Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2006., 17:50   #21
Quote:
Maky kaže:
Napisao sam ti već, što se tiče HEP-a svejedno je.

Nije uopće čudno, no ako je bušilica uistinu snage od 1kW onda baš i nije vulgaris (jedino ak je sa placa može imat svakakvu naljepnicu naljepljenu )
Pitaju jer je stroj za žbukanje trofazni.
OK

btw, bušilica je iz peveca (1010W)
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 18:05   #22
plaće su vam jako velike s obzirom na količinu posla koji obavljate. to svi znaju. državno poduzeće...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 18:15   #23
Quote:
Renata kaže:
plaće su vam jako velike s obzirom na količinu posla koji obavljate. to svi znaju. državno poduzeće...
Čuj, ja znam kako zaradim plaću. Možeš pričati u množini koliko hoćeš. Nisam tu da opravdavam sebe ili pogotovo druge kolege. Dokazivati neću koliko ja osobno posla obavljam u tvrtci (ajd jedino svome rukovoditelju ) a i neznam kako bi i kad bi htio (samo da napomenem da imam "prekovremenih" kojih tri mjeseca...)
Točno je da u svakom žitu ima kukolja jelda, a "to svi znaju" za mene nije nikakav komentar. Recimo "ja to neznam". I osobno smatram za sebe da bi me trebali plaćati i više .
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 03:52   #24
Kad ste već kod toga - HEP je država u državi, ak ne daju struju ništa im ne možeš, znaju tražit da im pokloniš zemljište za trafostanicu (nema veze šta je koštalo 500 E/m2), pa da sam izradiš poseban pristupni put, kompletnu dokumentaciju (dozvole i sl.) za nju i još na kraju da platiš i njima! A kad lutaš po uredima svi od portira do šefa te tretiraju ka budalu (makar si jedan od najvećih investitora u gradu)
35551 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 10:41   #25
Quote:
35551 kaže:
Kad ste već kod toga - HEP je država u državi, ak ne daju struju ništa im ne možeš, znaju tražit da im pokloniš zemljište za trafostanicu (nema veze šta je koštalo 500 E/m2), pa da sam izradiš poseban pristupni put, kompletnu dokumentaciju (dozvole i sl.) za nju i još na kraju da platiš i njima! A kad lutaš po uredima svi od portira do šefa te tretiraju ka budalu (makar si jedan od najvećih investitora u gradu)
Pretpostavljam da gradiš neki pogon koji treba više snage, pa će ti HEP izgradit TS. Za tu TS dat ćeš im komadić svoje parcele na kojoj će TS biti locirana i trebat će imat slobodan pristup zbog mogućih intervencija i održavanja.
Imaš dvije mogučnosti: da se sam brineš i održavaš postrojenje u TS, ili da je predaš u vlasništvo HEP-a, pa da se oni dalje brinu o održavanju.

Inače, 6,6 kW je sasvim pristojna snaga za dva stana, a isto tako to je više nego dovoljna snaga za jednu kuću opremljenu s kučanskim aparatima.
Vremena kad nije bilo limitatora snage i mogli smo istovremeno uključivati baš sve što smo poželjeli, danas su prošlost! Danas se takav luksuz treba platit dodatnim zakupom snage! Moj savjet kod zakupljivanja snage je da za početak uzmete manju snagu, dovoljnu za pokrivanje troškova izrade priključka, brojila, KPMO i sl. Kasnije možete dati zahtjev za povečanje snage prema vašim potrebama .. Ništa se ne mijenja, dobit ćete samo veće limitatore!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 11:21   #26
Quote:
champ kaže:
Inače, 6,6 kW je sasvim pristojna snaga za dva stana, a isto tako to je više nego dovoljna snaga za jednu kuću opremljenu s kučanskim aparatima.
Vremena kad nije bilo limitatora snage i mogli smo istovremeno uključivati baš sve što smo poželjeli, danas su prošlost! Danas se takav luksuz treba platit dodatnim zakupom snage! Moj savjet kod zakupljivanja snage je da za početak uzmete manju snagu, dovoljnu za pokrivanje troškova izrade priključka, brojila, KPMO i sl. Kasnije možete dati zahtjev za povečanje snage prema vašim potrebama .. Ništa se ne mijenja, dobit ćete samo veće limitatore!
Bilo bi super kad bi 6,6kW bilo dovoljno za dva stana (iako manja), ali ne znam baš... Neka svaki stan u isto vrijeme upali bojler, pećnicu, perilicu, nešto rasvjete... i to je to, ode struja...
No, pisalo je po novinama da će se maksimalno moći zakupiti 7,7kW. To bi već možda moglo biti dovoljno uz malo truda (paziti malo kada se što uključuje), iako utijesno...

BTW, što bude kad limitator izbaci struju? Jel dovoljno isključiti trošilo pa da se struja vrati, ili je potreban neki zahtjevniji zahvat?

Možeš malo objasnit ovo tvoje
Moj savjet kod zakupljivanja snage je da za početak uzmete manju snagu, dovoljnu za pokrivanje troškova izrade priključka, brojila, KPMO i sl. Kasnije možete dati zahtjev za povečanje snage prema vašim potrebama
Kakvi su to sad troškovi?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 12:38   #27
Ovako: prije nego je uveden zakup snage i limitatori, kod izvođenja priključka naplačivali su se troškovi tipa: kabel, stezaljke, ormarići, brojilo, uklopni sat, osigurači, radno vrijeme.. dakle sve što je potrebno za izvesti priključak.

Sada cijena zakupa snage automatski pokriva SVE te troškove, dakle potrošač njih više ne plača, ukoliko oni ne premašuju iznos za zakupljenu snagu do nekih 30% večeg iznosa (ne znam točno koliko).

Moglo bi se reći da su ljudi nekad davali novac za potreban materijal, a danas dobivaju snagu koja će biti njihovo vlasništvo. I ta snaga može se dalje zakupljivati, nije potrebno odmah na početku bacati novac za nešto što će im trebati možda tek u budućnosti!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 15:46   #28
Quote:
champ kaže:
Sada cijena zakupa snage automatski pokriva SVE te troškove, dakle potrošač njih više ne plača, ukoliko oni ne premašuju iznos za zakupljenu snagu do nekih 30% večeg iznosa (ne znam točno koliko).
Do 20 %
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 13:35   #29
http://www.elprim.com/servis_kupcima/Podjela_kupaca.asp
750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 16:36   #30
Post

bok svima. sto se tice HEP-a i lutanja od portira do direktora, to ne znam, ali na ovom forumu se cini da nesto znate o mijenjanju struje.

u pitanju je stan, promijenila bih stare instalacije i stavila nove...plus razvela dodatno struju... zgrada je iz 60ih godina, oko 55m2, ...

nacula sam da bi trebalo mijenjati glavnu razvodnu kutiju (kakvu? koju?) i sve druge stare instalacije (??), rastemati zidove i povuci instalacije...i to ne samo zicu nego tzv. "buzire"...
sto da sve pitam elektricara prije pocetka radova?
o cemu da vodim brigu?

da li bi mi za tako nesto, ako zelim malo ekstra planirati svjetla trebala i projektna dokumentacija struje (projekt struje i rasvjete) i ako netko zna dobrog projektanta tog kalibra, da li mi se moze javiti porukom... da se malo jos raspitam za neke detalje. ili je dobar elektricar dovoljno cool da takve stvari rijesi/osmisli?

fala unaprijed.
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 16:48   #31
A zašto bi mjenjala bužire i sve štemala. pa bužiri su u biti obične rupe kroz koji se vuku žice koje na sebi imaju izolaciju i sve. Ak sve žice stanu u postoječe bužire, nema ih smisla mjenjat.
Kolko sam skužio taj projekt koji ti treba je ono kino što traži elektra a može ga napraviti svaki ovašteni (ima obrt ili sl) električar.
Ak ti električar kaže da treba mjenjat bužire, potraži drugo mišljenje. Glavna razvodna kutija ti je ona s osiguračima i fidovkom.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 18:07   #32
opet ja - neznalica o struji

fala na post-u.

sve je prastaro (1960ih godina postavljeno), nema postojecih buzira, valjda su samo zice.

mijenjam neke stvari u stanu, pa rekoh si, ajd i to...treba mi vise stekera i prekidaca i vise svjetla (reflektorici itd.)

u spav sobi imam samo 2 utikaca i 1 sredisnje svjetlo a to mi je premalo i jos bih dodala i perilicu za sudje itd.

any thoughts?
cosmicmama158 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 19:33   #33
1. Nacrtaj tlocrt stana (u omjeru) i označi gdje ti dolazi struja.
2. Oznaći željena mjesta za utičnice i rasvjetu.
3. Oznaći mjesto trofazne utičnice
4. Potraži nekoliko električarskih radionica (navrati u Elektru i pitaj njihove "majstore"-jeftiniji su i imaju uhodan način za papire)
I to je to!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 21:57   #34
Quote:
cosmicmama158 kaže:
fala na post-u.

sve je prastaro (1960ih godina postavljeno), nema postojecih buzira, valjda su samo zice.

mijenjam neke stvari u stanu, pa rekoh si, ajd i to...treba mi vise stekera i prekidaca i vise svjetla (reflektorici itd.)

u spav sobi imam samo 2 utikaca i 1 sredisnje svjetlo a to mi je premalo i jos bih dodala i perilicu za sudje itd.

any thoughts?
E, to nisi rekao. Da bužira nema neg da sve riješeno ppr kablovima. Onda slijedi štemanje za svaku promjenu instalacije. I sad bar metnite bužire da uštedite posla kod idučeg remonta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 18:08   #35
Ponovno se javljam s ovom temom jer sam upravo danas potpisivala nekakve papire za HEP u vezi priključka, za lokacijsku dozvolu.
Napisala sam da želim jednofazni model, 4,6 kW, plavi. Uopće ne znam što sam označila. To je bilo prvo i najslabija varijanta, tek toliko za lokacijsku a poslije ću dokupiti ako treba. Da li je to dovoljno za kuću, s time da ne mislim imati nikakve strojeve ili mašine u kući.
Što znači plavi model? Može li itko objasniti te "boje"?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 20:23   #36
http://infohep/infohep/propisi/default.aspx


http://infohep/infohep/propisi/tarifni_stavovi.pdf
750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 20:25   #37
ČUJ, OVE STRANICE JE NEMOGUĆE OTVORITI!
molim te, radije ti napiši
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 20:43   #38
za kućanstva
otprilike:Plavi je : VT 0.71 kn/kwh
NT 0.39 kn/kwh
stalna mjesečna naknada 19,22kn/mj
cjene su s PDV-om

zimi VT od 07-21 sat NT od 21-07 sati
ljeti VT od 08-22 sat NT od 22-08 sati
750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 20:46   #39
ovo valjda radi:
http://www.elprim.com/servis_kupcima..._Kucanstva.asp
750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 21:13   #40
A da li je 4,6 kW dovoljno???
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.