Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2015., 15:10   #481
Koko u novom domu sa svojom curoooom!!!

Koko je bio napušten, a zamalo i POJEDEN! Djevojke koje su za njega saznale nisu to htjele dopustiti i u dogovoru s udrugom dovele su ga iz doline Neretve u Zagreb, u privremeni dom (hvala svima koji su ga čuvali!).
Budimo iskreni, kunić većeg rasta je gotovo neudomljiv, zbog predrasude da "zauzima puno više mjesta u stanu" (složit ćete se da je to besmislica, a tako često to čujemo...). Mislili smo da će i on zapeti u udruzi, ali javila se Ines iz Rijeke da svojoj ženkici traži društvo...
I evo ih sada - Koko uživa pored cure, super su se složili, a netko nam je šapnuo i da spava pored udomiteljice u krevetu.



Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 09:00   #482
Prelj epo!!!! Sretno im bilo!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 14:21   #483
Leonine bebe - 19. dan

Svih 6 beba uskoro će tražiti dom (kada budu spremni za odvajanje od majke)








Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 17:05   #484
Jedna obiteljska...

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:32   #485
Ova VEEELIKA ljepotica spašena je od tovnog uzgoja. Citiramo e-mail njene spasiteljice:

"Dragi svi, ima jedna predivna umiljata zekanica koja traži svoje ljude da joj spase život... Ima 4 godine i vrijeme provodi u zečnjaku gdje ju tove za rasplod i na kraju - za škrinju... S obzirom da je 'već stara', nemamo puno vremena da joj nađemo dom."

Mislili smo da će biti teško naći nekoga tko će ju trajno udomiti, zbog predrasuda o velikom kuniću u stanu... No Sandra, koja joj je nedavno pružila privremeni smještaj putem udruge, razveselila nas je ovom porukom:

"Bokić, evo imam jednu lijepu vijest. Mi smo se odlučili udomiti zekicu, obožavamo je i ne damo je nikome. Ona je predivna, pametna, dobra i prava mazica. Uljepšala nam je život od kad je došla. Dali smo joj ime Ljubica. Eto kad stignete pošaljite mi ugovor o udomljavanju pa da ga potpišem i vratim vam."

A mi samo imamo za reći: sretno Ljubice!



Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:32   #486
MAMBO traži dom!

Crni uhonjica pronađen u ponedjeljak ispod auta, na parkiralištu u Osijeku. Star je oko 5 mjeseci, muškić i srednjeg rasta. Strašno je mekan, zvrkast i znatiželjan, te u svom privremenom domu uživa u kratkim turnejama po dvorištu

Daje se isključivo u dobre ruke, gdje će ga maziti, paziti, a možda čak i oženiti! Udomljava se uz potpisivanje ugovora o udomljavanju s udrugom, a njegov oglas možete pogledati ovdje.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:38   #487
Sretno Ljubice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 01:28   #488
Buddy

"Tu šu mi štucali noktiće pa šam se malo previše opuštio..."

Buddy je pod skrbi udruge i traži dom!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:15   #489
Zovem se Doris. I da, rado napadam pusama tetu čuvalicu.
Ako i vi želite biti napadnuti na isti način, a zauzvrat mi nudite trajni dom, javite se teti Ani (tako je, ovoj koju "gnječim" na slici ) na kontakte u mojem oglasu. Hvala!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 13:35   #490
"Hvala Bogu da postoji vaša stranica, jer sam bila 'sigurna' da nije normalno da su sami i da nisam pročitala vaše članke sigurno bi ih išla dirati i 'spasiti'..."

Nalaznici nisu dirali bebe divljeg zeca iz ove priče i čak su ostavili nepokošenu travu oko gnijezda, da se bebe imaju gdje skrivati dok rastu. I tako su ovi divlji zeke ostali u gnijezdu, uz svoju majku koja ih povremeno obilazi i nahrani, u prirodi - gdje i pripadaju.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 14:34   #491
Kunić još uvijek luta u Varaždinu!

Početkom svibnja dobili smo dojavu:
''U Varaždinu po starom gradu luta zekan. Ne znam imate li nekog i u Varaždinu... Ja sam samo vidjela da je prijateljica objavila na FB sliku i post, a ja sam i sama imala kunića pa sam vam proslijedila. Objavila sam sliku na svom FB profilu. 0989344055 je moj broj mobitela. A na Google maps ne znam kako da objavim, to je stari grad oko dvorca, uz Pavlinsku ulicu. Veli prijateljica da je zeko tamo par dana već. I da ga je navodno netko tamo ostavio. Ali nema vode. A tamo ljudi puštaju puno pasa''


Kunić je opet viđen i djevojke iz udruge Sklonište dobrote ne odustaju. Čak su kuniću našle i smještaj kad ga ulove. No, potrebna im je pomoć Varaždinaca da na istom mjestu ostavljaju hranu kuniću, kako bi nakon toga ondje bila postavljena lovilica.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:16   #492
Predivno mi je vas pratiti
Toliko ste uhonja spasili da to grije dušu, jer predivno je vidjeti da se spašavaju i druge životinjice a ne samo mace i psi.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:40   #493
Predstavljamo Leonine bebe

Napunili su 2 mjeseca i spremni su za nove domove. 5 je dečkića i 1 curica. Neki su već rezervirani, a neki još uvijek traže udomitelja. Za detalje kliknite na njihovo ime:

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 19:55   #494
Izgubljen kunić - Zagreb!

Prenosimo:
"Molim Vas možete li objaviti, sinoć u ulici I. Podfuščak, Šestinski dol u Zagrebu nestao je Hazenfefer, star 6 godina, krem bijeli ovnoliki kunić. Dosta je velik, sa ljudima je ok, ali ne znam bi li prišao nepoznatoj osobi. Viđen je u ulici, međutim više mu nema traga. Nagrada nalazniku.
Kontakt: 091 337 4215 "


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 15:10   #495
Alisa i Rafaela

Evo što nam šalje volonterka iz srca Slavonije:
"Danas kad sam došla kući dočekalo me šok i nevjerica!!! Netko mi je BRIŽNO ostavio pred kapijom u kutiji dva mala kunića!! Moja procjena je da su stari mjesec dana. Help!!! "


I što sada reći? Da je postojao ljepši način, da je g. ili gđa. Nepoznat Netko mogao barem pitati ima li volonterka dopuštenje roditelja da skrbi o njima (jer NEMA!) i hoće li ih imati čime hraniti? Udaljena je stotinama kilometara od Zagreba i sjedišta udruge, pa hoće li joj udruga moći poslati hranu ili lijekove ako isti dan zatreba? Kuda s kunićima, a svakodnevno nam se javlja po nekoliko uhonja kojima treba pomoć... Pomognemo koliko možemo, potpuno volonterski i u vlastitim, ionako već prekrcanim stanovima!

Dakle, traži se netko tko može barem privremeno smjestiti ove dvije bebe curice stare oko 2 mjeseca, koje su ostavljene u kutiji pred dvorištem djevojke. Poželjno Zagreb i okolica zbog blizine, no za prvu ruku može i Osijek. Također se možete javiti ako možete poslati poštom potrepštine za njih (hranu, ampulice, antiparazitike, itd.).



Detalje možete pogledati u njihovim oglasima:

Alisa





Rafaela



Zadnje uređivanje Nightshadow : 25.06.2015. at 15:26.
Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 20:00   #496
Hej ljudi! Vidite me!
Da, da, u sredini je slika gdje još uvijek tražim domek, ali sve ovo okolo su slikice u mom novom Zauvijek domu. I pssst! Obratite posebnu pozornost na sliku u donjem lijevom kutu.

A prenosim vam i što moja udomiteljica kaže:
"Pozdrav, evo šaljemo Vam slike iz novog doma. Polako se sve više opušta naš mališan, bit će to jedno veliko prijateljstvo. Hvala Vam od srca! "

Eto, toliko za sada od mene. I hvala svima koji su podijelili moj oglas, zahvaljujući tome mi je sada ovako lijepo.
Vaš, Leo


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 22:12   #497
OPREZ!

Nadobudan gospodin iz ovog oglasa (sve vidljivo na slici) mahnito zove po oglasima na internetu, nudeći "dom" kunićima. Iz razloga što je ovim čovjekom ugrožen velik broj kunića u Hrvatskoj, te se gospodin ne ustručava lagati, a sve kako bi dobio kuniće, objavljujemo u cijelosti i njegov broj telefona (koji je uostalom javno objavljen na internetu i radio postajama). Njegove namjere očito nisu tajne - osim kada ih svjesno želi zatajiti pred nama. Nama je tvrdio da kuniće želi nabaviti prvi put u životu i da nema iskustva! Znači, ne priznaje činjenicu da već ima kuniće i da ih oglašava za klanje: za rasplod, daljni tov ili obradu...

Pozivi registrirani u našoj udruzi s ovog telefonskog broja bili su za 3 kunića - mužjake, još uvijek nekastrirane. Jedan od njih je Boris (Leonina beba), a druga dva su odrasli mužjaci koji su prije par tjedana ubačeni preko ograde jednoj djevojci u Dubravi i kojoj pomažemo dok im se traži novi dom. Upravo nas je ona obavijestila da jedan muškarac iz okolice Bjelovara traži da udomi OBA kunića. Napravili smo provjeru i rezultat je ovaj printscreen ispod. Njoj je, nadalje, rekao da mu "svi daju kuniće bez ugovora" i da kunići "nisu auti ili kuće da se potpisuje ugovor"!

U međuvremenu, na PP udruge došla je poruka od također muške osobe iz okolice Bjelovara, s upitom "kako bi se nabavio od nas koji primjerak" (referirajući se na kuniće) i prozivkom što se nitko od oglašivača ne javlja i ne želi mu udomiti kuniće. Pritom, na SMS naše volonterke koja mu je odgovorila (o čemu postoji dokaz - također printscreen niže) da želi razgovarati s njime o uvjetima udomljenja, gospodin više nije odgovorio - a istovremeno je prozivao oglašivače (i "lažne oglase") da mu "nitko ne odgovara". No, možda se žali samo na one koje je htio prevariti pa smo ga prokužili?

Podsjećamo da se za udomljenje svih navedenih kunića traži potpisivanje našeg Ugovora o udomljenju i pismeni dogovor o uvjetima. Ako bi osoba pristala potpisati uvjete, ali ih se ne misli pridržavati, takvo je (ne)djelo podložno pravnim sankcijama za koje je predviđena i kazna zatvora. Pod zaštitom naše udruge su svi koji žele pravilno udomiti kuniće i koji su s nama u kontaktu. Kao što je i inače naša procedura, obavijestili smo sve oglašivače s našeg portala oglasa da se čuvaju ove osobe.

No, oni koji kuniće oglašavaju na općenitim oglasnicima (nespecijaliziranim za udomljenje životinjica), podložniji su ovakvim prevarama. Stoga svi koji žele udomiti svojeg kunića u sigurne ruke, neka se slobodno obrate na naše oglase i detaljno prate naše upute, te obavezno budu u kontaktu s nama.

Molimo da nam se javite ako ste oštećeni i ako netko napravi nešto nažao kuniću kojeg ste preudomili (ako ga je koristio u svrhe s kojima u trenutku udomljenja niste bili suglasni ili vas nije obavjestio što će s njima učiniti), i dat ćemo vam sva naša saznanja kako da ga pravno sankcionirate.

Također podsjećamo da ako netko želi sudjelovati u troškovima kastracije ovih, a tako i budućih napuštenih kunića o kojima kao udruga skrbimo, može nam pomoći donacijom na IBAN HR5524020061100542705, svrha: kastracija / liječenje / hrana.
Kastracijom se spašavaju životi na više načina: kastrirani/sterilizirani kunići su zdraviji i dulje žive, a osim toga znatno su manje interesantni uzgajivačima koji bi ih štancali i pojeli, te je lakše pronaći im dom u pravim obiteljima.

Ne zaboravite da nabavkom (kupnjom) kunića od štancera, tj. od neregistriranih uzgajivačnica putem oglasnika, na placu, i sličnim načinima, nažalost nesvjesno financirate iste te samozvane "uzgajivače" koji neprodane patuljaste kuniće ubijaju, jednako kao i kuniće koje im je "preskupo liječiti", a od prodanih patuljastih kunića financiraju hranu za veće kuniće, koje potom tove i pojedu.

Dajte prednost udomljenju! I zapamtite: uvijek budite oprezni kad tražite novi dom svojim malim članovima obitelji!


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:07   #498
Helou ljudeki!

Evo, kad se svi stalno hvale, da vam se i ja javim iz novog doma. Tu me dočekao dečko, neki metalac s dugom plavom kosom (u kojeg sam se, priznajem nedavno zaljubila). No mama mi kaže da mogu živjet s njim. Jupiiiii! I sada i ja puštam dugu crnu kosicu, baš me zanima kakva će biti za godinu dana kad još malo poraste.

E da, htjela sam vas podsjetiti da još jedan moj braco - Boris traži domek. I reći ću i ostaloj braći da se isto pohvale s novim domovima, pa će vas i oni podsjetiti na njega. A kažu tete iz udruge da ima još uhonjica koji traže dom, krasnih i pristojnih, pa škicnite naše oglase, posebno ako svom malom uhonji želite nabaviti društvo iste vrste. Znate, tako smo sretni kad smo u paru! Pa vidite mene, uvukla sam se pod kožu i u srce moje udomiteljice i njenog uhonje u roku keks! Keks? Tko je rekao keks? Sori ljudeki jurim netko me zove!

Vaša, Maša


Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 16:25   #499
Star je skoro 10 godina. Godinama živi u utočištu. Bolestan je. Hitno je odveden veterinaru u Zagreb. Držite fige da dobije životnu bitku - ima velik problem sa zubićima. Za pomoć u troškovima liječenja i operacije, podržavatelje pozivamo da uplate koji novčić na naš račun, ako mogu. Ovaj uhonja nije jedini na terapiji, ima ih još...

P.S. Hvala Maji K. na brzom kontaktiranju veterinara, te Teni B. i Ani Š. što su uskočile s prijevozom uz klimu. Toliko daleka vožnja bez klime bila bi mu i pitanje života zbog toplotnog udara, a već je bubin i slab... Već smo pripremili bocu leda misleći da nema druge opcije prijevoza, a veterinaru je hitno morao ići. Kud baš danas! Čuvajte svoje mališane po ovim vrućinama.

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 14:16   #500
TRAŽI SE ČINČILA ZA SNIMANJE sutra - Zaustavimo uzgoj činčila za krzno u Hrvatskoj!

Sigurno ste vidjeli u medijima da postoji velika mogućnost da se dopusti uzgoj činčila za krzno u Hrvatskoj! Prijatelji životinja to pokušavaju spriječiti i mole vlasnike činčila da dođu SUTRA (9.7.) u 20 h na snimanje za Kućni ljubimci, emisiju Antuna Ponoša. Glavnu riječ će imati Luka Oman, predsjednik Prijatelja životinja. Treba samo doći sa činčilom, predstaviti ju kao LJUBIMCA i malog člana Vaše obitelji, te ispričati par dogodovština.

Zainteresirani se mogu javiti Suzani na broj 091 4920 120, iza 17 h dostupna je na 091 5945 441. Treba joj se javiti zbog kontakata za ulaz u zgradu HRT-a, te ostalih detalja za sutrašnje snimanje. JAVITI joj se treba danas već do 16 sati, najkasnije do kraja dana.

Uzgoj BILO KOJIH DRUGIH životinja za krzno, u Hrvatskoj jest i ostat će zabranjeno! Ubijat će "samo" činčile!

Molimo vlasnike činčila iz područja Zagreba i okolice da se odazovu ovom pozivu i pomognu činčilama. Ostali ljubitelji životinja mogu se pridružiti mirnoj akciji koja će se održati SUTRA prijepodne. Bit će potrebno pomoći držanjem transparenata. Zainteresirani se mogu javiti na prijatelji.zivotinja[at]inet.hr

Više o cijeloj situaciji možete pročitati ovdje.

"U vrijeme kada je zabranjen uzgoj životinja radi krzna, u Hrvatskoj je bilo više od 2000 uzgajivača činčila, a prema postojećim podacima sada ih je 50-ak. Neprihvatljivo je da tako mali broj ljudi, radi vlastitog profita, određuje ozakonjenje odvratnog uzgoja i ubijanja činčila zbog nečijeg luksuza i obijesti, a time i razbacivanja resursa i zagađenja okoliša."

Molimo Vas da uskočite i pomognete činčilicama, ako možete.

Hvala Vam unaprijed u njihovo ime!

Nightshadow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.