Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 16:29   #481
Pas, 9 godina - zlat.retriver, u zadnjih pola godine se teže diže iz ležećeg položaja nakon što dulje leži/spava, i neko vrijeme nakon toga još pomalo šepa dok se ne ugriju/razrade mišići - nakon toga sve super.
Što dati (tablete,prah) za olakšanje tegoba - nešto za jačanje zglobova/hrskavice?
Ima li nešto da se može kupiti na iHerbu ili sl. jer ovo što mi vet nudi je trenutno preskupo za moj budžet
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:44   #482
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Ima li nešto da se može kupiti na iHerbu ili sl. jer ovo što mi vet nudi je trenutno preskupo za moj budžet
Ne znam za iHerb, ja sam dugo davala Arthogen, ali sad već dulje vrijeme nisam naručivala, no ni to nije jeftino. Mislim, jeftinije je od svega što se kupuje kod nas, ali je isplativije najednom kupiti veću količinu pa je to jednokratno velik udarac na budžet.

U Pet Centru imaš češke tablete Canvit Chondro i Canvit Chondro Super - moja frendica daje svojim psima iz predostrožnosti jer su oboje imali operaciju zglobova, a za vrlo male pare možeš sama napraviti bone broth - ja radim po ovom receptu i nakon nekoliko pokušaja ustanovila sam da ne treba baš imati ovaj sporokuhajući lonac, ali omda kuhaš tri dana, na prekide, naravno.

Beštijama fino, a vjerujem da je i korisno - ne mogu znati jer se Sitko nije najednom dignula na noge, cijelo se vrijeme trudim održati joj dobro stanje zglobova, no vrijeme prolazi, njoj je već devet i nešto godina, a trči kao blesava.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:37   #483
Moja ima problema sa kicmom,kalcifikate ima i razmrdan disk preporucili mi vitaminske tablete koje su dobre i za kosti zovu se opti form belgijske firme versele laga
uzimamo ih jedno 10ak dana pa cemo vidjet
Cura kaze da ih jako puno proda i da se ljudi vracaju po njih
imaju beta glucan,folnu kiselinu,cink itd...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:59   #484
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Beštijama fino, a vjerujem da je i korisno - ne mogu znati jer se Sitko nije najednom dignula na noge, cijelo se vrijeme trudim održati joj dobro stanje zglobova, no vrijeme prolazi, njoj je već devet i nešto godina, a trči kao blesava.
Zaboravila sam napomenuti da je Sitko križanka između labradorice i zlatnog retrivera, dvije pasmine koje su predestinirane za probleme s kukovima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:15   #485
@Didi - bi li se taj Bone Bropth mogao kuhati u express loncu? Da smanjim vrijeme kuhanja?
Uopće me ne privlači ideja i mislim da je opasno ostaviti lonac 24-28 h na uključenoj peći...s obzirom na posao, povremene izlaske/šetnje i sl.
Svakako ću ga probati napraviti u Expressu pa javim rezultate
Naručila sam joj i ovo (vet mi je savjetovao za njenu težinu i probleme da joj dajem oko 1500 mg glukozamina i 1000-1200 mg kondroitina).
Nadam se da će nam pomoći

https://hr.iherb.com/pr/California-G...gie-Caps/69436
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:19   #486
Ja prvo pustim da proključa, a onda stavim kuhati na tiho u obični lonac dok sam doma, navečer ugasim pa drugi dan nastavim. Nemam ekspres lonac, ali druge cure kažu da tako kuhaju pa onda može.

P. S. Ovo s iHerba moglo bi biti jako dobro koliko uspijevam skužiti sastav - navedene količine pojedinih sastojaka odnose se na dvije tablete, je li tako?

Zadnje uređivanje Didi : 18.10.2017. at 16:42.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:56   #487
Da, doza je napisana za 2 tablete, ali ja joj mislim davati 3 - udarna doza za početak!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:36   #488
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Da, doza je napisana za 2 tablete, ali ja joj mislim davati 3 - udarna doza za početak!
Neće škoditi. Za Arthogen se propisuje 3 tbl prvih mjesec i pol, a onda se doza smanjuje, kao za održavanje. No mislila sam u prvom redu na sastav - u Arthogenu svega ima nešto manje nego u ovome što si ti uzela, a količina je izražena za jednu tabletu.

Sretno!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:18   #489
Mene zanima neka preporuka za kalcij. Naime, do nedavno sam davala budući sama radim hranu, peseku pileće vratove. Sad smo prestali s tim zbog alergije na piletinu. Mali je pesonja velike kosti ne dolaze u obzir, juneći rep smo probali i ne odgovara mu, nemam pojma zašto. Sad sam u problemu zbog kalcija. Neka dobra preporuka za tablete kalcija?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:25   #490
Evo me i ovdje! Bella više nema infekciju i ne prima atb , ali joj je pH urina i dalje jako visok pa ga treba sniziti da se infekcija ne vrati. Dobili smo kozju sirutku, mene zanima što bih još mogla davati?

Već dobiva ekstrakt brusnice.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:52   #491
Uvin čaj, čaj od peršina, D-manoza prah....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:18   #492
Ima li netko preporuku za dobro lososovo ulje?
U Pet centru drže Brit care i Dr. Clauder's lososovo ulje.
Nemam iskustva ni s jednim ni s drugim, pa molim preporuku za jedno od ta dva ako je netko koristio ili pak neko treće.
anyzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:41   #493
Mene bi zanimala preporuka za kokosovo ulje. Pri kraju smo s uljem nabavljenim iz Srbije, a ovdje ga nikada nisam kupovala. Terra Medica nudi svašta nešto - za prženje i za pakunge, a ja trebam dodatak prehrani.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:32   #494
Nekako sumnjam u ta lososova ulja u pet centru. Kvalitetno lososovo za ljude je po meni bolja opcija.
Kokosovo bio&bio ili tvornica zdrave hrane naravno neraf. Hladno prešano kupujem a ponekad i u greencajgu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 20:36   #495
Uzela sam u Tvornici zdrave hrane extra djevičansko kokosovo, zadovoljna i cijenom i kvalitetom. Koristim i za sebe i za psinu za jesti i za mackati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:45   #496
Imamo ovo ulje 250 ml 90 kn. http://www.grizzlypetproducts.com/grizzly-salmon-oil/

Ima i ovo ulje https://fish4dogs.hr/tile/fish4dogs-...lososovo-ulje/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 22:51   #497
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Uzela sam u Tvornici zdrave hrane extra djevičansko kokosovo, zadovoljna i cijenom i kvalitetom. Koristim i za sebe i za psinu za jesti i za mackati.
I ja već drugu godinu uzimam iz Tvornice zdrave hrane razne stvari i jako sam zadovoljna kvalitetom i cijenom. Luni trenutačno dodajem u hranu kelp koji sam naručila kod njih.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 09:09   #498


Indigena je meni odlicna, imaju dobre proizvode i dobre cijene, cesto akcije!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:12   #499
Ma ima ih sada posvuda. Najgore je kupovati u bio bio jer je skupo ko sam vrag. Nisam primjetila da su ovi okolo išta lošiji od njihovih.

Naravno kod kokosovog je i kao i kod ostalih ulja bitno da nije rafinirano i da je hladno prešano.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 16:37   #500
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma ima ih sada posvuda. Najgore je kupovati u bio bio jer je skupo ko sam vrag. Nisam primjetila da su ovi okolo išta lošiji od njihovih.

Naravno kod kokosovog je i kao i kod ostalih ulja bitno da nije rafinirano i da je hladno prešano.
Da, baš sam usporedila cijene za sve što ste mi napisali Bio&Bio uvijek je bio odvratno skup, a svi opisi zvuče jednako. Ono, uzimam kokosovo ulje za Sitku, a djelovanje mu se ionako neće pokazati preko noći odnosno neće se nikada pokazati jer je ideja održavanje neurologije - kako znati koje je bolje, a koje lošije, čime ću biti zadovoljna, a čime neću? Na kraju ću ga ipak uzeti u Tvornici zdrave hrane jer mi je najzgodnije tamo otići.

Hvala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.