Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2003., 09:02   #21
ok!!!
cemu sve to prepucavanje oko crtica?
pa zar nema svatko svoj ukus...koji treba dokazati...
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 11:58   #22
Quote:
brankica kaže:
ok!!!
cemu sve to prepucavanje oko crtica?
pa zar nema svatko svoj ukus...koji treba dokazati...
a moj tata je jači od tvog
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 21:31   #23
ima prolaznu ocjenu.

ali očekivao sam bolju 3d animaciju, pokrete i teksture. čini se da me FF the spirits within razmazio..
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 22:21   #24
Quote:
slafko kaže:
ima prolaznu ocjenu.

ali očekivao sam bolju 3d animaciju, pokrete i teksture. čini se da me FF the spirits within razmazio..
Istina!
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 22:43   #25
Quote:
slafko kaže:
ima prolaznu ocjenu.

ali očekivao sam bolju 3d animaciju, pokrete i teksture. čini se da me FF the spirits within razmazio..
Nisi jedini, vjeruj mi.

Otkad sam pogledo FF:TSW animaciju u crtićima sad gledam čisto sa aspekta radnje tj. koliko se vješto služi animacijom a ne koliko je dobra. (jer dosad nisam vidio bolju)

To će trjati dok ne vidim bolju animaciju od te, naravno.

Šteta je samo što taj film nema ništa osim te animacije. A veliki sam fan FF-a pa me to višestruko pogodilo.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 02:19   #26
Quote:
Icepick kaže:
Nisi jedini, vjeruj mi.

Otkad sam pogledo FF:TSW animaciju u crtićima sad gledam čisto sa aspekta radnje tj. koliko se vješto služi animacijom a ne koliko je dobra. (jer dosad nisam vidio bolju)

To će trjati dok ne vidim bolju animaciju od te, naravno.

Šteta je samo što taj film nema ništa osim te animacije. A veliki sam fan FF-a pa me to višestruko pogodilo.

Zašto? meni je FF i po radnji i po svemu ostalom vrlo solidan film. U mnogim stvarima impresivan, a u većini slučajeva korektan. Daleko od razočaranja.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 09:07   #27
FF je, slicno kao i Vidocq, film koji nema nista osim animacije (Vidocq efekata i nacina snimanja). Totalno prazan, radnja dosadna, zaplet i rasplet k'o da su ga osnovnoskolci radili itd. Uostalom, zato je brzo i zaboravljen.

Ledeno doba je filmcina spram FF-a (a takodjer nije nesto posebno).

Osim toga, IA ima animaciju zivotinja koje govore. FF pokusava animacijom nadomjestiti ono sto se moze kamerom snimiti (dakle, oponasa realnost likova, a i okoline, iako je smjesten u buducnost). To se ne moze usporediti. Dok je FF tehnicki puno teze uraditi, i s te je strane napravljen gotovo besprijekorno, Ice Age cak sa tehnicki manje zahtjevnom animacijom funkcionira puno bolje. Jedina zamjerka IA- (s tehnicke strane) je prikaz ljudi. Ljude ce uvijek tesko biti animirati, tako da cak i u FF-u, gdje su prikazani koliko je to god moguce dobro, ponekad se cine preumjetni, plasticni etc.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 10:12   #28
FF je neslavno završio, i sve je to zbog dobronamjernih nastojanja da se stvori nešto ozbiljno, što je i najveća greška. Što se tiče radnje i cjelokupnog filma, to je mogao biti bilo koji film.

Greška je u tome što su oni prosječan mnogima nezanimljivi SF umotali u 3D animaciju, koristeći tehnologiju samo za vizualizaciju onoga što se može postići i u običnom filmu.

Da su same prednosti 3D animiranja ukomponirali u ono što u suštini čini cijeli film, a ne samo koristili kao omotač, možda bi i uspjeli.

My point is, nije oko filma ništa toliko loše da bi film odbacio kao smeće. To on u svakom slučaju nije. Bar je dobar pokušaj...



Vidocq je jedan od meni naj filmova prošle godine, ne zbog praznine radnje, koja nije ni bitna (pogotovo za Pitofa), nego upravo zato što je cijeli film baziran na tim odličnim vizualnim efektima. Ako ćemo raditi film kao nositelj vizualnog seminara, zašto da onda pokušavamo nešto zakamuflirati sa nekom simulacijom radnje i likovima? Neka se zna... naravno da radnje ima, ali je jednostavno uzeta tema iz povijesti i malo dorađena, tek toliko...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:18   #29
Uh, zar je uopće potrebno uspoređivati animaciju iz FF-a?
To ja nisam, na neki način, ni gledala kao crtić (istina, zanimala me animacija), već više kao film. Crtić je za mene s karikiranim likovima (dobro, ne baš uvijek). A kao film je jadno, al animacija je zadivljujuća. Najbolji je lik starog znanstvenika, jer su mu prikazali i bore i nesavršenosti lica, a ostali su mi bili nekako previše "glatki".

A što se tiče animacije ljudi u Ice Age-u, zar doista mislite da nisu mogli bolje napraviti ljude? Ma naravno da jesu. Moje mišljenje je da su ljudi namjerno tako animirani, iz istog razloga zbog kojeg ljudi ne pričaju. Da bi se pokazalo da je prikazan svijet životinja i umanjiti važnost ljudi. Ljudi su neka druga dimenzija koja se slučajno prepliće preko one bebe.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:25   #30
Nasstasija, naravno da su likovi namjerno stilizirani, što jako cijenim. Animirani fotorealistični ljudi su besmisleni, osim ako želiš oživjeti nekog tko više ne glumi...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:42   #31
Da razjasnim jednu stvar oko FF:TSW. Film je loše prošao prije svega jer nosi naziv FF.

Svatko tko je igrao i jedan od nastavaka te igre zna da priča sadrži jedno 50-ak sati, a film je napraveljen u izvedbi 1 sat i 20 minuta. Hej!!!! Požurili su apsolutno sve. Jedva se uspijemo uvući u radnju kad je film već gotov. A i kraj me užasno razočarao, da ne spominjem sad zadnje riječi Dr.Cid "It's warm" ???? WTF was that all about. Od lika poput njega sam očekivao nešto pametnije.

U stvari film mi je izgledao kao da je napravljen još jedan nastavak FF-a a ovo su samo cut-scene između pojedinih djelova spojene u film.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 21:36   #32
Jebo realnost, ak idem gledat crtitch, onda idem gledat crtitch, jebo ja to kad probam pobjec od filma i onda zavrsim gledat crtitch koj lici na film.

Al da su im humanoidi bili zakuratz, a jebiga, jesu
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 12:19   #33
nije Shrek. I teško da će išta dostići Sheka koji mi je absolute crtić

ali je slatki. i slažem se sa većinom, vjeverica je do zla boga dobra onakva neurotična
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 12:50   #34
...film je zakon (uz Shreka i Monsters Inc.) definitivno the best animirani; uz to dodaci na DVD - u su fantastični (izbačene scene + još jedan crić o vjeverici (ili šta li je već)
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 15:05   #35
Quote:
mirrorball kaže:
...film je zakon (uz Shreka i Monsters Inc.)
super je
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 18:15   #36
Quote:
mirrorball kaže:
+ još jedan crić o vjeverici

Uuu, ja bi to gledooo



Inace, offtopic, al mi je oduvjek bilo zao sto nisu napravili crtanu seriju o zeki rodjeru i baby hermanu, bila je sam ona jedna epizoda u bolnici, kolko ja znam
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 20:49   #37
Cirtić je za deset; doduše Čudovišta iz ormara su mi ipak bolja, ali ni ovo nije za bacit.
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 22:18   #38
Bolji mi je od Monstersa, nebolji od Shreka, a vjeverica-thingy je suppeer!
__________________
Then the fit hit the Shan.
floyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 14:06   #39
Re: Ledeno doba

Quote:
Bell@ Baggins * kaže:
Je li mozda tko gledao taj crtic? meni je bio ssuper. i vizualno i prica, a i ekspresija emocionalnih stanja likova je nemoguce dobro ...nacrtana.

Vrlo dobar film! Priča za pet.
__________________
Forum je mjesto za kvalitetnu svađu, da bi smo postali pametniji
RGCX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2003., 16:18   #40
kako je jebeno simpaticna ona vjeverica....
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.