Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 10:42   #1
Raspored sjedenja gostiju

da li ćete pravit raspored ili kako se sami rasporede?ja sam mislila na svaki stol staviti broj i popis gostiju koji bi tu sjedili. Da li je to bolje?
crce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:47   #2
ja sam imala okrugle stolove za kojima je bilo 8 sjedećih mjesta...uglavnom sam stavljala zajedno obitelji koje se poznaju i to starije sa starijima, a za neke stolove prijatelje,znači mlađa društva.Na stolovima smo imali napisan na karticama broj stola i prezime gostiju koji će sjediti za njim,a konobar je imao isti taj popis na papiru i usmjeravao goste gdje da sjednu kad su došli u salu. Malo je problem jedino napraviti taj raspored sjedenja jer ne možeš ga napraviti da svi budu zadovoljni,ali na kraju je sve ispalo ok.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 10:48   #3
Ako misliš imati raspored gostiju onda taj raspored moraš staviti ispred ulaska u salu .... nemoj staviti samo na stol jer će ti se onda ljudi naguravati kod svakog stola da bi vidjeli sjede li tamo ...

Inače je taj raspored sjedenja super stvar
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:49   #4
To sam i mislila stavit na ulazu u salu sve na jedan papir tako da vide svoj broj.
meni se to isto čini super stvar jer se često dogodi da netko ne uspije sjesti s kim je mislija, a nas će biti oko 70 i uglavnom znam s kim bi tko htio
crce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:56   #5
Mi ćemo isto imati taj raspored, većinu smo već smislili, ali imamo par ljudi s kojima ne znamo di bi Ah, valjda ćemo i za njih nešto smisliti. I mislili smo staviti na ulaz veliki raspored, a na stolove neke male sličice gostiju, onako malo dorađene To ćemo još vidjeti, ako uspijemo nabaviti slike svih
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:00   #6
A dobro je i na tom papiru koji stoji ispred dvorane, preslikati raspored stolova kako stoje u prostoru (u tlocrtu - samo pravokutnike u koje onda upišeš imena osoba koje sjede za stolom) i dobro je da svaki stol ima broj, a taj broj također treba pisati na papiru koji ćeš staviti ispred dvorane. I još je dobro ako su slova veeeeeeelika i recimo da sa svake strane ulaza u dvoranu stavis po jedan primjerak. I jos uvijek mozes racunati da i uz postojanje konobara nastane guzva pred ulazom i nesnalazenje uzvanika, ali tako ces barem to svesti na minimalnu mjeru
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:15   #7
I mi cemo imat raspored sjedenja. Okrugli su stolovi i ima ih samo 6! Na ulazu u dvoranu cemo stavit male cedulje na kojima pisu imena gostiju i svaki gost ima svoju. Ali necemo pravit raspored za stolom nego samo tko je za kojim, a gosti ce sjest gdje hoce za tim odredenim stolom. Djeveruse ce to koordinirat. Ne vjerujem da ce biti problema jer ima nas samo 40-tak!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:54   #8
Definitivno popis sjedenja i ne da ljudi se sjedaju sami... Poslije se uvijek mogu zamijeniti ako bas ne pogodimo... To su mi svi rekli da je najgori dio planiranja vjencanja.. taj raspored sjedenja...

Popis ja mislim i vani i na stolu... Jedino jos nisam odlucila da li popis svih 8 - 10 ljudi na stol... ili svakog pojedinacno poimence na pojedinacno mjesto... to jos nismo odlucili.
txiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:19   #9
Što se tiče rasporeda sjedenja to je OBAVEZNO! Koliko sam samo puta bila na svadbama i ušla zadnja u dvoranu i morala sjediti sa nekim starčekima. Bilo mi je katastrofa! Mi ćemo imati popis stolova i gostiju na oba ulaza u dvoranu, a i na stolu ispred svakog će stajati ime osobe koja bi tu trebala sjediti. A prilikom potvrde dolaska na naše vjenčanje ćemo svakoga ponaosob pitati s kim bi htio sjediti. I to je to!!
Marija_lj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:23   #10
Marija lj ... ne bih ti savjetovala da ih pitaš za želje gdje će sjediti jer bi se mogla naći u čudu jer nećeš moći svačije želje zadovoljiti ...

ja sam probala, prošvikala usput .. pa ti zato kažem :-)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 14:55   #11
sanja, slažem se . nemoguće je udovoljiti svim željama. bolje da napraviš onako kak ti smatraš da je ispravno
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 15:11   #12
Vidiš ovo je super ideja da stavimo i popis gostiju ispred dvorane, to mi uopće nije palo na pamet...

Mi ćemo svoje baš doslovno posjesti na stolicu, znači za svaku osobu će pisati gdje sjedi na ceduljici... a za koordinaciju ćemo još zamoliti i konobare da pomognu jer bi mogla nastati gužva obzirom da će biti cca 200 ljudi i svi će doći skoro zajedno u hotel....
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:07   #13
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Marija lj ... ne bih ti savjetovala da ih pitaš za želje gdje će sjediti jer bi se mogla naći u čudu jer nećeš moći svačije želje zadovoljiti ...

ja sam probala, prošvikala usput .. pa ti zato kažem :-)
Hvala na savjetu Sanja! Ma mislila sam samo na najbližu rodbinu, seke i prijatelje-njih ću pitati! A ostale kako sami odlučimo!
Marija_lj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 08:08   #14
Da, raspored je sasvim dobra ideja, sjecam se da sam se bolje osjecala na vjencanjima na kojima ga je bilo. Mama i susjeda su me neki dan oribale zbog toga ali bas me briga - one stalno zaboravljaju da je to moj dan.

Nama dolaze gosti i izvana i necu da ispadne da nam frend iz Engleske sjedi kraj moje bake koja engleski ne zna beknut.

Skuzila sam da stariji tesko prihvacaju tu ideju oko rasporeda sjedenja, al sta da im ja radim - necu im nista ni govoriti vec cu ih dovesti pred gotov cin i onda nema mrdanja. Opasna neka mlada zar ne?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 08:12   #15
Moji su oduševljeni s idejom rasporeda. Tako da to definitivno, a i gđa. u restoranu nam je preporučila. Stavljat ćemo kartice s imenima za svaki stolac, na svaki stol broj stola i na ulazu u restoran će biti štafelaj s cijelim rasporedom. (posudila štafelaj=slikarski stalak) negdje imam i slikicu kako bi to izgledalo.
Imam okrugle stolove njih 13, i za svakim stolom 10 stolica.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:01   #16
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
Moji su oduševljeni s idejom rasporeda. Tako da to definitivno, a i gđa. u restoranu nam je preporučila. Stavljat ćemo kartice s imenima za svaki stolac, na svaki stol broj stola i na ulazu u restoran će biti štafelaj s cijelim rasporedom. (posudila štafelaj=slikarski stalak) negdje imam i slikicu kako bi to izgledalo.
Imam okrugle stolove njih 13, i za svakim stolom 10 stolica.
Ananke, daj slikicu, ako nije problem...
Ja ću isto na ulazu blizu stola gdje će biti aperitiv bar staviti taj štafelaj na kojem će biti slika šatora i popis ljudi koji sjede za određenim stolom. Stolovi će biti numerirani, al neću točno odrediti stolicu za svakoga...
majab2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:09   #17
Moj rodjak je na svadbi naparvio popis sjedenja s tim da je sve mladje stavio u jednu odjeljenu prostoriju, a sve starije oko podija.

Nije bio dobar raspored jer mladih nije bilo bas puno na podiju, a sve je odisalo starijimljudima pa se stekao dojam da je svadba samo sa starijim ljudima.

Zato pazljivo s tim rasporedom

Mi smo odlucili blizu nas staviti svu nasu ekipu mladju, a starije sa strane
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 10:51   #18
radila sam raspored sjedenja za jednu svadbu koja je bila prije dva tjedna.
Na stolove su išli brojevi i napravila sam dvije knjižice s popisima gostiju za svaki stol koje su imale djevojke na ulazu u salu i one su prema tim popisima usmjeravale goste gdje da sjednu.
Aurora.os is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 12:31   #19
Ne znam, meni su ti rasporedi malo bezveze. Meni je logično da svatko sjedne s nekima koje voli i s kojima želi biti, a ne da vi to određujete. Doduše, možda je to više odraz moje lijenosti jer mi se zbilja ne bi dalo razmišljati tko je s kim dobar, a s kim posvađan među 200 ljudi i smjestiti ih sve tako da i jedni i drugi budi zadovoljni. Ljudi se po tom ključu znaju rasporedit i sami.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 12:51   #20
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni su ti rasporedi malo bezveze. Meni je logično da svatko sjedne s nekima koje voli i s kojima želi biti, a ne da vi to određujete. Doduše, možda je to više odraz moje lijenosti jer mi se zbilja ne bi dalo razmišljati tko je s kim dobar, a s kim posvađan među 200 ljudi i smjestiti ih sve tako da i jedni i drugi budi zadovoljni. Ljudi se po tom ključu znaju rasporedit i sami.
Ja sam na to bas posebo pazila. Da stavim ljude koji su si medusobno dobri i koji se poznaju. A ne da sam stavila sestricnu za stol sa strinom od MM. Niti imaju o cemu razgovarat, a niti mi je to primjereno! Bas sam si dala truda i mislim da sam uspjela u tome. Vidjet cemo za 29 dana!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.