Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2012., 14:55   #61
novynette

ima li ko iskustva sa novynette tabletama? pisite pls.......
verenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 16:56   #62
Quote:
verenna kaže: Pogledaj post
što sve te mjesece od kad ih pijes imas spoting? a kakv ti je ten bio prije? i nakon koliko ti se ocistio?
prije mi je ten bio grozan... non stop bi dobivala neke prištiće... već mi godinama nije bio čist ko sada. A očistio se nakon neka 3 ili 4 mjeseca potpuno.

Ma nemam spoting non stop... poneki mjesec primjetim malo kad sam na poslijednih nekoliko pilula iz kutije... ali ne svaki mjesec.
dulla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 20:47   #63
pijem novynette nekih 3.5 mjeseca i počinjem primjećivati pogoršanje tena u zadnjih mj dana..i prije sam imala problema sa prištićima,ali s pilulama kao da mi se pogoršalo,čak sam počela dobivati i po ramenima i leđima,a taman mi se počelo poboljšavati stanje na tom području...nisam se udebljala,ne vidim apsolutno nikakve promjene,čak mi nisu ni sise narasle,apetit mi je isti,samo što su menge gotovo bezbolne i krvarenje kraće traje...ali razlog zbog kojeg sam ih počela uzimat je poboljšanje tena, uglavnom na tom području se ništa nije poboljšalo,nažalost bojim se da ide na gore..sad čekam,možda je to samo jedna od faza, jer ponekad mi je ten bolji, ponekad gori,ali sve u svemu meni po tom pitanju ne pomažu (kao ni diane,koje sam pila godinu dana,bez ikakvih nuspojava,ni pozitivnih, ni negativnih)...ne znam više šta da radim,stvarno sam očekivala više...:/
kleopatra8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 13:45   #64
trebala bi mi jedna informacija....naime, nikad dosad nisam pila pilule i doktorica mi je dala novynette. ja nisam baš sigurna da ću to piti, protiv toga sam, pa me zanima ako probam i vidim da mi ne odgovara, može li se bez problema prestati piti? što će se u tom slučaju dogoditi?
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:46   #65
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
trebala bi mi jedna informacija....naime, nikad dosad nisam pila pilule i doktorica mi je dala novynette. ja nisam baš sigurna da ću to piti, protiv toga sam, pa me zanima ako probam i vidim da mi ne odgovara, može li se bez problema prestati piti? što će se u tom slučaju dogoditi?
možeš prestati piti krajem ciklusa, znači kad završiš s cijelom kutijom. nemoj prekidati ranije u toku ciklusa jer ćeš napraviti opću pomutnju u organizmu, krvarenje će trajati cijeli mjesec i sl.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 22:40   #66
hvala.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:59   #67
Dižem temu jer mi nitko nije odgovorio na hormonalnoj kontracepciji...

Jel ima koja od vas da je prelazila s Yasmina/Yaza na Novynette?
Iskustva?
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 17:23   #68
Evo ja pijem zadnju kutiju Yasmina i onda prelazim na Novynette.
Nadam se bezbolnom prijelazu, da neću oprištavit ili udebljat se
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 21:42   #69
Vidim da je tema mrtva. A i tablete su nove, pa tko zna što možemo od njih očekivati.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 22:51   #70
Pozdrav svima.
Evo da kažem svoja iskustva s Novynette. Pijem ih vec 2 mj. Prvi par dana imala sam glavobolje, ali su se postepeno smanjile i nestale.Što se tiče kilograma udebljala sam se oko 1kg.Menstruacijama mi se javila 3 dan nakon što sam završila s kutijom i trajala je skroz dok nisam počela uzimati sljedeću. Što se tiče akni, lice mi se dosta očistilo iako se još ponegdje nađe neka upaljena. Vjerovatno je to normalno, nemam iskustva s drugim tabletama....

Nadam se da sam pomogla
Magda89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 23:15   #71
hvala.
a je li se krvarenje smanjilo? jer meni su zato prepisane.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 23:25   #72
Krvarenje mi je obilnije i traje mi duže nego prije kada ih nisam pila. Kad sam krenula s drugom kutijom odmah mi je prestalo krvarenje.Jedino znam da sam prije imala dosta jake menstrualne bolove a sad ih nisam imala, samo neko blago probadanje.Pijem ih kratko tako da nemam previše iskustva. Najbolje da ti da savjet netko tko pije već par mjeseci.
Magda89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 12:55   #73
ajme meni. pa gore krvarenje ja ne mogu podnijeti.
a ništa, ići ću se konzultirati s drugim ginekologom.
hvala ti na odgovoru.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 20:17   #74
Ma gle ne sekiraj se, svima u prvim mjesecima krvarenje može biti obilnije ili do njega uopće ne mora doći.
Svatko reagira drugačije...

Mene brine isto kako ću reagirat, ali u vidu debljanja i tena...
Bumo vidli
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 19:51   #75
Ja ih pijem od 5. mjeseca i bila sam jako zadovoljna jer nikakvih nuspojava nisam imala. Međutim, iako su mi menstruacije kraće i manje obilne, i dalje poprilično boli, tako da me to razočaralo. Isto tako, mislim da me čine živčanom U zadnjih mjesec-dva poludim na apsolutno sve, sve mi smeta i sve me naživcira, raspoloženje mi se promijeni bez ikakvog razloga doslovno u sekundi, postaje neizdrživo. Jel netko imao takvih problema?

Edit: I još nešto, libido mi je katastrofalno opao
tratinchica2812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:22   #76
Hvala bogu da je netko dignuo temu...
Ja ih pijem tek 5 dana tak da nemam pojma još, ali nisam uopće osjetila prijelaz (prije sam bila na Yasminu). Menga mi je sve slabija tako da se nadam da će najnormalnije kroz dan-dva prestat, da neće biti produženog krvarenja radi promjene pilula...
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:18   #77
Moja sestrična je sa Yaza prelazila na Novynette i kaže da uopće nije osjetila prijelaz, a inače je Yaz pila nešto više od 2 godine. Ni krvarenje ni ništa, eventualno slabije glavobolje prvih mjesec dana.
tratinchica2812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:49   #78
Hvala na informaciji, super je pročitat pozitivno iskustvo
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 23:54   #79
Quote:
tratinchica2812 kaže: Pogledaj post
Ja ih pijem od 5. mjeseca i bila sam jako zadovoljna jer nikakvih nuspojava nisam imala. Međutim, iako su mi menstruacije kraće i manje obilne, i dalje poprilično boli, tako da me to razočaralo. Isto tako, mislim da me čine živčanom U zadnjih mjesec-dva poludim na apsolutno sve, sve mi smeta i sve me naživcira, raspoloženje mi se promijeni bez ikakvog razloga doslovno u sekundi, postaje neizdrživo. Jel netko imao takvih problema?

Edit: I još nešto, libido mi je katastrofalno opao

Ja ih pijem pola mjeseca i zasad nemam nekih simptoma, ali još je i rano. Čini mi se da sam i ja živčanija nego inače, ali pričekat ću još, moguće da će se to smiriti dok se tijelo navikne.. Ostalo mi je stvarno ok.. A libido mi se jako povećao!
__________________
They say in heaven love comes first
We'll make heaven a place on earth...
marcca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 18:08   #80
Moj je nepostojeći
tratinchica2812 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.