Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 23:26   #6541
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
...

Sad je bilo dosta puno, no, nije profesionalno da se živci-umor-predrasuda obijaju meni na leđima.

....
u duhu hedonizma, kad opet budes u tom dijelu lijepe nase ... svakako posjeti le mandrac (oni su do plavog podruma i nikad ne bih otisla u pp dok god mandrac postoji). skupo, al mislim da vrijedi svake lipe. a i ako ne idete na degustacijski menu, da se sloziti a la carte i prihvatljivi(ji)h kombinacija.

svakako johnson u moscenickoj dragi. fenomenalna riba i morski plodovi. moja m polovica ne voli i ne jede ribu a o toj veceri ne prestajemo pricati iako je proslo vec par godinica.

i draga di lovrana.

p.s. jos nesto o voloskom, tj. le mandracu. ja se ama bas svaki put tamo osjecam ko kraljica. a kraljica zasigurno nisam. bar kad sam zadnji put provjeravala nisam bila.
countrywoman is offline  
Old 28.08.2013., 00:05   #6542
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post
u duhu hedonizma, kad opet budes u tom dijelu lijepe nase ... svakako posjeti le mandrac (oni su do plavog podruma i nikad ne bih otisla u pp dok god mandrac postoji). skupo, al mislim da vrijedi svake lipe. a i ako ne idete na degustacijski menu, da se sloziti a la carte i prihvatljivi(ji)h kombinacija.

svakako johnson u moscenickoj dragi. fenomenalna riba i morski plodovi. moja m polovica ne voli i ne jede ribu a o toj veceri ne prestajemo pricati iako je proslo vec par godinica.

i draga di lovrana.

p.s. jos nesto o voloskom, tj. le mandracu. ja se ama bas svaki put tamo osjecam ko kraljica. a kraljica zasigurno nisam. bar kad sam zadnji put provjeravala nisam bila.
To je ono kad kažem da smo imali diskusije kamo ćemo, i ono, eci peci pec nas nije poslužio
Mislim, mjesta su se spominjala, imam zapisano, al neki detaljčić je prevagnuo, najčešće komentar dragog 'ok, daj reci kud da skrenem sad' i moraš se odlučiti
Svakako jesu u listi, samo eto, nisu stigli na red do sad, možda još stignu, tko zna hoće li nam se posrećiti, a vjerujem da sljedeće godine definitivno ulaze u popis

Tnx
enigma in red is offline  
Old 28.08.2013., 00:39   #6543
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Restoran Muzej, Zagreb.

Uzeli kupon na Crnom jajetu, 99 kuna za menu za dvoje:
.......
tralala tralala...
............
...........
Čuj, fino vam je bilo, kako mi se čini.
I to za 50tak kuna po glavi, kul.
Ček, jeste li onda nadoplatili ovu cugu? To su ove 62 kn, ne? I 99 ste platili kupon za hranu- jesam dobro pohvatao?


Ja sam si piknuo neki dan na megapopustu za lignje na žaru za dvoje s prilogom: 55 kn (55 kuna za dvoje, da, hehe) u Zagrebačkom bijelom (stadion Zagreba u Kranjčevićevoj)- pa ćemo vidjeti. S obzirom da će to biti jedan usputni trešnjevački popodnevni đir, nadam se da će biti dovoljno dobro.

evo link na njihove ponude restorana, možda i vi nađete nešto za sebe:
http://www.megapopust.hr/restorani
Deedy is offline  
Old 28.08.2013., 08:53   #6544
Yes, dobro si pohvatao. 62 kune za cugu, sto mi je super s obzirom da smo toliko platili i u Maharadji samo dvije cole i sok .

Hvala ti, bacit cu oko! Ja inace gledam tu, tu bude skupno od svih tih portala!
Doria is offline  
Old 28.08.2013., 12:53   #6545
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Restoran Muzej, Zagreb.

Uzeli kupon na Crnom jajetu, 99 kuna za menu za dvoje:

zapečena zagorska štrukla
odrezak Branimir (pečeni svinjski odrezak sa umakom od šampinjona i šunke) + domaći roščići + sezonska salata
pita od jabuka

Restoran je kod MUOa, u podrumu. Ima unutarnji dio i vanjsku terasu. Na terasi je bilo neko dogadjanje, pa nam nije ni nudio da odemo tamo. Unutra su osim nas bila jos dva para (barem jedni od njih su isto imali ovaj kupon, skuzih po jelima ).

Konobar pristojan, ljubazan, ugodan. Takav je i prostor, dovoljno odmaknuti stolovi jedan od drugih da ne cujes druge ljude. Ugodno okruzenje, diskretna nenapadna muzika. Bas mi se dopalo. Nisam wc vidjela.

Strukle odlicne! Svaki dobio jednu, fino se sir osjeti.
Odrezak ukusan i mekan, s time da je punjen sunkom, a umak je od gljiva. Ti domaci roscici su u biti neki mini kroketi i fini su . Pita od jabuka je ok, probala sam samo zalogaj, vise nije stalo u mene.
Uzeli za aperativ visnju i viljamovku, visnja fina <3, dvije cole i jedan gusti, 62 kune. Skroz pristojno. Kako smo dosli s kuponom nismo ni vidjeli menu, pa ne znam kako su inace cijene. Kupon je imao vrijednost 270 HRK.

Sve u svemu, svidja mi se. Ponoviti cemo.

Fotka glavnog jela:

http://img826.imageshack.us/img826/7250/zk8k.jpg
odlično izgleda!!!

Zadnje uređivanje L3go : 30.08.2013. at 11:53. Reason: kvotanje slike
stBoni10 is offline  
Old 28.08.2013., 14:20   #6546
Dakle, Sime
Prvo juha, standardno okej i kruh standardno okej, sve ostalo ispod svakog kriterija
-biftek, narucen srednje pecen, dosao presusen, prepecen i sta je najgore posut VEGETOM. Mislim jeb mi se i toleriram da se doma koristi vegeta ko zeli, al da mi na jeb biftek stavi vegetu i petrusimul gore, mislim WTF
-bila su dva bifteka za nasim stolom i oba isto sranje
-takodjer mi je velicinom iizgledao manji nego inace, ko sto je bio slucaj i kod pticice, al nisam sigurna da to nije zato sto se isusio, skvrcio,...
-kolega jeo madjarski gulas, velika, tj normalna porcija, valjda 10ak komadicaka mesa, ukus nista posebno

Na biftek sam se budila konobarici, izvinjavala se, rekla sam joj da nije prvi put, pitala jel Dujina zena kuha il ko, al neka druga kuharica

Stol do nas su bili neki par sto su narucili mjesano meso i ne znam je li leso il peceni krompir. Zena je popiz, rekla da n puta jela kod njih, al da je sve bez ukusa i polusirovo.

Na kraju su nam svima sto smo se bunili nudili neki kolac, mi nismo uzeli

Na kraju balade, jako mi je zao sto je mjesto na koje sam gustala doc i dovest bilo koga i svi uvijek bili sretni/zadovoljni/nahranjeni pretvorilo u mjesto di prije moram bacat tarot/horoskop, nemam pojma koji q dda na nesto lici
Tavanka is offline  
Old 28.08.2013., 15:49   #6547
A di ti je taj Šime za boga miloga, nisi napisala; jel va Amerike il u Juropu! Il možda u Zagrebu? Il u Splitu? U Rijeci nije!
Pa napiši gdje je!! Ima nas koji ne znamo! I još Dujina žena (koji Duje jel Matin, Pavin, Stošin, Tonkin...???
ben2010 is offline  
Old 28.08.2013., 15:52   #6548
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
A di ti je taj Šime za boga miloga, nisi napisala; jel va Amerike il u Juropu! Il možda u Zagrebu? Il u Splitu? U Rijeci nije!
Pa napiši gdje je!! Ima nas koji ne znamo! I još Dujina žena (koji Duje jel Matin, Pavin, Stošin, Tonkin...???
oces da ti napisem i sta je biftek, vegeta i sl ? nije problem

kod Sime - Marticeva, Zagreb, HR

a toliko je egzoticno da je na googlu kad upises kod Sime, prvih 10 rezultata u pravo to
Tavanka is offline  
Old 28.08.2013., 15:52   #6549
Ajoj, ja se ponadala da će se trgnuti Kod Šime, a oni sve dublje i dublje padaju

Ne može se biftek presušit za 5 dag, mislim nismo blesavi, jeli ga bezbroj puta i jako dobro znamo kako izgleda koja veličina , vegeta na bifteku majketi, ostala sam bez riječi (na mom to nisam vidjela ni osjetila okusom)...
tweetee is offline  
Old 28.08.2013., 15:56   #6550
na mome se vidjela prostim okom, fina kolicina narancastih i bijelih zrnaca na mesu + jos posuto petrusimulom ko jetrica
Tavanka is offline  
Old 28.08.2013., 16:00   #6551
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
na mome se vidjela prostim okom, fina kolicina narancastih i bijelih zrnaca na mesu + jos posuto petrusimulom ko jetrica
stvarno je svijet otišao u kuki

kao što sam bila pisala, mi zadnji put bili navečer na terasi bez svjetla pa ne vidjeh sumnjive narancaste i bijele mrvice ako ih je bilo, a u okusu nisam osjetila vegetu, zapravo nikakav posip nisam vidjela, nije bilo ni peršina - to im je znači najnovija inovacija
tweetee is offline  
Old 28.08.2013., 20:47   #6552
mek pers!

nisam bio od kad su se preselili. no ovo sad mi je za 2 stepenice bolje nego prije. prostor odličan. posluga organizirana, sve ide po špagi.
buđola do jaja je bila do jaja! inače promjenili su peciva, rade ih sami i apsolutno su savršena za takve sendviče.
raznovrsna ponuda originalnih brzih jela po povoljnoj cijeni. vidit će me još. mcdonalds neće! ovi su bolji, zdraviji i jeftiniji!
vladjan1901 is offline  
Old 28.08.2013., 21:51   #6553
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
mek pers!
da!

i nas su nedavno ( za onih vrućina kad se kuhati nije dalo) naprosto oduševili!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 28.08.2013., 23:03   #6554
Hotel Turist - šator na Špancirfestu, kod našeg forumaša Ivice

Pileća jetrica u slanini - jako fino, savršeno pečeno, slanina hrskava, a jetrica roza roza uz to dolazi restani krumpir, salata, ajvar i kruh

Porcija - 40kn
Ja i više nego zadovoljan
spic is offline  
Old 28.08.2013., 23:05   #6555
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
mek pers!

nisam bio od kad su se preselili. no ovo sad mi je za 2 stepenice bolje nego prije. prostor odličan. posluga organizirana, sve ide po špagi.
buđola do jaja je bila do jaja! inače promjenili su peciva, rade ih sami i apsolutno su savršena za takve sendviče.
raznovrsna ponuda originalnih brzih jela po povoljnoj cijeni. vidit će me još. mcdonalds neće! ovi su bolji, zdraviji i jeftiniji!


Što je to/gdje je to?
enigma in red is offline  
Old 29.08.2013., 00:22   #6556
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Što je to/gdje je to?
http://www.mekpers.com/o-nama

Mene baš i nisu oduševili, ali već je prošlo vremena od moje posjete. Možda su se popravili.
Gipsyqueen is offline  
Old 29.08.2013., 00:37   #6557
Moram priznat da me začudilo da u restoranima prethodno skuhaju različite vrste juha te ih poslije podgrijavaju kada dođe narudžba.
Netko će sad napisat: "Pa šta ti očekuješ, friško skuhanu, samo za tebe?"
- E, pa da, s obzirom kakve su im cijene.
stBoni10 is offline  
Old 29.08.2013., 06:49   #6558
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
http://www.mekpers.com/o-nama

Mene baš i nisu oduševili, ali već je prošlo vremena od moje posjete. Možda su se popravili.
ja sam isto bio prije 2 godine, probo sendviče i hambi. bilo korektno, ništa extra fino. ovo jucer je bilo jebački dobro. možda pretjerujem jer sam ranije iznio 3 ormara sa 3 kata pa sam bio gladan nenormalno!
vladjan1901 is offline  
Old 29.08.2013., 07:14   #6559
Od moje je posjete prošlo manje od godinu dana. No, možda su se stvarno popravili. We'll see..
Gipsyqueen is offline  
Old 29.08.2013., 13:33   #6560
Quote:
split1999 kaže: Pogledaj post
Moram priznat da me začudilo da u restoranima prethodno skuhaju različite vrste juha te ih poslije podgrijavaju kada dođe narudžba.
Netko će sad napisat: "Pa šta ti očekuješ, friško skuhanu, samo za tebe?"
- E, pa da, s obzirom kakve su im cijene.
Govedska juha se kuha preko dva sata.

Ne, ne bih htjela čekati da samo za moju narudžbu kuhaju juhu, više volim naručeno dobiti za stol za 10 minuta
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.