Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 13:07   #3821
Molim vas pomagajte, umrit cu od nervoze!
Manstruacija mi kasni vec tjedan dana, trebala san je dobiti proslu nedjelju s tim da sam vec tjedan dana prije menge imala sve simptome pms-a:nervoza, napuhanost, povecana glad, malo me stomak bolio ali umjesto da dobijem menstruaciju u nedjelju ti simptomi su se samo produzili jos tjedan dana i jos nisam dobila a svaki dan me boli stomak kao da ce svaki tren. Jucer mi je nesto rozkasto bilo na gacicama i jutros san pomislila da sam napokon dobila ali apsolutno nista!
Moran napomenit da sam pod uzasnim stresom zbog nekih drugih stvari, sad jos i ovo me dodatno zabrinjava i da mi menga vec tri ciklusa kasni po 4, 5 dana jer sam u stresu al ovaj put mi je najduze....
S deckom sam spavala bez zastite tjedan dana prije nego sta sam trebala dobit, nije svrsio u mene, znaci neplodni dani su mi trebali biti a sad sama vise ne znam, nervoza me krpa.....
da li uopce postoji mogucnost da sam trudna?
annie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:25   #3822
Quote:
annie25 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomagajte, umrit cu od nervoze!
Manstruacija mi kasni vec tjedan dana, trebala san je dobiti proslu nedjelju s tim da sam vec tjedan dana prije menge imala sve simptome pms-a:nervoza, napuhanost, povecana glad, malo me stomak bolio ali umjesto da dobijem menstruaciju u nedjelju ti simptomi su se samo produzili jos tjedan dana i jos nisam dobila a svaki dan me boli stomak kao da ce svaki tren. Jucer mi je nesto rozkasto bilo na gacicama i jutros san pomislila da sam napokon dobila ali apsolutno nista!
Moran napomenit da sam pod uzasnim stresom zbog nekih drugih stvari, sad jos i ovo me dodatno zabrinjava i da mi menga vec tri ciklusa kasni po 4, 5 dana jer sam u stresu al ovaj put mi je najduze....
S deckom sam spavala bez zastite tjedan dana prije nego sta sam trebala dobit, nije svrsio u mene, znaci neplodni dani su mi trebali biti a sad sama vise ne znam, nervoza me krpa.....
da li uopce postoji mogucnost da sam trudna?
Malo polakše
Znam da ti je nervoza ali i sama kažeš da ti je menga kasnila i u prijašnjim ciklusima pa se zajedno s tobom nadam da je problem u tome.
Kako bi se riješila straha sutra kupi test i vidi što je na stvari

ps. jednoj frendici je nedavno kasnila 10 dana samo zbog stresa, dok je druga ipak trudna jer je računala plodne dane pa se malo zeznula (znači koristi neku drugu vrstu kontracepcije)
senoritaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:09   #3823
spavala sam s deckom i na kraju odnosa (nije svrsio) smo skuzili da se kondom spustio,pokrivao ga je kojih 6-7 cm. dobila sam menstruaciju koja ne boli a inace jako i sva je neka bezveze,sve nesto crno smede i gotovo da je nema. sto vi mislite,postoji li sansa da sam trudna?
dinosauric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:14   #3824
Quote:
dinosauric kaže: Pogledaj post
spavala sam s deckom i na kraju odnosa (nije svrsio) smo skuzili da se kondom spustio,pokrivao ga je kojih 6-7 cm. dobila sam menstruaciju koja ne boli a inace jako i sva je neka bezveze,sve nesto crno smede i gotovo da je nema. sto vi mislite,postoji li sansa da sam trudna?
nisi trudna
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 23:17   #3825
Quote:
dinosauric kaže: Pogledaj post
spavala sam s deckom i na kraju odnosa (nije svrsio) smo skuzili da se kondom spustio,pokrivao ga je kojih 6-7 cm. dobila sam menstruaciju koja ne boli a inace jako i sva je neka bezveze,sve nesto crno smede i gotovo da je nema. sto vi mislite,postoji li sansa da sam trudna?
Ma nisi trudna. Al za svoju dušu popiški test, inače ćeš prolupati do slijedeće menge.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 13:35   #3826
Mogu li biti trudna iako nisam dobila mengu jos,a 9 mj od poroda? Sukrvica, ali nema menge.

Molim vas pomoc!

Bebi je 9 mj, jos ga dojim. Nikad jos nisam dobila mengu. Tri dana zaredom blaga sukrvica na toalet papiru, samo povremeno, blaga boluckanja u stomaku, ali menge nigdje. Vec 2 dana nema ni sukrvice. Sta bi moglo biti? Mogu li biti trudna, a da je to ona lazna menga?
Cak razmisljam i da nije neki spontani koliko sam zabrinuta
__________________
"Samo je jedan kutak svemira koji sigurno možete promijeniti, a to ste vi sami."
Sekana is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.01.2011., 13:58   #3827
naravno da možeš ostati trudna iako nemaš menstruaciju, jer ovulaciju imaš
i naravno da dojenje nije kontracepcija.
zašto jednostavno ne napraviš test i riješiš se sumnji?
sukrvica može značiti svašta
zija is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:56   #3828
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
naravno da možeš ostati trudna iako nemaš menstruaciju, jer ovulaciju imaš
i naravno da dojenje nije kontracepcija.
zašto jednostavno ne napraviš test i riješiš se sumnji?
sukrvica može značiti svašta
A sta svasta moze znaciti, to me i zanima?
Hvala
__________________
"Samo je jedan kutak svemira koji sigurno možete promijeniti, a to ste vi sami."
Sekana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 16:13   #3829
Quote:
Sekana kaže: Pogledaj post
A sta svasta moze znaciti, to me i zanima?
Hvala
Jel ovo ozbiljno pitanje? Što sve može biti? Jer što očekuješ za odgovor? Može biti da si trudna, da je neki hormonski disbalans, da imaš rak grlića maternice, da imaš upalu, da si pokupila koju boleštinu - sve može biti, vidiš kako nema smisla nagađati? A test i ginekolog se ne čine boljim rješenjem?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:22   #3830
sta i kako??

hmmm mozda malo i glupo pitanje ali ne mogu cekat...

naime taman nakon sto mi je menstruacija prestala spavala sam sa deckom i sad me zanima da li moram cekati do druge mestruacije da bi provjerila da li sam trudna ili to mogu i prije?? jer ovo cekanje naredna mjesec dana me izludjuje ....

curke, unaprijed Veeeeeliko hvala
Barbara B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:28   #3831
ima li razloga za paniku?

Molim sto brzi odgovor, zbog silne panike koja me hvata

Citav mjesec smo imali zasticene odnose (uz pomoc kondoma) plus sto nikad nije ejakulirao u mene, jedanput smo imali nezasticen, takodjer ejakulacija vani. Ali eto taj me izgleda i brine...
Meni menzes traje oko 35, nekad vise nekad manje, inace je malo duzi ciklus. Danas je 37. dan, grudi me jako bole, menzesa nema. Radila sam test na jutarnju mokracu koji je nakon nekih 6 min pokazao pozitivan rezultat, s tim da taj test vec odavno stoji u mom ormaricu i rok upotrebe pise 01/2011.
poslije sam iz panike kupila 2 nova, razlicita testa koja su pokazala negativan rezultat. Samo je problem sto sam to radila nakon 3 sata, znaci ne na jutarnji urin, i pila sam puno vode da bih mogla da mokrim.

Da li ima mogucnosti da su lazno negativni i da li ima razloga da brinem?
Molim vas odgovorite iskreno, hvala!!
andrea1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:49   #3832
Ovisi kad je bio taj nezaštićen odnos.
To što je on ejakulirao van ne znači da nije nešto pobjeglo u tebe. (znam da ne zvučim utješno...)
Mala je mogučnost da si trudna ali ako si baš taj tren bila u pravoj ovulaciji a njemu je pobjeglo onda je moguće da si trudna.
U svakom slučaju najbolje je napraviti UZV!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:51   #3833
Quote:
Barbara B. kaže: Pogledaj post
hmmm mozda malo i glupo pitanje ali ne mogu cekat...

naime taman nakon sto mi je menstruacija prestala spavala sam sa deckom i sad me zanima da li moram cekati do druge mestruacije da bi provjerila da li sam trudna ili to mogu i prije?? jer ovo cekanje naredna mjesec dana me izludjuje ....

curke, unaprijed Veeeeeliko hvala
Trebaš pričekati do iduće očekivanje menstruacije jer se ne može tako rano ustanoviti trunoća!
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 20:39   #3834
Quote:
lidija84 kaže: Pogledaj post
Trebaš pričekati do iduće očekivanje menstruacije jer se ne može tako rano ustanoviti trunoća!
puno hvala na odgovoru, ali ovo cekanje ce me izluditi jer mozda sam i trudna a da ni neznam

hvala jos jednom
Barbara B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:04   #3835
Unaprijed vas molim da me ne razapnete.

Daklem, malo paničarim iako realno gledajući nemam razloga za to.
Prošle sam subote imala nekakvo prvo seksualno iskustvo, ali nije se radilo o vaginalnom seksu nego o oralnom seksu.

Zadovoljavao me prstima i sve je bilo okej, dapače, veoma ugodno i dobro.
No, kako bijasmo goli ja sam kasnije došla do neke lude ideje da je njegov penis u nekom slučajnom dodiru možda prenio spermije na moju vaginu ili da su spermiji ušli putem njegove ruke ako se na njoj nalazila sprema.
Znam, blesava sam, ali ne mogu si pomoći.

Tehnički je nemoguće da ostanem trudna na takav način zato što spermiji trebaju ući u rodnicu.

Uglavnom, kao što rekoh, paničarim.
Menstruacija mi ne kasni, trebala bih je dobiti za nekih 5 dana, ali strah me. Imam 16 godina i zadnje što mi treba jest trudnoća iako znam da je gotovo nemoguće da sam ostala trudna.

Molim neku pametnu glavu da mi kaže kako sam samo umislila gluposti.
I jedva čekam da dobijem mjesečnicu, po prvi put u životu.

Još jednom isprike na kretenoidnom postu.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:20   #3836
Nuria, nisi trudna Kako si i sama rekla, ako ti je samo pružio oralni seks i zadovoljio te prstima, sigurno nisi mogla ostati trudna.

Ali, s obzirom da se tek upuštaš u seksualne odnose, ono o čemu svakako trebaš voditi računa je zaštita, ne samo zbog trudnoće, nego i zbog raznih spolno prenosivih bolesti.

Dakle, uživaj u prvim seksualnim iskustvima, ali i budi oprezna.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:31   #3837
Ma nisi trudna, i ja sam tako paničarila nakon svog prvog seksa. S vremenom ćeš prestati paničariti.

I poslušaj Sashicu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:46   #3838
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Nuria, nisi trudna Kako si i sama rekla, ako ti je samo pružio oralni seks i zadovoljio te prstima, sigurno nisi mogla ostati trudna.

Ali, s obzirom da se tek upuštaš u seksualne odnose, ono o čemu svakako trebaš voditi računa je zaštita, ne samo zbog trudnoće, nego i zbog raznih spolno prenosivih bolesti.

Dakle, uživaj u prvim seksualnim iskustvima, ali i budi oprezna.
Eh, sad mi je već lakše.
Znam da trebam brinuti o zaštiti i imali smo kondome, ali nije došlo do vaginalnog seksa, no ja sam si svejedno umislila gluposti.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma nisi trudna, i ja sam tako paničarila nakon svog prvog seksa. S vremenom ćeš prestati paničariti.

I poslušaj Sashicu.
A valjda je to paničarenje normalno.

Hoću, u svakom slučaju. Hvala cure.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:03   #3839
Quote:
Nuria Monfort kaže: Pogledaj post
A valjda je to paničarenje normalno.
Je, normalno je, na početku seksualnog života se brineš da ne ostaneš trduna, a onda kasnije dođeš u fazu kao ja da se moliš da ne dobiješ mengu
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 22:10   #3840
Ja sam sad u fazi da mi je svejedno dal ću dobiti ili ne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.