Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 10:44   #81
Quote:
maksica6 kaže: Pogledaj post
Cijena za 1kw je 1681,00 kn *koliko ste zakupili kw.
ja sam na svom blogu (vidi ranije postove) spominjao struju, priključenje, žbukanje i probleme sa strujom oko toga, zašto monofazno ili trofazno, cijene priključenja za ZG, pa tko nije nek pročita, jer vidim da tu pričate o tim stvarima.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:01   #82
HEP i privremeni priključak

Ima li ovdje upoznatih sa pricom privremenog priključka struje? Koliko to košta i kakva je procedura, te da li se troškovi za takav priključak odbijaju kasnije od troškova stalnog priključka?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:21   #83
Koliko sam ja prije pročitao troškovi su ti nekih 1-2 kkuna + sve ono kaj i standardno plačaš.

Pisalo je to tu negdje...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 18:27   #84
OK, jasno da treba platiti neku sumu novaca, no da li to ide u vjetar ili se oduzima od iznosa koji se placa kad se zgotovi kuća i uzima stalni priključak?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:27   #85
i mene bi to zanimalo. zanima me dal se isplati možda uzeti normalni (stalni) priključak s obzirom da namjeravam useliti u kuću u roku od godinu dana od početka radova.
npr. ako se ti troškovi ne oduzimaju, onda je tih 2000 kn bezvezni trošak.
i koliko dugo uopće traje privremeni priključak?
Zeke, nadam se da ćemo dobiti odgovore...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 20:20   #86
Renata, bojim se da stalni prikljucak ne možeš dobiti sve dok ne napraviš kuću, tj. dok ne izvedeš instalacije u kući. Do tada pali jedino privremeni. Nemoj me uzimati za riječ, to sam pročitao negdje na netu, a raspitujem se ovdje zato jer nisam u HR pa mi je nezgodno zivkati hep i ostale.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 23:06   #87
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
OK, jasno da treba platiti neku sumu novaca, no da li to ide u vjetar ili se oduzima od iznosa koji se placa kad se zgotovi kuća i uzima stalni priključak?
Ja sam privremeni priključak u Zagrebu platio 3,400 kn (+ vino i bombonjera da se ubrza), postavili su mi privremeni ormarić i stup na temelju Građevinske dozvole.
Lik mi je rekao da kad kuća bude pod krovom dođem podnijeti zahtjev za stalni priključak, odnosno izmještanje struje na kuću, te da ću to platiti dodatnih 1000 kn, a u cijenu je uključen i atest koji će oni izdati nakon što električar spoji sve unutar kuće.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 00:44   #88
Ja ga čekam već mjesec dana. Treba izaći poslovođa da izvidi "stvarne" troškove i ocijeni koliko bi to koštalo. Kažu , ovisi ali oko 1-2 tisuće kn. U principu, to nema veze sa cijenom priključka i može se smatrati lovom bačenom u vjetar (ako tako možemo nazvati njihov izlazak na teren, vučenje žica s bandere na tvoju parcelu itd ).
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 08:51   #89
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje upoznatih sa pricom privremenog priključka struje? Koliko to košta i kakva je procedura, te da li se troškovi za takav priključak odbijaju kasnije od troškova stalnog priključka?
Prvo platis 50 % od ukupnog iznosa zakupljene snage. Predas zahtjev i platiš još par stotina kuna. Onda cekas da dodje poslovodja i vidi situaciju, gdje i kako stup. Onda se snjim dogovoriš da u fusu napravi ono sto ti rade ovlasteni električari, pripremi ormarić za privremeni priključak. Meni su sve radili decki iz elektre, njima sam platio 2300 kn, onda još moraš platiti opet par stotina kuna elekri. Sve ti to traje do mjesec dva, ali ja sam ih maltretiro i napravili u roku dva tjedna, ja placam njima fus i hocu to odmah. Eto, to ti tak ide. Oni ti izbuse rupu, postave stup, naprave ormarić, priključe na javni stup. Sav materijal je u toj cijeni. U ormariću dobiš limitator, brojilo, utičnice. Kad se napravi kuća i sve el. instalacije u njoj onda ides na konaćni priključak. Btw moraš imati pravomočnu građevinsku dozvolu. I nista se ne odbija od ukupne cijene zakupljene snage.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 09:22   #90
Problem sa privremenim priključkom ti je što moraš kupiti privremeni ormarić koji, kada dobiješ pravi priključak, i nije od neke koristi.
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 10:52   #91
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Prvo platis 50 % od ukupnog iznosa zakupljene snage. Predas zahtjev i platiš još par stotina kuna. Onda cekas da dodje poslovodja i vidi situaciju, gdje i kako stup. Onda se snjim dogovoriš da u fusu napravi ono sto ti rade ovlasteni električari, pripremi ormarić za privremeni priključak. Meni su sve radili decki iz elektre, njima sam platio 2300 kn, onda još moraš platiti opet par stotina kuna elekri. Sve ti to traje do mjesec dva, ali ja sam ih maltretiro i napravili u roku dva tjedna, ja placam njima fus i hocu to odmah. Eto, to ti tak ide. Oni ti izbuse rupu, postave stup, naprave ormarić, priključe na javni stup. Sav materijal je u toj cijeni. U ormariću dobiš limitator, brojilo, utičnice. Kad se napravi kuća i sve el. instalacije u njoj onda ides na konaćni priključak. Btw moraš imati pravomočnu građevinsku dozvolu. I nista se ne odbija od ukupne cijene zakupljene snage.
Sinkro, a kad se plaća ostalih 50%? Tih prvih 50% pretpostavljam da nije bacanje u vjetar - u vjetar se baca ovo sve ostalo (2300kn + par 100 kn), kaj ne?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 11:11   #92
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Sinkro, a kad se plaća ostalih 50%? Tih prvih 50% pretpostavljam da nije bacanje u vjetar - u vjetar se baca ovo sve ostalo (2300kn + par 100 kn), kaj ne?
Ostalih 50 % kada ćeš tražiti konaćni priključak.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:00   #93
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Ostalih 50 % kada ćeš tražiti konaćni priključak.
dobro, a što si platio 2300 kn + par 100 kn, i kome Hep-u ili električarima?
ako je stup u toj cijeni onda mi je jasno, a ako nije pitam se što je plaćeno, imaš li specifikaciju troškova? i koliki su ti ukupni troškovi za struju?
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:33   #94
Quote:
kudkojimilimoji kaže: Pogledaj post
dobro, a što si platio 2300 kn + par 100 kn, i kome Hep-u ili električarima?
ako je stup u toj cijeni onda mi je jasno, a ako nije pitam se što je plaćeno, imaš li specifikaciju troškova? i koliki su ti ukupni troškovi za struju?
Par stotina kuna plačaš u elektri, a ostalo fuseru u elektri koji onda s tim raspolaže nekak. Stup je u cijeni, sve kompletno.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:44   #95
Quote:
SINKRONET kaže: Pogledaj post
Par stotina kuna plačaš u elektri, a ostalo fuseru u elektri koji onda s tim raspolaže nekak. Stup je u cijeni, sve kompletno.

znači ti si fušeru platio 2300 za montažu i za stup, koji bi po meni trebalo HEP imati u cijeni priključka? a fušer je iz Hep-a to nekako uzeo sebi?
kudkojimilimoji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 12:45   #96
Dobro, a možeš li angažirati negog svog električara umjesto fušera u elektri za tih 2300kn?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 13:13   #97
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Dobro, a možeš li angažirati negog svog električara umjesto fušera u elektri za tih 2300kn?
Ja sam prvo i zvao ovlastenog električara, pa me onda nazvao ovaj iz elektre i rekao da mu je taj električar dao moj broj. Ovaj valjda radi na proviziju.
__________________
sinkronet
SINKRONET is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:03   #98
Ide li bez građevinske dozvole, samo s izvadkom iz gruntovnice i katastra?
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 01:32   #99
ne
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 01:33   #100
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ja ga čekam već mjesec dana. Treba izaći poslovođa da izvidi "stvarne" troškove i ocijeni koliko bi to koštalo. Kažu , ovisi ali oko 1-2 tisuće kn. U principu, to nema veze sa cijenom priključka i može se smatrati lovom bačenom u vjetar (ako tako možemo nazvati njihov izlazak na teren, vučenje žica s bandere na tvoju parcelu itd ).
Baš tako.
Meni nisu izdali nikakv račun, Ja sam liku dao lovu, potpisao Ugovor za privremeni priključak. Tutnio mu bocu vina i slatkiše , i došao mi sutra ujutro izvidit stanje , a već dan kasnije došla ekipa ukopala stup,postavili ormarić, prikopčali,popili pivu i ošli.
Nemoj više čekat, lipo s vrećicom dvi boce jeftina vina (umotaj da se ne vidi) kraš čokoladu i da viš kako će izać. I obavezno dodaj, eto nekako ću vam se odužit kad bude gotovo,jer mi je jako hitno.
Naravno niš od toga, varka za malog Marka
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.