Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2014., 21:42   #1841
Sad ce doc avanturist i objasnit sve
__________________
.. sezione ultra .. UNET !
cucn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:36   #1842
Pozdrav, danas mi je stiglo riješenje od upravnog suda doma u vezi onog ispitivanja ustavnosti zakona o navijačima. Pošto nisam pravničke struke, zanima me je li ikome još stigao takav odgovor te ako je spreman protumačiti mi ga te koju daljnu akciju mogu poduzeti. Unaprijed hvala
maleš is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 08:55   #1843
ljudovi, vrijeme je za akciju. Svi koji zele pomoci oko promjena Zakona o navijacima, svi koji zele pokusati nesto napraviti, neka mi se jave na pm. Za pocetak neka oni kojima je dosadno a imaju vremena pokusaju iskopati zakone iz relevantnih zemalja: njemacke, engleske, skandinavskih....letargije i ljenosti po tom pitanju je dosta, idemo nesto napraviti
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:49   #1844
http://www.nogometplus.net/nogometpl...x#.VO8kVy7LJht
__________________
Samo hajdučki!!!
Il pinturicchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 22:09   #1845
Ako kojim slučajem imate prevedene slične zakone iz ostalih zemalja (UK, Njemačka, Italija, Francuska..) molim javite se na pm.
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 10:57   #1846
http://www.dalmatinskiportal.hr/vije...-prisiti-/3743
__________________
nemate fred peri kezual burberi huligan lakosta pit bul upoce niste kul
VIŠI CILJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 13:35   #1847
Radim na jednom radu, treba mi mala pomoć.

Ako znate za neki novinski članak u kojem se barem približno navodi broj BBB-a na crnim listama (u bilo kojem razdoblju, ne mora biti trenutno stanje) molim vas stavite link.

Također, u radu naglašavam selektivnost u primjeni ovog zakona, pa sam za primjer uzeo Mamićev sukob sa Begom na poljudu lani, gdje je dobio zabranu samo za utakmice dinama u St. Ako poznajete nekoga tko se potukao i prekršajno je procesuiran zbog toga na temelju Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima što je rezultiralo zabranom za sve utakmice njegovog kluba, javite se na pm.

Ajde barem na ovaj način da pokušamo otvoriti oči ljudima..
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:36   #1848
Pozdrav.
Ima li netko stare verzije zakona prije svih ovih silnih izmjena? Linkovi u temi ovdje su krepali.
troublesome is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 04:39   #1849
Quote:
troublesome kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ima li netko stare verzije zakona prije svih ovih silnih izmjena? Linkovi u temi ovdje su krepali.
osnovna verzija iz 2003: https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...0.%20-%201.pdf

izmjene i dopune iz 2006 ne mogu nac pdf sad, al mjenjali su oko nadzora nad osobama kojima je izrečena zabrana, povećane novčane kazne, promjene oko pokretanja prekršajnog postupka itd.

izmjene i dopune iz 2009: https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...hiva/72_06.pdf

izmjene i dopune iz 2011: https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/...hiva/102-2.pdf
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 10:37   #1850
Može li mi tko reći nakon koliko godina nastupa zastara za neki prekršaj? I vrijedi li ta zastara samo ako još nije donesena prvostupanjska nepravomoćna presuda ili vrijedi i nakon toga. Dakle, osude te za neki prekršaj na prvostupanjskom sudu, žališ se i onda ne dolazi ništa. Koliko treba proći da bude zastara ili ne može uopće, pošto je već donesena prvostupanjska presuda?

Radi se o zakonu o navijačima i tamo na temi pravo odgovara drot, pa reko bolje da ovdje pitam
Karlovac_fan_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 14:21   #1851
Quote:
Karlovac_fan_1 kaže: Pogledaj post
Može li mi tko reći nakon koliko godina nastupa zastara za neki prekršaj? I vrijedi li ta zastara samo ako još nije donesena prvostupanjska nepravomoćna presuda ili vrijedi i nakon toga. Dakle, osude te za neki prekršaj na prvostupanjskom sudu, žališ se i onda ne dolazi ništa. Koliko treba proći da bude zastara ili ne može uopće, pošto je već donesena prvostupanjska presuda?

Radi se o zakonu o navijačima i tamo na temi pravo odgovara drot, pa reko bolje da ovdje pitam
ako je rijec o zakonu o navijacina, zastara u toku postupka traje 4 godine ukoliko se radi o prekrsajnom postupku.
ali, u zakon su neustavno ubacili takozvano koristenje "evidencije" prekrsitelja, te za davanje zabrana tj, trazenje zabrana koje drapaju sudovi na trazenje murije, oni koriste podatke stare 10 godina(makar je po vazecim zakonima period rehabilitacije dvostruko duzi od trajanja moguce kazne) i svejedno im je da li je netko uopce procesuiran ili pravomocno kaznjen za evidentirana djela.
drugim rjecima, kod nas se de facto krsi ustav jer ljudi dobivaju zabrane za djelo za koje su vec odgovarali(po ustavu se nikome ne smije suditi dva puta za isto djelo) ili za koje uopce nisu osudjeni, tj za koje su pravomocno osloboljeni(ustav kaze da su svi nevini dok se suprotno pravomocnom sudskom presudom ne osudi).
panduri traze zabranu na temelju tih famoznih saznanja i nerijetko u zahtjevu navode izmisljene podatke tj izmisljene prekrsaje a suci uopce to ne provjeravaju te na temelju rekla kazala drapaju kazne, tj nove zabrane.
slobodno im to kopiraj gore
__________________
zasto vi koji ste ti ,meni koji sam vi kazete ti ,kad ja koji sam vi ,vama koji ste ti kazem vi
uddk.hr
valsimot53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 22:44   #1852
Quote:
valsimot53 kaže: Pogledaj post
ako je rijec o zakonu o navijacina, zastara u toku postupka traje 4 godine ukoliko se radi o prekrsajnom postupku.
ali, u zakon su neustavno ubacili takozvano koristenje "evidencije" prekrsitelja, te za davanje zabrana tj, trazenje zabrana koje drapaju sudovi na trazenje murije, oni koriste podatke stare 10 godina(makar je po vazecim zakonima period rehabilitacije dvostruko duzi od trajanja moguce kazne) i svejedno im je da li je netko uopce procesuiran ili pravomocno kaznjen za evidentirana djela.
drugim rjecima, kod nas se de facto krsi ustav jer ljudi dobivaju zabrane za djelo za koje su vec odgovarali(po ustavu se nikome ne smije suditi dva puta za isto djelo) ili za koje uopce nisu osudjeni, tj za koje su pravomocno osloboljeni(ustav kaze da su svi nevini dok se suprotno pravomocnom sudskom presudom ne osudi).
panduri traze zabranu na temelju tih famoznih saznanja i nerijetko u zahtjevu navode izmisljene podatke tj izmisljene prekrsaje a suci uopce to ne provjeravaju te na temelju rekla kazala drapaju kazne, tj nove zabrane.
slobodno im to kopiraj gore
Kako stvari funckioniraju za kaznena djela,kolko onda traje taj period rehabilitacije?
Jer cuo sam od prijatelja koji radi na muriji da oni stalno imaju nekakvu naznaku kad te se pregledava u njihovom sustavu pa ti izbaci da si odgovaro po kaznenom zakonu,da jebu ljude na granici npr., koji su imali kazneno i prije rata prakticki,dakle da se to uopce ne brise
Sky-line is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:11   #1853
Quote:
Sky-line kaže: Pogledaj post
Kako stvari funckioniraju za kaznena djela,kolko onda traje taj period rehabilitacije?
Jer cuo sam od prijatelja koji radi na muriji da oni stalno imaju nekakvu naznaku kad te se pregledava u njihovom sustavu pa ti izbaci da si odgovaro po kaznenom zakonu,da jebu ljude na granici npr., koji su imali kazneno i prije rata prakticki,dakle da se to uopce ne brise
Meni su murjaci više puta rekli da 5 godina nakon završenog postupka više ne jebu. Znači nebi im trebali javljat one brojeve preko voki tokia Ali to bi tako trebalo biti u normalnim okolnostima. Pošto smo navijači, onda ne znam.

I ovo kaj veli Valsimot, meni su isto znali u onom prijedlogu za kaznu na prvi papir napisat stvari koje nemaju veze samnom(kažnjavan za ovo-ono....). I to sam redovito napomenuo sucu.
Karlovac_fan_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:53   #1854
Da li netko ima slucajno snimku od jucer sa Dugopolja kada su panduri prebili decka na podu iz cistog mira?
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 10:49   #1855
Ima li nekog da je imao zabranu a da radi i zivi u drugoj zemlji? Kakav je proces s javljanjem?
Jolteon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:00   #1856
http://www.vecernji.hr/nogomet/proci...e-vise-1077728

__________________
DZG
MLB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 15:39   #1857
Quote:
Jolteon kaže: Pogledaj post
Ima li nekog da je imao zabranu a da radi i zivi u drugoj zemlji? Kakav je proces s javljanjem?
Ima li itko tko zna odgovoriti na ovo gore pitanje?
Mene šaltaju vec ne znam koji put policijska postaja - sud i nemru se dogovorit tko mi treba rec kaj da radim, na kraju su iz ka postaje zvali ove u Zagreb koji su im rekli da se javim prije tekme u hrvatski konzulat zemlje u koju idem delat, a koji mi je prek 200km od posla, jel to zbilja moguće?
Karlovac_fan_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:29   #1858
ovako bi trebalo biti...Kažeš u svojoj policijskoj postaji da ideš u inozemstvo i bok, nema provjere, nema javljanja.
Kada izlaziš iz Hrvatske, daju ti potvrdu na granici da si vani. Fino im objasniš o čemu se radi i to je to.
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 02:42   #1859
Quote:
Karlovac_fan_1 kaže: Pogledaj post
Ima li itko tko zna odgovoriti na ovo gore pitanje?
Mene šaltaju vec ne znam koji put policijska postaja - sud i nemru se dogovorit tko mi treba rec kaj da radim, na kraju su iz ka postaje zvali ove u Zagreb koji su im rekli da se javim prije tekme u hrvatski konzulat zemlje u koju idem delat, a koji mi je prek 200km od posla, jel to zbilja moguće?
Ja ti mogu posvjedočiti samo o svomu slučaju,koji datira iz 86 god. (doba eks JU...) kada sam bio priveden u zatvor 29 Novembar. ..poradi nereda s grobarima. nakon toga ,kada god je nekaka tekma "visokog rizika" (i to po njihovim mjerilima..) mene zovu u stanicu da me pitaju , te ako ne idem na dforičnu tekmu moram se potpisati. Zadnji puta je bila C Zvezda protiv INtera iz zaprešića. pozz.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 07:33   #1860
Quote:
Karlovac_fan_1 kaže: Pogledaj post
Ima li itko tko zna odgovoriti na ovo gore pitanje?
Mene šaltaju vec ne znam koji put policijska postaja - sud i nemru se dogovorit tko mi treba rec kaj da radim, na kraju su iz ka postaje zvali ove u Zagreb koji su im rekli da se javim prije tekme u hrvatski konzulat zemlje u koju idem delat, a koji mi je prek 200km od posla, jel to zbilja moguće?
javiš telefonski naravno, nije moguće ovo, ne mogu ti nametati takvu obvezu
Njapra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.