Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2007., 12:07   #1601
Hvala vam! I ja sam jako vesela ovih dana, opuštam se. Već dva dana normalno spavam, što je takvo olakšanje, ne mogu vam opisati!!!

Šta je zdravac? Nisam ranije čula za taj čaj. Vjerovatno ga znam pod nekim drugm imenom. Moraću malo istražiti to, kako se koristi i sl. pogotovo ako se preporučuje nakon zračenja, hvala anaxy :*
Lecka is offline  
Old 11.11.2007., 12:10   #1602
Sad sam vidjela sličicu te biljke, ma viđala sam to. Čitam da je dobra i za jajnike, mogla bih i ja to početi piti

Obzirom da je to taninska droga moram još dobro istražiti u kojoj količini se koristi.
Lecka is offline  
Old 11.11.2007., 16:20   #1603
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Sad sam vidjela sličicu te biljke, ma viđala sam to. Čitam da je dobra i za jajnike, mogla bih i ja to početi piti

Obzirom da je to taninska droga moram još dobro istražiti u kojoj količini se koristi.

ZDRAVAC (pastirska iglica) oliti GERANIUM ROBERTIANUM
Breuss ga prporuča kod svih vrsta raka
Na dan šalica čaja ali ne odjednom nego gutljaj po gutljaj s vremena na vrijeme. Prstohvat zdravca prelij šalicom vruće vode i ostavi 10 minuta pa procijedi
Pusa
anaxy is offline  
Old 12.11.2007., 09:24   #1604
Gotova stranica

U prijašnjim postovima sam govorila da radim na jednoj stranici o malignim bolestima. Uglavnom, stranica je gotova, i voljela bih da ju pogledate i prokomentirate. Što se tiče tema - nemam još sve bolesti (fali mi materijala). Ukoliko želite pomoći svojim savjetom, kritikom javite mi se.

http://www.carcinoms.com

Stranica je optimizirana za Internet explorer 7 ili Mozilla Firefox

Zadnje uređivanje fajterica : 12.11.2007. at 09:25. Reason: Fali mi još jedna rečenica.
fajterica is offline  
Old 12.11.2007., 10:32   #1605
Pomoc obiteljima obolelih od zlocudnih i drugih teskih bolesti

Molim za pomoc!
Ima li neko iskustva sa tumorom pankreasa?
Mojoj mami su dijagnostikovali pre mesec dana rak na glavi pankreasa. Primljena je u bolnicu sa "bezbolnim" zutilom, mislili smo da je kamen u zucnim kanalima. Operisana je, izvadjene su zlezde za svaki slucaj. Metastaza nema. Mada koliko sam shvatila ni ne mora da ih ima, dovoljno je lose sto ga ima na samom pankreasu.
Statistika ocajna! Od 2-6 meseci su nam rekli iako je ona dobro sada.
Nema citostatika, nema zracenja...
Jos su nam rekli da jede sta god hoce! I da joj ne kazemo!!! Naravno da smo joj rekli, ali ne i statistiku.
A ja ne mogu da pronadjem nikoga ko se izlecio! Ili barem poziveo duze.
Ocajna sam...Nemoc je strasna.
Ana74 is offline  
Old 12.11.2007., 10:51   #1606
Quote:
Ana74 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc!
Ima li neko iskustva sa tumorom pankreasa?
Mojoj mami su dijagnostikovali pre mesec dana rak na glavi pankreasa. Primljena je u bolnicu sa "bezbolnim" zutilom, mislili smo da je kamen u zucnim kanalima. Operisana je, izvadjene su zlezde za svaki slucaj. Metastaza nema. Mada koliko sam shvatila ni ne mora da ih ima, dovoljno je lose sto ga ima na samom pankreasu.
Statistika ocajna! Od 2-6 meseci su nam rekli iako je ona dobro sada.
Nema citostatika, nema zracenja...
Jos su nam rekli da jede sta god hoce! I da joj ne kazemo!!! Naravno da smo joj rekli, ali ne i statistiku.
A ja ne mogu da pronadjem nikoga ko se izlecio! Ili barem poziveo duze.
Ocajna sam...Nemoc je strasna.
Ne gledati statistike! To je najgore što netko sebi može učiniti na početku liječenja. To je svojevrstan auto gol. Nikako trošiti energiju i misli na statističke podatke.
Nije svaki čovjek isti, kao ni svaki rak. Živjeti dalje i dizati kvalitetu života na maksimum! Okrenite se alternativi, ali nemojte ni medicini istovremeno okrenuti leđa. Tražite drugo mišljenje. Ovdje ima ljudi koji su slali nalaze svojih bolesnih po svjetski poznatim bolnicama i dobijali odgovore.
Nemoć je strašna, ali odmah će vam svima biti lakše kad se počnete boriti i tražiti sve moguće odgovore i šanse.
Trenutak spoznaje je najgori i najšokantniji, kasnije se čovjek prilagodi i u potpunosti posveti borbi, ali nauči i prihvaćati i nositi se sa lošim stvarima.
Na kraju ću ponoviti nešto što sam već jednom negdje napisala. Po mojoj spoznaji svi ti mali postotci u tim prokletim statistikama koji su preživjeli su zapravo oni ljudi koji su zagrizli u svoju borbu na način da su se mijenjali u potpunosti. Promijenili su svoj način razmišljanja, stil života, radili na duhovnom razvoju, liječili se i alternativno, okrenuli se prirodi, obitelji, naravno ljubav i podrška obitelji, prijatelja i okoline je od vitalne važnosti...sve su to jaka i jednako važna, poput kemo i zračenja, oružja u ratu protiv bilo kojeg raka.
Ovdje je bilo puno priča o ljudima koji su odavno bili otpisani pa još žive potpuno zdravi, zato znaj da postoje statistički "brojevi" koji su veliki i koje nitko nije uključio u istraživanja, jer se ti "brojevi" jednostavno više nisu imali razloga javljati svome onkologu.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.11.2007., 11:34   #1607
Draga Katja,

Drago mi je zbog tvojih dobrih vijesti. Samo naprijed i sretno! Stvarno dobro dođu ovakve lijepe vijesti - uliju nam nadu! Pusa
IVANAP is offline  
Old 12.11.2007., 12:28   #1608
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
U prijašnjim postovima sam govorila da radim na jednoj stranici o malignim bolestima. Uglavnom, stranica je gotova, i voljela bih da ju pogledate i prokomentirate. Što se tiče tema - nemam još sve bolesti (fali mi materijala). Ukoliko želite pomoći svojim savjetom, kritikom javite mi se.

http://www.carcinoms.com

Stranica je optimizirana za Internet explorer 7 ili Mozilla Firefox

Čestitke svima koji su radili na web stranici!

ko-ka,drago mi je što ste dočekali bolje dane samo nastavite tako!
Ved is offline  
Old 12.11.2007., 14:20   #1609
Quote:
IVANAP kaže: Pogledaj post
Draga Katja,

Drago mi je zbog tvojih dobrih vijesti. Samo naprijed i sretno! Stvarno dobro dođu ovakve lijepe vijesti - uliju nam nadu! Pusa
Hvala, mama vas sve pozdravlja i kaže da gura dalje. Voli se šaliti na svoj račun pa je eto jutros rekla da ne zna kud bi prije sa sobom Ono što je najvažnije - guramo dalje istom snagom.
ko_ka is offline  
Old 12.11.2007., 14:25   #1610
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
U prijašnjim postovima sam govorila da radim na jednoj stranici o malignim bolestima. Uglavnom, stranica je gotova, i voljela bih da ju pogledate i prokomentirate. Što se tiče tema - nemam još sve bolesti (fali mi materijala). Ukoliko želite pomoći svojim savjetom, kritikom javite mi se.

http://www.carcinoms.com

Stranica je optimizirana za Internet explorer 7 ili Mozilla Firefox
Pogledala sam stranicu i moram priznat da si to odradila jako dobro! Sažeto je i čitko i to je najvažnije!

Hvala ti!
ko_ka is offline  
Old 12.11.2007., 15:16   #1611
Mama mi je već par dana kriminalno loše . Danas je dobila temp. iako granična 37,4°C. Hvata zrak ko riba na suhom. Tlak joj je skroz normalan, ali su joj otkucaji šibali i do 120, sad su oko 100. Dr. je bila poslušati i kaže da nema nikakvih šumova i iako sre kuca brže to su lijepi otkucaji bez aritmije. Sutra opet dolazi patronažna vaditi krv i sad opet moram cijeli dan hvatati nekako mokraću u čašicu. Jedno i drugo su nemoguća misija u zoni sumraka.
Mislim da bi je trebali staviti na kisik. Zna li netko kako ga dobiti doma? Ova opće prakse kaže da se može dobiti samo u sklopu bolničkog liječenja.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.11.2007., 17:28   #1612
Quote:
Ana74 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc!
Ima li neko iskustva sa tumorom pankreasa?
Mojoj mami su dijagnostikovali pre mesec dana rak na glavi pankreasa. Primljena je u bolnicu sa "bezbolnim" zutilom, mislili smo da je kamen u zucnim kanalima. Operisana je, izvadjene su zlezde za svaki slucaj. Metastaza nema. Mada koliko sam shvatila ni ne mora da ih ima, dovoljno je lose sto ga ima na samom pankreasu.
Statistika ocajna! Od 2-6 meseci su nam rekli iako je ona dobro sada.
Nema citostatika, nema zracenja...
Jos su nam rekli da jede sta god hoce! I da joj ne kazemo!!! Naravno da smo joj rekli, ali ne i statistiku.
A ja ne mogu da pronadjem nikoga ko se izlecio! Ili barem poziveo duze.
Ocajna sam...Nemoc je strasna.
Pozdrav! Svakako paziti na ishranu! Ne jesti meso, osim piletine, jako puno plave ribe jesti, više mediteransku ishranu, sve lagano , npr. juhu od zobene sluzi, piti jako puno soka od povrća - svježeg, ili onaj Breussov iz ljekarne, i čajeve koje Breuss preporuča, izuzetno su ljekoviti i dobri, sad ih i ja konstantno pijem.
Što se tiče samog raka gušterače l- iječenje po Breussu - na dan popiti barem litru hladnog ili toplog čaja od kadulje - pazi kadulju moraš ako je za piće prokuhati točno 3 minute. Preporučaju se oblozi od trina, preslice i zobi. Trine se preliju vrućom vodom i ostave, a preslicu i zob kuhati 10 min - ali što se tiče obloga nađi upute u knjigama župnika Kneippa. S tim svakako odmah počnite, jer uistinu nemate što izgubiti.
Što se tiče Breussove totalne terapije trebali biste pričekati nakon operacije 2 - 5 mjeseci ovisno kako se majka osjeća.
Nađi tu Breussovu knjigu i prouči. Ja imam jako visoko mišljenje o tome svemu (alternativna liječenja po Breussu ili Kneippu) jer smo mi mami konstantno povraćanje uspjeli zaustaviti čajem od preslice. Moje je mišljenje da Vaša majka treba znati od čega boluje, ali ne govoriti joj statistiku, jer je ona uistinu crna kod takvih dijagnoza. Ali statitstika je samo - statistika. Moraš znati da se masa ljudi i izlječi i iščupa, ali takvi ne ulaze baš svi u statistiku. Morate joj uliti nadu u izlječenje. Svakako, požuri, pozdrav!
anaxy is offline  
Old 12.11.2007., 19:19   #1613
Quote:
Ana74 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc!
Ima li neko iskustva sa tumorom pankreasa?
Mojoj mami su dijagnostikovali pre mesec dana rak na glavi pankreasa. Primljena je u bolnicu sa "bezbolnim" zutilom, mislili smo da je kamen u zucnim kanalima. Operisana je, izvadjene su zlezde za svaki slucaj. Metastaza nema. Mada koliko sam shvatila ni ne mora da ih ima, dovoljno je lose sto ga ima na samom pankreasu.
Statistika ocajna! Od 2-6 meseci su nam rekli iako je ona dobro sada.
Nema citostatika, nema zracenja...
Jos su nam rekli da jede sta god hoce! I da joj ne kazemo!!! Naravno da smo joj rekli, ali ne i statistiku.
A ja ne mogu da pronadjem nikoga ko se izlecio! Ili barem poziveo duze.
Ocajna sam...Nemoc je strasna.
hm pankreas ...posto su joj uradili pretpostavljam whipple varijantu resekcije pankreasa tj glave
znaci operacija je prosla ok...
statistika kaze jedno a svaki slucaj je sam za sebe
i to kad strpaju u kosh ispadne onako kako su rekli. ako nije bilo invazije limfatika ,nerava okolo pankreasa to je ok znak
cesto patologija ne moze da uvek razlikuje hronicni pankreatitis i adeno Ca
ja sam video par njih koji su ziveli podosta tj posle 3 godine su mi delovali u ok stanju --- posle ih nisam video
svaka prica o zivotu i smrti zasnovana na statistici deluje malo neozbiljno
kad coveku moras reci da ima tumor od kog ce umreti a on npr pozivi
cini mi se da se tumorsko tkivo ponasa kao poseban organ koji ako mu se ne dozvoli da se osamostali u normalnom tkivu i razvija kako on hoce - moze se imati sansa za prezivljavanje
jos na histoloskom nivou pokusavaju da nadju lekice koji obuzdavaju vaskularizaciju tumora i slicno ali.....
neka stvarno jede normalno ,bar neka izbegava masno i slatko
neka jede piletinu i ribu ....
za pankreas se nisu puno potrudili da ga prouce jer nema klasicnu kapsulu pa i losu prognozu shvataju kao neminovnost....
Savetovao bih joj da se sto vise krece...
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.

Zadnje uređivanje abuxl : 12.11.2007. at 19:58.
abuxl is offline  
Old 12.11.2007., 19:43   #1614
Quote:
fajterica kaže: Pogledaj post
Ovo je fantastično, pogotovo forum!
v&v is offline  
Old 12.11.2007., 19:55   #1615
Treba malo aktualizirati stranicu, ljudi priključite se, potrebna je sva pomoć bolesnima i svima koji će se odjednom naći pred zidom kojeg smo svi ovdje dobro upoznali. Ja sam fajterici obećala pomoć, al kad mi je doma sad opet gusto, nikako da se aktiviram
Ivanicapeca is offline  
Old 12.11.2007., 20:18   #1616
Pomoc obiteljima obolelih od zlocudnih i drugih teskih bolesti

Hvala vam mnogo!

Kupila sam B17, pa probacemo.
Ne znam za makrobiotiku, ne cini mi se bas jednostavno...
Ana74 is offline  
Old 12.11.2007., 20:55   #1617
Quote:
Ana74 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoc!
Ima li neko iskustva sa tumorom pankreasa?
Mojoj mami su dijagnostikovali pre mesec dana rak na glavi pankreasa. Primljena je u bolnicu sa "bezbolnim" zutilom, mislili smo da je kamen u zucnim kanalima. Operisana je, izvadjene su zlezde za svaki slucaj. Metastaza nema. Mada koliko sam shvatila ni ne mora da ih ima, dovoljno je lose sto ga ima na samom pankreasu.
Statistika ocajna! Od 2-6 meseci su nam rekli iako je ona dobro sada.
Nema citostatika, nema zracenja...
Jos su nam rekli da jede sta god hoce! I da joj ne kazemo!!! Naravno da smo joj rekli, ali ne i statistiku.
A ja ne mogu da pronadjem nikoga ko se izlecio! Ili barem poziveo duze.
Ocajna sam...Nemoc je strasna.

To i meni govore, daj joj da jede što hoće i neka puši ako hoće. A ja neki put dam, neki put nedam. Pogriješim vjerojatno ovak i onak, ali to možda i nije bitno. I ja se učim i prolazim kroz to prvi i zadnji put i nitko nije sveznalica i usrala sam motku sto puta. Što da radim, nitko nije stroj.
Moja mama ide sutra na sedmu kemoterapiju, žena u 72. godini i s 40 kila, možeš si mislit kako to izgleda. Sad sam je okupala i ide uskoro u krevet. Još je doktor najavio da će bit veliki pregled (rentgen, brisevi, krv, urin....) i ona je sva uplašena da zašto se doktor hoće razgovarat i da tko zna što će joj pronaći još i da nije dobro. Nije dobro. Ali kažem joj da je jer je izrazito sugestibilna. Ako tvrdim da je dobro, ona je bolje, makar privremeno.

Koliko god situacija bila teška, nikad nisam gubila nadu. Nadu u što, ne znam niti sama. Dok je ona koliko toliko OK, ja zadovoljna. Ubijaju me oscilacije, ali što se može. Upalila sam si mirisni štapić i smirujem se.

Na statistiku se ne treba previše obazirati, to su samo brojke. Ljudi nisu brojke.

Držite se svi, a posebni pozdrav onima koji su na topic donijeli dobre vijesti.
Blaise is offline  
Old 12.11.2007., 21:27   #1618
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Treba malo aktualizirati stranicu, ljudi priključite se, potrebna je sva pomoć bolesnima i svima koji će se odjednom naći pred zidom kojeg smo svi ovdje dobro upoznali. Ja sam fajterici obećala pomoć, al kad mi je doma sad opet gusto, nikako da se aktiviram
ima vremena za uključenje, samo polako

Ja bih prije neke veće objave stranice još nadopunila neke tekstove gdje fali, pokušala kontaktirati liječnike, farmaceute i dr.

I forum bi trebalo oživjet. Javite se savjetima, kritikama, tekstovima...
fajterica is offline  
Old 12.11.2007., 21:31   #1619
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Treba malo aktualizirati stranicu, ljudi priključite se, potrebna je sva pomoć bolesnima i svima koji će se odjednom naći pred zidom kojeg smo svi ovdje dobro upoznali. Ja sam fajterici obećala pomoć, al kad mi je doma sad opet gusto, nikako da se aktiviram
kadgod sam majci dao maitake sa temodalom nastupio je opsti haos , prvo bude pospana tj nismo je nicim mogli razbuditi dan i po.,a onda se razbudi...
Ivanico peco
probaj i to...ali ipak gledaj da ti mama bude stabilnija ako hoces to da dajes
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Old 12.11.2007., 22:12   #1620
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mama mi je već par dana kriminalno loše . Danas je dobila temp. iako granična 37,4°C. Hvata zrak ko riba na suhom. Tlak joj je skroz normalan, ali su joj otkucaji šibali i do 120, sad su oko 100. Dr. je bila poslušati i kaže da nema nikakvih šumova i iako sre kuca brže to su lijepi otkucaji bez aritmije. Sutra opet dolazi patronažna vaditi krv i sad opet moram cijeli dan hvatati nekako mokraću u čašicu. Jedno i drugo su nemoguća misija u zoni sumraka.
Mislim da bi je trebali staviti na kisik. Zna li netko kako ga dobiti doma? Ova opće prakse kaže da se može dobiti samo u sklopu bolničkog liječenja.
Stislo me oko srca.. žao mi je da je tako .

Što se tiče kisika.. moj nonno je imao emfizem pluća i trebao mu je kisik al se ne mogu sjetiti kako je uspio doći do njega. Mislim da se doktorica opće prakse zauzela za njega i on je uspio kupiti aparat (imao je novaca da si to priušti). Budući nitko od mojih nije sudjelovao u njegovom liječenju, ne znam koga bih pitala kako doć do toga. Nadam se da ćete naći riješenje! Držim fige!

kisses..budi hrabra i dalje
ko_ka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.