Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2016., 00:39   #61
Jedini covjek iz Madrida kojeg sam u zivotu upoznao navijao je za Bilbao

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 00:50   #62
Grad Buenos Aires

http://bucket1.glanacion.com/anexos/...317903w280.JPG

Boca 39%
River 26%
Independiente 10%
Racing 5%
San Lorenzo 3%
9% svi ostali BA klubovi
8% nenavija za nikog.

Malo blesavo al aj.
pončo1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 10:26   #63
Quote:
pončo1986 kaže: Pogledaj post
Grad Buenos Aires

http://bucket1.glanacion.com/anexos/...317903w280.JPG

Boca 39%
River 26%
Independiente 10%
Racing 5%
San Lorenzo 3%
9% svi ostali BA klubovi
8% nenavija za nikog.

Malo blesavo al aj.
Mislim da se ovdje ne radi o GRADU Bienos Airesu, vec PROVINCIJI Buenos Aires... Grad ima 3 miljuna stanovnika, a cijela provincija skoro 17..

Indipediente i Racing nisu iz samog grada, vec iz jugoistočnog predgradja Avellanede. Osim te dvojice, Avellaneda ima treceg prvoligasa Arsenal... Relativno puno s obzirom da je to grad s tek nesto vecim brojem stanovnika od Ljubljane (oko 300 000)...

Buenos Aires kao grad, osim Boce i Rivera kao najpopularnijih u prvoj ligi ima Argentinos Juniors (klub u kojem je počeo Diego Maradona, stadion se danas zove po njemu), Huracan, Novi Čikago, Sveti Lorenc (za koga navija Papa Franjo), , Tigre i Velez...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 10:38   #64
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
Madrid je 60 posto Real, 25 posto Atleti, 5 posto Rayo i 10 posto Barca.

Barcelona je 75 posto Barca, 15 posto Espanyol i 10 posto Real.
Mislim da bi Realu trebalo dodati koji postotak (mislim da Real ima barem 2/3 u prijestolnici), ne vjerujem da Barcelona ima toliko u samom gradu... Upola manje... I Rayo ima nesto manje... Vallevas je doduse negdje 10% Madrida, ali bas da ih polovina navija za Rayo, nisam siguran... Idemo li sitnicaviti po postocima, tu bi trebalo spomenuti Betis za koga navija dobar dio andaluzijske dijspore, koja bas nije malobrojna u Madridu

Ako gledamo Barcelonu kao provinciju (5 i pol miliuna ljudi, sam grad ima oko milijun i 600 somova) onda je to tu negdje...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 10:45   #65
Quote:
Fajžendo kaže: Pogledaj post
Pa ajmo konkretno Galata/Fener..

Galatasaray uziva apsolutnu prevlast medju gastrabajterima zahvaljujuci UEFA kanti. Nekoc davno Fener je glasia za "narodni" klub, a Galatasaray je osnovan od strane studenata i samim time je bia elitisticki. To je u novijim vremenima postalo nevazno i prema svim istrazivanjima Turska je pola/pola unutar svojih granica izmedju ove dvojice.

Ako pridodamo auslandere na arbajtu u njemackoj i ostatku eu dolazimo do zakljucka kako je Galata popularniji. Eto, i na fejsu ima niposto malenih tri miljuna vise fanova.

Ja bi poslozia stvari u Turskoj ovako:

1. Galata
2. Fener
3. Besiktas
------------------
4. Trabzonspor (4 miljuna navijaca unutar Crnomorske regije, vazan dio regionalnog identiteta)
.... Ostali su daleko iza, popularni unutar gradskih granica.

I ovo sa Polonijom i 30% u Varsavi mi zvuci nategnuto, pretpostavljam da je dosta manji postotak.

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
U Turskoj sam bio samo u Istambulu... Tamo sam cuo price da je Gala popularniji u europskom dijelu,a Fener u azijskom dijelu Konstantinopola... Ali da ih ima podjednako u cijelini... Kako je Turska ogromno vecinom u Aziji, Fener je (a to sma samo cuo, nemam nikakvu anketu, pa sam sklon vjerovati i tebi) je popularniji, dok je medju dijasporom to Galatasaray (makar su mi bečke Fenerbahčajlije rekli jednom prilikom kad smo gledali CL da je njih u Becu vise, sad...)

Ako bi se zbrojile Turska i turska dijspora, mozda bi ih bilo podjednako, makar su mi dva pozbata ZG sportska novinara prije par godina tvrdila da je Fener popularniji...

Facebook ne znaci nista, pogotovo za Tursku...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 14:26   #66
Kakva je situacija u Birminghamu, Sheffieldu i Bristolu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 14:53   #67
Zanimljiva.
Woodgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 16:48   #68
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje ne radi o GRADU Bienos Airesu, vec PROVINCIJI Buenos Aires... Grad ima 3 miljuna stanovnika, a cijela provincija skoro 17..

Indipediente i Racing nisu iz samog grada, vec iz jugoistočnog predgradja Avellanede. Osim te dvojice, Avellaneda ima treceg prvoligasa Arsenal... Relativno puno s obzirom da je to grad s tek nesto vecim brojem stanovnika od Ljubljane (oko 300 000)...

Buenos Aires kao grad, osim Boce i Rivera kao najpopularnijih u prvoj ligi ima Argentinos Juniors (klub u kojem je počeo Diego Maradona, stadion se danas zove po njemu), Huracan, Novi Čikago, Sveti Lorenc (za koga navija Papa Franjo), , Tigre i Velez...
Nemožeš uspoređivati Avellanedu i Ljubljanu jer Avellaneda je možda nekad bio zaseban grad dok je danas to predgrađe/dio BA (dakle ta općinska zajednica ima 330.000 stanovnika - tipa Zg.Dubrava) ali je to sve metropolitansko područje i fizički rečeno jedan grad. Dakle, u toj svoj široj okolici (Velikom BA) od 13 mil. stanovnika se to više ne zadržava u granicama općine/kvarta. Svi ti klubovi imaju navijače po čitavoj provinciji i Greater BA i samom gradu. Kako River i Boca imaju navijače i u Avellanedi, La Plati i po svim dijelovima grada, imaju i Racing i Independiente koji su iz Avellanede.
Ova karta vjerojatno prikazuje Veliki BA a ne Provinciju BA onda.

Provincija BA 17 mil,
Veliki BA 13 mil,
uže područje grada (stari BA) 3 miliona.
pončo1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 19:47   #69
Svedska:

Stockholm, tradicionalna podjela:
AIK - sjeverni i zapadni djelovi grada, originalna stockholmska radnicka klasa
Djurgaarden, centar i istok, burzuji i generalno bolje stojece stanovnistvo
Hammarby, jug, radnicka klasa, ali doseljenicka (tu mislim prvenstveno na doseljene Svedjane) , stil St. Paulia danas, "kul" je bit navijac zelenih

Sva 3 kluba su dosta pracena sa jakim prosjecnim posjetama, Hammarby 25, AIK 20 i DIF 15 tisuca, sta su, uzimajuci u obzir da sire gradsko podrucje ima manje od miljun ipo stanovnika, respektabilne brojke. Sta se tice postotaka(ne racunajuci manje i useljenicke klubove), to je valjda redom, 35-30-35. Pravi derbi je AIK-DIF i navijaci ova 2 kluba posprdno gledaju na zelene

Goteborg:
IFK 65%, tradicionalno najjaci svedski klub, 2 kupa UEFA, radnicka klasa
GAIS 15%, Orgryte 10 %, ostali 5%
__________________
Did the CIA write Wind of Change?
reg. ovisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:24   #70
Sveska ima cudo od lige za tako malu zemlju, i tu ne mislin na njihovo bogatstvo jer je ono u njihovon nogometu najmanje ocito usprkos vrhunskoj infrastrukturi, nego na dusu koju njihov nogomet ima. Stockholmski trio je nesto sta ima u malo zemalja te velicine ako u iti jednoj, pa onda goteborski trio sa naglaskon na IFK, pa Malmo, Helsingborg... A najludje od svega je da je van tih najjacih gradskih sredina nogomet zapravo poprilicno nerazvijen, Norrkoping je sad postao prvak nakon ko zna koliko godina, Jonkoping je tek usa u prvu ligu, Uppsala je tek sad dobila drugoligasa, Linkopinga nema na mapi uopce... Ogroman jos prostor za razvoj lige i jacanje nogometne kulture u relativno velikim gradovima imaju.

Nego kakva je situacija u Norveskoj, tj Oslu? Br 1 je pretpostavljam Enga, pa onda Lyn, Stabaek, Lillestrom? Imaju li Brann i Viking navijace po drugim djelovima zemlje ili je to lokalni fenomen? I ako mozes rec o Danskoj nesto vise
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:37   #71
Quote:
vin09mon kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija u Birminghamu, Sheffieldu i Bristolu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Ne znan bas predetaljno pa cu ovako iz glave povrsno:

Birmingham - Aston Villa je klub bogatijeg dijela grada ali i prve runde doseljenika, prvenstveno Iraca, Birmingham je gradski klub za kojeg danas navija hrpa imigranata. Npr Birmingham Zulus su bili prva firma mijesanih rasa u Engleskoj, i vecina crnaca u Birminghamu navija za City. Aston Villa je medju rasno najhomogenijin klubovima po nekin istrazivanjima pretplatnika. Jos se treba spomenit West Bromwich i Wolverhampton koji su iz sireg gradskog podrucja (kao i Walsall koji se manje spominje) znanog kao Black Country po brojnoj industriji, oni medjusobno igraju derbi jednako napet ako ne i napetiji od birminghamskog. Takodjer jedni i drugi vise mrze Villu nego City

Sheffield - koliko ja znan nema neke socioloske podjele jasne, grad je pola pola medju Owlsima i Bladesima, jos in je tu u blizini Rotherham, nesto malo dalje Barnsley

Bristol - grad je 70:30 u korist Citya, al opcenito je na glasu ka ne bas nogometan grad, vise je onako glazbeno-alternativno orijentiran. Blizu in je i Swindon s kojin se nikako ne vole i pogotovo Cardiff

Nottingham - 80:20 za Forest, Notts County je ka sta ime govori klub okolice, koji je pa na niske grane u zadnje vrime pa je to rivalstvo dosta iscezlo, glavni rivali Foresta su Derby i Leicester, to je bas jebena trostrana mrznja, zanimljivo je da ta tri grada dile aerodrom koji je u sredini trokuta koji zatvaraju

Edinburgh - 60:40 za Heartse, izvorno je podjela bila vjerska ali s vrimenon se to dosta izgubilo i danas je vise stvar geografije nego vjere iako i dalje ostaje taj element al puno puno manje nego u Glasgowu, Hearts su zapad i jug, Hibsi su istok i sjever (pogotovo dio oko Leitha, to in je home base), Heartsi imaju puno vise navijaca u okolici nego Hibsi i ajmo rec vise su klub srednje i vise klase dok su Hibsi uvjetno receno radnicka klasa
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:22   #72
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
Sveska ima cudo od lige za tako malu zemlju, i tu ne mislin na njihovo bogatstvo jer je ono u njihovon nogometu najmanje ocito usprkos vrhunskoj infrastrukturi, nego na dusu koju njihov nogomet ima. Stockholmski trio je nesto sta ima u malo zemalja te velicine ako u iti jednoj, pa onda goteborski trio sa naglaskon na IFK, pa Malmo, Helsingborg... A najludje od svega je da je van tih najjacih gradskih sredina nogomet zapravo poprilicno nerazvijen, Norrkoping je sad postao prvak nakon ko zna koliko godina, Jonkoping je tek usa u prvu ligu, Uppsala je tek sad dobila drugoligasa, Linkopinga nema na mapi uopce... Ogroman jos prostor za razvoj lige i jacanje nogometne kulture u relativno velikim gradovima imaju.

Nego kakva je situacija u Norveskoj, tj Oslu? Br 1 je pretpostavljam Enga, pa onda Lyn, Stabaek, Lillestrom? Imaju li Brann i Viking navijace po drugim djelovima zemlje ili je to lokalni fenomen? I ako mozes rec o Danskoj nesto vise
o Danskoj ne znan nista, Svedsku upratin jer iman njihove programe i mogu ih razumit.

Norveska generalno nula bodova.
Vålerenga je radnicki kvart pravih Osloana i na dan utakmice moze se vidit dosta barova okicenih obiljezjima sa gostima koje bi ja okarakterizira ka netipicne danasnje Norvezane. Ono izgled polukronera, old school tetovaze itd.
Lyn je propa, 4. liga, oni su sa zapada grada, burzuji, stanovnistvo puno ka brod
Skeid 3. liga, bili su jaki prije 50-60 godina, par puta prvaci, klub iz susjednog kvarta Vålerengi, nekad davno, veliki rivali, danas izumrla vrsta.
Lillestrøm je jedno 30 km od Osla i to je danas prakticno jedino pravo navijacko rivalstvo 2 norveska kluba. Ovo ostalo Oslo-Bergen ili Oslo-Trondheim je vise isforsirano ka na razini gradova.
Norvezani su veliki lokalpatrioti, osim u Oslu, u drugim gradovima nema navijaca drugih klubova

Koliko san upoznat, ove Vålerengine huliganske frakcije su imale neke livade sa Goteborgom (porazi) tako da postoji to rivalstvo Vålerenga-IFK
__________________
Did the CIA write Wind of Change?
reg. ovisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 01:14   #73
E da, cua san da Dance Svedjani nista ne razume, Norvezani jos kako tako, oni su valjda u sredini, pisano se sve kuzi al je danski izgovor toliko nakaradan da su u par generacija postali nerazumljivi
ashaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 02:26   #74
Quote:
ashaman kaže: Pogledaj post
I ako mozes rec o Danskoj nesto vise
Ondje su bili brojni klubovi s tradicijom iz 19. stoljeća, ali kad su devedesetih profesionalizirali ligu brojni klubovi su se fuzionirali kao jedan.
Prilažem tekst koji govori o tome.

Konkretno za Kopenhagen, vjerojatno uvjerljiva većina je za istoimeni klub. Zapadni dio koji obiluje imigrantima je za Brondby. Sjever je pretpostavljam za Lyngby i nakon toga idu brojni kvartovski klubovi.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 09:11   #75
Kad je već takav topic...

Ovo mogu napisati iz prve ruke jer sam jedno vrijeme živio ''gore''...

Reykjavik/Island...

Njima je pojam nogometnog rivalstva kakvoga mi poznajemo potpuno nepoznat...

Vrijeđanja, a kamoli tučnjave, kada se o nogometu radi, doslovno ne postoje...

Ipak, najveći ''rivali'', moram to staviti u navodnike, su (sigurno većini poznati) KR Reykjavik (igraju svake godine u nekakvom pretkolu) i Valur.

E sad, koliko sam vidio za Valur i ostale klubove ''navijaju'' samo obitelji igrača dok za KR navijaju svi Islanđani.

KR je svojevrsna institucija islandskog nogometa i za njega navijaju svi. Više simpatiziraju nego navijaju.

Inače, kad je derbi, 3000 ljudi je vrh.

Dakle, u zemlji od 300 000 i gradu od 100 000 99% navijača navija za KR.

Pravo ime je kluba je Kringar, igraju u narančastim drsovima (iako sam vidio i crno bijelu varijantu), dok Valur igra u crvenim.

(možda offtopic, evo, čisto info)
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 10:57   #76
Navijačka podjela ATENE, crveno-Olympiakos, zeleno-Panathinaikos, žuto-AEK, crno-svi podjednako, centar grada bez navijačke većine.
__________________
'86
NIKAD PRODANI, DINAMU ODANI
Reli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 15:47   #77
Dosta podjednako između crvenih i zelenih.
__________________
Za Dinamo bez Mamića!
dinamo zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:29   #78
Quote:
dinamo zagreb kaže: Pogledaj post
Dosta podjednako između crvenih i zelenih.
ma jebenica buraz...
-bobetko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 22:55   #79
neko upućen može navijačka karta glasgowa? kako je podijeljen grad? koji dio je za cfc, a koji za rangers?
__________________
Blago gladnima i žednima pravednosti:
oni će se nasititi!
(Mt 5,6)
znanje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 02:28   #80
Kada sam davno bio u Švici kod stare ,.. ono kaj je -swak - rekao ,.. slični pojam je i tamo tada vladao niti ih je to zanimalo, oni su ka bili iznad toga... Samo,kaj je Švicarska specifična po tomu jer je,ipak onak mala podijeljena u četiri kantona ,Talijanski, Njemački, Francuski i još jedan... Jedno vrijeme sam boravio u Locarnu i tamo je bio Talijanski kanton,gdje se pričalo tim jezikom. Isto tako,je njima nepojmljivo ,da netko nešto ukrade ,jer za time nemaju potrebe poradi standarda, Tako se nerijetko može vidjeti na štandu tehnike,.. dugom desetak metara jedan prodavač , pošto svi stoje u redu i uredno plačaju. Krađa je nezamisliva . A u kafičima i po terasama, ljudi koji odlaze ostavljaju na stolu keš za konobara, što bi kod nas bila nemoguča misija..
__________________
Smrt fašizmu, Sloboda - Željezničar 1:0
sven hassel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.