Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 17:18   #41
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Ka ds am bil na repki u Milanu, s vlasnikom jednog malog hostela sam razgovoarao, inače okorjeli Milanista, rekel mi je da je omjer u Milanu podjednak, možda malo više Interista.
Ovo je tocno... U cijeloj Italiji je po nekoj anketi za nijansu vise Interista od Milanista (bila je neka poveznica na ovoj medjumreznoj zajednici)

Zanimljiva poveznica a kojoj su milanisti brojniji od interista

http://www.gazzetta.it/Datamania/int...-mappa-tifosi/

Imamo poveznicu na index,yu

http://www.index.hr/sport/clanak/sta...o-/414063.aspx

Ako bi broj Torineza u anketi bio tocan, to bi znacilo da maksimalno 1/3 Piemonta (stanovnika kao Hrvatska) navija za Torino...

: 1) Juventus 10.040.000; 2) Inter 5.928.000; 3) Milan 5.818.000; 4) Napoli 2.887.000; 5) Roma 2.493.000; 6) Fiorentina 2.080.000; 7)
Lazio 1.791.000; 8) Palermo 1.470.000; 9) Torino 1.153.000; 10) Genoa 1.030.000; 11) Bologna 871.000; 12) Catania 649.000; 13) Sampdoria 585.000; 14) Cagliari 312.000; 15) Udinese 298.000; 16) Reggina 176.000; 17) Atalanta 119.000; 18) Lecce 105.000; 19) Siena 38.500; 20) Chievo 4.800.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost

Zadnje uređivanje IscoAlarcon : 19.04.2016. at 17:30.
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 18:12   #42
Radio sam u Italiji oko godinu dana prije desetak godina. Uvijek sam na gradiliste nosio i sal Hajduka pa bih cesto ulazio u pricu o nogometu. Iznenadio sam se da je vecina bila za Juve, a manji broj za Inter, Milan, Napoli itd.
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 18:16   #43
Quote:
nestalo kaže: Pogledaj post
Radio sam u Italiji oko godinu dana prije desetak godina. Uvijek sam na gradiliste nosio i sal Hajduka pa bih cesto ulazio u pricu o nogometu. Iznenadio sam se da je vecina bila za Juve, a manji broj za Inter, Milan, Napoli itd.
Kaj si vodil navijanje na gradilištu?
bvcxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 08:30   #44
Evo navijacka karta Londona.

http://web.comhem.se/norre/football_map.gif
__________________
Nećeš razbojniče!
Mukte Kavga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:09   #45
Lazio nije fašistički klub (ako gledamo osnivanje, osnovani su puno prije pojave fašizma i Benita), dapače, Lazio je jedini klub u Rimu (od ovih većih) koji je odbio ideju fašista da se 1927. ujedini s još 3 kluba u novi klub, AS Roma. To što su kasnije skrenuli u debilizaciju, to je drugi par postola.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 11:22   #46
Ja san zivia u Rimu godinu dana doduse prije 10 godina i mogu potvrdit da je Roma daleko daleko popularnija u gradu, reka bi bar 60-70% romanista, laziali su neka alternativa ajmo rec, imaju svoje uporiste u bogatijim sjevernim kvartovima (zato ih zovu pariolani u smislu bogatasi) i provinciji Lazio. Sta se politike tice, laziali ljevicari prakticki ne postoje, Lazio je tradicionalisticki i desnicarski klub, dok Roma ima i desne i live navijace. Ima po Rimu znacajan broj interista i juventina, milanista i napoletana nesto manje.

Sta se Torina tice, granata je u debeloj prevlasti ali svake godine sve manje, ako je nekad i bilo 80 20 danas je prije 65 35. Milano je pola pola u gradu, u okolici ima vise interista pa cak i juventina, napoletana i ostale doseljene juzne zgadije pa je tako Palermo kad je usa u prvu ligu ima 20k ljudi na San siru. U Italiji opcenito su dva najpopularnija kluba Juve i Inter, oni igraju derby d'italia, Milan je dosta iza njih iako je kroz devedesete jako napredova. Onda idu Roma i Napoli, pa iza njih Lazio, Fiora, Bologna, Palermo, Bari, Sampdoria, Genoa...

U Bugarskoj ima vise levskara nego cesekara, moze se tu povuc neka paralela sa Zvezdom i Partizanom, Levski je narodni klub a CSKA vojni, manjine u Bugarskoj tipa cigani i Turci uglavnon navijaju za CSKA i u Plovdivu di takodjer ima jeben derbi za Loko Plovdiv. U Plovdivu je Botev glavni sa bar 60-70 posto, njih ima i lijevih i desnih, a Loko PD su interesantno teska desnica plus cigani i Turci Jos u Bugarskoj postoje derbiji u Burgasu izmedju Chernomorca i Neftohimika, di Nafta ima vise od pola sigurno, s tim da u Burgasu bar trecina ako ne i pola su navijaci grandova tako da u Burgasu imas cetri ekipe koje se medjusobno akcijaju. Slicno je i u Varni koja je puno veca ali ima i puno vise navijaca pogotovo Levskog, s tin da su lokalni klubovi Spartak Varna i Cherno More dosta malo popularni u odnosu na velicinu grada, i jos je popularniji Spartak godinama u nizim ligama zbog mafijaske uprave, mislin da je cak i ugasen nedavno.
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:47   #47
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
Ja san zivia u Rimu godinu dana doduse prije 10 godina i mogu potvrdit da je Roma daleko daleko popularnija u gradu, reka bi bar 60-70% romanista, laziali su neka alternativa ajmo rec, imaju svoje uporiste u bogatijim sjevernim kvartovima (zato ih zovu pariolani u smislu bogatasi) i provinciji Lazio. Sta se politike tice, laziali ljevicari prakticki ne postoje, Lazio je tradicionalisticki i desnicarski klub, dok Roma ima i desne i live navijace. Ima po Rimu znacajan broj interista i juventina, milanista i napoletana nesto manje.

Sta se Torina tice, granata je u debeloj prevlasti ali svake godine sve manje, ako je nekad i bilo 80 20 danas je prije 65 35. Milano je pola pola u gradu, u okolici ima vise interista pa cak i juventina, napoletana i ostale doseljene juzne zgadije pa je tako Palermo kad je usa u prvu ligu ima 20k ljudi na San siru. U Italiji opcenito su dva najpopularnija kluba Juve i Inter, oni igraju derby d'italia, Milan je dosta iza njih iako je kroz devedesete jako napredova. Onda idu Roma i Napoli, pa iza njih Lazio, Fiora, Bologna, Palermo, Bari, Sampdoria, Genoa...

U Bugarskoj ima vise levskara nego cesekara, moze se tu povuc neka paralela sa Zvezdom i Partizanom, Levski je narodni klub a CSKA vojni, manjine u Bugarskoj tipa cigani i Turci uglavnon navijaju za CSKA i u Plovdivu di takodjer ima jeben derbi za Loko Plovdiv. U Plovdivu je Botev glavni sa bar 60-70 posto, njih ima i lijevih i desnih, a Loko PD su interesantno teska desnica plus cigani i Turci Jos u Bugarskoj postoje derbiji u Burgasu izmedju Chernomorca i Neftohimika, di Nafta ima vise od pola sigurno, s tim da u Burgasu bar trecina ako ne i pola su navijaci grandova tako da u Burgasu imas cetri ekipe koje se medjusobno akcijaju. Slicno je i u Varni koja je puno veca ali ima i puno vise navijaca pogotovo Levskog, s tin da su lokalni klubovi Spartak Varna i Cherno More dosta malo popularni u odnosu na velicinu grada, i jos je popularniji Spartak godinama u nizim ligama zbog mafijaske uprave, mislin da je cak i ugasen nedavno.

Zar nije Levski klubn ekadasnje bugarske tajne policije? Slično kao i Crvena Zvezda u Srbiji, policijski stvoren na temeljima nekadasnjeg narodnog (Jugoslavija, prije nje Velika Srbija)... I u Rumunjskoj je slično, Steaua vojni, a Dinamo policijski...


I u Sovjetskom Savezu je bilo tako, CSKA vojni, Dinamo policijski, Spartak narodni, Lokomotiva zeljeznicki...

U Madjarskoj metropoli je Ujpest bio policijski (danas Jobikovski), Honved vojni, Ferencvaros narodni, MTK zidovski, Vasas radnicki...

Ne znam kako je u Pragu... Dukla vojni, Sparta narodni, nisam siguran da je Slavija policijski... U Pragu mozda cak Slavija popularnija za nijansu, a u drzavi Sparta popularnija...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:18   #48
Da ali Levski je predratni klub, CSKA je umjtno stvorrni komunisticki monstrum, Levski je klub starosjedioca i srednje klase, CSKA su dotepenci i vojna lica i nebugari
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:21   #49
U Pragu Dukla vojni, Sparta policijdki, Slavia je nsrodni koji je skoro ugasen od komunista. I Bohemians je narodni al vise altrrnativno kvsrtovski, ceski St Pauli
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 11:18   #50
Quote:
Mukte Kavga kaže: Pogledaj post
Evo navijacka karta Londona.

http://web.comhem.se/norre/football_map.gif
A mapa Zagreba?!
__________________
Muž zmije.
galerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 19:51   #51
Munchen je slican ko i Torino,...
Sam grad je uvijek navijao za plave vise nego za crvene, i ta je prevlast prije koje desetljec bila velika,sigurno 60,65 posto za 1860, danas dolaskom sve vise ljudi iz ostalih krajeva zemlje i svijeta, a i rezultati klubova otisli su totalno u suprotnom smjeru,Bayern je sustigao plave po broju ljudi koji navijaju za njega,(tesko mi je te ljude nazivat navijacima)
DOk i dalje postoje kvartovi koji su skoro 100 posto plavi Giesing,i Haserbergl siromasniji ( itako je to za Munchen tesko rec da je nest siromasno) kvartovi,dok je Schwabing (oduvijek bogatiji dio grada) za crvene...

1860 je gradski sportski klub, ima sigurno vise od 10 razlicitih sportskih klubova pod tim imenom i logom,(boks je mozda i najuspjesniji,jer su najbolji boksacki klub u Bavarskoj) a ove godine je osnovan i Futsal 1860.

Prije izgradnje ALianz Arene, dok su oba kluba igrala prvu ligu,prije 15-20 god,imali su podjednaki broj navijaca, 35-40 tisuca u prosjeku, danas FcB puni Arenu busevima iz cijele Njemacke i vikend turistima iz Japana,Kine ,Indije itd...Znam ljude s posla koji su za crvene i nisu vec godinama bili na tekmi,upravo radi toga, dok su prije na Olimpiskom stadionu imali godisnje karte, kod 1860 postoji veliki problem,"bojkota" navijaca Arene,i tu pogotovo starije grupe Chaoten,SCM,te obicio nogometni navijaci fanatici, ne odlaze na stadion, povratkom plavih u Giesing na stari stadion,(za koji vec borba navijaca sa gradskim vlastima traje desetljece) vratilo bi se i gro navijaca,mozda moguce ispadanje u 3. ligu pomogne odlasku iz Arene...
__________________
...You raise me up, to more that I can be...munchen86
nikof is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 22:03   #52
U Italiji je velika prevlast Jubea, ali ono sto Perac Leseva prica za Torino je istina.

Inter/Milan su izjednaceni, ovisno tko je na neku godinu uspjesniji onda privuce veci broj gloryhuntera. Inter je klub milanske burzoazije i "pravih" milaneza od kolina, dok je prije ACM glasia za klub baustelaca, doseljenika, gradske radnicke klase koja je tradicionalno naginjala ljevici. Od tuda i nadimak "casciavit" sta bi na milaneskom dijalektu znacilo kacavida - barem mi u dalmaciji tako kazemo.

Milan prevlast kao clan velike trojke ima u regijama Veneto/Friuli ponajprije zbog Nerea Rocca i kasnije Fabia Capella. Do osamdesetih je Inter bia apsolutni br.2 po broju navijaca u Ita, ali sa don Silvijom to se mijenja i danas su prema anketama i jedni i drugi na circa 6 miljuna navijaca.

Top 5 u Ita bi izgleda:

Juve
---------
Inter/Milan
---------
Napoli
---------
Roma

... Netko je pita za Rayo, pa da se osvrnem. Rayo uziva prevlast u kvartu Vallecas ili kako oni kazu Vallekas po uzoru na baskijski izgovor. Inace je to kvart imigranata, najvise je baska povijesno, danas dosta ekvadoraca, afrikanaca itd. Cetvrt broji oko 250 000 ljudi i osim ljudi iz kvarta za njih navijaju punkeri, hipsteri, antifa scena grada uglavnom moze se povuc paralela sa St.Paulijem.

Inace Isco svaka cast na trudu, ali dosta stvari koje si navea stvarno ne drze vodu.

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
Fajžendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:43   #53
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
To kaj veliš je istina, meni frend studira u Torinu i rekel mi je da većina ljudi navija za Torino, otprilike 70-30%. Juventus ima najviše navijača u Italiji, ali u Torinu su u manjini.
Ka ds am bil na repki u Milanu, s vlasnikom jednog malog hostela sam razgovoarao, inače okorjeli Milanista, rekel mi je da je omjer u Milanu podjednak, možda malo više Interista.
Mene je nažalost bolest ''odvukla'' u Milano nekoliko puta ove i prethodne godine i od ljudi s kojima sam pričao neznatno više ljudi navija za Milan od Intera. Sve je pomiješano (kvartovi, ulice) za razliku od 70-ih kada je centar grada navodno bio za Inter, a okolni kvartovi za Milan.
Koliko sam čuo danas postoji jedan kvart u sjevernom dijelu grada, Bresso, koji je iz nekog razloga baza Juventusovih navijača u Milanu. Broj navijača Juventusa u Milanu je inače ogroman i nije ih je puno manje od navijača Milana ili Intera. Osim tog kvarta, također su raštrkani po gradu...
Navijač Intera/Milana više ''mrzi'' Juve nego Milan/Inter.
Eto, tako sam čuo... Je li istina ili ne, ne znam...
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:25   #54
Quote:
Fajžendo kaže: Pogledaj post
Inace Isco svaka cast na trudu, ali dosta stvari koje si navea stvarno ne drze vodu.
Koje...

Potegnimo diskusiju...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:31   #55
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Koje...

Potegnimo diskusiju...
Pa ajmo konkretno Galata/Fener..

Galatasaray uziva apsolutnu prevlast medju gastrabajterima zahvaljujuci UEFA kanti. Nekoc davno Fener je glasia za "narodni" klub, a Galatasaray je osnovan od strane studenata i samim time je bia elitisticki. To je u novijim vremenima postalo nevazno i prema svim istrazivanjima Turska je pola/pola unutar svojih granica izmedju ove dvojice.

Ako pridodamo auslandere na arbajtu u njemackoj i ostatku eu dolazimo do zakljucka kako je Galata popularniji. Eto, i na fejsu ima niposto malenih tri miljuna vise fanova.

Ja bi poslozia stvari u Turskoj ovako:

1. Galata
2. Fener
3. Besiktas
------------------
4. Trabzonspor (4 miljuna navijaca unutar Crnomorske regije, vazan dio regionalnog identiteta)
.... Ostali su daleko iza, popularni unutar gradskih granica.

I ovo sa Polonijom i 30% u Varsavi mi zvuci nategnuto, pretpostavljam da je dosta manji postotak.

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
Fajžendo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:19   #56
U Turskoj je Fener 40, Galata 35, Besiktas 10-15 i svi ostali iza toga

Meni je fascinantno kako recimo u Izmiru, gradu velicine Atene i koji ima derbi al pari atenskom (Goztepe Karsiyaka) vecinu imaju navijaci Fenera i Galate... A navijace ima i Besiktas, pa onda treci gradski klub Altay...
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:23   #57
Koliko je onda na kraju madrid, je li zaista velika prevlast reala nad atleticom? Ja sam mislio da je pola pola + rayo u svom kvartu

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:25   #58
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
U Pragu Dukla vojni, Sparta policijdki, Slavia je nsrodni koji je skoro ugasen od komunista. I Bohemians je narodni al vise altrrnativno kvsrtovski, ceski St Pauli
Dukla danas nije isti klub kao ta vojna Dukla.

Nekad: https://en.wikipedia.org/wiki/Dukla_Prague
Danas: https://en.wikipedia.org/wiki/FK_Dukla_Prague
Woodgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:25   #59
Madrid je 60 posto Real, 25 posto Atleti, 5 posto Rayo i 10 posto Barca.

Barcelona je 75 posto Barca, 15 posto Espanyol i 10 posto Real.
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:26   #60
Quote:
Woodgate kaže: Pogledaj post
Nije nominalno, al naslijedje, publika i sve ovo o cemu pricamo je isto. Stara Dukla se danas zove Pribram.
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.