Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 10:28   #201
Nešto tu opasno ne štima, u HEP-ovom (zaključanom) dijelu ormarića trebalo bi se nalaziti brojilo i panceri (glavni osigurači), a ne limitatori ni FID sklopka. Tebi nedostaje još minimalno 2,3 kW snage, i to samo da bi svi radijatori mogli raditi. Pošto imaš i druga trošila, nebi bilo loše zakupiti još na pr. 4,6 kW snage.

Ja ne mogu gatati ovako na pamet, pozovi nekog električara nek pogleda o čemu se radi...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:42   #202
Ormarić ima dvoja vrata lijeva su još uvijek zaključana i tamo je brojilo, a desna imaju (ovako napamet govorim sad jer nisam doma) utičnicu za struju vulgaris i sad te tri kao fidovke jednu crnu malo veću i dve plave mislim veličine kao kućna obična.

Izbacuje mi ova najdesnija plava.
www2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:47   #203
Quote:
www2 kaže: Pogledaj post
Dakle nedavno sam kupio kuću i naravno da sam mislio da sam sve provjerio ali kako to inače biva malo sam se zaje...


Dakle kuća ima super izolaciju i tip me uvjerio da se on grije na struju (kuću je gradio 2010 i nije uopće napravio dimnjak) i da nema uopće problema da mu je zimi OK.....sad kad je malo zahladilo reko idem probati je popaliti te radijatore.

E sad svako malo mi izbacuje fidovka izvan kuće u HEP-ovom ormariću....sad sam tek skužio da je on (ili netko drugi) provalio u taj ormarić da bi si mogao dići fidovku svaki put kad mu izbaci....pa pitanja:

1. Ima priključnu snagu od 5,75 kW, što je po meni premalo za grijanje na struju. Dakle da li se to samo ovako računa? Ako imam upaljena 4 radijatora po 2 kW, tp je automatski 8kW i nikaoko mi nije dovoljno, ili se to malo drugačije računa?

2. I da prakoračim i upalim sve radijatore da li mi zbog toga fidovka izbacuje ili kako vidim ovdje šta pišete ne bi smjelo izbacivati nego bi mi trebali naplaćivati onda skuplju struju kad prekoračim 5,75kW...jesam li u pravu?

3. Ako odlučim tražiti veću snagu koja je to cijena po kW dodatnom?

Samo da si odgovorim na ovo postavljeno treće pitanje...cijena je 2125 kn/kW....milu im mamu
www2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:35   #204
Quote:
www2 kaže: Pogledaj post
Ormarić ima dvoja vrata lijeva su još uvijek zaključana i tamo je brojilo, a desna imaju (ovako napamet govorim sad jer nisam doma) utičnicu za struju vulgaris i sad te tri kao fidovke jednu crnu malo veću i dve plave mislim veličine kao kućna obična.

Izbacuje mi ova najdesnija plava.
Pa u tom slučaju ne radi se o provaljivanju u HEP-ov dio ormarića, kak si ti to opisao.. S obzirom na 5,75 kW snage, ti očito imaš 1-f priključak i jedan limitator od 25 A.

Od četiri radijatora po 2 kW, tebi komotno mogu istovremeno raditi samo dva, treći uključeni radijator (nakon par minuta) izbacit će ti limitator. Kako je kod tebe stvarno izvedena instalacija- teško da ćemo saznati na ovakav način, možemo jedino gatati i nagađati.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:18   #205
Pozdrav svima,

Imam jedno konkretno pitanje, cijenio bih ako bi mi netko mogao dati konkretan odgovor: Radi se o podzemnoj garaži u manjoj stambenoj zgradi u Zagrebu bez vlastitog priključka struje (postoji "zajednička" struja male snage priključka koja se plaća iz pričuve i služi samo za rasvjetu). Zanima me kolili bi bio trošak da se posebno za garažu uvede novi priključak HEP-a sa zasebnim brojilom kako bih mogao unutra imati npr. škrinju za zamrzavanje? Znači (pretpostavljam) radilo bi se o priključku minimalne snage, ali zasebnom za koji bi mi račun stizao odvojeno.

Unaprijed hvala !
Banka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:47   #206
Quote:
Banka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam jedno konkretno pitanje, cijenio bih ako bi mi netko mogao dati konkretan odgovor: Radi se o podzemnoj garaži u manjoj stambenoj zgradi u Zagrebu bez vlastitog priključka struje (postoji "zajednička" struja male snage priključka koja se plaća iz pričuve i služi samo za rasvjetu). Zanima me kolili bi bio trošak da se posebno za garažu uvede novi priključak HEP-a sa zasebnim brojilom kako bih mogao unutra imati npr. škrinju za zamrzavanje? Znači (pretpostavljam) radilo bi se o priključku minimalne snage, ali zasebnom za koji bi mi račun stizao odvojeno.

Unaprijed hvala !
10 000 kn pa naviše....

Ako želiš zahebati ostale stanare uzmeš struju od rasvjete i složiš utičnicu u uključiš škrinju...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:19   #207
Unhappy

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
10 000 kn pa naviše....

Ako želiš zahebati ostale stanare uzmeš struju od rasvjete i složiš utičnicu u uključiš škrinju...

Možda je škrinji ipak bolje tu gdje je
Thanks!
Banka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:27   #208
Quote:
Banka kaže: Pogledaj post
Možda je škrinji ipak bolje tu gdje je
Thanks!
A gle probaš se dogovoriti sa stanarima pa u garažu instaliraš kontrolno brojilo i po njemu plačaš struju zajedničke potrošnje...
To je najbolja opcija
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:04   #209
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A gle probaš se dogovoriti sa stanarima pa u garažu instaliraš kontrolno brojilo i po njemu plačaš struju zajedničke potrošnje...
To je najbolja opcija
Tako sam inicijalno i mislio, ali sam od izvođača radova zgrade (koji se konzultirao s električarom) dobio naputak da struja nije dovoljno jaka za to, odnosno da se za kombinaciju sa priključkom na postojeću mrežu u garaži i kontrolno brojilo može računati samo na sjetlo i eventualno motor za garažna vrata kao trošila.
Banka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 17:04   #210
Quote:
Banka kaže: Pogledaj post
Tako sam inicijalno i mislio, ali sam od izvođača radova zgrade (koji se konzultirao s električarom) dobio naputak da struja nije dovoljno jaka za to, odnosno da se za kombinaciju sa priključkom na postojeću mrežu u garaži i kontrolno brojilo može računati samo na sjetlo i eventualno motor za garažna vrata kao trošila.
jednu škrinju bi podnjelo....garaže su pune škrinja vjeruj mi
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 13:50   #211
Ako tko zna pomagajte. Imam sagrađenu kuću u Zagrebu i nastao je problem sa priključkom od elektre. Došli su me priključit preko krova i onda su ustanovili da nemaju tzv pripremu za moju vrstu crijepa (Bramac protektor). Što da radim, kako da se izvede ta kuka na krovu jer njima to predstavlja problem?? Već se tri tjedna ne javljaju? Hvala

Zadnje uređivanje mkovac67 : 17.12.2013. at 14:15.
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 19:24   #212
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Ako tko zna pomagajte. Imam sagrađenu kuću u Zagrebu i nastao je problem sa priključkom od elektre. Došli su me priključit preko krova i onda su ustanovili da nemaju tzv pripremu za moju vrstu crijepa (Bramac protektor). Što da radim, kako da se izvede ta kuka na krovu jer njima to predstavlja problem?? Već se tri tjedna ne javljaju? Hvala
To je nova kuča????
Sad se priključci rade u ormare na fasadi a ne preko krova....
Nađi nekog limara da ti napravi kuku s opšovom...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:47   #213
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
To je nova kuča????
Sad se priključci rade u ormare na fasadi a ne preko krova....
Nađi nekog limara da ti napravi kuku s opšovom...
Ormar mi i je u fasadi. Iz njega ide bužir na tavan. i preko tavana bi trebalo izaći na krov. U rješenju o ovjetima građenja Elektra je uvjetovala nadzemni kabel preko krova. Crijep je bramac protector i ovi iz elektre mi govore da oni nemaju rješenje za prolaz strujnog kabela preko te vrste crijepa. ??? Lud sam totalno
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:04   #214
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Ako tko zna pomagajte. Imam sagrađenu kuću u Zagrebu i nastao je problem sa priključkom od elektre. Došli su me priključit preko krova i onda su ustanovili da nemaju tzv pripremu za moju vrstu crijepa (Bramac protektor). Što da radim, kako da se izvede ta kuka na krovu jer njima to predstavlja problem?? Već se tri tjedna ne javljaju? Hvala
zato postoji tvrtka Bramac, pa se tamo pita..
postoje kupe za proboje i kupe prozračivanje krova.
u tvom slučaju kroz kupu za proboj antene treba provući metalnu cijev (koja je unutar krova dobro učvršćena) , na nju će se zakačit kabel, a kabel prema brojilu provući kroz drugu kupu s rupom za prozračivanje krova...
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:47   #215
Quote:
nn-st1 kaže: Pogledaj post
zato postoji tvrtka Bramac, pa se tamo pita..
postoje kupe za proboje i kupe prozračivanje krova.
u tvom slučaju kroz kupu za proboj antene treba provući metalnu cijev (koja je unutar krova dobro učvršćena) , na nju će se zakačit kabel, a kabel prema brojilu provući kroz drugu kupu s rupom za prozračivanje krova...
I ja san doša na tu ideju, jer već imam takav stup za antenu. Zvao sam bramac, nisam baš toliko smotan, pa su mi rekli da ne postoji proboj za struju. Samo za antenu i odzračivanje. Samo zašto ja moram to radit kad sam im platija priključak?
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 17:15   #216
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
I ja san doša na tu ideju, jer već imam takav stup za antenu. Zvao sam bramac, nisam baš toliko smotan, pa su mi rekli da ne postoji proboj za struju. Samo za antenu i odzračivanje. Samo zašto ja moram to radit kad sam im platija priključak?
Nađu nekog limara da ti to napravi...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 21:04   #217
Pozdrav svima, može li mi netko reći koliko će me otprilike koštati priključak struje za kuću koja će nadam se početi ubrzo graditi :-) na području samobora.
Jačina priključka po projektu je predviđena 5,75 kw, znači koliko HEP uzima po jednom kw i moram li od njih kupiti sav materijal ili mogu kupiti bilo gdje a da oni spoje kasnije( mislim na sat, ormar....)
Hvala!
max1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 23:00   #218
Quote:
max1984 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, može li mi netko reći koliko će me otprilike koštati priključak struje za kuću koja će nadam se početi ubrzo graditi :-) na području samobora.
Jačina priključka po projektu je predviđena 5,75 kw, znači koliko HEP uzima po jednom kw i moram li od njih kupiti sav materijal ili mogu kupiti bilo gdje a da oni spoje kasnije( mislim na sat, ormar....)
Hvala!
sve je tvoje osim vure a osnovni priključak ti je oko 11 000 kn...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 03:09   #219
Kod mene struja nedavno priključena i sve od stupa na ulici do sata (uključujući i njega) su donijeli dečki iz HEP-a i cijena priključka za 5,75kW bila je 9.700 kuna.
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 10:34   #220
Podzemni ili nadzemni priključak?
Ti si morao iskopati kanal za kabel ili su to oni iskopali?
Kabel je njihov ili si ga ti kupio?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.