Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2007., 22:55   #61
Obzirom da u Istri ima dosta sunčanih dana, za pola od te svote možeš imati vlastitu struju i toplu vodu preko solarnih ćelija i to zauvijek besplatno. Otkači monopoliste iz HEPa. Prošvrljaj malo na podforumu sam svoj majstor. Tamo je bilo već ovih topica s konkretnim rješenjima i mjestima gdje to možeš sve nabaviti i tko to postavlja.
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 11:49   #62
državna firma,a tako skupa i socijalno neosjetljiva! Stvarno im treba što prije dovest konkurenciju!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:06   #63
haaaaaaalooooooooooo!!!
u pravilniku piše:

Naknada za priključenje građevine kupca na mrežu izračunava se na temelju:

– jedinične cijene i priključne snage ili

– stvarnog troška priključenja kupca na mrežu.

Naknada za priključenje građevine kupca na niskonaponsku mrežu priključne snage do uključivo 30 kW utvrđuje se množenjem propisane jedinične cijene za priključnu snagu do uključivo 30 kW i priključne snage prema sljedećoj formuli:

NNN1 = cNN1 . P

gdje su:

NNN1 – naknada za priključenje građevine kupca na niskonaponsku mrežu priključne snage do uključivo 30 kW (kn),

cNN1 – jedinična cijena za priključnu snagu do uključivo 30 kW na niskom naponu, propisana odlukom Vlade Republike Hrvatske (kn/kW) i

P – priključna snaga novog kupca, odobrena prethodnom elektroenergetskom suglasnošću (kW).

Ukoliko stvarni troškovi priključenja građevine kupca na niskonaponsku mrežu iz stavka 2. ovoga članka premašuju iznos naknade za priključenje iz članka 10. stavka 5. ili 6. ovoga Pravilnika za više od 20%, naknada za priključenje određuje se prema stvarnim troškovima priključenja.

Dakle, sve se plaća samo iz cijene kilovata puta snaga, a ako su troškovi užasno veliki, tada se nešto posebno obračunava!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:36   #64
Quote:
Ukoliko stvarni troškovi priključenja građevine kupca na niskonaponsku mrežu iz stavka 2. ovoga članka premašuju iznos naknade za priključenje iz članka 10. stavka 5. ili 6. ovoga Pravilnika za više od 20%, naknada za priključenje određuje se prema stvarnim troškovima priključenja.
Pa mislim da ih ovo pokriva... kužiš, oni napišu da je to stvarna cijena priključenja, i toliko mi naplate. Ne vidim na koji način ti Renata tumačiš da se ta cijena može spustiti? (jako bih rado argumente, da se i ja mogu s njima okoristiti )
laliona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 12:37   #65
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
državna firma,a tako skupa i socijalno neosjetljiva! Stvarno im treba što prije dovest konkurenciju!
A ovo potpisujem 100000%!
laliona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:05   #66
Quote:
Ukoliko stvarni troškovi priključenja građevine kupca na niskonaponsku mrežu iz stavka 2. ovoga članka premašuju iznos naknade za priključenje iz članka 10. stavka 5. ili 6. ovoga Pravilnika za više od 20%, naknada za priključenje određuje se prema stvarnim troškovima priključenja.
Quote:
državna firma,a tako skupa i socijalno neosjetljiva! Stvarno im treba što prije dovest konkurenciju!

prema ovome, izgleda da jest i jeftina i socijalno osjetljiva.. ne naplačuje ništa skuplje ako je trošak veći od stvarnog do 20 %.. dakle ima se praktično popust do 20% u nekim slučajevima..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:10   #67
Quote:
laliona kaže: Pogledaj post
Pa mislim da ih ovo pokriva... kužiš, oni napišu da je to stvarna cijena priključenja, i toliko mi naplate. Ne vidim na koji način ti Renata tumačiš da se ta cijena može spustiti? (jako bih rado argumente, da se i ja mogu s njima okoristiti )
gdje sam ja rekla da se cijena može spustiti?
ja samo kaže da npr. imaš zakupljeni trofazni priključak i 11,04 kw snage (tako je kod mene). cijen 1 kw je 1350 kn + pdv. to ukupno ispadne nekih 18000 kn i u toj cijeni je i cjelokupna izvedba priključka. e sad, ukoliko oni skuže da su im troškovi izvedbe veći nego je to uobičajeno, onda ti nešto dodatno zaračunaju, inače ništa!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:12   #68
Pa meni je frajer na telefon rekao da se snaga struje (tih 5,75kW) plaća extra od onih 25000 kuna. Ne kužim logiku.
laliona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 13:17   #69
Po ovome Renata što ti kažeš, trebala bih platiti cca 10000kn snagu struje i priključak, i onda 15000 kuna razlike? Jesam te dobro shvatila?
laliona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:20   #70
Quote:
laliona kaže: Pogledaj post
Po ovome Renata što ti kažeš, trebala bih platiti cca 10000kn snagu struje i priključak, i onda 15000 kuna razlike? Jesam te dobro shvatila?
da, tako tvoja priča ispada.
možda ima veze sa time kad si zatražila priključak. jer oni izračunavaju to na temelju prethodne suglasnosti koju si ti možda dobila prije 4. mjeseca prošle godine kad su još vrijedila stara pravila.
ja sam svoju dobila prije nepunih mjesec dana.
i još sam na dvije strane čula da nije više kao što je nekad bilo, tj. da je sada elektra dužna sve izvesti u cijeni priključka, bez dodatnih troškova.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 02:31   #71
Priključak struje - podzemno/nadzemno

Kako saznati da li na nekom području mogu priključiti objekt na gradsku naponsku mrežu podzemnim kablom?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 09:29   #72
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Kako saznati da li na nekom području mogu priključiti objekt na gradsku naponsku mrežu podzemnim kablom?
Mislim da se moze dobiti podzemni prikljucak, bez obzira na podrucje.

Elektra to radi po zelji vlasnika, bez promjene na cijeni prikljucka.

Kad predas zahtjev za lokacijsku, od Hepa se trazi suglasnost dal moze dat (prodat )

prikljucak, i Hepov referent izlazi na teren, snima postojece stanje i dogovara

dal hoces podzemni ili zracni prikljucak.

U mom slucaju kod podzemnog prikljucka kojeg sam trazio,

stup od elektre je udaljen od parcele 5m i referent kaze da je kopanje kanala

do parcele, odnosno od buduceg kpmo koji ce bit na 15m od stupa, u cijeni prikljucka

Da li kod vece distance naplacuju posebno kopanje kanala neznam.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 09:38   #73
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Mislim da se moze dobiti podzemni prikljucak, bez obzira na podrucje.

Elektra to radi po zelji vlasnika, bez promjene na cijeni prikljucka.

Kad predas zahtjev za lokacijsku, od Hepa se trazi suglasnost dal moze dat (prodat )

prikljucak, i Hepov referent izlazi na teren, snima postojece stanje i dogovara

dal hoces podzemni ili zracni prikljucak.
.
točno!
ja ću imati podzemni tako da znam o tome!
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:37   #74
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Kako saznati da li na nekom području mogu priključiti objekt na gradsku naponsku mrežu podzemnim kablom?
Odeš u Elektru ili sličnu "ustanovu" (ovisno gdje si), i tražiš "Prethodnu elektroenergetsku suglasnost". Da li će priključak biti nadzemni ili podzemni ovisi o mogućnostima priključka na lokaciji. Uglavnom mislim da i oni preferiraju podzemni priključak ako je izvediv.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 14:07   #75
Evo, dajte konkretnu informaciju HEP-ovci, koliko košta priključak struje na obiteljsku kućuprizemlje+potkrovlje - dva stana sa normalnom potrošnjom, perilica, perilica suđa, sušilica, 2 računala, 4 tv-a, 2 bojlera. koji paket uzeti, plavi, crveni šargopirasti, totalno sam se pogubio sa tim paketima i sa tolikom papirologijom, zahtjev ovaj, zahtjev onaj... dajte cijenu cca !

thanx
dkranj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:33   #76
Red face trofazna-žbukanje?

Planiramo kupiti montažnu kuću. I tamo piše da osiguramo struju i vodu (mislim da nisam vidjela da piše da moram baš trofaznu-možda sam izostavila taj dio).Dakle privremeni priključak. A za žbukanje kažete da treba trofazna struja?
E sad, moje pitanje: skupo mi je odmah dati 20 000kn za trofazni priključak ( ine znam da li će mi opet kada trebati) ..da li postoji mogućnost (a da ne uključuje posuđivanje od susjeda) da riješim tu žbuku strojno...možda kakav agregat..da li bi se to isplatilo?



ispravite me ako sam na krivoj temi ... nemojte odmah vikati

hvala..
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:34   #77
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
kako su onda moji starci mogli strojno žbukati, ako znamo da im je zakupljna snaga 6,6kW, imaju trofazni priključak (od prije manje od 2 godine), a stroj za strojno žbukanje povuče i više od 18kW (mislim čak 24)?
zato što su radnici spojili izravno na mrežu, prespojili limitator.
Tak su napravili kod mene...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:43   #78
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
..da li postoji mogućnost (a da ne uključuje posuđivanje od susjeda) da riješim tu žbuku strojno...možda kakav agregat..da li bi se to isplatilo?
kada su meni slagali pod/estih onda su koristili agregat.
Svoj dopeljali na prikolici. Tako vijerujem da ima i za žbukanje- samo kaj će ti to posebno naplatiti
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:37   #79
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Planiramo kupiti montažnu kuću. I tamo piše da osiguramo struju i vodu (mislim da nisam vidjela da piše da moram baš trofaznu-možda sam izostavila taj dio).Dakle privremeni priključak. A za žbukanje kažete da treba trofazna struja?
E sad, moje pitanje: skupo mi je odmah dati 20 000kn za trofazni priključak ( ine znam da li će mi opet kada trebati) ..da li postoji mogućnost (a da ne uključuje posuđivanje od susjeda) da riješim tu žbuku strojno...možda kakav agregat..da li bi se to isplatilo?



ispravite me ako sam na krivoj temi ... nemojte odmah vikati

hvala..
Ja sam dogovorio žbukanje sa agregatom i to je sigurno ok ako ne možeš posuditi od susjeda dovoljno trofazne struje (cijena bi bila otprilike kao 1kw zakupljene snage- za standardnu obiteljsku kuću). Realno danas imaš sve potrošače na monofaznoj struji: štednjak, aparat za varenje, cirkular, ne znam što bi bio razlog da kupuješ trofaznu struju. Po meni nije loše imati tri odvojene faze kada bi ih čovjek mogao 100% iskoristiti- a takvu raspodjelu nikada nećeš moći napraviti. Za velike potrošače (industrija) postoji mjerilo snage za sve tri faze pa možeš trošiti zakupljenu snagu po fazama kako hoćeš ali za male nula bodova.

A što se tiče startanja motora mislim da su limitatori prilično tromi osigurači te da podnose kratkotrajna preopterećenja e sad koliko točno puta treba provjeriti specifikacije (čitaj motor možeš startati i raditi će ako ne "vuče" u radnom režimu više nego što ga ograničava limitator).
gogo_2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 22:21   #80
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
znači sam priključak struje se računa 1350 kn (nisam iz zg-a) * 9,9 = 13 365 kuna.
grozno skupo!
a zašto onda još plaćamo 60 kn paušal + potrošnju mjesečno?!!!
zato da bi u hep-u bile tako velike plaće...


Cijena za 1kw je 1681,00 kn *koliko ste zakupili kw.
__________________
zagorac
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.