Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2009., 18:01   #1821
Bok cure!
Prije 2 mjeseca doktorica je posumnjala na endometriozu i prepisala yasmmin pilule 3mjeseca bez pauze. Ostalo mi je jos 5 tableta u drugoj kutiji i imam jos jednu za popit nakon cega bi trebala dobit mengu, a nakon nje otic na pregleda. Ako se ta cista nije upola smanjila morat cu na laparoskopiju

Zanima me da li je jos neka od vas bila na takvoj terapiji i kakvi su vam bili rezultati?
Jos me brine i sto mi se zadnjih par dana pojavljuje nekakav smedkasti iscjedak, ali sam pretpostavila da bi to moglo biti jer sam preskocila mengu..

Hvala
__________________
Was that an earthquake or did I just rock your world?
LeteciMedvjedic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:22   #1822
Quote:
rzaplatic kaže: Pogledaj post
Babygirl,bit će sve ok,uz tebe sam.Ja san imala 2 operacije,i ciste me muče ko sam vrag,jer ja imam 34 godine,uskoro 35,pa ne pijem nikakve tablete jer želim prirodno zatrudnit,sutr idem ginekologu,i bojim se,jako se bojim,imam temperaturu,od straha.No,sad ja nisam važna,več ti.Ma koliko ti banalno zvućalo pomoli se,i bog če ti dati ono što mi kao ljudi ne možemo(želimo,no nemamo takvu snagu kao on) jer kad san išla na 2operaciju,bilo je gusto,ali tu sam,oćito s razlogom kao i ti.Ne poznajem te,no osiječam da si pravi borac kao i svaka od nas,u mislima sam sa svakom od vas i kad vam je najteže znajte da uvijek ima netko tko misli na nas,tko je uviek tu kad nam najviše treba,curke moje,ova noč mi je duga ko godina,jedva čekam da dođe sutra 15.30 i da se riješim muka,no osiječam da nešto nije kako treba,neču se žaliti,čuvajte se,ne brinite se
ma bit će to u redu, ne brini previše i doći će beba
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:30   #1823
Quote:
LeteciMedvjedic kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Prije 2 mjeseca doktorica je posumnjala na endometriozu i prepisala yasmmin pilule 3mjeseca bez pauze. Ostalo mi je jos 5 tableta u drugoj kutiji i imam jos jednu za popit nakon cega bi trebala dobit mengu, a nakon nje otic na pregleda. Ako se ta cista nije upola smanjila morat cu na laparoskopiju

Zanima me da li je jos neka od vas bila na takvoj terapiji i kakvi su vam bili rezultati?
Jos me brine i sto mi se zadnjih par dana pojavljuje nekakav smedkasti iscjedak, ali sam pretpostavila da bi to moglo biti jer sam preskocila mengu..

Hvala
dobrodošla, LeteciMedvjedic

ako imaš vremena, prelistaj naše postove i doznat ćeš puno, a ako nemaš, evo ukratko: smeđi iscjedak uglavnom ide uz endometriozu, ali to možda nije tvoj slučaj. terapija ab pilulama je uobičajena u ovakvim slučajevima

a i pitanje je kolika ti je cista, sve ovisi o tome i o markerima (CA125)

nema razloga za strah, nije to baš tako strašno
drž'se
__________________
always look on the bright side of life
Tiambia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 10:54   #1824
joj zene , hvala vam svima puno
ja ne znam sta bih bez vas
bila sam u bedu, al' sad se trudim da budem pozitivna. jesam i dalje zabrinuta sta ce reci kad me budu operisali , ali eto, nadam se da cce biti ok. pa valjda je jedan jajnik dobar . Bit ce to ok, ako Bog da

hvala vam, hvala vam
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:31   #1825
e cure, i ja imam endometriozu samo je velika pa me zanima ako mi možete pomoći kako je smanjiti? operacija zasad ne dolazi u obzir. čula sam za aloe veru pa onaj noni sok.to ću isprobati a nadam se da će pomoći.vidjela sam da se laparoskorija ne radi ako je cita veća od 5 cm pa mi treba nešto da je smanji.pilule ne dolaze u obzir! i da,možete li mi molim vas preporučiti ginekologicu u Zagrebu? da odem po drugo mišljenje...
plavusa1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:04   #1826
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
joj zene , hvala vam svima puno
ja ne znam sta bih bez vas
bila sam u bedu, al' sad se trudim da budem pozitivna. jesam i dalje zabrinuta sta ce reci kad me budu operisali , ali eto, nadam se da cce biti ok. pa valjda je jedan jajnik dobar . Bit ce to ok, ako Bog da

hvala vam, hvala vam

tako je, misli pozitivno!!!!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:07   #1827
Moja jedna cista je 5,2 a druga 2,5. Idem na op. Ne znam zasto tebi ne dolazi u obzir operacija. Meni je pocetkom decembra cista bila 4,7. (ova vec). Pa eto. da znas. A pise ti ovje sta i kako mozes probati smanjiti prehranom i cajevima. Ali rijetko kome uspije bez op.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:08   #1828
trudim se najbolje sto mogu. hvala abo
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:17   #1829
Quote:
plavusa1990 kaže: Pogledaj post
e cure, i ja imam endometriozu samo je velika pa me zanima ako mi možete pomoći kako je smanjiti? operacija zasad ne dolazi u obzir. čula sam za aloe veru pa onaj noni sok.to ću isprobati a nadam se da će pomoći.vidjela sam da se laparoskorija ne radi ako je cita veća od 5 cm pa mi treba nešto da je smanji.pilule ne dolaze u obzir! i da,možete li mi molim vas preporučiti ginekologicu u Zagrebu? da odem po drugo mišljenje...

ej, pošto si odma isključila pilule probaj sa čajevima, vrkuta (gospin plašt), marulja (macina trava) , malo googlaj, ja san čitala da je kod nekih cura to stvarno smanjilo endometriozu. ja ih isto pijem, al sam počela nakon operacije zbog žarišta tako da ti ne mogu iz vlastitog iskustva reć da će stvarno smanjit endo. moja preporuka ti je da ne čekas dugo šta se tiče laparaskopije ili klasične operacije ako ti je cista dosta velika... good luck!!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:21   #1830
Quote:
babygirl kaže: Pogledaj post
...Ali rijetko kome uspije bez op.
istina, meni je moj dr. reka kad mi je pronaša endo da prije ili posli operacija mi ne gine. kod mene je bilo prije jer je ca125 bia velik i cista je u misec dana narasla 3 cm al opet ja nisam bila ni na tabletama ni na čajevima, možda u tom slučaju ne bi rasla

... e i nema na čemu
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:47   #1831
ja sam pila te cajeve jedan mjesec i promijenila ishranu 100 % postala vegetarijanac. i zaista mi nisu narasle ciste taj mjesec, mzda 1 mm ali mi je dr rekao da je to vjerovatno do mjerenja. medjutim, pao mi je imunite t iako sam jela med s propolisom, brokulu , pila vitamine, sve zivo da ne padne i mislim da mi je to pogorsalo stanje pa sam odustala od vegetarijanstva. ali i iz drugog razloga - tesko je zatrudniti sa endo i bez loseg imuniteta, pa sam presla na normalnu ishranu i ukinula cajeve . procitala sam da vrkutu smijes stalno piti, ali marulju ne bi smjela ako zatrudnis, pa me bilo strah da se desi trudna a pijem je i dalje.
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:44   #1832
Babygirl jel ti kirurg rekao da moras na klasicnu op ili tvoj ginekolog?
Koji je razlog da te salju na klasicnu operaciju ?
Napisala si da ti je jedna cista oko 5 cm a druga 2,7 , moje su bile oko 3,5-4 cm pa su uspjeli laparoskopijom da ih odstrane a jajnike nisu dirali.
Ja bih trazila misljenje drugog dr-a. jer ova jedna cista je mala.Mozda da ti propisu neke hormonalne tablete koje pijes 6 mjeseci i s tim nemas vise mengu ,pa postoji mogucnost da se ciste smanje a onda naprave laparoskopiju.
Zara76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 08:00   #1833
Bila jučer kod gin., sve ok Sad čekam nalaz pape za tjedan dana. Najvjerojatnije je bilo zbog one zadebljane stijenke. Kaže dr. da ne pridajem tome više nikakvu važnost.
Jooooj, još samo kad bi se moj dragi smislil da se napokon ženimo i idemo na to dijete. Neda mi se više bit na Yasminu
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 08:23   #1834
[bok,,,evo mene malo i ovdje..
od ljeta imam cistu na desnom jajniku,,koja pukne,pa naraste,,pukne,,pa opet dođe.....rekli su mi da je to ok....međutim ca 125 mi je visok non stop,,,,prvi put 66...drugi put 54....i evo jucer 71....bila jučer na color doppleru....
uterus u AVFI,ENDOMETRIJ 8,35MM,AP 34mm.FC 74 mm....l.o 32x17mm
d.o.27x22mm s folikulom 16mm

eh sta sad to znaci,,,,reko mi jucer ginić u bolnici da pretpostavlja da imam poluendometriozu,,,, al mene zabrinjava taj fucking ca 125.......help
MARIANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:43   #1835
Moj gin mi rekao da treba klasicna op - nemam pojma zasto i ja sam kontala da se ide na laporoskopiju. eh i jucer odem kod drugog ginica, koji me fino smirio i rekao, ma kakvi , fino ce to tebi uraditi laporoskopijom, potrazi tog i tog, on to najbolje radi i dodao, po ovom sto se vidi, ciste su na povrsini, doktor se ih samo "odstrugati" ne diraju jajnike (bar tako izgleda na ultrazvuku). da vidite kakva sam izasla sa klinike - k'o da me sunce obasjalo kad je rekao da on smatra da su jajnici skroz ok one sestre misle Bog zna sta mi je rekao , jer sam ja izasla s osmjehom od hau do hau k'o da mi je rekao ma sve vam je krasno haj'te vi kuci sve ok, a ne da mi je rekao ciste sto prije odstraniti. tako da sam vam odmah bolje volje - dok su rekli to za jajnike, nek' rade operaciju kakvu god hoce iako mislim da ce biti laporoskopija. a ni ja nisam kontal a sto moj hoce pravu op

Joj Ivanica, bas mi je drago da je sve ok
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:48   #1836
Super vijesti Babygirl, eto vidis uvijek treba cuti drugo misljenje.
Glup ti je taj prvi ginic , ne odlucuje on kakva ce biti operacija nego kirurg.
Zara76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 10:52   #1837
I ja tako mislim Zara Ma bit ce to sve ok
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 12:34   #1838
yene, nisam vas pitala, koliko ste vi bile dugo u bonici kad ste imale operaciju ?
zanima me i kod obicne op i kod lap
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:57   #1839
super vijest babygirl !!! a šta se tiče operacije ja san imala klasičnu i bila san u bolnici 8 dana, 6. dan od operacije san puštena na kućnu njegu. a kod lap. te drže 2-3 dana, nisam sigurna, to će ti bolje reć onaj ko je to proša.

ivanicapeca neka je sve dobro prošlo

mariana ca125 obično upućuje na endometriozu, pa sad... ne znam, a isto tako nisan znala da je moguće imat poluendometriozu.... ?!?!
__________________
I could really use a wish right now...

Zadnje uređivanje abondazieri : 23.01.2009. at 14:07.
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 14:41   #1840
ja jos nikad nisam mjerila taj CA, ali vjerovatno ce mi sad reci. u utorak idem na dogovor.

ni ja nisam cula za poluendometrizu - nekako sam uvijek mislila ili je imas ili nemas
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.