Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 10:18   #1
Dambo, izliječena od demodexa, molim pomoć za kastraciju - UDOMLJENA

ovo je nekad bila dambo. tad se zvala chanel. zaista sarkkastično. jer je dambo izgledala ovako.



a bila je raspoložena ovako.



a s ovoliko očaja je gledala hranu, i to suhu.



dambo je bila kod roma u susjedstvu. kad sam ju vidjela 1. put, imala je samo par točkica po leđima. kad sam ju vidjela nakon 1,5 -2 mjeseca, izgledala je ovako. bilo je problema da ju rom da, natezali smo se par dana, i da ne znam s romima, ne bi ju dao. njega i gđu sam pozvala da me posjete kod mene doma, i tu je bio kuhan i pečen. oni su rijetko doma, dambo je bila danima sama bez hrane, klinci su ju natezali.

a onda je dambo izgledala ovako.



10 dana je samo spavala, ležala i bila totalno iscrpljena.



ovo je bila najgora faza. prestravila sam se.



bilo je to zaista tromjesečno mukotrpno liječenje, kupanje i špricanje svaki tjedan. 3 mjeseca se nije smjela namočiti ni pokisnuti. kad joj je bilo bolje, otišla je na plaćeni, ali je vraćena za manje od mjesec dana jer teta nije mogla izaći s njom na kraj. dambo je aktivna i dinamična posavska goničica. riječ gonič govori dovoljno.

danas dambo izgleda ovako.





a raspoložena je ovako.



jučer smo bili na kontroli i dambo je zdrava. hitno ju treba kastrirati jer ima 7mjeseci. stres je jedan od okidača demodexa, a stres od tjeranja je velik. a moram ju i čim prije udomiti, a nekastrirana čistokrvna ne može u novi dom. upozorena sam da ju ne oglašavam pod pasminom jer će se javljati samo lovci i prikriveni lovci.

šetati s njom kvartom mi nije ugodno i stalno sam u strahu što će biti ako sretnem roma. kad ju vidi zdravu. cijepljena je i čipirana. sad još kastracija, i spremna je za nove pobjede.

pomozite ako ikako možete, molim vas.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 10:48   #2
po običaju, zaboravila sam zahvaliti. često to zaboravim u žaru pisanja posta. puno puno hvala dragim curama bez kojih bi ova toliko potrebna akcija bila nemoguća. puno puno hvala miho70, nataššša, torma, winica i naja05. do neba vam hvala!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:08   #3
prvo loše vijesti. u petak smo bili na kontroli, vet ju nije htio strugati. ni ja doma ni on u ambulanti nismo primijetili nikakve kliničke znakove demodexa. ali u nedjelju, nakon 2 dana, kad smo došli na selo, prvo sam primijetila točkicu na uhu. stalno ju pretražujem i svaki prištić koji se povremeno javljao i svaka točica me prestravljuju. već sam napisala, kad sam 1. put vidjela dambo, imala je samo 4-5 malih točkica po leđima. onda sam našla opet i na stražnjoj strani zadnjih koljena gdje ih je imala najdulje. sve sam to i prije pretraživala, ali nije ih bilo ili ih vet i ja nismo vidjeli. a onda sam otkrila i točkice oko očiju.



te točkice uz oko su mi najgore jer se najteže tretiraju. tactic ne smije u oko i ne smije se smočiti.







a i iznad prednjeg kojena ima fleku.



za ove fleke na zadnjem koljenu mi je jedan od 3 veta kojima smo išle, rekao da je to demodex, dok je to još imala prvi put, i da to lokalno tapkam. ja sam ju svejedno čitavu špricala. svugdje na netu sam našla da liječenje traje 4-10 tjedana. prof. živičnjak s faksa, s parazitologije je rekla da ona demodex liječi 4 mjeseca. mi smo liječili 3 mjeseca, ali pošpricana je 10 puta. nekad je bilo svakih 10 dana zbog vremena, a ne svakih 7. tako da sam ja nju opet pošpricala. i ne znam što da radim sad sa sterilizacijom. linalena je negdje napisala, a njene vet savjete jako cijenim, da s demodexom treba kastrirati što kasnije. pitat ću veta koliko treba biti razmak između špricanja i kastracije. pa bih ju još jednom pošpricala ili dvaput, pa razmak, pa kastracija, pa razmak, pa špricanje. to si ja samo mislim i naravno da ću se dobro konzultirati. molim savjete u vezi navedenoga. ne mislim da se bolest vratila, a demodex je bolest koja se, prema onome što sam pročitala, i vraća, nego mislim da nije do kraja izliječena. budući da smatram da prof živičnjak ima najviše kliničkog i teoretskog iskustva, ne liječi bez razloga 4 mjeseca, bolest sigurno dobro poznaje, slušat ću nju. svaki vet naravno veli drukčije. neki bi špricali samo lokalno, živičnjak veli svaki mm.

i još sad ova kiša, dambo čitavo jutro šizi, cvili, grize, kao i uvijek kad ne može van. jako mi je stresno čitav dan slušati cvilež, ni na što se ne mogu koncentrirati. a njoj je još stresenije. jedva sam ju nagovorila da se popiški na novine. pišanje i nije problem, to obavi, ali kakati u stanu neće već jako dugo. to je prestala nakon 2 tjedna. samo se jednom pokakala u kuhinji gdje je ona. ostalo van kuhinje. na selu nam je lakše. kuća je velika pa dambo ode piškiti u hodnik, a kakati na 2. kat, gdje je najdalje, u sobu koja se nikad ne koristi. jako je pažljiva. tako da nije kakala od jučer u 21 h.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:41   #4
a sad dobre vijesti. za dambo je uplaćeno 450 kn. 200 torma, 200 nataššša i 50 winica. puno puno hvala drage cure! do neba! 100 kn smo dobili na fejsu još prije oko 2 tjedna i za to sam kupila 6 kg brita i još smo dobili vreću od 3 kg brita na fejsu. zadnju vreću od 3 kg, 2 dana ranije otvorenu, sam zaboravila jučer na selu, zajedno s hranom za druge pse. srećom, još je od one 1. vreće ostalo malo u stanu za danas, ali dambo ionako ne jede od kad smo jučer navečer došli. valjda od nervoze ili zato jer nema mesa, ribica ni konzerve. ako to dobiju preučestalo, počinju problemi s jedenjem kod većine. tu sam nemilosrdna. kad budu gladni, jest će. tako i bude. a i nervozna je jako zbog neizlaska.

tako da ću ovih 50 od winice potrošiti na 3 kg brita dok ne dobijemo još hrane ili za hranu. 400 od torme u nataššše ostaje netaknuto u kasici, osim u slučaju životne opasnosti. za sad još nema naznaka tjeranja, nitko ju sumanuto ne njuška. kastracija će biti oko 500, moram točno pitati, ni ne znam koliko sad ima kg, oko 17, pretpostavljam. došla je s 8 kg.

vidi se da su ju klinci maltretirali jer dambo ne podnosi ispruženu ruku da ju se od negdje izvuče. npr., kad skuži da će se špricati, zavuče se pod krevet i na ispruženu ruku počne lajati, za ozbiljno, i gristi, za ozbiljno, baš poludi. ne može se izvući. nego ju namamim. kad sam ju 1. put blago klepnula novinama po glavi, tek je bila došla. jer me nije prestajala grickati za noge dok jedem, dambo se razbjesnila. počela ljutilo lajati, i to dugo, jako se iznervirala. hoće gristi i dok ju kupam i režati. to sve naravno ne dolazi u obzir, i to sredim, prestane, moja volja je jača, ali ovo kad je ispod kreveta, nema šanse da se da izvuči. to jednostavno više nikad ne pokušavam jer joj to očito budi jako loše uspomene. puno puno truda i vremena treba za takve pse. bavljenja njima. jer svaki problematičan pas koji je došao k meni, mora otići takav da ga svaki vlasnik poželi. bez obzira što imam 10-14 životinja u stanu, a moram tu i tamoi nešto i zaraditi, odvojiti vrijeme i za to. a takvi i odu. uz iznimku bubija. inače je beprijekorno poslušna, osim mir maci i mir tesi i naravno, izvlačenje govana iz mačjeg wc-a, kao i s pepom, to ne ide. u zg svaki dan ide u 5-6 šetnji. kad pada kiša, s njom idem posebno, pa je tu još 2-3 šetnje više.

teta nije mogla s njom jer ju se kao čuvalica ne usudi pustiti s lajne. pa se dambo mogla izdivljati samo doma, u stanu bez vrata. i jako je maltretirala njenog starijeg psa. kad joj se priušti dovoljno igre, trčanja, dambo je doma dobra ko bubica. samo što je to jako jako puno. nakon šetnje od sat vremena po bregima, gdje se oni i rastrče i nalove fazana, dambo se tek malo zagrijala. i jadnu tesu jako maltretira, ona se ne zna obraniti. dambo voli puno papati, vidi se da je malo prebuci buci, em je živjela u velikoj gladi, em lovački puno papaju. ali 2-3 dana za redom kad se dobro istrči, opet je taman. kad se ne istrči i ne ispuca energiju, doma samo grize i sve uništava. izgrizla je sve deke i poplone za pse. vrata, stolice, sve. a kad se ispuca, spava ko beba dugo dugo, a poslije je zadovoljna i dobra. sa svakim psom se treba baviti, voditi ga u šetnje, provoditi vrijeme s njim, ispravljati ga, odgjajati. nisu psi svinje da ih se samo ostavi u dvorištu. prepuštene same sebi.
dambo je još narasla, prava je ljepotica, velika dobrica, voli udovoljiti, jako voli ljude, pse, mace. samo s njom treba znati. najbolje je sve na blagost. dambici ne trebaju kolačići za nagradu, blagi glas i draganje, to je njoj najdraže. mogla bih satima pričati o dambo, toliko toga se ima o njima ispričati.

udomljavanje mora pričekati, bilo bi jako loše da joj se u novom domu vrati ili pojača demodex pa da ju vrate. pa da se stersira. udomljavat ću ju kad za to dođe vrijeme. nema ništa na silu.

iskoristila sam predah od kiše, pa smo mogle van. obavile smo šetnju na lajni, izbjegavajući lokve i mokru travu. dambica se odmah jadna pokakala i sad više ne cvili.

evo malo prizora iz seoskog života naše dambo zadnjih 10 dana. stvarno je postala prava ljepotica. još jednom puno hvala dragim curama koje su to omogućile i bez kojih ova metamorfoza ne bi bila moguća.

na zadnjem poplonu koji nije uspjela srediti do kraja, nego samo djelomočno. njiega sad čuvam ko oko u glavi jer su svi pasji jastuci i poploni već prije uništeni.





u najboljem društvu flokija i malene. dodatno mi otežava da malenica jedva hoda i počela je i padati sa zadnjih bolesnih nogica. a moramo šetati s mladim dinamičnim lovačkim psom.



obožava se sjuriti niz ovaj put. ali uvijek čeka na početku dal tu idemo ili ne.





s anđeoskim osmijehom nakon dinamične šetnje i s komadićima deke ispod od prije dinamične šetnje.



vreću za spavanje mi nitko nikad ne izgrize. ona je pravi hit, alpinistička ultratopla za hladne seoske noći i one planinske i svi se uvijek bore za mjesto na njoj. najviše ja moram. treba ih sve izgirti s nje i ubaciti se.



a kad si namjesti krevet, ne kopa ga nego maše dekom, onda se kraljevski izvali.



točkica na uhu se vidi na kilometar.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:19   #5
Quote:
lily0 kaže: Pogledaj post
prvo loše vijesti. u petak smo bili na kontroli, vet ju nije htio strugati. ni ja doma ni on u ambulanti nismo primijetili nikakve kliničke znakove demodexa. ali u nedjelju, nakon 2 dana, kad smo došli na selo, prvo sam primijetila točkicu na uhu. stalno ju pretražujem i svaki prištić koji se povremeno javljao i svaka točica me prestravljuju. već sam napisala, kad sam 1. put vidjela dambo, imala je samo 4-5 malih točkica po leđima. onda sam našla opet i na stražnjoj strani zadnjih koljena gdje ih je imala najdulje. sve sam to i prije pretraživala, ali nije ih bilo ili ih vet i ja nismo vidjeli. a onda sam otkrila i točkice oko očiju.

te točkice uz oko su mi najgore jer se najteže tretiraju. tactic ne smije u oko i ne smije se smočiti.

za ove fleke na zadnjem koljenu mi je jedan od 3 veta kojima smo išle, rekao da je to demodex, dok je to još imala prvi put, i da to lokalno tapkam. ja sam ju svejedno čitavu špricala. svugdje na netu sam našla da liječenje traje 4-10 tjedana. prof. živičnjak s faksa, s parazitologije je rekla da ona demodex liječi 4 mjeseca. mi smo liječili 3 mjeseca, ali pošpricana je 10 puta. nekad je bilo svakih 10 dana zbog vremena, a ne svakih 7. tako da sam ja nju opet pošpricala. i ne znam što da radim sad sa sterilizacijom. linalena je negdje napisala, a njene vet savjete jako cijenim, da s demodexom treba kastrirati što kasnije. pitat ću veta koliko treba biti razmak između špricanja i kastracije. pa bih ju još jednom pošpricala ili dvaput, pa razmak, pa kastracija, pa razmak, pa špricanje. to si ja samo mislim i naravno da ću se dobro konzultirati. molim savjete u vezi navedenoga. ne mislim da se bolest vratila, a demodex je bolest koja se, prema onome što sam pročitala, i vraća, nego mislim da nije do kraja izliječena. budući da smatram da prof živičnjak ima najviše kliničkog i teoretskog iskustva, ne liječi bez razloga 4 mjeseca, bolest sigurno dobro poznaje, slušat ću nju. svaki vet naravno veli drukčije. neki bi špricali samo lokalno, živičnjak veli svaki mm.
Ovako, kastracija/sterilizacija je kontraindicirana s liječenjem demodeksa zbog kombinacije narkotika i tac-tica a ne zbog samog zahvata.

Kada je zadnje tretirana tac-ticom? Koliko je vremena prošlo?

Psi se ne smiju ni cijepiti dok su bolesni ili pod terapijom pa i onda još neko vrijeme nakon toga, dok im se stanje u potpunosti ne normalizira i stabilizira.

dr. Živičnjak ima teoretsko znanje, ali kliničku praksu i uvid u rezultate imaju ipak bolju veterinari na terenu. Demodikoza se vrlo uspješno tretira i ampulama Advocatea u određenom režimu - to sam ti napisala i na PP. Smatram sasvim nepotrebnim blaže ili lokalizirane oblike tretirati tako jakim otrovom kao što je Tac-Tic.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:31   #6
hvala ti linalena što si se javila. nadala sam se tome. što se tiče cijepljenja, živičnjak bi ju bila cijepila na zarazne samo 2 tjedna od onog stanja gdje joj je glava bez ijedne dlake. naravno da nisam pristala na to. niti ju cijepila na zarazne. ali ne bjesnoću jesam, i to kad je bila dobro, oko 2 mjeseca nakon početka liječenja. ako se protjera, opet nije dobro za razvoj demodexa. nekoliko vetova mi je reklo da su advocate i stronghold preslabi za demodex. misliom da puno ljudi liječi životinje na faksu pa bi trebali imati više kliničkog iskustva. ne eksperimentira mi se sa sredstvima koja nisu pouzdana. ako ju nije izliječio tactic kao najjači, kakve šanse ima advocate? dobiva i riblje i kokosovo ulje.

inače na prethodnim slikama u 1. postu, na zadnjoj se vidi da nema flekice na uhu. ta je fotka od 24.9. flekice sam primijetila i slikala 13.10. kod veta smo bili 11.10. nismo primijetili flekice.

linalena, znaš li koliki treba biti razmak između tretmana tacticom i kastracije? pošpricala sam ju prije 5-6 dana, u subotu, danas je četvrtak. prije toga nije špricana, 2,5 tjedna. zadnji vet je rekao da ju on više ne bi ničim tretirao jer da nema kliničkih znakova. naravno da bi mi stronghold bio puno jednostavniji za primjenu. s njim bi mogla i pokisnuti. jučer sam ju morala pustiti navečer da se istrči na livadi, baš je bio pas s kojim se rastrčala, ali na kraju su se zavaljali, bila je dosta mokra, znači opet bih ju trebala pošpricati. ne bih ju ja još cijepila, ali vrata do mene se doselio mladi tip iz neke selendre, koji mrzi moje pse i već se prijetio da će me prijaviti.

Zadnje uređivanje lily0 : 23.10.2014. at 14:43.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:39   #7
Iz mog osobnog iskustva Advocate je sasvim dovoljan. Uspješno sam liječila i izliječila preko nekoliko pasa s njim, a također i moj vet koji ima 20 godina iskustva u radu. Inače, i ja sam prije strogo vjerovala dr. Živičnjak, no u međuvremenu sam štošta naučila.

Demodikoza se uspješno liječi i sasvim neškodljivim, prirodnim sredstvom - uljem neema, ali je jako teško nanositi na psa s obzirom na dlaku.

Sad se više ne sjećam točno koji bi trebao biti razmak od zadnje terapije do kastracije, mislim nekih 3-4 tjedna.
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 14:48   #8
daj pliz provjeri za taj razmak od špricanja do terapije. sad kad sam ju zadnju put kupala, i nakon 2,5 tjedna i rosne jutarnje trave, koje se na selu isto moramo čuvati dok se liječi, miris tactica se pod tušem još osjetio. ja ću isto provjeriti kod veta koji ju treba kastrirati. editirala sam zadnji post.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:45   #9
zvala sam veta koji će ju kastrirati, u neri, i on veli da ju tapkam lokalno tacticom, ali to ne mogu jer ima oko očiju, prednje koljeno, zadnja, i na rebrima sam našla, tako da se složio da ju onda ććitavu špricam. advocate nije ni spomenuo. i kao najvažnije veli da može kastracija i da to s tacticom nema veze, ne s anestezijom koju oni koriste.

na ovom forumu ima još iskusnih i pametnih, samo su nažalost iščeznuli. ima li još netko dobrih savjeta? u protivnom, dambo će uskoro na kastraciju. za to nam fali još oko 100 kn.

što se tiče ulja neema, i otichem plus protiv šugaraca je na njegovoj bazi, samo je rastvor 1 postotni, to mi se nekak čini slabim. ali pomogao je za šugarce, vjerujem da je ok i za grinje demodexa. mislim da nisam trebala prekinuti liječenje, da grinje nisu bile do kraja istrijebljene. hrabro sam podnijela ova 3 mjeseca, nisam kukala, ali sad stvarno moram. bilo je pakleno teško i bez toga. malena mi jedva hoda, počela je padati s nogu, ni ne čuje više dobro, ne mogu ju u šetnji dozvati, 3 mjeseca muke, stalno je padala kiša, ne možeš ni van s dambo ili je sve mokro. zadnja snaga mi je otišla nakon 2,5 mjeseca, a još nije gotovo. i floki mi je bio bolestan. i nikako da se malo odmorim.

Zadnje uređivanje Dini : 23.10.2014. at 19:08.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:45   #10
A onda radi po svom - ne znam zašto si me uopće pitala?! (i svaki put to napraviš da tražis savjet i onda napraviš nešto deseto )

Kad ti je lakše (i pametnije/zdravije?!) kupat cijelog pesa u otrovu nego stavit Advocate ... kaj da velim? Odustajem.

Sretno pesu!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:10   #11
tražila sam savjet u vezi kastracije, a ne načina liječenja. a nikako nisam tražila nametanje načina bilo čega. nego savjet. a i ako tražim savjet, ne znači da ću ga nužno poslušati. to je kao drugo treće i ne znam koje mišljenje pa na kraju izabereš ono za koje misliš da je najbolje. ego ne bi trebao biti povrijeđen ako se savjet ne posluša. hvala ti još jednom. nije mi lakše izgubiti jedan mjesec na bezuspješno liječenje. niti mi se to riskira.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 22:35   #12
dambo je opet bolje s točkicama. ona na uhu se skoro povukla, ispod oka čini mi se više nema, ali ima još na zadnjim zglobovima. sutra idemo na selo na par dana, da lakše pregrmimo najavljenih par kišnih dana. nije se već dugo desilo da ne možemo čitav dan van, a kako je sve veća, to joj teže pada. pa kad se vratimo, idemo na kastraciju. bilo bi mi najlakše, a i jeftinije, obaviti to u zagorju, ali ne usudim se. kastracija će biti 600 kn ako još uvijek bude imala 20 kg. u kasici imamo 400 kn. 50 od winice sam potrošila na hranu.

zadnjih dana južine je bila dosta nervozna, nije se ni vani dovoljno istrčala, nismo sreli nikoga za igru. pa dambo stalno cvili u kuhinji, niny u kupaoni. stvarno pritisak. jako je draga, sve na cesti voli, svima bi se javila i stvarno sluša. ima puno novih (kupljenih) štenaca u kvartu i veliko društvo za igru. a ja nakon ne znam kojeg šteneta u nizu, zaista padam s nogu.

evo što je napravila iz relativno nove stolice. i mace su ju dobrano srdile prije, ali ova će uskoro biti za baciti. to je kad ne mogu u stotu šetnju ili kad se nije dosta natrčala. i stol je izgrizla, kut više ne postoji. tak da ne kužim slike stanova kroz koje godinama prolazi navodno puno životinja, a sav namještaj netaknut.





slatkica i nepostojeći kut stola. još malo i neću imati kamo staviti laktove. vide se i izgrizena vrata. uskoro ću biti prisiljena iznajmiti stan, a kako s ovakvim namještajem. dok neki daju zadnju kap krvi, zadnji stolac, dvosjed i lipu, neki sasvim fino profitiraju spašavajući napuštene.



samo da već jednom trajno ozdravi i da ju čim prije udomim. i onda ću se stvarno odmoriti.

za kastraciju nam fali još 200 kn.

Zadnje uređivanje lily0 : 05.11.2014. at 22:42.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 12:57   #13
malo smo odužili boravak na selu, nikako se nisam uspjela natjerati na povratak. tu mi je puno teže s toliko pasa u stanu. točkice ne vidim više nigdje, osim na zadnjim koljenima, s jedne strane je dosta velika. inače je dambica super i neće biti velika posavka. prestala je jako rasti. na selu uživa ko prase. tamo se zaista može natrčati do mile volje i naloviti jadnih fazana, kojima može samo staviti soli na rep. ali svejedno joj ostane energije za maltretiranje tese. ja ju branim koliko mogu. kad tesa više stvarno neće i ne može, vuče ju za rep, i to jako.

u utorak napokon idemo na kastraciju. za kastraciju nam fali 200 kn. ali mogu na dug pa se nadam da ću skupiti. u kasici imamo 400 kn. nisam to dirala za hranu, iako nam treba. dambo jede petshop hranu za odrasle, kao i ostali jer smo donacije potrošili, a nije me bilo da eventualno isprosim nove.
trebamo i za hranu. na početku je na fejsu bilo dista donacija za dambo, ali po običaju, sad je pala u zaborav. nije ni čudo, koliko novih užasa svakodnevno ima. ali mi i dalje trebamo pomoć. imam doma 4 psa i 7 maca i jednu vani. pomoć mi je zaista potrebna.

par slika prije sela i jedna sa sela. nije mi se ovaj put škljocalo.







kad dođe do previše adrenalina, dambo ide u kuhinju ili na selu u dvorište.



na selu nakon jutarnjeg srećom neuspješnog lova na fazane. nije joj dosta da je na krevetu, nego još mora biti na jastucima, vreći i na osunčanom dijelu. kako osunčani dio nije bio dovoljno velik, glavu je stavila na stolicu. prava razmažena krevetarkica. a što drugo. lov je lov, trčanje trčanje, a krevt je najvažniji poslije napornog života.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:23   #14
subotnje popdne. barem oni mogu biti opušteni. ne znaju da je frka s hranom i da fali za kastraciju za dambo. 200 kn. i 60 za struganje kože. to sam zaboravila. nek su barem oni bezbrižni. floki i malena, moje najveće ljubavi, tesa i dambica. ovo je prvi put da su se svi uspjeli potrpati na taj mali, jedini preostali dvosjed. čak sam i ja poslije dobila komadićak da popijem zeleni čaj uz zasluženi predah.

lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:44   #15
dambica je danas napokon kastrirana. u 9 smo došle u ambulantu i u pola 12 kad sam došla po dambicu, bila je budna. sve je prošlo ok, samo što je dambo non stop cijukala, kao što uvijek cijuče kad nešto hoće. a sad je htjela čim prije doma. i u autu je cijukala. čim smo došle doma, odmah je prestala. evo je, spava u toploj kuhinji. 550 kn je bila kastracija. sve skupa je bilo 625 jer su i niny i njena 2 sina išli na 2. terapiju ivermectinom protiv šugaraca. njihov dio je pokriven iz donacije 570 kn za mace. a ja sam se navozila do dubrave dva puta. to mi je jako daleko. a kastracije su mi maksimalno stresne.

u međuvremenu je i danas stigla poruka od nataššše da je uplatila 200 kn za dambo i ekipu. puno puno ti hvala nataššša! na još jednoj donaciji za moje štićenike. tako da sad imam čak i 50 kn viška. već potrošenih naravno jer smo na povratku svratili u pet shop. za danas mi je dosta muke, tako da ću račune staviti sutra ili čim prije.

opet ju nisu htjeli strugati ili su zaboravili jer sam rekla da svakako. bitno mi je radi udomljavanja. da znam dal je zdrava. za te fleke na zadnjim koljenima vele da može biti i od ležanja, a ako i je dmdx, da ga u tako malim razmjerima nije potrebno liječiti. bila je simpa nova vetica koja se bavi kožnim bolestima.

samo da napokon dambica dospije do njuškala i jako brzo u idealni dom. već ga njušim.

još jednom puno puno hvala natašši i thormi i winici koje su uplatile za kastraciju zahvaljujući kojima je sad dambo mirna. a i ja. a i svi. aleluja. winicin dio sam potropila na hranu već davno prije. račun je u temi mačja obitelj. stavim i tu link kad budem stavljala račune.

Zadnje uređivanje lily0 : 25.11.2014. at 15:03.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 15:51   #16
evo račun za dambičinu kastraciju i za tretiranje 3 mace ivermectinom protiv šugaraca.



a ovo je današnje tretiranje gosta.





i ožiljak. baš se fino namjestila da ga pofotkam.



još jednom puno puno hvala svim donatoricama! dambo je super. htjela je jurcati na livadi već drugi dan. i zadnja 2 dana mi je čak po prvi put uspjelo ići samo 3put van sa psima. nakon puno puno mjeseci. još od pepice.

u kasici imam još 50 kn. hranu koju sam bila kupila od zadnje donacije za dambood nataššše, namirila sam od donacija s fb, pa sam tamo stavila račun. tako mi je bilo lakše. znači tu imam za još 3 kg hrane.

račun za 3 kg hrane od winicine zadnje donacije 50 kn je u ovoj temi u postu od 28. 10. 2014. https://www.forum.hr/showthread.php?t=839726

Zadnje uređivanje lily0 : 02.12.2014. at 16:13.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:40   #17
dambo je super. zdrava, dinamična, vesela, zaigrana, mazna, poslušna, prekrasna, predobra, svilena i bila je prije 2 dana na upoznavanju gdje je sve osvojila i pokazala sve gore navedeno. u petak ide u prekrasan dom u zagrebu, baš onakav kakav sam nam zacrtala. svi detalji i slike bit će u petak ili subotu na udomljavanju. presretna sam i pao mi je ogroman kamen sa srca jer zaista sam na rubu svih snaga sa toliko pasa već više od 2 godine neprestano. i sad sam si svećano obećala duži odmor i okretanje glave, ma i tečaj ću dopisno upisati jer inače niš od toga.

evo račun za onih 50 kn koje su ostale od natašššinih zadnjih 200 za kastraciju. taj račun je stavljen na fejs u album s računima, ali u obračunu ću tih 50 kn oduzeti. obračun nisam još napravila. ionako sam po običaju u trenutku stavljanja računa na fejs bila u debelem minusu s kasicama nakon stavljanja samo dijela računa.



još jednom puno puno hvala dragim curama koje sam već više puta navela koje su sve ovo omogućile. od onog jada, preko 5 mjeseci mukotrpnog liječenja, uništenog kuhinjskog namještaja do sretnog završetka. da ju gospodin nije dao, ja sam bila spremna ići do kraja, ako znate što mislim. dambo bi u svakom slučaju bila spašena.

držite fige na najjače da bude sve ok.




e
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:55   #18
Bravo za curu, sretno joj u novom forever domu
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 22:23   #19
danas sam tek vidjela da je winica uplatila 50 kn za dambo još 12.12. kako je dambo udomljena, bit će proslijeđeno za tesu. hvala puno winica!
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 10:23   #20
upravo sam u prvoj jutarnjoj šetnji, jako umorna i nenaspavana, prvi put od ljeta vidjela dambičinu cigančinu i dobila slom živaca!

prvo sam srtela klinca kako opet po rukama navlači novog peseka, pekinezera. tako su navlačili i dambo. i onda ju je htio na dječjem biciklu odvesti doma, a ona klizi, pa ju stavi na volan pa ju opet namješta da ju tako vozi. rekla sam mu, kao i za dambo, da mora imati ogrlicu i vodilicu, da će pasti i polomiti se da se psi tako ne vode. i da ću mu pomoći odvesti bicikl doma, a on nek nosi peseka.

mami sam rekla da psu neka kupe ogrlicu i vodilicu da će djetetu pas pasti i polomiti se.

i u taj čas doleti cigančina i dal se mi znamo, da sam ja njemu ukrala psa. a ja da je otišao na more, hranu mi za nju po dogovoru nijem ostavio, nije po dogovoru došao za par dana, ja sam ga zvala, rekao je da će se javiti za par dana. i nije više nikad. a on da je on mene zvao puno puta, a ja da se nisam javljala. već sam bila prebijesna da mu velim da operateri godinu dana čuvaju sve pozive pa da se to može dokazati. ja njemu da mi je pstavio bolesnog psa i da sam na nju potrošila jako puno novaca i da imam još sve račune i sve vetove kod kojih je bila za svjedoke. a on meni da sam mu ja razbolila psa!!! i da će mi razbiti glavu. a ja njemu da kaj su došli u centar grada širiti svoju kulturu? to ih je jako pogodilo jer su to jako hoch i bogati romi. a on da se gubim jer će mi razbiti glavu i zvati policiju. a ja da ću ja drugi put zvati policiju i udruge za zaštitu životinja. i kad je ponovio treću prijetnju da će me razbiti, da će me razbiti glavu, vidkio je drugu stranu onoga kako znam s romima i zlostavljačima općenito. u savglas sam počela urlati, upomoć upomoć zovite policiju, prozori se otvaraju,vgđo, zovite policiju, romi mi se prijete, nemam mobitel! njima užasno neugodno, tzaktika je dobro provjerena i uvijek pali, gospođo gospođe što vam je vi niste n ormalni, a ja urlam, sad sam gđa, malo prije si mi htio glavu razbiti, zlostavljač, smeće zlostavljačko, zovite policiju! urlam ja tako neko vrijeme, a oni sve sitniji i sitniji. mali sav u čudu, malo prije sam s njim bila tako ljubazna.

i to vam je moj početak dana i to je razlog zašto tema nije bila otvorena javno i zašto se akcija vodila na pm. a ne, kao što je sviojevremeno klon ocajna napisao da je to zato da ne moram stavljati račune. u takvim situacijama samo ti trebaju još klonovi, koji su uvijek stvoreni za prljave rabote, zašto inače. a račune sam sve stavljala u pmove, kao i popise donacija. puno više nego što neki ovdje javno i uz blagoslov modova rade i krše osnovna pravila foruma o stavljanju računa. i nitko ni da pisne.

dobila sam slom živaca, sva se tresem. ma koje pokvareno đubre! mislila sam da romi imaju osjećaj časti. imaju, da stavi mramorno dvorište i najbolju fasadu u susjedstvu i da izgladnjelu teško bolesnu pesicu nazovu chanel. smeća jedna!!

nisam prije pisala da dambo nije njihov prvi pas, jer mi se nije ulazilo u nepotrebne rasprave. koje dambo ne bi nimalo pomogle i koje znam napamet i u kojima ti nitko nikad ne nudi nikakvu pomoć. isto je bilo, derla su ju stalno navlačila uz prometnu cestu, stalno je bila sama uz prometnu cestu. nju su ukrali klinci, dobra braća koja vole životinje i odnijeli susjedi koja sad ima 4 psa. i ona ju drži stalno u stanu, ostali su u dvorištu da joj smeće nenukradne pesicu.

i sad će opet biti sve isto. njih nikad nema. nikad. otkad imam pse, 9 ili 10 godina, samo sam nekoliko puta vidjela tamo te cigane (inače ih oslovljavam politički korektno, ali danas sam postala mteški rasist), i to tek od prošlog ljeta kad se pojavila dambo. i uvijek sam se pitala tko tamo živi. ovaj put zovem policiju i sve žive.

ma kako je samo pokvaren! nevjerojatno! kako mi je smeće diglo tlak, nakon svega što sam s dambicom prošla! ona bi kod njih umrla ili bi ju u pogoršanom stanju bacili van. sva sreća da je dambo udomljena i da je na sigurnom. a ja ću očito i dalje gibutu živce sa smradovima.

može kaznenih bodova kolko treba, cijena nije u pitanju.

i sve se desilo baš u danima kad si je zigy povrijedio nogicu, a ja se slomila do kraja, još prije nego što sam saznala da su se malenici urea i fosfor opet povećali, a samo minutu prije malenica je pokakala jako puno krvi, koja se već neko vrijeme povremeno pojavljuje, ali danas je bilo jako puno. još mi samo kojekakva smeća trebaju. žao mi je da incident nisam pojačala i zvala policiju. koju sam zvala samo prije koji tjedan kad me je doslovce fizički napao susjed vrata do mene kojeg sam već spominjala da se doselio nedavno s neke selendre i da se već par put prijetio za pse. koliko smeća. zamahnuo mi je sav živčan šakom iz sve snage i zaustavio ju milimetar prije nosa. a ja u tom trenutku po njihovim običajima ne ustuknem, nego mu se još unesem. slabići tad po običaju zakoraknu unatrag i gotovi su kad vide da se ne bojiš. a ja se u tim trenucima zaista ne bojim i nije mi važno dal će mi slomiti nos. mene nikad neće. naravno da papčino to ne bi palo ni na kraj pameti da ne živim sama. volim citat jednog poznatog pisca koji veli da se u životi najviše treba bojati ljudi koji znaju čitati i pisati. a to znam jako dobro.

Zadnje uređivanje lily0 : 27.05.2015. at 11:25.
lily0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.