Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2016., 00:34   #1
Veliki um

Pozdrav svima,pročitah par tema na ovome podforumu pa odlučih se i ja javiti

Ovako da se predstavim donekle,21 god,zaposlen,SSS....

Kroz "cijeli" svoj život uvijek slušah neke priče kako sam pametan,a nikada to neću iskoristiti,nikada neću zaboraviti profesoricu iz Fizike u osnovnoj školi koja je rekla :".......,moj žao mi je tog tvog mozga,jer samo da se malo više trgneš bio bi doktor znanosti"Ovo doktor znanosti kao metafora neka,ali zaista nikada neću zaboraviti tu profesoricu,uvijek mi je govorila samo malo,uči maloo,tada sam mislio da ju je netko od roditelja nagovorio samo da bi upisao što bolju srednju školu ,ali kasnije se opet ispostavilo također u srednjoj,također profesorica Hrvatskog jezika mi je iste riječi govorila i probala me "uputiti" na pravi put,sjecam se sata kada sam tipkajući po mobitelu govorio neke odgovore i onda je ustala i počela se derati na cijeli razred i rekla meni da ju pričekam poslije sata,derala se na razred iz razloga kako je mogu da ja koji tipkam po mobitelu,znam odgovor,a oni nitko ništa....

Poslije sata mi je opet pričala o mom potencijalu i da sam prava budala ako ostanem na SSS što se do dana današnjeg nije promjenilo.


Da Vam sada nešto remiziram,kroz svo to vrijeme školovanja nisam se nikada volio "družiti" s knjigama,to mi je bila takva tlaka,ali nisam se nikada pribojavao za svoju budućnost,koda znam da mene nešto veliko čeka,sad ne znam što to veliko je,ali nešto veliko me čeka....

Uvijek za sebe mislim da sam ja taj koji će promijeniti svijet,na koji će način to biti,ne znam naravno,ali nadam se na bolji,a ne gori

Sad me zanima da li je to "mladenčka naivnost" ka nadanju boljem ili
Da li ste Vi ikada imali prema sebi takva pitanja ili ste išli kroz život po planu?

Imam toliko pitanja,ali nikako složiti prave riječi,smatram se jednom velikom personom,kakvih je jako malo u današnje vrijeme,bez imalo trunke egoizma,jako sam malen ego...

LP
SpajxKarl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 01:28   #2
Ako si tako velik um, kako to da očekuješ da ti to drugi kažu? Da možda prije nije u pitanju velika zabluda? Možda je bolje riješiti se na vrijeme tih iluzija. I znaš kako je jedan pametan čovjek rekao, ne možeš promijeniti svijet, možeš promijeniti sebe; mijenjajući sebe mijenjaš svijet. Sretno.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 10:17   #3
ko da sebe čitam, osim dijela pokoravanja i izmjene svijeta.

iz vlastitog iskustva ti mogu reći slijedeće - uči, uči za sebe ne za druge.

u tvojim godinama sam isto tako izbjegavao knjige i sve učio prečacima. srećom izabrao sam dobru srednju školu tj. dobru struku koja mi omogućuje dobru zaradu.
da sam slušao starije koji su me tjerali da ispunim potencijale ostvario bi daleko više.

mogu ti reći da i danas učim. priznati da me na učenje potakla meni izuzetno draga osoba jer sam uz nju vidio koliko mi fali općeg znanja koje sam, što ispustio, što zaboravio tijekom školovanja.

u kratkom vremenu sam završio tečajeve stranog jezika, otkrio toliko stvari i mjesta o kojima pojma nisam imao, sad čitam klasike koje sam propustio davno, davno ranije pročitati.
da ne zaboravim, radim u prosjeku 10 sati dnevno i često vikendom što mi ne ostavlja previše vremena za učenje.
stariji sam od tebe toliko da ti, po godinama, mogu otac biti.

hoćeš li prihvatiti moj savjet - uči i napreduj - ovisi samo o tebi.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 14:28   #4
Prvo i prvo: nije sve u knjigama. Starija generacija, i akademski obrazovani ljudi općenito, često imaju stav da je to jedini put uspjeha za nekog tko je "pametan". Ja, također akademski visokoobrazovana građanka , se ne slažem. Ono što želim reći, nemoj sam sebi podsvjesno nabijat nekakve komplekse ili nesigurnosti ako to nije put kojim želiš ići.

Drugo i važnije: bez obzira na prvo, ništa se na ovom svijetu ne postiže bez rada i truda. Mozart je možda bio genije, ali da nije vrijeme provodio komponirajući i svirajući, ne bi napisao ništa od svojih genijalnih djela (naravno, kao geniju mu je to išlo lakše od ruke nego bi to išlo meni, ali princip ostaje isti). Naravno, bitno je taj rad i trud usmjeriti tako, da nam se čini vrijedan toga, dakle u nešto što nam je važno (svejedno da li je to "spasiti svijet" ili se bavit penjanjem čisto zato kaj te zabavlja bavit se penjanjem).
Dakle pouka drugog i važnijeg je ta, da pokušaš naći svoju motivaciju i smjer i potrudiš se oko toga. Jer te ništa "ne čeka", to uistinu je mladenačka ludost . Često je to isprika za nedjelovanje i lijenost, a ta se širi kao rak ako joj dopustiš i čim kasnije se s njom uhvatiš u koštac, teže će bit. Imala sam nažalost dosta prilika vidjeti kaj takav stav napravi od perspektivnih i iznimno talentiranih ljudi. A poslije ostaje samo gorčina i nezadovoljstvo jer znaju da su mogli više.

I još jednom za kraj, da ne bi bilo zabune: kad kažem "perspektivni" ili "mogli više" to se ne odnosi niti na školski uspjeh, niti na novac, niti na status u društvu. Odnosi se na to da čovjek radi i postigne ono što sam smatra vrijednim i što ga ispunjava, ma šta god netko drugi mislio o tomu. Moja dobra prijateljica, doktorica medicine, završila je taj faks zbog svojih roditelja, a onda je otišla skupljat jabuke u Dansku i na kraju otvorila birtiju sa svojim mužem. I presretna je sa svojim životom. Evo, meni je to uspjeh, stoput veći nego da je ostala cijenjena, nesretna doktorica.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 15:29   #5
Mmm da, nije sve u knjigama, školi, novcu...

Imamo takvih primjera kod nas, masu: Kerum, Luka Rajić, Pevec, švercere i dilere ne trebam nabrajati...


Ovisi u čemu želiš biti uspješan. Naravno radi se o tvojoj vlastitoj želji, ne o tuđoj. Ne postaje se "nešto/netko" jer te netko drugi na to "natjerao".
Postaje se netko/nešto jer se to želi.
Nego, bitan je trud i rad.
Sanjati o uspjehu, željeti, bez rada na tome, ostaje samo san.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 19:01   #6
Quote:
SpajxKarl kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,pročitah par tema na ovome podforumu pa odlučih se i ja javiti

Ovako da se predstavim donekle,21 god,zaposlen,SSS....

Kroz "cijeli" svoj život uvijek slušah neke priče kako sam pametan,a nikada to neću iskoristiti,nikada neću zaboraviti profesoricu iz Fizike u osnovnoj školi koja je rekla :".......,moj žao mi je tog tvog mozga,jer samo da se malo više trgneš bio bi doktor znanosti"Ovo doktor znanosti kao metafora neka,ali zaista nikada neću zaboraviti tu profesoricu,uvijek mi je govorila samo malo,uči maloo,tada sam mislio da ju je netko od roditelja nagovorio samo da bi upisao što bolju srednju školu ,ali kasnije se opet ispostavilo također u srednjoj,također profesorica Hrvatskog jezika mi je iste riječi govorila i probala me "uputiti" na pravi put,sjecam se sata kada sam tipkajući po mobitelu govorio neke odgovore i onda je ustala i počela se derati na cijeli razred i rekla meni da ju pričekam poslije sata,derala se na razred iz razloga kako je mogu da ja koji tipkam po mobitelu,znam odgovor,a oni nitko ništa....

Poslije sata mi je opet pričala o mom potencijalu i da sam prava budala ako ostanem na SSS što se do dana današnjeg nije promjenilo.


Da Vam sada nešto remiziram,kroz svo to vrijeme školovanja nisam se nikada volio "družiti" s knjigama,to mi je bila takva tlaka,ali nisam se nikada pribojavao za svoju budućnost,koda znam da mene nešto veliko čeka,sad ne znam što to veliko je,ali nešto veliko me čeka....

Uvijek za sebe mislim da sam ja taj koji će promijeniti svijet,na koji će način to biti,ne znam naravno,ali nadam se na bolji,a ne gori

Sad me zanima da li je to "mladenčka naivnost" ka nadanju boljem ili
Da li ste Vi ikada imali prema sebi takva pitanja ili ste išli kroz život po planu?

Imam toliko pitanja,ali nikako složiti prave riječi,smatram se jednom velikom personom,kakvih je jako malo u današnje vrijeme,bez imalo trunke egoizma,jako sam malen ego...

LP
Ništa veliko te ne ceka.
Upiši neki faks dok ti je još vrijeme.
Tocka.
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 07:39   #7
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
iz vlastitog iskustva ti mogu reći slijedeće - uči, uči za sebe ne za druge.
.. evo za pocetak Filozofija znanosti

inace knjigu su mi bile uvijek dosadne .. moj izvor znanja su ljudi .. ispitivanje ljudi i sebe .. preispitivanje . promatranje .. citanje mi je uvijek bio posljednji rekao bi ocajnicka metoda ucenja .. mislim procitati knjigu ili eksperimentirati .. pitam se pitam

no da nebi bilo da tu reklamiran svoju ogranicenost .. zao mi je sto nisam procitao sve sto sam mogao .. nebi mi sigurno skodilo .. no kao sto rekoh ... nije moj stil subjektivno mislim da dobro iskoristavam svoj potencijal i zadovoljan sam svojim "putem" a naravno nema stajanja i kraja .. pohlepa je usmjerenja na znanje i iskustvo

jedan od prvih kanala koji mi je zapeo za oko je Khan Academy .. p abiraj podrucje koje te zanima .. sto god zelis .. uci(s)

prije su samo povlasteni imali pristup obrazovanju/informacijama .. sada dok jos nisu privatizirali i internet i svu ljudsku povijest skupa sa znanjem iskoristi priliku .. i ne zaboravio na buduce generacije .. kako su prosle tebi omogucile svo njihovo znanje kakvo god bilo i koliko god upitno bilo .. isto ce i buduce gledati i preispitivati a to je proces znanosti i spoznaje .. ne zaboravi
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 08:49   #8
Evo, ja ti kazem da nisi malen ego i da imas vise egoizma nego sto smatras. Da nije tako ne bi se ovim pitanjem bavio i sebe uopce smatrao ili bi, ali u sto manjem obimu. Imas danas ljudi koji su umovi. Bilo ih je uvijek, ali informacije nisu bile lako dostupne pa se za njih nije znalo. Imas obilje informacija. Svako ko iole zeli raditi na sebi moze biti ovo sto si ti. Radi i ti na sebi. U smjeru da radis kako bi bio kompletniji, a ne veliki. To jeste ego. Sasvim je irelevantno da li ce tvoj rad skuziti komsinica ili pola svijeta. Promjena je promjena. Rad je rad. I cesto je produktivniji kada nismo robovi rezultata.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 09:09   #9
Quote:
SpajxKarl kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,pročitah par tema na ovome podforumu pa odlučih se i ja javiti

Ovako da se predstavim donekle,21 god,zaposlen,SSS....

Kroz "cijeli" svoj život uvijek slušah neke priče kako sam pametan,a nikada to neću iskoristiti,nikada neću zaboraviti profesoricu iz Fizike u osnovnoj školi koja je rekla :".......,moj žao mi je tog tvog mozga,jer samo da se malo više trgneš bio bi doktor znanosti"Ovo doktor znanosti kao metafora neka,ali zaista nikada neću zaboraviti tu profesoricu,uvijek mi je govorila samo malo,uči maloo,tada sam mislio da ju je netko od roditelja nagovorio samo da bi upisao što bolju srednju školu ,ali kasnije se opet ispostavilo također u srednjoj,također profesorica Hrvatskog jezika mi je iste riječi govorila i probala me "uputiti" na pravi put,sjecam se sata kada sam tipkajući po mobitelu govorio neke odgovore i onda je ustala i počela se derati na cijeli razred i rekla meni da ju pričekam poslije sata,derala se na razred iz razloga kako je mogu da ja koji tipkam po mobitelu,znam odgovor,a oni nitko ništa....

Poslije sata mi je opet pričala o mom potencijalu i da sam prava budala ako ostanem na SSS što se do dana današnjeg nije promjenilo.


Da Vam sada nešto remiziram,kroz svo to vrijeme školovanja nisam se nikada volio "družiti" s knjigama,to mi je bila takva tlaka,ali nisam se nikada pribojavao za svoju budućnost,koda znam da mene nešto veliko čeka,sad ne znam što to veliko je,ali nešto veliko me čeka....

Uvijek za sebe mislim da sam ja taj koji će promijeniti svijet,na koji će način to biti,ne znam naravno,ali nadam se na bolji,a ne gori

Sad me zanima da li je to "mladenčka naivnost" ka nadanju boljem ili
Da li ste Vi ikada imali prema sebi takva pitanja ili ste išli kroz život po planu?

Imam toliko pitanja,ali nikako složiti prave riječi,smatram se jednom velikom personom,kakvih je jako malo u današnje vrijeme,bez imalo trunke egoizma,jako sam malen ego...

LP
Vjerujem da si inteligentan ali džabe ti to ako si lijen.
Možda bolje da se malo trgneš,da ne bi bilo pod stare dane "mogao sam a nisam".
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 21:05   #10
Puno filozofiraš, a zapravo se samo hvališ. Đaba to sve, nema krvi i znoja - nema umovanja
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 07:57   #11
Učitelji i profesori moraju poticati djecu na učenje i trud! To što je neki od njih prije par godina rekao da "imaš potencijala" ne znači ama baš ništa i bolje zaboravi na to čim prije i skoncentriraj se na sebe, danas.

Ajmo ovak; jel se znaš sporazumjeti na nekom stranom jeziku? Jel ti problem čitati članke na engleskom, njemačkom... Znaš li kako se prave fusnote u Wordu? Što je s Google Drive-om?
Znaš li zumirati sliku/tekst na monitoru koristeći tipkovnicu?
S koliko kritike uzimaš informacije kojima nas mediji filaju?
Da li pratiš događaje u zemlji i svijetu? Da se nađeš u društvu koje komentira uzroke krize u Turskoj da li bi se mogao uključiti nekim bar polusmislenim komentarom?
Tko i zbog čega je počeo dizati frku zbog dolaska IBM-a u Hrv? Koji je problem s našim plinskim bocama?
Tko su povijesna braća hrvatskog naroda i zbog čega?

Eto to za početak a onda možemo ići na snalaženje u nepoznatim situacijama i tako to...

Jedan moj prijatelj je u srednjoj bio skoro pa propalica, nemaran, budala, bez posla, bez ičega... nešto mu se dogodilo i trgnuo se. Odselio, odsjekao sve veze sa starom ekipom, upisao par tečajeva, počeo raditi, radio danonoćno, danas dvadesetak godina kasnije ima svoju firmu, super mu ide! SSS je isto kao i ti ali iz razgovora s njim bi rekao da ima par diploma.
Awakening is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 11:00   #12
Zahvaljujem svima na odgovorima,očekivao sam da će biti "par" napada,ali ništa strašno...

Kao prvo rekao bih da "obrazovanje" nije nikakva garancija da je netko "Veliki um",to uvijek tvrdim i tvrdit ću,jer sam mnoštvo puta bio u društvu tako "velikih umova",složit ću se sa svima Vama da je učenje ono najvažnije jer čovjek koji ne uči i ne saznaje nove stvari svakodnevno to je ograničen čovjek.

Umjetnost me nikada nije interesirala,dapače užasan sam bio u osnovnoj školi,ali danas znam dosta pročitati o Da Vinciju i ostalim velikanima....

Odgoviriti ću dotičnome "Awakening" na njegove upite:

Na engleskome svakodnevno pričam s mušterijama,par rečenica svega,nije mi problem čitati,a niti razumjeti te članke,njemački tjeram od svoje 18god,ali ružan je jezik previše


Trebate možda neki seminar da Vam napišem ili tablice u Excelu?
Današnji svaki "klinac" od 21 god bi trebao znati bar osnovne "Office-a" ako ne i malo više od toga.

Znam ju čak i odzumirati :P
Znate li Vi onu pjesmu CTRL + (https://www.youtube.com/watch?v=1vqJNiHOu1U)
A google drive,dobra stvar,ali ne treba mi,nisam neki da imam 100 slika na 100 mjesta


Nisam jedan od onih naivaca s koji previše kritike uzimaju "žutu štampu" jer za mene su oni kao svaki drugi ljudi koji rade svoj posao,moraju "manipulirati" s informacijama kako bi mogli "manipulirati" s nama,ali opet ih u jednu ruku razumijem jer zna se cilj opravdava sredstvo.

Pratim situacije u svijetu i kod nas,ali ne baš previše,ne volim previše komentirati takve događaje u društvu,po meni što se tiče Turske i Erdogana rekao bih Erdogan je napravio pravu "velesilu" od Turske,koliko sam čitao i koliko se sjecam oni nemaju niti jednu stranu banku u državi,standard im se podigao dosta od njega,ali ta njegova navodna "Islamizacija" Turske je nešto što se ne smije dopustiti u 21.stoljeću,ali opet s druge strane ga u potpunosti razumijem jer kakve gnjusne stvari izjavljuje budući predsjednik Trump,onda nam se nešto loše sprema.



Preko 200.000 boca uopće nisu atestirane,a svakodnevno ih se proda jako velik broj.

IBM nešto sam malo pročitao,znam da se svađaju tko ih je doveo,a tko nije,nisam previše čitao o tome.

Rekao bih braća Kovač jer su pomogli HDZ-u da se domogne silnih milkica :P

šalim se...braća Radić mi zvone u glavi ako se ne varam...

SpajxKarl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:30   #13
Postoji i nešto što se zove megalomanija, pretjerano mišljenje o vlastitoj važnosti. Megalomani su bili i neke povijesne ličnosti (da, i onaj najpoznatiji i najviše spominjani Austrijanac), ali to mogu biti i obične osobe. Jedno je biti svjestan toga da nisi i da ne želiš biti ograničen čovjek, kako kažeš, a drugo je sebe smatrati "velikim umom" koji će "promijeniti svijet". Ovo prvo je sasvim normalno i dapače poželjno, a ovo drugo graniči s megalomanijom. Neka povijest i drugi donesu sud o tome jesi li i hoćeš li doista biti velik čovjek, a na tebi je valjda da nastojiš biti što bolji čovjek i nadmašiš sebe.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 17:19   #14
Imam stvarnog genijalca u obitelji, ujaka... Fizika, kemija, biologija... Gimnazija 5,0... Sah, igrao s Kasparovom, britak i bistar um... Upisao PMF, ispropadao, prebacio se na pedagoski... Jedva zavrsio, problem mu je bila administracija... Prijava ispita, skupljanje potpisa... Nije mu se dalo...

Radni vijek proveo kao nastavnik na selu 20 km od gradica i mjesta stanovanja, nikad se nije uspio zaposliti u gradu... Veliki pravdas...

Prilicno neuspjesan covjek, jebiga
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 20:13   #15
Quote:
SpajxKarl kaže: Pogledaj post
smatram se jednom velikom personom,kakvih je jako malo u današnje vrijeme,bez imalo trunke egoizma,jako sam malen ego
priče o tvojoj "posebnosti" koje ti je uputilo par osoba u životu očito su pale na plodno tlo tako da ti ova tvrdnja nikako ne stoji.
itekako si mali čovjek sa velikim egom, ali isto tako mlad i nezreo, pa mislim da imaš još šanse to promijeniti.

čini mi se da osobno poznajem vjerojatno više ljudi koji su tijekom života u nečemu bili "posebni i izuzetni", hvaljeni od profesora u školi i na faksu, nego ovih koji nisu. bez obzira o kojem se području radilo, sport, prirodne znanosti, društvene, jezici..
danas ih nema nigdje. navikli su se na hvaljenje i prestali su se truditi. i tako sva se sva nadarenost raspline a ljudi završe kao sasvim prosječni ili ispod prosječni žitelji planete.
žalosno, ali je tako.
__________________
My greatest weakness? Occasionally, I give a damn.
never_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:47   #16
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
ali isto tako mlad i nezreo, pa mislim da imaš još šanse to promijeniti..
i starci imaju sanse promjeniti se .. nema to veze sa godinama ..

moj je otac puno manje zreo od vecine ljudi koje poznajem a ima 70 godina .. ma to nemres vjerovat da uopce zivi a kamoli da je uspio napravit djecu (izmedju ostalih i mene)

ma pusti ti suplje price i Carpe Diem!!! ........ je i dobro rekla i dobar nick ima!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:49   #17
Lik ima onaj 'mesija efekt'. Mislim da se strucno tako nekako i zove.

Predobro.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:01   #18
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
i starci imaju sanse promjeniti se .. nema to veze sa godinama ..

moj je otac puno manje zreo od vecine ljudi koje poznajem a ima 70 godina .. ma to nemres vjerovat da uopce zivi a kamoli da je uspio napravit djecu (izmedju ostalih i mene)

ma pusti ti suplje price i Carpe Diem!!! ........ je i dobro rekla i dobar nick ima!
Malo cu otici u offtopic, samo sekundu, i reci, hvala hvala
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 06:14   #19
veliki Um u covjeka,ma daj stvarno?

smijesno/tuzno
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:36   #20
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Imam stvarnog genijalca u obitelji, ujaka... Fizika, kemija, biologija... Gimnazija 5,0... Sah, igrao s Kasparovom, britak i bistar um... Upisao PMF, ispropadao, prebacio se na pedagoski... Jedva zavrsio, problem mu je bila administracija... Prijava ispita, skupljanje potpisa... Nije mu se dalo...
Radni vijek proveo kao nastavnik na selu 20 km od gradica i mjesta stanovanja, nikad se nije uspio zaposliti u gradu... Veliki pravdas...
Prilicno neuspjesan covjek, jebiga
Zašto neuspješan?
Možda mu se sviđa takav tip posla. Možda nije niti imao želju ni ambicije ići u nekom drugom smjeru. Zašto je to loše što se čovjek zaposlio u školi na selu? Možda se baš pronašao u nastavničkom usmjerenju.
Mi smo imali prof. iz glazbenog koji je bio nadaren, glazbeni genije, bolovao je od shizofrenije. Svi su se pitali zašto tako nadaren, a kakti radi u školi. Onda im je čovjek lijepo odgovorio da on voli taj posao i voli podučavati.

A autoru teme, još si mlad, zelen, nadobudan, bez iskustva, usmjeri se na ono u čemu si dobar i što te zanima u životu, ali nemoj držati glavu visoko u oblacima. Moram te razočarati, ali nisi niš spešl, nikakva velika persona. Ni ti, ni ja, ni drugi. Osim Tesle Hoću reći, na kraju svega, nije bitno znanje, bitno je kako iskoristiš vlastite potencijale u pozitivnom smjeru. Za sebe i za druge. Ne možeš mijenjati čitav svijet. Možeš mijenjati sebe, odrastati, skupljati iskustva, razmišljati, zaključivati i sve posljedično tome. Osvrni se na svoju bližu okolinu ako želiš nešto mijenjati. Odaberi neki realan cilj, ako želiš pozitivnu promjenu, pomogni nekome s onim znanjem i iskustvom koje imaš. npr. možeš se uključiti u svoju lokalnu zajednicu i volontirati.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.