Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 14:38   #1
Thumbs up "Rinina kucica za pasice''

Ovako, dugo smo razmisljali i razmisljali i cesto se osijecali k'o profesori Baltazari
I dosjetili smo se

Velika vecina Vas zna, da nemamo Azil, niti ikakav prostor u najmu ili nesto gdje bih mogli napustene pse drzati.
Psi su nam u velikom postotku na placenom smjestaju i trenutno se mjesecna cifra samo za to penje na 3400-3600kn sto mi nemamo od kud platiti vec ovisimo iskljucivo o Vasim donacijama.
Tu je jos + hrana.

Rad udruge RINA se iskljucivo temelji na volontiranju.
Udruga nema niti jednu zaposlenu osobu.
Sve sto se radi je iz ljubavi prema zivotinjama i svjesnom zapostavljanju vlastitog zivota, te odricanju od puno toga.

Za 2012. godinu jos se nista ne zna koliko ce i na koji nacin Grad Zagreb financirati udruge. Jedino sto znamo, da ce se sredstva rezati i da cemo svi morati biti sretni ako i dobijemo 10 000 kn.
Grad Zgreb udruge financira samo u segmentu:
a) mikrocipiranje s bjesnocom
b) mikrocipiranje stenaca ispod 3 mjeseca
c) sterilizacija/kastracija pasa
te niti u jednom drugom segmentu.

Ali za hranu, lijecenje, ampule, zdjelice, cijepljenje zaraznih bolesti, sterilizacija/kastracija macaka, placeni smjestaj, troskove prijevoza i ostalih potrepstina se moramo sami snaci, tako da tu ovisimo iskljucivo o donacijama pojedinaca i vlastitim (privatnim) sredstvima.

Zasto sve ovo pisemo?
Zato, sto smo odlucili nesto poduzeti.
Nasli smo zemlju sa manjom kucicom gdje bi mogli drzati pse i odlucili smo krenuti u avanturu.

Psi bi spavali unutra, a po danu bi mogli biti vani u velikom ogradjenom prostoru. Izlaz bi bio tako spojen da direktno mogu ulaziti i izlaziti na prostranu livadu i veselo trckarati cijeli dan.
Po noci bi bili zatvoreni unutra.

Mjesecni najam je 100EUR-a.
Vlasnik je pristao na Ugovor 3 ili 5 god (moze i vise). Da se Ugovor ovjeri kod javnog biljeznika i u Poreznoj upravi.
Zemlja je velika 1,2 hektara. Oko cijele zemlje su postavljeni stupovi, samo sto nema okolo mreze.
Ono sto mi trebamo jeste Vasa financijska pomoc kako bi kupili 75m zicane ograde za pocetak
1m²=10,25kn
To znaci da bi 75m zice s visinom 1,5m bio = 1153kn
3 koluta zice od 100m za zatezanje zice bi bilo cca 100kn

Stupove smo dobili gratis + jos 30m zicane ograde za ispust za pse.
Radnu snagu smo isto dobili gratis.

Samo nam nedostaje jos zicane ograde.

Sutra ce biti 1 radna akcija pa ce se i te unutarnje prostorije dovest u red i pregradjivati ce se. Te sve dobro dezinfekcirati!

U ranu jesen bi se i te rupe okolo zatvorile ali sad to ne bi dirali.

Prostorije imaju i prozore tako da ce zrak normalno cirkulirati.
Po zimi je moguce grijanje na drva.

Ima i prostor za skladistenje.


A naravno, bit ce i festa za sve


Podaci za uplatu:
2484008-1104925854 - materijal za pasice
(Raiffeisen bank)
IBAN: HR1324840081104925854
SWIFT code: RZBHHR2X

RINA
Bartola Kašića 52
10360 Sesvete


Sad dok ja ovo sve pisem, decki postavljaju stupove na tim mjestima za ispust.


Na ovoj slici se vidi jezero gdje se psi mogu kupati, a i ljudi. Jezero je odmah uz zemljiste.




Tu bi bio ispust




I tu bi bio ispust








Ovo je velika prostorija koja se moze pregraditi na 3 djela. (na zalost ne vidi se cijela)
Iz ove prostorije ce biti direktni izlaz na iispust.





Ovo je manja prostorija i pregradila bi se na pol i bila bi za stence.

udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:53   #2
Braaaavooo! pomoci cu nekom uplatom - ali iza 5.6. tek, zaista ovaj mjesec vise ne mogu
ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:00   #3
Drago mi je da ste se odlucili za taj projekt, zemljiste je veliko i divno, jezero blizu je divno i znam da ce pescja ekipa uzivati....drago mi je da sam Vam bar na taj nacin pomogla kad vec nemogu financijski

Sretno i vjerujem da cete uzivati i Vi i ekipa, ocekujem neke paradajze i krastavce uskoro
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:06   #4
Hvala ti


Cuj, ako bus ih koji put zalila bus ih i dobila
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:10   #5
Quote:
udruga RINA kaže: Pogledaj post
Hvala ti


Cuj, ako bus ih koji put zalila bus ih i dobila
Bum Bum BUm
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:49   #6
Držim fige da uspijete.

Ali oprez! Računajte na to da psi zimi ne smiju imati pristup jezeru - ako se zaledi, dogodit će se tragedija kakva se već dogodila u jednom azilu.
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 21:26   #7
Evo mogu ja doprinjet malom donacijom sadnica domačih rajčica, kad trenutno nemrem drugačije, dobila sam ih previše, i nemam kamo s njima, pa eto ako je vučkici voljna zaljevati
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 21:37   #8
andyzgc
O jeeeee, uzimamo sadnice Ali ozbiljno prihvacamo

Bit ce salate
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 21:46   #9
Nema problema, ostalo je još desetak sadnica pa budem ih spremila. Posadit ću ih u kante pa vas sadnice čekaju pri useljenju.
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 21:58   #10
Jupiiiiiiiiii
Bas smo danas pricali kako cemo posaditi rajcice, krastavce i jos nesto
Tamo je zmlja odlicna za vrt
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:18   #11
Evo ga )
Danasnja radna snaga zabila stupove i tako da smo sad dobili ispust velicine 300m².

Ali to nije sve
Od jedne obitelji, kad su culi o cemu se radi, smo dobili jos 15 stupova )








udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:23   #12
Ova prostorija ce biti za stence. Pregradit ce se na pol.
Ima li netko doma viska plocica??
Treba nam za pod 12m²
I za zid 10m²

Imamo jednog mladica koji ce nam to postaviti tako da je lakse za cistiti.

[/QUOTE]
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:00   #13
Ovako, jaa imam par pitanja i prijedloga, no prije svega - neizmjerno mi je drago i od srac vam zelim uspjeh!!
Moja pitanja su- koliko je to daleko od mjesta gdje cete vi obitavati? Hocete li vi biti tamo ili negdje drugdje? Hocete li registrirati skloniste ili je to nebitno (o ovome neznam nista u smislu jel potrebno no imam neki osjecaj da cete morati prijaviti jer ce biti puno pasa a onda tu idu odredjeni zakonski propisi i podljeganje inspekciji, a to je btw jedino sto nasa vet inspekcija radi, zajebava one koji se trude) ovo pitam radi opreza
Ako vam nije estetska vrijednost na prvom mjestu ja imam 2-3m2 plocica ali su razlicite. Ima i u baumaxu plocica za 22 kn / m2 ki ljepilo za 23 kn za 5m2 (iako pise da je za 8m2 ali tip kaze da nikada nije, da ide 5kg ljepila / 1m2 plocica. Imam i robe, dosta posto ja ne kupujem robu vec dobivam sa svih strana pa tu ima dosta toga, bilo za neke aukcije bilo za pse ako se ne moze utrzit. Takodjer imam mente ko pljev, ona se siri poput korova i melise pa se moze presadit, to nisu otrovne biljke za zivotinje a mirisu pa ih je zgodno imati, a mogu se susiti i biti odlican caj.
Vezano za zivu, pazite da ju dobro nategnete na dnu sto dublje dole da se netko ne prokopa i izvuce.. To je sada sto mi pada na pamet . Ipak je ponoc :-))
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:30   #14
nusa , ne mogu registrirati sklonište a i ne treba im
vjerojatno postoji način, ipak su oni udruga a na koncu ako ni jedna inspekcija ne može ništa onom Lencu u Rijeci koji navodno zlostavlja životinje zakaj bi Rini.

a ovisi im i o susjedima i komunalnom redu

Rina

Edit: a loše je što je država takva kakva je da pojedinci i volonteri osnivaju "skloništa"
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:51   #15
Pa moje iskustvo sa inspekcijama, onako gledano sa strane, da sada ne spominjem imena i ugrozim nekoga, je da uredno obilaze sklonista i uvjetuju izbacivanje sto god god da ono znacilo onog djela pasa koji je visak po kapacitetu registriranog sklonista. Obzirom da ne postoji niti jedan moguci nacin smanjenja broja pasa doli ubijanja istih, sklonista su prisiljena na to. To znam pouzdano jer mi je vlsanik istog to rekao i nezna sto da napravi. Niti on niti njegovi vetovi nikada nisu ubili psa zdravog i grozno mu je. Kaze da je bilo puno lakse prije nego se registrirao jer je i prije uzimao napustene pse. Samo bih htjela da se unaprijed predvide sve moguce zamke i problemi.
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 00:59   #16
ne moraju registrirati ništa...imaju pravo držati životinje koje su uredno cijepljene i čipirane
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 10:24   #17
Rina, dođite na moj tavan pa si proberite. Ima pločica, dasaka i tko zna čega još... Vozite si kaj vam treba
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:09   #18
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Pa moje iskustvo sa inspekcijama, onako gledano sa strane, da sada ne spominjem imena i ugrozim nekoga, je da uredno obilaze sklonista i uvjetuju izbacivanje sto god god da ono znacilo onog djela pasa koji je visak po kapacitetu registriranog sklonista. Obzirom da ne postoji niti jedan moguci nacin smanjenja broja pasa doli ubijanja istih, sklonista su prisiljena na to.
registriranih skloništa
i to se odnosi na No Kill gdje to jednostavno mogu provjeriti, vjerojatno na Jasku koja navodno ne bi usmrćivala ali nema izbora - ili ne usmrćivanje ili ne primanje novih pasa, ostali ionako usmrćuju kak oće
ali RINA neće biti registrirano sklonište - za to trebaju milioni kuna i Rina ne ide u to i to joj ne treba.
A ovakvih "čuvanja" ima podosta
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:18   #19
Onda super, ako je to sigurno, to je odlicno. Osteje jos pitanje gdje cete vi zivjeti. Ono bar koliko vidim po slikama ne izgleda pretjerano pitomo za ljude. pitam jer pec na drva se puni u prosjeku svakih 2 sata ako je u pitanju grab i bukva. Ajde mozda svakih 4 ako je rijec o hrastu, ali to kosta. Izolacija je izuzetno losa tako kada se krene hladiti prostor brzo ce postici vanjsku temperaturu. Postoji li struja tamo? Cisto jer hrana za pse moze biti puno bolja i jeftinija ako postoji mogucnost da se skuha riza ili palenta. Takodjer bitno je koliko je udaljeno od mjesta gdje cete vi zivjeti ako necete tamo, jer svaki dan prevaliti neku kilometrazu isto kosta
Oprostite ja ovakve projekte zaista volim i sva se uzivim. Budem jos danas pogledala po tavanu pa vidjela sto mogu nadodati. Ono sto sigurno znam da imam je kosilica viska ali je na struju.
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 11:43   #20
Eto nas, tek smo sad stigli na komp

Prije nego sto smo se isli upustati u sve, dobro smo se raspitivali. Ne moramo registrirati skloniste, a niti zelimo. Jednostavno, si ne mozemo dozvoliti da broj pasa nekontrolirano raste a da se desi da se nema tko o istima brinuti, pruziti im najosnovnije.
Sto se tice vet inspekcije, pozvani smo i na razgovor kako bi se i tu ''osigurali'' ukoliko ce biti potrebno.
Ono sto je njima bitno, da su psi zdravi, pocijepljeni, uredne knjizice i da ne stvaraju buku,
Ispust je napravljen di je gusto drvece, nije na ravnoj povrsini vec lagano brdovitoj dako da se buka zagusuje. Prvi susjed je udaljen 200m.

Imat cemo obavezno karantenu, koja ce isto biti skroz poplocena jer ju je na taj nacin lakse cistiti i dezinfecirati.
Najveca prostorija ce se pregraditi na 3 djela i tu ce biti odrasli pasici.
Dolje manja prostorija na dva djela i tu ce biti stenci te ce i ona biti sva poplocena.
Iz velike prostorije se direktno izlazi na ispust, tako da se ne mora izvoditi dva po dva pasica, vec ih se samo pusti.
Ispust im ima cijeli dan hladovinu.

Sto se tice ograde, visina ce biti 1,5m te ce ici i u zemlju. Decki ce danas napraviti kanal. U zemlji ce se isto nategnuti pa ce se to dobro zatvoriti. Minimalno bi isla 10-15cm pod zemlju.

Mi smo udaljeni 6km od te zemlje.
Vode ima.
Struja ce biti kroz agregat.
Rupe ce se zatvoriti ali tamo u 8 mjesecu, sad ne smetaju.

Bute svi dosli na festu pa vidjeli da nije k'o u divljini.
Jezero je tik uz zemlju s druhe strane.

Nama je velika prednost i ovoj prici sto od vlasnika zemljista sin tamo dolazi pa svaki dan po par sati. Ljubitelj je zivotinja i sam zeli pomoci kad treba. A i sad pomaze oko cijelog ogradjivanja i ciscenja i to svojevoljno.

Provodit ce se tamo puno vremena jer je sama priroda zarazna


@nusa, menta sluzi kao zamjena za travu? Ili? Eto ne znamo
Inace, moze sve sto imas viska. Estetika nije bitna vec cistoca.

@huncut, sve primamo i cistimo ti tavam.
udruga RINA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.