Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2006., 02:27   #21
Kupila san proculin... U kombinaciji sa suncanim naocalima isprid ekrana je ok
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 21:04   #22
Quote:
Taisa kaže:
Kupila san proculin... U kombinaciji sa suncanim naocalima isprid ekrana je ok

suncane naocale ispred ekrana...mislim da to nije bas preporucljivo...

ja isto u zadnjih mejsec dana imam problema s ocima, uzasno me pek oci ak ne nosim naocale dok sam pred kompom a nekad kad se probudim ujutro osjecam nekakvo "zuljanje" u oku...mislim da mi trebaju umjetne suze, bas cu pitat u ljekarni....

e da, danas mi je frendica rekla da te "umjetne suze" traju samo 7 dana, da se dulje nesmiju koristit...
jel zna tko sta o tome
mujer19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 10:40   #23
Quote:
mujer19 kaže:
suncane naocale ispred ekrana...mislim da to nije bas preporucljivo...

ja isto u zadnjih mejsec dana imam problema s ocima, uzasno me pek oci ak ne nosim naocale dok sam pred kompom a nekad kad se probudim ujutro osjecam nekakvo "zuljanje" u oku...mislim da mi trebaju umjetne suze, bas cu pitat u ljekarni....

e da, danas mi je frendica rekla da te "umjetne suze" traju samo 7 dana, da se dulje nesmiju koristit...
jel zna tko sta o tome
Ne većina traje 4 tjedna nakon otvaranja,Refresh Contacts su jedine koje traju 2 mjeseca...
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:29   #24
Ma traju i duže. Probaj Isoptatears, jako su dobre. Okulistica mi je rekla da bi triput na dan nakapati oči s tim nama koji sjedimo za kompjuterima trebalo prijeći u naviku kao i pranje zuba.
zazie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 14:13   #25
Quote:
mujer19 kaže:
ja isto u zadnjih mejsec dana imam problema s ocima, uzasno me pek oci ak ne nosim naocale dok sam pred kompom a nekad kad se probudim ujutro osjecam nekakvo "zuljanje" u oku...mislim da mi trebaju umjetne suze, bas cu pitat u ljekarni....
Uglavnom, meni su ove proculinke o.k., vise me oci ne peku.
I primjetila sam da ne smin vise palit komp odma kad se probudim, valjda su mi nakon budenja oci osjetljivije Uglavnom....ovo je pocetak kraja moje ovisnosti o internetu
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 22:33   #26
pise mi da treba svaka 4 sata kapat. el to znaci da moram sam dok sam budna, ili se moram probudit samo zbog kapi za oci?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:10   #27
a koje kapi trebaju kako oko samo od sebe previse suzi?
[Manuel] is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:39   #28
ja si mazem kapima koje se mogu kupiti u italiji, zovu se Iridine due. od kamilice su i jedine mi pomazu za crvenilo oka. njezne su i dugo ih koristim. ne svaki dan, ali po potrebi.
nisu ni skupe. ne vise od 10 eura.
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 20:00   #29
Quote:
[Manuel] kaže: Pogledaj post
a koje kapi trebaju kako oko samo od sebe previse suzi?
dodje covjek kod doktora i kaze: "doktore, suzi mi oko".
i doktor mu ga suzi.

ove koje sam ja dobila (jer je oko bilo krvavo mal i suzilo s vremena na vrijeme cini mi se) se zovu tobrex, i platila sam manje od 10kn.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 18:30   #30
Kapi za oči

Zna li tko za neke dobre kapi za oči,inače ih nikad nisam koristila i sada kupim visine,koristim ih 2 dana i ništa mi nisu pomogle,oči su mi i dalje.crvenkaste od kompa,zraka isl..A od visina,kao da su mi oči čak malo žućkaste postale.
miaa02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 15:22   #31
Kapi za oči - za sužavanje krvnih žila i smanjenje crvenila

Čitao sam neki članak na internetu i navodno puno pomažu u smanjenju podočnjaka. Vjerovatno se nebi previše ni zamarao s tim, ali moja sestra ih koristi (koristi ih ako bi smanjio crvenilo nakon pušenja trave) i stvarno, iako je imala ogromne podočnjake više ih uopće nema. Sad me zanima ako itko od vas zna nešto više, dali postoje kakve "nuspojave" prilikom korištenja tih kapi, odnosno dali bi mogao pogoršati vid korištenjem istih i dali stvarno ublažuju podočnjake. Ako ima kakav stručnjak tim bolje.
Namine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:17   #32
Visine, Proculyn, Nafaborat i sl. kapi.
Evo ti link pa malo prouči što neki dr. kaže.

Zadnje uređivanje Veky : 16.08.2010. at 16:23.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 16:40   #33
Ah, šteta.

Zna li netko onda neki drugi djelotvorni način koji pomaže pri smanjenju podočnjaka?
Namine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:09   #34
Je l ´ ima neko da preporuci koje kapi za oci, pored Systane, su dobre ali da su bez konzervansa?
Kelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:27   #35
Quote:
[Manuel] kaže: Pogledaj post
a koje kapi trebaju kako oko samo od sebe previse suzi?
Ovo i mene zanima. Bila sam nedavno u ljekarni i tamo su mi dali Blink (onaj plavi za ljude koji nose kontaktne leće - ja nosim naočale) ali mi nije nekako to to Meni treba nešto što će spriječiti suzenje a ne djelovati poticajno na nj a koliko sam shvatila, Blink je za 'suhe' umorne oči, tzv. umjetne suze.
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 00:38   #36
Quote:
Kelena kaže: Pogledaj post
Je l ´ ima neko da preporuci koje kapi za oci, pored Systane, su dobre ali da su bez konzervansa?
A zašto ti ne odgovaraju Systane?

Meni su na očnom preporučili refresh contacts (imam dijagnozu suhih očiju pa si moram jako često kapati kapi u oči) al meni nisu baš nešto. Probala sam i te Systane i te su mi super, nekako su masnije i duže mi drže nego ove.

Ako neko zna još koje dobre kapi neka napiše.


Inače postoji jedan super gel za oči, zove se Cornere gel al ne znam dal ga se može dobiti bez uputnice od specijalista. Meni su to na očnom prepisali i on me spašavao.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 02:11   #37
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A zašto ti ne odgovaraju Systane?
Iskrena da budem, zbog cene.
Kod nas Refresh contacts kostaju oko 500 dinara (34 kune) dok Systane kostaju 1100 din (74 kn) i pri tom bocica RC sadrzi 15 ml dok od Systane svega 10ml. S obzirom da ja to ukapavam 3 - 4 X na dan, ne dodje mi bas jeftino.
A, i nisam nesto primetila da mi je od Systane nesto posebno dobro...

Za Corneregel (Dexapanthenol) znam, super stvarcica. I bas da te pitam jos ovo:
Je l´ kad ga koristis, naravno, skidas lece, i posle koliko ih stavljas? Zato sto neki preporucuju da se lece uopste ne stavljaju dok se gel koristi...

Zadnje uređivanje Kelena : 04.12.2010. at 02:16. Reason: Tek sad videh da ti mozda ne nosis lece... :D
Kelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:20   #38
Quote:
Kelena kaže: Pogledaj post
Iskrena da budem, zbog cene.
Kod nas Refresh contacts kostaju oko 500 dinara (34 kune) dok Systane kostaju 1100 din (74 kn) i pri tom bocica RC sadrzi 15 ml dok od Systane svega 10ml. S obzirom da ja to ukapavam 3 - 4 X na dan, ne dodje mi bas jeftino.
A, i nisam nesto primetila da mi je od Systane nesto posebno dobro...

Za Corneregel (Dexapanthenol) znam, super stvarcica. I bas da te pitam jos ovo:
Je l´ kad ga koristis, naravno, skidas lece, i posle koliko ih stavljas? Zato sto neki preporucuju da se lece uopste ne stavljaju dok se gel koristi...

I ja sam zbog cijene i ml. kupovala refresh contacts al su mi puno lošije od ovih Systane. Ove refresh su mi nekako vodenastije, imam osjećaj ko da vodu stavljam u oči i jako brzo "ishlape".

Ja ti uopće ne nosim ni naočale ne leće, ja sebi moram kapati oči jer imam nedostatak suza. Počne mi se mutiti pred očima kad sam umorna ili kad duže vrijeme sam za kompom, tv-om, knjigom pa su mi rekli da si moram kapati kapi 5 puta dnevno i navečer stavljati prije spavanja cornere gel.

A cornere gel se ionako preporučava staviti navečer (općenito sve masti i gelovi se stavljaju u oči navečer), pa ne vidim razloga zašto ne bi mogla stavljati taj gel i nositi leće, ionako ih ne nosiš dok spavaš. A do ujutro taj gel se već apsorbira i ispere.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 19:54   #39
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
pa ne vidim razloga zašto ne bi mogla stavljati taj gel i nositi leće,
Morala bih corneregel da stavljam nekolika puta na dan, imam nekih problema sa levim okom, a nosim lece, tako da ne znam koliko bi mi mutilo vid.
A i cini mi se da sam procitala na upuststvu da se ne nose lece tokom primene jer je moguce da ih gel osteti.
Ili to sad tripujem, ne znam nisam uspela danas da ga kupim, nigde nema, navodno nestasica.

Za RC si u pravu, one jesu kao voda, i zato ja trazim neke koje mi odgovaraju u pogledu cene a i da su bez konzervansa...
Kelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:50   #40
Ja mislim da ti se taj gel ne smije ni stavljati više od jedanput dnevno.

Postoje još jedne bolje nego Systane ali te su još skuplje, al se ne mogu sjetiti kako se zovu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.