Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2013., 17:08   #1
U Nizozemskoj uhićeno 100 mladih zbog divljanja

Paljenje automobila i razbijanje

NIZOZEMSKA policija uhitila je 100 mladih koji su u utorak ujutro u južnoj Nizozemskoj palili automobile, razbijali boce i ispaljivali pirotehnička sredstva, pri čemu je dvoje ljudi ozlijeđeno.

Mladi u gradu Veen, u provinciji Noord Brabant, tradicionalno pale olupine automobila uoči Nove godine i redovito se sukobljuju s vlastima.

Policija je mladiće i djevojke optužila za remećenje reda te izazivanje nasilja.

Svi osumnjičeni za nasilje su u pritvoru, a pokrenuta je istraga.

izvor index . hr


Dakle, to je jedna zemlja u kojoj je dozvoljeno uzgajanje 5 biljaka konoplje po osobi, ili posjedovanje 5 grama hašiša ili marihuane po osobi. Mjesta na kojima se konoplja i magične pečurke prodaju su kofi šopovi. Prodaja konoplje je „zabranjena, ali nije kažnjiva“, pa zakon službeno ne prisiljava na poštovanje ovih, širom nacije prihvaćenih pravila:

ne reklamirati
ne prodavati i teške droge
ne prodavati maloljetnicima
ne prodavati više od dozvoljene količine (5 grama)
ne uznemiravati javnost

Što reći na ovo?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:15   #2
Nije mi jasna tema. Dovodis liberalizam u vezu sa nasiljem?

U Indiji je nedavno sud odbacio legalnost istospolnih veza. Jos uvijek se u teoriji moze u zatvor i za heteroseksualni alalni seks npr. Nema govora o legalizacijama droge ili slicno. Pa je ovo opisano najobicnija ulicna carka i vojsku se uredno vidja na ulizama, neki djelovi zemlje su pod posebnom kontrolom i trebaju propusnice zbog nasilja i ustanaka...

Ne pizde oni zbog trave niti bi manje pizdili da trave nema Ekonomski faktor je genealno puno veci triger drustvenih sukoba nego tip drustvenog uredjenja (jer svako ima svoje protivnike) ali ni tu ne stoje nesto posebno lose

Meni privo palo na pamet da je tema o sukobima sa imigrantima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:17   #3
Pa, nekako povezujem logikom. Mislim da droga itekako ima utjecaj i u ovo doba godine, i zato sam naveo na dodatak za temu te podatke.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:36   #4
Nema.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:38   #5
Sto je pisac htio reci?

U clanku se ne spominje da su konzumirali ili kultivirali konoplju. Uostalom to nije jedina dostupna psihoaktivna suspstanca u Nizozemskoj, sto na legalnom sto na ilegalnom trzistu.

Nikakva logika, ciste spekulacije.
FuzzyDice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:44   #6
Dobro, to i jesu pretpostavke, ali svakako bi se i nizozemski političari trebali zapitati što se to događa?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:59   #7
svakako se i pitaju, ali sumnjam da je itko sveo kompleksno drustveno ponasanje na tako pojednostavljen uzrok. A jos manje ima smisla da to radimo mi na osnovu clanka bez poznavanja sireg srustvenog konteksta.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:00   #8
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa, nekako povezujem logikom. Mislim da droga itekako ima utjecaj i u ovo doba godine, i zato sam naveo na dodatak za temu te podatke.
Slaba ti je logika. Da je ta ekipa bila napušena, sasvim sigurno nebi radili sranja već bi sjedili na toplom, slušali glazbu i smješkali se.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 09:27   #9
A možda su sve to djeca razvedenih roditelja...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 08:46   #10
Droga nema veze sa ovim neredom mada nisam pobornik konzumiranja droge. Nisam jos provjerio ovu vijest ali vjerujem da se radi o imigrantima.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.