Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2009., 14:33   #1
Indigo djeca

Što vi mislite - postoje li takvi oko nas i treba li ih posebno isticati, ili su to samo malo intuitivnija obična djeca na kojima zarađuju razni psiholozi koji objavljuju knjige i teorije o njima.

Prema opisu, indigo djeca imaju jaku empatiju, znatiželjna su, imaju izražen osjećaj svrhe i svojeg ja, jaku volju, nezavisna su, obitelj i prijatelji ih smatraju čudacima, imaju sklonost prema duhovnim stvarima (npr. Bogu) od ranog djetinjstva. Imaj osjećaj da izvršavaju neku misiju, da "zaslužuju biti ovdje". Vrlo su inteligentna, imaju urođenu intuiciju i otpor prema autoritetu. Osjetljiva su i lako se uzrujaju. Slabo funkcioniraju u običnim školama jer odbacuju autoritet, pametnija su od profesora i ne može ih se disciplinirati pomoću manipulacije ili kondicioniranja osjećajima krivnje ili straha.

Drugim riječima, to su anti-hipokriti koji odmah prozru kad neko mulja i sere. Ima li tako nečega u Hrvatskoj uopće?
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:34   #2
To je njuejđerski naziv za zločeste klince, prije toga su ih zvali hiperaktivnima, sad su indigo, jer to zvuči nobl.. :koluta očima:
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:40   #3
Po ovome zaključujem da bi tvoja indigo-djeca bila te boje samo na guzici.

A što su kristalna djeca? To su valjda ona prezaštićena razmažena, koja su toliko pod "staklenim zvonom" da su već postala autistična od sve te pažnje?
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:46   #4
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Po ovome zaključujem da bi tvoja indigo-djeca bila te boje samo na guzici.
Dobra fora, al ni slučajno, ja sam protivnik ikakvog nasilja a posebno nasilja nad dječjom guzom

Quote:
A što su kristalna djeca? To su valjda ona prezaštićena razmažena, koja su toliko pod "staklenim zvonom" da su već postala autistična od sve te pažnje?
Kristalna djeca su kao onaj Vampir iz Sumraka koji kristalno svjetluca na svjetlu :mikroserek:
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:59   #5
A ima i još, jer ako se nekim čudom dva takva kristalca spare, nastaju rainbow children, ali taj naziv može i dovesti u zabludu, budući da im naziv ne dolazi od toga što su im starci slušali Ritchieja Blackmorea i heavy metal, nego vjerojatno Princea. Reklo bi se da su well tuned into akashic records.



Možda je i njegovo prinčevsko veličanstvo koristilo bazu podataka iz svemirskog kompjutera pri pisanju svojih vrlo dubokoumnih tekstova, koji su nastali nakon preobraćenja na vjeru Jehovinih svjedoka?

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Rainbow_Children
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 15:11   #6
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Dobra fora, al ni slučajno, ja sam protivnik ikakvog nasilja a posebno nasilja nad dječjom guzom
al zato nad odraslom zemskom guzom..
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 15:21   #7
"Indigo" djeca su produkt okruženja...;

Mogućnosti pristupa informacijama na način o kojem smo ti i ja mogli samo sanjati (kopjuteri, mobilna telefonija, multimedija...filmovi, igre, sadržaji svih fela na dodir prsta), produkt klime u kojoj se roditelji sve slabije snalaze u ulozi autoriteta (prevelik utjecaj "gudi-gudi" neoliberalnog svjetonazora), djeca naime to osjećaju (znam po sebi kad sam dijete bio) i obilato koriste.
Ako im se nešto neda...protestiraju (pritom drže dah i promatraju što će se desit...dokle mogu gurat...gdje je granica koju nesmiju prijeć), jednom kad te provale, shvate da te svojom histerijom drže u šaci (da si u stvari tigar od papira) - tada "poindige"...(glupog li izraza)

Transformiraju se u specifične, nikad ničim zadovoljne male beštije (autoritete neću ni spominjat)

Najgora moguće situacija je ona u kojoj dijete vodi i upravalja kućanstvom...roditelji su tu da uglavnom trče i razmišljaju kako se toj situaciji prilagođavati.

Ljudi koji neznaju uspostaviti autoritet uglavnom su emocionalno retardirani (žive u nekavom vještačkom svijetu "simuliranih" / naštrebanih odnosa i permanentne psihoanalize...nesposobni spontano reagirati i podignuti glas kad je to potrebno, bez srđbe i histerije)

Termin "indigo" samo je obrambeni mehanizam kojim se takovi roditelji brane od činjenice da su kao roditelji podbacili (pred samima sobom).

Naravno, olakotna okolnost (u smislu razumijevanja njihova deficita) je okruženje koje sve intenzivnije i sve neumoljivije djeluje na svakoga od nas...sveprisutna komercijalizacija, kult individulizma, zilion informacija koje nas neumoljivo bombardiraju sa svih strana, agrisivni marketing koji iskače iz svake paštete, natjecateljska klima, užurbani način života...saexines koja sve prožima i utječe na naša čula, našu nižu prirodu...stimulansi svih boja i oblika, sve veća masa emocionalno nezrelih s kojima se sudaramo, a koji bi nam u biti trebali biti uzori (kvaka 22)...razorna virtualizacija odnosa i općenito življenja...itd.

Hebi ga.

Svi smo mi "indigo" ekipa...htjeli mi to priznati ili ne !

Djeca su tu najmanje kriva.


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 22.12.2009. at 15:29.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 15:42   #8
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post

Termin "indigo" samo je obrambeni mehanizam kojim se takovi roditelji brane od činjenice da su kao roditelji podbacili (pred samima sobom).
Svaka čast.. morat će ovo u Minijature
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 16:46   #9
[QUOTE=Yivanmukta;24157360]"
Quote:
Indigo" djeca su produkt okruženja...;
Kao i svi ostali. Mi smo produkt društva oko nas.

Quote:
Mogućnosti pristupa informacijama...
Informacije treba znati pretvoriti u znanje, nove generacije ne znaju jer se pretvaranje podataka u znanje koristi mozak a to škole pak ne uče a roditelji su prezaposlenim svojim mozgovima, mozgaju kako da prežive.

Quote:
Ako im se nešto neda...protestiraju (pritom drže dah i promatraju što će se desit...dokle mogu gurat...gdje je granica koju nesmiju prijeć), jednom kad te provale, shvate da te svojom histerijom drže u šaci (da si u stvari tigar od papira) - tada "poindige"...(glupog li izraza)

Napraviti od djeteta čovjeka stvar je samog našeg odgoja i onoga šti su drugi ostavili u nama dok smo bili mali pa smo se dali odgajati. Osnovni problem je nedostatak volje i vremena da se djeci više posvećuje, kao i komunikacija koja je na izgorenom linku. Tu smo krivi mi a ne djeca. A propuštamo učiti i od vlastite djece jer je odgajanje uzajaman proces.

Quote:
Transformiraju se u specifične, nikad ničim zadovoljne male beštije (autoritete neću ni spominjat)
Ne treba se zadovoljavati s malim već tražiti više i od sebe i od drugih.
Na koja ćeš vrata kucati ta će ti se i otvoriti. Problem je u tome da ni roditelji se ne zadovoljavaju s malim već od genijalaca traže supergenijalce sa masu obveza od baleta, francuskog i dramske grupe...
Male beštije nisu blesave, samo ih treba usmjeravati u dobrom pravcu jer će postati opake male beštije koje se zadovoljavaju kod sebe s malim a od drugih traže puno.

Quote:
Najgora moguće situacija je ona u kojoj dijete vodi i upravalja kućanstvom...roditelji su tu da uglavnom trče i razmišljaju kako se toj situaciji prilagođavati.
Kako nezrela osoba može manipulirati zrelom???

Osim što onda ni ta zrela nije baš zrela već joj fali cijeli proces odrastanja.

Quote:
Ljudi koji neznaju uspostaviti autoritet uglavnom su emocionalno retardirani (žive u nekavom vještačkom svijetu "simuliranih" / naštrebanih odnosa i permanentne psihoanalize...nesposobni spontano reagirati i podignuti glas kad je to potrebno, bez srđbe i histerije)
Nije pedagogija u podignutom C duru....već riječ i život koji se iskustveno uči i predaje. Pedagogije je preventiva a ne kurativa. Batinom se doduše postižu dobri rezultati a onda ta batina prelazi na tvoje unuke. To je pedagodija naših prabaka. Dijete je mlada osoba i s njome se radi ali ne kao sa magarcem batinom i mrkvom.
Mrtvi odgajaju žive to je možda slika svijeta kojemu je batina bila pedagoški princip. Podignuti glas ne boli tjelesno ali kako ostati na podignutoim glasu a da ne poleti ruka..?

Autoritet se uči postaviti na zdravu osnovu bez cike i vike. Mene je otac samo pogledao i znala sam što misli. To je posljedica komunikacija, razgovora koji mora postojati u procesu odgoja. Nije bilo cike vike, jedino kad smo se zabavljali. I na kraju a ne manje bitno, autoritet se uči PREPOZNAVATI.
On se ne nameće silom, uvjeravanjem koje traži strah već pomoću međusobnog povjerenja i ljubavi, bez podignutog glasa.
To je umjetnost a malo je umjetnika među nama.

Quote:
Termin "indigo" samo je obrambeni mehanizam kojim se takovi roditelji brane od činjenice da su kao roditelji podbacili (pred samima sobom).

Ne ulazim u termin ali današnja djeca daleko su neprilagodljivija našoj stvarnosti uz sve što imaju a imaju više nego što smo imali mi. Nisu ona kriva mada svaka generacije crpi svoju zbilju i to čini pomalo na svoj način. Radi se o tome da ljudi koji sami nisu odgojeni, NE mogu odgajati već samo hraniti buduće probleme sebi i društvu. Odgoj je uvijek više generacijski posao i velika vještina, uz puno rada i truda te je neizvjesnog rezultata. Međutim odgoj nije statična amorfna masa koju jedna generacija utrpava drugoj, a oni pak trećoj već je odgoj dinamički odnos svih učesnika a na njih djeluju sami uvjeti života unutar različitih generacija. Tako je pedagodija naših djedova pomalo smiješna, a nažalost, nove pedagogije nisu saživile niti na roditeljima niti na njihovoj djeci. Roditelji su tu svoju prirodnu funkciju prepustili državi i bakicama koje djeca ne fermaju-niti se one mogu s njima nositi.


Quote:
Naravno, olakotna okolnost.....
Zato postoje roditelji kojima je dužnost djecu zaštiti ih sve dok sam ne budu svjesni opasnosti koje vrebaju. To je sveta dužnost ali kao će te netko odgajati koji sam nema u sebi odgoja, pa niti ne znade što je to???

Biti roditelj je najteži posao kojeg čovjek može imati-ali i najljepši.
Ono se događa u kroničnom 24 satnom dežurstvu, koje traje doživotno uz tvoju svesrdnu pomoć kako duhovne tako i materijalne prirode što često prelazi u iscrpljivanje staraca na svim osnovama. Biti roditeljem ne znači samo biološko rađanje već to znači imati visoku razinu volje i ljubavi koja je potrebna za održavanje roditeljskog mentalnog i duhovnog sklop koji pomaže mladom biću da postane čovjekom, štiteći ga ali ne pomoću majmunske ljubavi, batinjanja i uvjeravanja silom, već ga pripremajući za samostalan i samo-odgovorni život. Roditelji svjesni svoje uloge, čine to svakodnevno svjedočeći ispravnost odgoja djece svojim vlastitim načinom života.

Bila djeca indigo, kristalci ili obični matovilci s placa, svima treba ljubavi i odgoja a za to trebaju imati doma roditelje a ne kompjutore, ulicu i školu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 20:16   #10
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
"Indigo" djeca su produkt okruženja...;

Mogućnosti pristupa informacijama na način o kojem smo ti i ja mogli samo sanjati (kopjuteri, mobilna telefonija, multimedija...filmovi, igre, sadržaji svih fela na dodir prsta), produkt klime u kojoj se roditelji sve slabije snalaze u ulozi autoriteta (prevelik utjecaj "gudi-gudi" neoliberalnog svjetonazora), djeca naime to osjećaju (znam po sebi kad sam dijete bio) i obilato koriste.
Ako im se nešto neda...protestiraju (pritom drže dah i promatraju što će se desit...dokle mogu gurat...gdje je granica koju nesmiju prijeć), jednom kad te provale, shvate da te svojom histerijom drže u šaci (da si u stvari tigar od papira) - tada "poindige"...(glupog li izraza)

Transformiraju se u specifične, nikad ničim zadovoljne male beštije (autoritete neću ni spominjat)
Ajoj Al stvarno, ta pjesma je stara koliko i čovječanstvo. Ili barem od početka industrijske revolucije pa nadalje Ma nema te "odrasle" generacije koja neće pričati o tome "kak su ti današnji klinci ovakvi i onakvi", kao kak oni danas imaju ono o čem smo mi mogli sam sanjati i radi toga su ovakvi i onakvi, razmaženi, sve im se dopušta i popušta, male beštije, imaju sve i zao niš ne cijene, nikad zadovoljni... i onda nezaboravno "kad smo mi bili djeca, to nije bilo tak, bilo je drukče, mi smo to ovak i onak a ovi danas klinci to rade ovak i onak i zato su ovakvi i onakvi i tralalalalala"
Ma joj ljudi, pa shvatite, živimo u svijetu izrazito brzih promjena, ogromnog tehnološkog razvoja, i naravno da se iz generacije u generaciju stvari drastično mjenjaju. Al čitavo 20. st. je bilo takvo.
Tu pjesmu koju vi danas pjevate, o tome kak se današnji način života (negativno) odražava na djecu, sve manji autoritet, sve lagodniji i komotniji život, sve više stvari, sve razmaženija djeca - tu istu pjesmu je slušala moja mama od svojih baka, slušala sam ju ja kad sam bila mala od svojih roditelja/stričeva/teta/baka/deda/"dobronamjernih" promatrača, a danas opet (na moj veliki užas) moja generacija PONOVNO ponavlja tu istu pjesmu kad promatra današnje klince. Hvata me užas kad čujem svoje frendice kak pune samovažnosti kritički odmjeravaju djecu i komentiraju "joj ta današnja djeca, kuiš kakvi su, to je radi toga i toga i toga, eeeeee, a kad smo mi bili klinci, onda je to bilo drukče." Naravno zaborave da su iste te riječi i oni slušali ko klinci i pritom kolutali očima.
Hoče li to ikad prestat, pitam se?

Sve te kritike su po meni samo isprazna trkeljanja sa ciljem pljuvanja i neupučenog kritiziranja današnje djece, na neadekvatan način se uspoređuje ono kak je danas i ono kak je nekad bilo (uz neizbježno favoriziranje prošlosti i kritiziranja sadašnjosti i sadašnjih klinaca).
Nema tu neke suvisle analize svih izazova koji današnji svijet stavlja pred današnje klince. Naravno da se vremena drastično mjenjaju i mjenjat će se i dalje. Svako novo vrijeme stavlja nove izazove pred svoju djecu, svako doba ima svoje prednosti i mane. Obiteljska dinamika i odgojne metode se također mijenjaju, i to je normalno. Al stvarno ne vidim potrebu za ovakvim generalizacijama, za diskreditiranjem današnjih roditelja i djece i banaliziranjem čitave situacije gdje se sve svodi na "ah te današnje male razmažene beštije".

OK, ovo nema veze sa indigo djecom al morala sam reagirati
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:51   #11
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
To je njuejđerski naziv za zločeste klince, prije toga su ih zvali hiperaktivnima, sad su indigo, jer to zvuči nobl.. :koluta očima:
No, no.. ne treba mješati kruške i jabuke. Kao prvo, svaki iskusni pedagog će ti reći da ne postoje zločesta djeca. Postoje doduše odgojno zapuštena djeca, no tko je za to kriv?
Hiperaktivnost nije termin koji se samo prije upotrebljavao, on se upotrebljava i danas, i to sve češće. I nema veze sa "indigo" djecom, niti se danas indigo naziva ono što se prije nazivalo hiperaktivnošću. Dijagnozu ADHD-a (attention deficit hyperactivity disorder kako se to službeno zove tj na naški poremećaj pažnje i hiperaktivni poremećaj) će postaviti stručnjaci, prije svega psiholozi i psihijatri, i to nije izmišljotina već realni poremećaj koji ima i svoju neurološku pozadinu. Ti isti stručnjaci neće NIKADA postaviti dijagnozu "indigo dijete" s obzirom da taj termin uopče ne spada u službenu dječju psihologiju i psihijatriju niti se znanost (za sada) time ne bavi. Dakle nemreš reći da su te klince prije zvali hiperaktivcima a sad ih zovu indigo jer su to dva potpuno različita termina koje upotrebljavaju različite grupacije, i to najvjerojatnije za podosta različitu djecu.

Ne znam puno o indigo djeci nit sam to proučavala detaljno, no čini mi se da neki ovdje previše olako to etiketiraju kao "modernu izmišljotinu" ili "ljepši naziv za neodgojenu djecu" a da u biti i ne znaju puno o predmetu rasprave već se prvenstveno vode nekim svojim predrasudama.
evil-bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 07:11   #12
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
To je njuejđerski naziv za zločeste klince, prije toga su ih zvali hiperaktivnima, sad su indigo, jer to zvuči nobl.. :koluta očima:

Ovaj prvi naziv je psihijatrizacija, a ovaj drugi mistifikacija. Treba naći sredinu.

Recimo reći, riječ je o kreativnoj djeci kojoj se treba dati prilika da se razvijaju u smjeru umjetnosti, znanosti, duhovnosti ili čega već drugog...
Tj. da postignu svoj puni potencijal. S druge strane, to treba dati svakom djetetu. Netko voli naganjati loptu, netko uzme knjigu, netko bi "drndao" po gitari, netko bi pipkao vršnjakinje (ili vršnjake ako je cura) - ispričavam se homoseksualnim osobama, LGBTSM ŽBRLJMRNJ populaciji i inima (š'a sam politički korektan e ), netko bi ovo, netko bi ono...

A ne znam, navodno te aure piju vodu. Pitanje je zašto su ta djeca "hiperaktivna" i jesu li uopće, u kakvim su uvjetima itd. Ako su kreaitvna i vole puno pričati, neka pišu knjige, upišu se u tečaj glume, lidrano, neka pjevaju, neka rade nešto, a kad se na taj način im dozvoli da se kreativno izraze onda će valjda lakše učiti i ove klasične predmete u školama...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 19:15   #13
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
A ne znam, navodno te aure piju vodu....
Indigo djeca su i dobila naziv po prevladavajućoj boji svoje aure. A indigo boja je boja šeste, čeone čakre- trećeg oka, pomoću kojeg spoznajemo svoju duhovnu prirodu. Ta djeca, u svakom slučaju, imaju veću predispoziciju za duhovno samoosvještavanje nego, recimo, mnogi od nas.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:02   #14
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ovaj prvi naziv je psihijatrizacija, a ovaj drugi mistifikacija. Treba naći sredinu.
...
Lijepo si sve ovo napisao i šta reći osim da podržavam tu ideju da treba osluškivati dječje potrebe i ne ih u odgoju nasilno (pre)usmjeravati u pravcu za koji nisu pokazala interes.
E sad, imam nekoliko godina iskustva pedagoškog rada od četverogodišnjaka do tridesetogodišnjaka ( )* i mogu reći samo da je svako dijete svemir za sebe i da je teško išta generalizirati, OSIM da djeca trebaju čvrstu ruku i nepokolebljiv, ali brižan i blag autoritet da ih vodi. Tako sam imala prilike raditi sa jednom djevojčicom za koju sam slutila da je pomalo zapostavljana.. nisam to nikada dokazivala, kopala po privatnim stvarima u obitelji, ali po ponašanju njenih roditelja zaključila sam da su sretni kad nije kod kuće.. no (žao mi je što ovo moram reći) nakon nekog vremena sam i ja postala sretna kad nije dolazila na nastavu.

*zagrada se odnosi na tridesetogodišnjake, naravno.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...

Zadnje uređivanje Floverka : 05.01.2010. at 23:08.
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:03   #15
nastavak

Nevjerojatno kaotičan, neukrotiv, divlji karakter, koji ne priznaje apsolutno nikakvu disciplinu, rutinu, autoritet, ništa. Nemoguće ga je ičemu podučiti, jer ne posjeduje koncentraciju ni u tragovima. Mali monstruozni energetski vampir koji mi spokojnu grupicu od 6 zainteresirane i relativno dobre dječice u 10 minuta pretvorio u rasulo, a ja nisam znala šta da radim. Ona ne sluša, nju ne zanima, dok se drugi igraju, pleši i crtaju, ona sjedi pod klavirom i urla. Jednom na sat donese plišanog medvjeda i onda se svi žele s njim igrati. Ja izričito zabranim plišanog medu, a ona slijedeći put donese plišanog tigra. :čupa kosu: Šta da radim s njom? Šta, šta? - Ostala djeca su također postala nervozna i intuitivno je prihvatila za vođu čopora. Morala sam zamoliti njene roditelje da dolaze na nastavu s njom, jer je to bio jedini način da mala ostane mirna.

Da li je to indigo dijete, hiperaktivno, zločesto?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...

Zadnje uređivanje Floverka : 05.01.2010. at 23:09.
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 15:21   #16
Potpuni sam protivnik bilo kakvog fizičkog kažnjavanja djece (jer ono stvara teže psihičke traume i potencijalno buduću agresivnu osobu), no činjenica je da nekada treba itekako dići glas, pokazati djetetu 'ko je glavni, a u krajnjoj liniji uvijek ga se može politi i čašom vode da se "osvježi". Ne boli, ne traumatizira nego balansira, ako nije javno ne ponižava (npr. doma dok dijete histerizira) i kasnije kada se čovjek toga prisjeća može se samo na to nasmijati.

Vidio sam razmažene djece koja se ponašaju odvratno i njihovi roditelji su tamo i ništa ne poduzimaju samo blago nešto bla bla bla, a to tako ne ide. Ili mali plače plače dok ne dobije nešto i onda mu mama kupi samo da ga smiri do sljedećeg posjeta dućanu... Strašno je na taj način "odgajati" dijete...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 15:12   #17
Nekako ne vjerujem u te new age tvorevine..Još mi je smješnije da su indigo djeca reptilsko hibridna rasa...
__________________
Prijatelju, da bih te razveselio, ispričat ću ti svoju novu nevolju.
Yoela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:30   #18
Sva su djeca određena okolinom u kojoj žive. Uglavnom se radi o djeci sa poremećajima u ponašanju i nesposobnošću koncentracije. Teorija da su pametnija od drugih nije točna, već naprotiv, oni koji ne znaju matematiku vole za sebe reći da su indigo

Uvijek je ugodnije roditelju reći "on je mali indigo" umjesto "ima poremećaj"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 12:44   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Sva su djeca određena okolinom u kojoj žive. Uglavnom se radi o djeci sa poremećajima u ponašanju i nesposobnošću koncentracije. Teorija da su pametnija od drugih nije točna, već naprotiv, oni koji ne znaju matematiku vole za sebe reći da su indigo

Uvijek je ugodnije roditelju reći "on je mali indigo" umjesto "ima poremećaj"
Moram te demantirati. Previše se generalizira. Ja sam indigo i znam neke indigovce i razlikujemo se kao i oni koji nisu indigo. Evo ja imam dvije srednje škole završene i drugi fakultet završavam. A matematika mi je kao križaljka i zato je dosadna. Ne negiram da postoji onaj teži stupanj matematike koji ni neki doktori znanosti ne znaju riješiti, ali ti to nije osnova da kažeš da je netko sa niskim sposobnostima indigo.
kosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:03   #20
Quote:
kosti kaže: Pogledaj post
Moram te demantirati. Previše se generalizira. Ja sam indigo i znam neke indigovce i razlikujemo se kao i oni koji nisu indigo. Evo ja imam dvije srednje škole završene i drugi fakultet završavam. A matematika mi je kao križaljka i zato je dosadna. Ne negiram da postoji onaj teži stupanj matematike koji ni neki doktori znanosti ne znaju riješiti, ali ti to nije osnova da kažeš da je netko sa niskim sposobnostima indigo.
Ako se međusbno razlikujete što vam je onda zajedničko?

Nisi shvatio šta želim reći. Ako netko zna matematiku onda to neće pripisati indigu no ako ne zna onda je lakše reći da je indigo jer, eto, to ionako nije važno u cjelokupnoj svarnosti svemira pa im se mozak ne zamara tamo nekom matematikom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.