Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 15:23   #61
hvala na brzim odgovorima

tamo sam našla

Crnog vina 100 litara
bijelog vina 50 litara
coca cole 80 litara
Fante 40 litara
Mineralna 1 litra po osobi
Juice 40 litara + bistra sok ( jabuka)
stock 1 litra
wiskey 1 litra
jeger 3 litre
domaca rakija 1 litra

s tim da se radilo o žestici samo na ulazu

nakon nekih izračuna, čini mi se da se ipak više isplati ( i financijski i psihički) dat njima 100 kn po glavi i mirna bosna
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:33   #62
Nema na čemu!

Već smo zaključivali da vrijednost ovog psihičkog u nekim slučajevima daleko nadilazi vrijednost financijskog
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:37   #63
upucaj ga sad... mislim da si donijela dobru odluku, jer osim što bi se maltretirala s nabavljanjem, procjenjivanjem količine i na kraju strepila da li će svega biti dovoljno, još bi i restoranu plaćala 20kn po osobi...tak da mislim da ti se to stvarno ne bi isplatilo
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 14:46   #64
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
moram provjeriti ... to bi ti najbolje mogli reci u tom restacu gdje ste izabrali da ce vam biti vjencanje ...

mislim da je butelja po glavi stanovnika - za vino
onda za meso da je oko 50 dkg očišćenog mesa po glavi stanovnika
i da je oko 25 dkg za kolače ...

ovo za mesto je samo za meso janjetina svinjetina nakon torte ...
nema šanse da je 25dag za kolače - naš u restoranu uzima 1 kg na 6 ljudi a i to je puno, kad sam pitala u slastičarnici jer sam mislila da ću sama uzimati - rekla je 1 kg na 10 ljudi - znači cca 10-15 dag po osobi. 25dag je eventualno za kutijice , za darivanje, ali nema šanse da ti toliko treba za restoran...
KVAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:23   #65
ako je svadba cca 100 ljudi
catering nudi ovakav raspored pića po osobi

* Sokovi-gazirani, negazirani-1 L
* Aperitiv dobrodošlice-1X
* Pivo-0,5 L
* Vino-bijelo (Graševina Daruvar) i crno (Plavac Hvar)-0,5 L
* Kava sa mlijekom
* Pjenušac-1X

kako da znam dal bi to bilo dosta da ljudi ne budu žedni?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:46   #66
evo samo da izbacim podatke (baš ugostiteljske) koji su meni pomogli pa se nadam da će još nekome, jer nažalost sam ograničena svo piće uzeti od restorana...

Potrošnja jedne svadbe od 110 ljudi u lipnju - topli dani:
110 l soka negaziranog i gaziranog
75 l bijelog vina
10 l crnog
30x0,5 l pive
15x0,5 l rally pive
130 l mineralne
30 stock (0,03)
25 pelina (0,03)
35 dalmatina (0,03)
140 kava
5 martinija

Pa si računajte... Podaci su točno sa jedne svadbe, dobila od prijateljice koja vodi restoran (u kojem ja neću biti )
senka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:04   #67
Nadam se da postavljam pitanje na dobroj temi. Ovako, u restoranu (restoran je u Istri) u kojem imamo večeru plaćamo cugu po potrošnji. Ne možemo donosit svoju cugu. Mi smo pitali u restoranu ako nam mogu otprilike reć koliko bi nas to došlo koštat prema iskustvima s prijašnjih vjenčanja, a oni niš konkretno ne žele reć. Mi smo mislili ponudit ljudima sokove, vodu (mineralnu), crno i bijelo vino, domaću žesticu, jeger i naravno kavu. Pa bi molila cure koje su znači plaćale cugu po potrošnji koliko ih je na kraju izašlo po osobi?
sovicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 20:23   #68
domaću žesticu sami kupite i tako se dogovorite sa restoranom. tako ćemo i mi ovdje napraviti, tj većina tako radi.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 21:10   #69
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
domaću žesticu sami kupite i tako se dogovorite sa restoranom. tako ćemo i mi ovdje napraviti, tj većina tako radi.
Ali nama ne dozvoljavaju unos našeg pića, čak ni uz nadoplatu otvaranja boce. Zato pitam da znam barem okvirno. Malo nam sad roditelji prigovaraju zbog toga, ali sad je gotovo.
sovicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 22:36   #70
baš čudno
ja sam krivo napisala, stranu žesticu možete i trebali biste donjeti sami. bar to svugdje dozvoljavaju.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 08:37   #71
Ma koji je to restač u Istri?
JANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:20   #72
Radi se o Crvenom otoku, uglavnom piće se plaća po potrošnji (open bar). Rekao mi je frend kod kojeg smo bili tamo na svabi jednu abnormalno veliku cifru, pa me zanima dal stvarno svi toliko plaćaju cugu ili se kod njega stvarno puno popilo. Znam da su se kod njega otvarale i neke boce vina od 500 kn. Mi smo mislili ipak malo taj open bar ograničit, pa ako netko želi nešto izvanredno od 2000kn neka sam plati.
sovicab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:32   #73
definitivno moraš ograničiti. znam mladence koji su platili 1000E ekstra jer nisu kupili unaprijed stranu cugu, gosti su je naručivali na šanku, jer naravno nisu htjeli pivu i vino...mladenci su ostali šokirani kada su dobili ekstra račun.
dogovorite se s njima da van slože crno i bijelo, pive, sokove, vodu, obavezno led, da ne bi bilo bez toga, uzmite neku žesticu a ostalo nek plačaju sami.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:16   #74
Moja seka je radila na crvenom otoku i nas 25 je popilo 1.500 kn vode
moš mislit
JANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:20   #75
moji frendovi su u jednom skupljem zg restoranu za 60-ak ljudi platili cugu 20.000kn, što se meni činilo kao apsurdna cifra jer se nitko nije oblokavao; za našim glavnim stolom se uglavnom pila jana i sokovi
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 18:53   #76
da, zato što sto stave cifru koja je i inaće po restoranima.
mi nismo ni geldali restorane koji imaju taj princip plačanja, samo one koji imaju cugu već u cijeni ili oni koji definiraju kolika je cijena cuge...npr lobby ima na cjeniku cugu 18-22E, neki hoteli oko 120kn po osobi i sl. a da ti ne dozvole da doneseš sam svoju cugu, to je već previše.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 21:15   #77
ma znam, ne bih ni ja nikad pristala na taj princip i mislim da su ih dobrano oderali jer tako mali broj ljudi sigurno nije popio cuge u toj vrijednosti
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 23:14   #78
mi plaćamo cugu 12 eura po osobi: aperitivi, voda, sokovi, vino crno i bijelo, pivo, kava, šampanjac.
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 11:25   #79
mi smo na svadbi imali 130 ljudi-domaće je sve bilo u cijeni,a od strane cuge smo kupili kojih 11,12 l Jegera i sve se popilo...kolače smo uzimali 0,13 dkg po osobi i ostalo je dosta za goste drugi dan i malo za podijeliti...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 23:02   #80
Koliko cuge bi mi trebalo za ispraćaj za oko 80-tak osoba? Počeli bi se sakupljati oko 15.30-16 h, s time da bi oko 17.30 polako krenuli u crkvu. Znači, gosti bi bili oko 2 h kod mene, s time i neki manje jer sam tu uračunala i njegovih 15-tak.
slatkica555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.