Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 20:03   #41
Hm, moguce.
Hvala u svakom slucaju.
Ako saznas za neke dobre a ne puno skupe kapi, javi.

Pozz
Kelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 20:26   #42
Kad budem išla na očni reći ću im da mi ove refresh nisu baš nešto pa da mi preporuče neke bolje.

Ako saznam za još koje budem javila.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 22:27   #43
Evo malo da dignem temu iz mrtvih. Zanimaju me Visine kapi, da li ih netko od vas koristi i da li valjaju? Zna mi povremeno puktnuti kapilara u oku i to užasno izgleda, kapam već Systane u oči jer imam suhe oči pa si sad razmišljam dal da malo kombiniram kad mi ovako pukne sa Visine.

Čitala sam davnih dana da stvaraju ovisnost i sl. pa me zanimaju vaša iskustva.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:18   #44
ja sam ih isprobala u jednom od naleta peludne alergije; ali jako su me pekle i isušivale oči. neko vrijeme sam uspješnije koristila Proculin, no skinuh se i s njih; sad u slučaju potrebe imam pri ruci fiziološku otopinu, dovoljno mi je. no vidjela sam u apoteci reklamu za neke Bepanthol, ako se ne varam, kao za podmazivanje
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:29   #45
Ma neću onda, iovako muku mučim sa suhim očima rađe budem hodala povremeno sa krvavim očima nego da si još dodatno isušim oči. Ne događa mi se to svakodnevno, ali mi je ružno za vidjeti pa sam mislila možda probati nešto od tih kapi za crvenilo očiju, al bolje ne čačkat mečku.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 23:46   #46
ovo su te http://www.zdravakrava.hr/zdravi-izlog/ljekarna/162 ... a nije baš ni jeftin sport
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 00:32   #47
Znam za te sa jednokratnim aplikatorima, davnih dana sam skontala da je to preskup sport za mene. Iako mi se čini po sastavu da su tu negdje ko Systane, a Systane su meni odlične kapi.

Još da mi ih je naći baš one koje su za suzni film (neke u ljubičastoj kutiji), vidjela sam po netu da ih ima, ali nisam skužila da ih ima po ljekarnama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 11:26   #48
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znam za te sa jednokratnim aplikatorima, davnih dana sam skontala da je to preskup sport za mene. Iako mi se čini po sastavu da su tu negdje ko Systane, a Systane su meni odlične kapi.

Još da mi ih je naći baš one koje su za suzni film (neke u ljubičastoj kutiji), vidjela sam po netu da ih ima, ali nisam skužila da ih ima po ljekarnama.
Ja se dosta razumijem u kapi jer imam dijagnozu suhog oka i grozne probleme zbog toga

Probala sam ti i systane ultra i systane balance (te ljubičaste) i obje vrste su ok, jedino imaju različitu namijenu, systane ultra su za suho oko kojem nedostaje vodena komponenta suznog filma (na to ukazuju niski rezulati Schimmerovog testa), a balance za suho oko kojem nedostaje uljna komponenta suza (loš Tear break-up time test).

Nažalost, u dragoj nam Republici ne postoji doktor koji se dovoljno razumije u liječenje suhog oka pa svoje znanje nađoh na forumu Dry eye zone.

Glede crvenila oka i popucalih kapilara, to ti se događa kad se oko previše isuši i na rožnici nastaju "dry patches", zone koje nisu pokrivene suzama pa nastaju mikro erozije.

Meni crvenilo jako neutraliziraju Proculin kapi, one su vazokostriktori pa sužuju krve žile, samo treba oprez jer crvenilo nakon dugog korištenja postoje još jače tako da ako ćeš ih koristiti, nikako učestalo i svaki dan, možda za neku specijalnu priliku

Btw, systane balance možeš kupiti u apoteci na Branimircu, oko 110 kn
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:06   #49
Znači ima ih za kupiti.

Ne znam, skontala sam da mi Systane odgovaraju jer su masne i duže mi traju i za razliku od propisanog mi Refresha ne isušuju oko kad ishlape (Refresh mi je bolje ne stavljati jer mi bude još gore i mogu ih kapati 10 puta dnevno i opet će biti isto).

Čitala sam sada šta piše na ovom linku: http://kontaktne-lece.eu/ovlazivaci-...stane-balance/, ove simptome što su opisali imam ih. Jedino što meni ne suze oči jer mi nema šta suziti, kad sam jako umorna onda mi se jako muti vid i obavezno nakon spavanja, pogotovo ako je kraće spavanje ja ne vidim čitati kako spada dok ne nakapam oči. Na očnom su mi rekli da mi pukne suzni film i da mi se zato muti, sad bi trebala otići već više obaviti i taj Schimer pa nek rade još neke pretrage kad mi dođe šugav (a doći će jer ja ne mogu više niti jednu suzu ispustiti koliko su mi suhe oči ) A kako izgleda taj Tear break-up time test?

Ajd baš budem potražila ove balance pa ih budem probala, sa običnim Systanom sam zadovoljna, ovaj Ultra je meni osobno isti klinac kao i obični. Nisam primjetila razliku osim što je mrvu skuplji.

I šta se može dobiti preko recepta od kapi i gelova za oči? Ja sam dobila Refresh i Cornere gel, gel sam plaćala 50 kn a kao na recept je (i odličan mi je, spašavao me kad sam morala učiti, a sve mi se toliko muti da ne razaznajem uopće slova). A Refresh mi ne valjaju ništa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:54   #50
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Znači ima ih za kupiti.

Ne znam, skontala sam da mi Systane odgovaraju jer su masne i duže mi traju i za razliku od propisanog mi Refresha ne isušuju oko kad ishlape (Refresh mi je bolje ne stavljati jer mi bude još gore i mogu ih kapati 10 puta dnevno i opet će biti isto).

Čitala sam sada šta piše na ovom linku: http://kontaktne-lece.eu/ovlazivaci-...stane-balance/, ove simptome što su opisali imam ih. Jedino što meni ne suze oči jer mi nema šta suziti, kad sam jako umorna onda mi se jako muti vid i obavezno nakon spavanja, pogotovo ako je kraće spavanje ja ne vidim čitati kako spada dok ne nakapam oči. Na očnom su mi rekli da mi pukne suzni film i da mi se zato muti, sad bi trebala otići već više obaviti i taj Schimer pa nek rade još neke pretrage kad mi dođe šugav (a doći će jer ja ne mogu više niti jednu suzu ispustiti koliko su mi suhe oči ) A kako izgleda taj Tear break-up time test?

Ajd baš budem potražila ove balance pa ih budem probala, sa običnim Systanom sam zadovoljna, ovaj Ultra je meni osobno isti klinac kao i obični. Nisam primjetila razliku osim što je mrvu skuplji.

I šta se može dobiti preko recepta od kapi i gelova za oči? Ja sam dobila Refresh i Cornere gel, gel sam plaćala 50 kn a kao na recept je (i odličan mi je, spašavao me kad sam morala učiti, a sve mi se toliko muti da ne razaznajem uopće slova). A Refresh mi ne valjaju ništa.
Ako su ti rekli da ti puca suzni film, onda vjerojatno imaš problem s uljnom komponentom suza, systane balance će ti onda biti dobar.

Taj tear break up se radi tako da se u oko razmaže neka zelena tekućina (fluoro nešto) i onda ti promatraju kad trepneš i kad se izluči suza koliko se ona zadržava u oku, trebala bi putovati oko 15 sekundi po cijelom oku, meni suza pukne nakon manje od 2 sec

Na recept kod nas se ne može dobiti ništa od tih gelova tipa Cornere, ali imaš na ebayu i sl kupiti čudesa, prouglaj npr lacrilube, theratears i sl, svi imaju noćnu varijantu u gelu

I systane postoji u obliku noćnog gela samo se kod nas naravno ne uvozi

Probaj si raditi tople obloge na redovnoj bazi, ako si lijena, dovoljno je vaticu u običnu toplu vodu namočiti i držati par minuta i masirati rub trepavica da se potakne rad žljezda koje izlučuju taj uljni dio suza, ja sam kupila u apoteci čaj Vidac i od njega sad radim obloge
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:14   #51


Malo sam guglala, vidjela sam da ima i Systane gel i nekakav lubrukant, znam da to kod nas sigurno ne uvoze. Ma nisu mi tada radili nikakve posebne pretrage, samo su mi nakapali nešto u oči pa sam morala čitati slova i onda me stavila na nekakav aparat i proučavala mi oči. Rekla mi je doktorica da su suhe oči, da imam keratokonjuktivitis sicca, dala mi za terapiju da 5 puta dnevno kapam Refresh i navečer stavljam Cornere gel. Kad sam pitala a zašto mi se toliko muti rekla mi je da nemam suza i da pukne suzni film i onda mi se zamuti vid. Nemam blage da li mi je radila ovaj gore test koji si opisala, mislim da nije, da je bio samo onaj uobičajen pregled pomoću onog aparata.

Ma meni ionako sumnjaju na Sjogren (autoimuna koja napada sluznice, najčešće oči i usnu šupljinu), morat ću i Schimer ići raditi da mi ga potvrde pa budem pitala i za ove ostale pretrage da znam koje da si kapi uzimam, a ne da kupujem redom i isprobavam šta mi valja.

Našla sam i neke Optive kapi, jesi možda probala te? Navodno imaju jedini dvostruko djelovanje, površinsko i dubinsko. Proizvođač je isti onaj ko od Refresh kapi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 06:46   #52
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


Malo sam guglala, vidjela sam da ima i Systane gel i nekakav lubrukant, znam da to kod nas sigurno ne uvoze. Ma nisu mi tada radili nikakve posebne pretrage, samo su mi nakapali nešto u oči pa sam morala čitati slova i onda me stavila na nekakav aparat i proučavala mi oči. Rekla mi je doktorica da su suhe oči, da imam keratokonjuktivitis sicca, dala mi za terapiju da 5 puta dnevno kapam Refresh i navečer stavljam Cornere gel. Kad sam pitala a zašto mi se toliko muti rekla mi je da nemam suza i da pukne suzni film i onda mi se zamuti vid. Nemam blage da li mi je radila ovaj gore test koji si opisala, mislim da nije, da je bio samo onaj uobičajen pregled pomoću onog aparata.

Ma meni ionako sumnjaju na Sjogren (autoimuna koja napada sluznice, najčešće oči i usnu šupljinu), morat ću i Schimer ići raditi da mi ga potvrde pa budem pitala i za ove ostale pretrage da znam koje da si kapi uzimam, a ne da kupujem redom i isprobavam šta mi valja.

Našla sam i neke Optive kapi, jesi možda probala te? Navodno imaju jedini dvostruko djelovanje, površinsko i dubinsko. Proizvođač je isti onaj ko od Refresh kapi.
Meni se isto muti vid kad mi se jako isuši oko, osobito poslije spavanja, to mi je najgore :-/

Malo mi je lakše otkad sam se prisilila spavati s maskom za spavanje (obična platnena 20 kn, DM), prije spavanja nakapam oči sa Systanom i ne otvaram ih više, stavim masku i spavam, to sam pročitala na Dry eye zone da maska sprečava hlapljenje suza po noći.

Nažalost, Optive su meni bile dno dna, najlošije kapi, bolji učinak mi je imala obična fiziološka otopina, a nisu ni jeftine, tako da što se mene tiče, obična prevara

Uff, nadam se da nije Sjogren, usta ti se isto suše?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 15:29   #53
Puno ti hvala na odgovorima, uštedila si mi sada pare na raznorazna isprobavanja. Do sada sam išla tako, kupim pa onda gledam kako mi šta odgovara, sada u zadnje vrijeme koristim Systane, jednostavno mi se druge ne mogu mjeriti s njima. Jesu skupe, ali dugo mogu stajati otvorene i masnije su od ostalih a to mi paše.

Morat ću si nabaviti masku, već sam bila pričala da ću kupiti jer mi smeta ujutro trunčica svjetla kad se pojavi igdje. A jel si ti navečer stavljaš koji gel? I ako da, koji?

Izgleda da je Sjogren, antitijela za njega su dosta povišena, imam već dijagnozu suhih očiju, nemam sline, suh mi je i nos u zadnje vrijeme....
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 18.04.2013. at 15:35.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 15:39   #54
Ja sam koristila i visine i proculin, ali to se ne smije dugo kapati s tim da mi proculin smrdi po propolisu .

Nedavno sam kupila ovo i oduševljena sam http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/379/
Imaju i neke druge (contacts mislim) ali to je za osobe koje koriste leće.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 17:30   #55
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na odgovorima, uštedila si mi sada pare na raznorazna isprobavanja. Do sada sam išla tako, kupim pa onda gledam kako mi šta odgovara, sada u zadnje vrijeme koristim Systane, jednostavno mi se druge ne mogu mjeriti s njima. Jesu skupe, ali dugo mogu stajati otvorene i masnije su od ostalih a to mi paše.

Morat ću si nabaviti masku, već sam bila pričala da ću kupiti jer mi smeta ujutro trunčica svjetla kad se pojavi igdje. A jel si ti navečer stavljaš koji gel? I ako da, koji?

Izgleda da je Sjogren, antitijela za njega su dosta povišena, imam već dijagnozu suhih očiju, nemam sline, suh mi je i nos u zadnje vrijeme....
Drago mi je ako mogu pomoći, imala sam osjećaj da sam jedina u državi koja ima dijagnozu suhog oka

Navečer ti samo ukapam 2 kapi Systana ultra u svako oko i stavim masku, nažalost, Cornere me je smetao, ujutro bi se budila krvavih i sljepljenih oči od neke ogavne sluzi, a pošto ne postoji niti jedan drugi gel kod nas, nisam mogla probati alternativu

Doduše, probala sam kod dr. jednu ampluicu Bepanthen gela i činio mi se jako ugodan, samo nikako da ga kupim jer su te ampulice jako skupe, a moram kupovati i Systane ultra i balance i refresh contacts zbog leća tako da ću bankrotirati

Da ti ne pričam koliko sam suplemenata nakupovola, pijem već neko vrijeme konjske doze omege jer je to jako dobro za suze, beta glucan itd., ko neka stara babetina pred smrt se osjećam
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 17:35   #56
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila i visine i proculin, ali to se ne smije dugo kapati s tim da mi proculin smrdi po propolisu .

Nedavno sam kupila ovo i oduševljena sam http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/379/
Imaju i neke druge (contacts mislim) ali to je za osobe koje koriste leće.
Ti isto imaš problema sa suhim okom?

Pogledala sam sad sastav tih kapi, imaju istu djelatnu tvar kao Systane ultra, polietilen glikol, jedino ove imaju nešto manju koncentraciju od Sysatna, nadala sam se da je nešto novo
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 13:17   #57
Meni su isto dijagnosticirali suho oko. Scrimer je pokazao "čak" 2 mm (šala). Preporučene su mi refresh contact kojih trenutno nije bilo pa su mi u ljekarni preporučili Opticalm. Za sad imam njih. Kako se uopće kreću cijene tih umjetnih suza? Ove Opticalm su kod mene u ljekarni 42.60 kn Koliko koštaju te Blink ili Bepanthol???
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:16   #58
vizol je bio dostupan, jako povoljan i ucinkovit za crvenilo ociju..e sad mene zanima zasto traju samo 28 dana? u cem je fora poslje, ne sljakaju jednako, pokvare se ?!
pozz
balishag is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:03   #59
Do tada proizvođač garantira da su svi sastojci ok i da ne postoji opasnost da se unutra nešto nakoti, barem sam ja tako shvatila. Znala sam ja kapati i nakon isteka roka, nije mi ništa bilo ali izbjegavam to raditi. Najčešće bacim bočicu iako ima još u njoj, nije mi baš napeto pobrati neku upalu oka.

Kupi kapi koje traju duže. Ne znam za crvenilo očiju koje sve postoje i koliko traju, ali znam za ove za suhoću da ih ima u rasponu od 2 do 6 mjeseci. Ja uzimam ove koje traju pol godine, dam više love ali zato manje bacim u konačnici jer ove što kratko traju ne potrošim ni do pola.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 16:33   #60
tnx za reply, i mislio sam da je tako nesto. i ja sam znao kapati kad prodje tih 28 dana, nisam znao da postoje i te duze verzije..pozz
balishag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.