liječio i akupunturom.
U dvije seanse (ujutro i popodne) sam isti dan oslobođen okova blokade vrata. (nisam mogao pomicati glavu ni na koju stranu bez velike boli).


UHHH KOJE OLAKŠANJE

Zato tvoje psihologiziranje boli u mom slučaju uopće ne stoji jer je POSTOJAO VIDLJIVI TVRDO KUHANI IZVANJSKI SIMPTOM tj BLOKADA VRATA (glave).

Osim toga tvoje psihologiziranje moje tobožnje vjere ili nevjere uopće ne stoji jer kada te nešto i boli i ukočen si nemaš ni vjere ni nevjere nego si cijeli ispižđen i jadan i u tom si trenutku spreman na sve i svjedno ti je jesu li to pijavice ili zlatnih 6 iglica zabodenih po tijelu koje stimulira blagom strujom.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:29   #144
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Da, to!



Ma jasno. Nažalost, ne raspolažem s potrebnim podacima ni ljudskim subjektima koji bi dopustili da ih bockam, a sumnjam da bi istraživanje provedeno na mačketinama bilo relevantno, etično i metodološki ispravno.

Mogu jedino iskušati vudu-akupunkturu na kreninim kukovima ako mi pošalje pramen kose.
Što će ti pramen kose ako znaš da stoji zapisano
https://www.bitno.net/vjera/vjera-rimskog-satnika-2/
Gospodine, nisam dostojan da uniđeš pod krov moj, nego samo reci riječ i ozdravit će sluga moj!“

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Vidim da si ovim upisom impresionirao uvaženog skeptika pa se on potpisao.
Impresionirao si ga kao što su urođenici impresionirani vudu vračem izgleda.

Ali mene ne možeš impresionirati tom zavjesom od magle riječi.

Iz jednostavnog razloga da je kod mene bio slučaj i boli ali i VIDLJIVOG OČITOVANJA BOLI TJ TOTALNA BLOKADA VRATA. Što je ljeti užasno i što mi se prvi put u žiotu dogodilo.

Da sam se liječio konvencionalnom (čitaj materijalističkom zapadnom medicinom) bili bi mi stavili onaj okovratnik i poslali na mirovanje.
Srećom u mojoj maloj ambulanti je postojao liječnik specijalist opće medicine doktor Ištvan koji je liječio i akupunturom.
U dvije seanse (ujutro i popodne) sam isti dan oslobođen okova blokade vrata. (nisam mogao pomicati glavu ni na koju stranu bez velike boli).


UHHH KOJE OLAKŠANJE

Zato tvoje psihologiziranje boli u mom slučaju uopće ne stoji jer je POSTOJAO VIDLJIVI TVRDO KUHANI IZVANJSKI SIMPTOM tj BLOKADA VRATA (glave).

Osim toga tvoje psihologiziranje moje tobožnje vjere ili nevjere uopće ne stoji jer kada te nešto i boli i ukočen si nemaš ni vjere ni nevjere nego si cijeli ispižđen i jadan i u tom si trenutku spreman na sve i svjedno ti je jesu li to pijavice ili zlatnih 6 iglica zabodenih po tijelu koje stimulira blagom strujom.
Moj ti je šef inače vrlo zdrav čovjek. U 32 godine staža niti jedan dan bolovanja !
Ali ga je bilo jednom uhvatila gadna bol u leđima. Hotao je pognut kao majmun i uz to u bolovima. I onda je išao u selo Kožino kod Zadra gdje je živio jedna stari narodni namješčivač kostiju i neka vrsta samoukog kiropraktičara. I on mu dao neku malu bočicu neke tinkture. Ali mu je opisao tehnologiju: navečer će ti žena namazati bolno mjesto sa ovom tinkturom . Žena neka presloži veliki ručnik nekoliko puta i onda ga staviti na tvoja leđa. Uključiti će običnu peglu i onda će te peglati preko ručnika , ali ta ti bude jako toplo. To traje 15-tak minuta.
Žena ga je tako peglala preko vikenda i šef mi je u ponedjeljak bio zdrav ko dren.
Sve u svemu jako čudnovata (da ne kažem bezvezna) metoda liječenja, ali se ispostavila jako efikasna.

Zadnje uređivanje krena : 23.10.2017. at 23:40.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 07:31   #145
Srećom da je bio pun mjesec, inače to ne bi upalilo.

/Sarcasm off
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:54   #146
Zgrada bazena kod Doma sportova :-)

__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:29   #147
Bio sam ovdje jednom, ne na akupunkturi. Meni je zbog problema s leđima bila propisana terapija magnetom i ultrazvukom, ali sam tijekom te magnetne terapije imao priliku popričati s jednim čičom kojeg su na susjednoj stolici tada "akupunktirali" s iglama. Kao bio je svojedobno golman NK Zagreba i na utakmici je doživio udarac nakon kojega je imao probleme s rukom. Od tada stalno je stalno išao na ta bockanja i tvrdi da mu pomaže. Ne bih o tome koliko je placebo, a koliko zaista pomaže, ali fascinantno je bilo vidjeti toliko igala u nekome.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:47   #148
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Što će ti pramen kose ako znaš da stoji zapisano
https://www.bitno.net/vjera/vjera-rimskog-satnika-2/
Gospodine, nisam dostojan da uniđeš pod krov moj, nego samo reci riječ i ozdravit će sluga moj!“
Ako se satnik zvao Gluteus Maksimus, za pretpostaviti je da je nakon akupunkture vilama sluga odmah ozdravio.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.